Ψέματα σε μια σχέση

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
επειδη εχω και γω το κουσουρι της πολλης ειλικρινειας και επειδη εχω φαει τα μουτρα μου και τα τρωω ακομα με αυτη μου τη συνηθεια και γω εφτασα να αναρωτιεμαι αν οντως ειναι το καλυτερο που μπορει να κανω ή αν πρεπει να κραταω και καποια πραγματα μονο για μενα.

εχω παρατηρησει οτι οι ανθρωποι ειτε μπορει να μην εκτιμησουν την αληθεια, ειτε μπορει να μην την αντεξουν και σιγουρα σε πολλους δεν αρεσει η αληθεια.

οσο και αν εχω προσπαθησει να μην ειμαι τοσο ανοιχτο βιβλιο στα ατομα που ειναι πολυ κοντα μου δεν τα εχω καταφερει ως τωρα. το εχω πληρωσει αυτο πολλες φορες αλλα δεν αλλαζει. ερχεται η στιγμη που σκαω και ανοιγω το στομα μου και λεω τα πραγματα οπως ειναι και αν το αντεξει ο αλλος καλως αν οχι τοτε παλι καλως γιατι πολυ απλα αν δεν μπορει να αντεξει την αληθεια μου τοτε δεν μπορει να με αντεξει και μενα την ιδια σαν ανθρωπο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
εχω παρατηρησει οτι οι ανθρωποι ειτε μπορει να μην εκτιμησουν την αληθεια, ειτε μπορει να μην την αντεξουν και σιγουρα σε πολλους δεν αρεσει η αληθεια.

Δε θεωρω οτι υπαρχει καποιος που δε θα εκτιμησει την ειλικρινεια του αλλου, αλλα αυτο δε σημαινει απαραιτητα οτι θα καταφερει να την αντεξει κιολας.
Η ειλικρινεια του αλλου μπορει ομως να ενδυναμωσει την εμπιστοσυνη απεναντι του. Αν και οταν κανεις ποναει επικεντρωνεται σε αυτο που τον εχει πληγωσει και αδυνατει να "δει" κατι αλλο περα απ' αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JennyV

Δραστήριο μέλος

Η JennyV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 735 μηνύματα.
Σε 2 φάσεις της ζωής μου ,μου έχουν πει ψέματα και μάλιστα η δεύτερη αφορούσε μια κοπέλα που είχα σαν αδερφή μου και το ανακάλυψα μόνη μου και πααρα πολύ σεκταριστικά .. Μπορώ να πω ότι μετά από αυτά τα 2 ʽχαστούκια ʼπου έφαγα, ωρίμασα σε ορισμένα θέματα στον τρόπο σκέψης μου και άρχισα να αναθεωρώ κάποια πράγματα, κάτι που με έχει βοηθήσει ως τώρα …

Τα ψέματα πιστεύω μπορούν να πληγώσουν πολύ και ιδιαίτερα αυτά που μπορούν να σε θίξουν σαν άτομο , προσωπικότητα και αυτά που προδίδουν δυνατά συναισθήματα,. Σε μια οποιαδήποτε σχέση για έμενα η ειλικρίνεια είναι παααρα πολύ σημαντική. Το να λες τι θες, τι σε πειράζει, τι σκέφτεσαι( πάντα με ωραίο τρόπο) , ίσως δεν είναι πάντα βοηθητική καθώς δεν έχουμε όλοι τον ίδιο τρόπο σκέψης και εκτίμησης, αλλά σίγουρα και η έλλειψη της προκαλεί προβλήματα..
Οι λόγοι που μπορεί να πει κάποιος ένα ψέμα είναι διάφοροι.. κάποιοι όντως μπορεί να βοηθήσουν και να βγουν σε καλό.. αλλά δυστυχώς είναι τις περισσότερες φορές μειοψηφία

Γενικά μου αρέσει να εμπιστεύομαι τους ανθρώπους μιας και από ότι πιστεύω και μου έχουν πει είμαι αρκετά κοινωνικό άτομο, αλλά όταν με πληγώσουν πολυ τα άτομα για τα οποία νοιάζομαι ισχύει ένα απόφθεγμα που λέει: Δεν λυπήθηκα γιατί μου είπες ψέματα, αλλά επειδή δεν μπορώ να σε πιστέψω ξανά
Πιστεύω πως αν για παράδειγμα ο άνθρωπος μου κάνει μια ʽπαρασπονδίαʼ ,αλλά μετά μου το πει, δεν με έχει χάσει τόσο, όσο αν το αποκρύψει Και εγώ έχω πει ψέματα, αλλά από ότι έχω καταλάβει και πιστεύω δεν ήταν σοβαρά και δεν πλήγωσαν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
δεν τα ανεχομαι καθολου!δεν εχω προβλημα να μου κρυβει καποιος καποια πολυ προσωπικα του θεματα αλλα ποιος ο λογος να μου πει ψεματα?αμα κατι δεν ειναι αλι\ηθινο δεν εχει λογο υπαρξης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
μου εχουν πει ψεματα μεσα σε σχεση. τα ανεχομουν ολα γιατι ημουν μ@λ@κ@ς.


σε νορμαλ καταστασεις ειμαι υπερ ,οχι των ψεματων, αλλα της αποκρυψης της αληθειας καποιες φορες οταν χρειαζεται για την ηρεμια μεσα στο ζευγαρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
μου εχουν πει ψεματα μεσα σε σχεση. τα ανεχομουν ολα γιατι ημουν μ@λ@κ@ς.


σε νορμαλ καταστασεις ειμαι υπερ ,οχι των ψεματων, αλλα της αποκρυψης της αληθειας καποιες φορες οταν χρειαζεται για την ηρεμια μεσα στο ζευγαρι.

Δικηγόρος να γίνεις. Ωραία φράση, "απόκρυψη της αλήθειας" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helga

Νεοφερμένος

Η helga αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
μου εχουν πει ψεματα μεσα σε σχεση. τα ανεχομουν ολα γιατι ημουν μ@λ@κ@ς.


σε νορμαλ καταστασεις ειμαι υπερ ,οχι των ψεματων, αλλα της αποκρυψης της αληθειας καποιες φορες οταν χρειαζεται για την ηρεμια μεσα στο ζευγαρι.


Συμφωνώ....κάποια πράγματα απλά είναι περιττά κ δεν χρειάζεται να τα γνωρίζει ο ένας η ο άλλος αντίστοιχα γιατί ακριβώς μπορεί να δημιουργεί θέμα χωρίς ουσιαστικό λόγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,051 μηνύματα.
Συμφωνώ....κάποια πράγματα απλά είναι περιττά κ δεν χρειάζεται να τα γνωρίζει ο ένας η ο άλλος αντίστοιχα γιατί ακριβώς μπορεί να δημιουργεί θέμα χωρίς ουσιαστικό λόγο.

Διαφωνώ κάθετα. Μια σχέση πρέπει να βασίζεται σε αλήθειες, γιατί βασικό της συστατικό είναι η εμπιστοσύνη. Πώς μπορεί να γεννηθεί η εμπιστοσύνη αν υπάρχουν ψεματάκια; Τίποτα δεν είναι περιττό. Μιλάω πάντα για πράγματα που γίνονται τον καιρό που υπάρχει η σχέση. Για αυτά που έγιναν στο παρελθόν, συμφωνώ οτι δεν είναι απαραίτητο να τα εξιστορήσεις. Αλλά για μέσα στη σχέση, είμαι απόλυτη οτι πρέπει να υπάρχει πλήρης ειλικρίνεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
η απολυτη ειλικρινεια δεν παντα καλη επιλογη.
χθες το δοκιμασα (εννοω σε δυσκολουτσικη κατασταση, οχι οτι γενικά ελεγα ψεμματα) κ εσπασα τα μουτρα μου :(

(επισης καταλαβα οτι όλες οι καλές μου φίλες κ η αδερφη μου το ξερουν αυτο, λολ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Δεν λέω καθόλου καλά ψέμματα σε δικούς μου ανθρώπους. Μπορώ άνετα να δουλέψω άσχετους, αλλά στους κοντινούς πάω να το ξεκινήσω και με πιάνουν τα γέλια, οπότε δεν έχω και πολλές επιλογές. Σίγουρα βέβαια υπάρχουν φορές που δεν τους αρέσει η αλήθεια, αλλά τι να κάνω, το προτιμώ από το να μπω στην διαδικασία να "εκπαιδευτώ" στο να λέω ψέμματα και μετά να τα θυμάμαι κιόλας ώστε να τα συνεχίζω. Πολλή δουλειά μωρε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Χάρη ενός περιστατικού άρχισα να μισώ τα ψέματα. Εκείνη την περίοδο ανέχθηκα πάρα πολλά δυστυχώς ή ευτυχώς. Αυτό όμως με έκανε να συνηδειτοποιήσω ότι μια σχέση δεν πρόκειται να προχωρήσει έτσι και είναι κάτι που δεν το θέλω στην ζωή μου.Δεν θα ανεχόμουν ψέματα, ίσως καμιά φορά κανά μικρό να το συγχωρήσω αλλά όταν γίνει συνήθεια, έρχεται ο χωρισμός. όπως είμαι εγώ ειλικρινής το ίδιο ζητάω και από τον άλλον, αλλιώς δεν υπάρχει νόημα η οποιαδήποτε σχέση μαζί του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Αν και ειμαι μικρη το ψεμα ειναι κατι που απεχθανομαι και που δε συγχωρω πολυ ευκολα. Ενταξει, καποια που σου λενε οι γονεις σου αθωα συγχωρουνται,ομως σε φιλιες τα μισω και τα συγχωρω με ιδιαιτερη δυσκολια. Εχω μια γνωστη στο σχολειο η οποια δεν εχω καταλαβει καν ουτε εγω η ιδια τι με θεωρει :ermm:. Ειλικρινα τωρα ριχνει απιστευτο δουλεμα η αληθεια ειναι οτι μερικες φορες δεν αντεχω και πεταω σποντες. Τωρα οσο αφορα σε σχεσεις ευτυχως κατι τετοιο δεν μου εχει τυχει μεχρι στιγμης παντως πιστευω οτι για να σου πει καποιος ψεματα σε θεωρει ηλιθιο και μικρο παιδι πραγμα που οταν καποιος με θεωρει τσαντιζομαι ασχημα :ropalo: γενικα νομιζω οτι αν κανεις απο την αρχη σε μια σχεση ξεκαθαρους λογαριασμους αυτο το τοσο απλο αλλα και μερικες φορες δυσκολο πραγμα μπορει να σωσει χιλιαδες πραγματα :wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Χάρη ενός περιστατικού άρχισα να μισώ τα ψέματα. Εκείνη την περίοδο ανέχθηκα πάρα πολλά δυστυχώς ή ευτυχώς. Αυτό όμως με έκανε να συνηδειτοποιήσω ότι μια σχέση δεν πρόκειται να προχωρήσει έτσι και είναι κάτι που δεν το θέλω στην ζωή μου.Δεν θα ανεχόμουν ψέματα, ίσως καμιά φορά κανά μικρό να το συγχωρήσω αλλά όταν γίνει συνήθεια, έρχεται ο χωρισμός. όπως είμαι εγώ ειλικρινής το ίδιο ζητάω και από τον άλλον, αλλιώς δεν υπάρχει νόημα η οποιαδήποτε σχέση μαζί του.

Ακριβώς αυτό.
Το μόνο ψέμα που μπορεί να συχωρούσα πλέον, θα' ταν για κάποιο προσωπικό οικογενειακό ζήτημα ή κάτι άλλο που δε θα είχε να κάνει με εμάς και που δε θα επηρέαζε τη σχέση, που εκεί μπορώ να δείξω μια κατανόηση και να το μασήσω. Τώρα όλα τα άλλα του στυλ "'εκλεισε το κινητό από μπαταρία" και διάφορες άλλες τέτοιες δικαιολογίες, απλά με εκνευρίζουν και με ξενερώνουν και απλά πέφτει στα μάτια μου ο άλλος, μέχρι τελικά να χαθεί τελείως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Just a sweetie!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marguerite des près αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Ψέματα.. Μια σχέση απλά είναι αδύνατο να στηρίζεται σ' ένα ψέμα, η ακόμα χειρότερα, σε πολλά..Πολλές φορές, ναι, η αλήθεια είναι σκληρή, αλλά κάποτε όλα μαθαίνονται! Κι όταν μαθευτούν θα είναι πολύ πολύυυυ χειρότερα..
Μπορεί να συγχωρούσα το ψέμα, πιθανόν, δεν ξέρω.. Αλλά το μόνο σίγουρο είναι ότι θα με πλήγωνε όσο τίποτα άλλο, ιδιαίτερα αν ήταν σε κάτι σημαντικό, που με αφορούσε άμεσα και προερχόταν από κάποιον που αγαπάω πολύ και είχα πολύ ψηλά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Τίθεμαι πάντα υπέρ της ειλικρίνειας στη ζωή μου γενικότερα (θεωρώ την αλήθεια μια από τις ύψιστες αξίες που πρέπει απαραιτήτως να διαφυλαχθούν). Ο,τιδήποτε χτίζεται με βάση το ψέμα είναι καταδικασμένο να γκρεμιστεί κάποια στιγμή. Τώρα στα πλαίσια μιας σχέσης δεν ξέρω τι παίζει. Δεν μου έχει συμβεί ποτέ να επιλέξω/να χρειαστεί να πω ψέματα. Και πιστεύω θα το απεύφευγα όσο περισσότερο μπορούσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ets32katerina

Νεοφερμένος

Η Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Ποια δεχομαι? Ποια συγχωρω? ΚΑΝΕΝΑ! Μικρα μεγαλα, τα ψεμματα ειναι ψεμματα και τιποτα δεν το αλλαζει αυτο! Εγω δεν ειμαι απ'τους ανθρωπους που θα συγχωρισουν ενα ψεμμα στην σχεση. Γενικα δεν συγχωρω γιατι η συγχωρεση ειναι σα να δινεις δευτερη ευκαιρια και δεν πιστευω στις δευτερες ευκαριες. Αφου ο αλλος χαραμισε την πρωτη ευκαρια που του εδωσες, τι σε κανει να πιστευεις οτι δεν θα χαραμισει και αυτην? Οταν καποιος λεει ψεμματα ειναι σιγουρο οτι θα το ξανα κανει. Ειναι στον χαρακτηρα του και αυτο οσο κι αν προσπαθησει δεν μπορει να το αλλαξει. Αυτο ειναι το σκεπτικο μου και ετσι μενω μακρια απο υποκριτες και ψευτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Εγώ τα συγχωρώ τα ψέμματα. :worry: Άνθρωποι είμαστε, λάθη κάνουμε/ψέμματα λέμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Εγω τα συγχωρω και δινω δευτερες ευκαιριες διοτι ως ανθρωποι θελουμε να μας δινουν δευτερες ευκαιριες αρα και'μεις πρεπει να δινουμε στον αλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα να με πουν ψέμματα που το περιεχόμενο τους δεν με αφορά/δε με προσβάλει/δεν έχει σχέση με εμένα.
Πχ, σε μια σχέση σχεδόν όλοι, εγώ τουλάχιστον το παραδέχομαι :redface: έστω μια φορά έχουμε πει ψέματα εντυπωσιασμού, και όπως το έχω κάνει εγώ, έτσι μου το έχουν κάνει και εμένα, που ακριβώς θα με πειράξει αν ο άλλος μου πει μωρό μου στα 12 πήγα στην Αμερική, ενώ εγώ ξέρω ότι έχει πάει μέχρι το χωριό του τον Άγ Δημήτριο; :confused:
Ίσα-ίσα που με τέτοια αθώα ψεματάκια γελάω από μέσα μου, αλλά και λίγο το παίρνω πάνω μου, του στυλ κάθεται και φτιάχνει σενάρια για να με εντυπωσιάσει και μπλα μπλα μπλα :P
Τώρα αν τα ψέματα δεν έχουν τέτοιο πρόσωπο, και είναι για να σκεπάζουν κουτσουκέλες, κοινώς προσβάλουν εμένα και την νοημοσύνη μου,
συγνώμη αλλά...έφυγες, στη μαμάκα σου :hello:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosa Nostra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Δεν ειναι τοσο ευκολο ν απντησουμε σ αυτη την ερωτηση αυτη τη στιγμη....διοτι οταν ανακαλυψεις το ετερων ημισυ σου λεει ψεμματα
δεν ξερεις πως θ αντιδρασεις εκεινη τη ωρα..εξαρτατε παντα και ολο το story...και τον λογο που σου ειπε ψεμματα, μπορει για παραδειγμα να σου πει ψεμματα για ενα βλακωδη λογο που δεν χρειαζεται καν ν ασχοληθεις.
Καλα ειναι παντως να μην παιρνουμε βιαστικες αποφασεις και εν θερμω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top