Χώρισα... και τώρα; Τι κάνουμε;

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Απλά κοιτάω μπροστά...και μένω για αρκετό διάστημα μόνη...μέχρι να ακονίσω τις σκέψεις μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
μια φορά όταν χώρισα με ένα πρώην μου θυμάμαι ότι έκανα πολύ καιρό να βγω από το σπίτι

Και εγώ το ίδιο. Με περίμενε απ' έξω με ντουφέκι. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Μου έχει τύχει να κλειστώ στο σπίτι και να ασχολούμαι με ένα παιχνίδι για να ξεχαστώ. Μου έχει τύχει να το πάρω αλλιώς και να αρχίσω να βγαίνω, να έχω χόμπυ, να γίνω πιο κοινωνική. Και τώρα βλέπω οτι σαφώς το δεύτερο ήταν καλύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Το θέμα είναι τι δεν κάνουμε, διότι συνταγή για χωρισμένους δε νομίζω να υπάρχει!!!
Έτσι λοιπόν, απλά δεν κλείνουμε πόρτες και παράθυρα στον κόσμο, "αποσυνδεόμαστε", όπως διάβασα παραπάνω (τούτο το internet πως το λένε, έχει επίδραση ακόμη και στη...νεολογία) και αφήνουμε τον χρόνο να κάνει την δουλειά του, όπως μόνο εκείνος ξέρει! ;)

Η ίδια η ζωή θα σε παρασύρει, και να θέλεις να μείνεις κολλημένος δεν θα μπορέσεις, κανείς δεν μπόρεσε! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Η ίδια η ζωή θα σε παρασύρει, και να θέλεις να μείνεις κολλημένος δεν θα μπορέσεις, κανείς δεν μπόρεσε! :)

Μην το λες. Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι το ίδιο δυνατοί... Το μυαλό μπορεί να πάρει επικίνδυνες στροφές. Το λέω γιατί ξέρω ιστορία με άτομο που έκανε να το ξεπεράσει 3 χρόνια και αρρώστησε.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Χώρισα... και τώρα; Τι κάνουμε;

Χοροπηδάμε...Βάζουμε δυνατά την αγαπημένη (και δυναμική) μάς μουσική...και Χορεύουμε!!!

:yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Μην το λες.
Τώρα πάει, το είπα...:P

Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι το ίδιο δυνατοί... Το μυαλό μπορεί να πάρει επικίνδυνες στροφές. Το λέω γιατί ξέρω ιστορία με άτομο που έκανε να το ξεπεράσει 3 χρόνια και αρρώστησε.:(
Δεν αναφέρομαι σε ιδιαίτερη ψυχική δύναμη, ούτε καν σε απλή προσπάθεια, να αφεθείς στη ζωή εννοώ, να μη μουλαρώσει δηλαδή ο ....αποχωρισμένος ρε παιδί μου ρε παιδί μου και βάλει στη διαπασών Άντζελα Δημητρίου "οι χωρισμένοι δε γιορτάζουνε ποτές"!!!!! :eek:

Και φυσικά με την προϋπόθεση ότι μιλάμε για φυσιολογικούς ανθρώπους, όχι για καλεσμένους της Αννίτας....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleantr

Νεοφερμένος

Η eleantr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
axa..... και τι έγινε αν δεν άξιζε απλός προχωρά πόρτας για κάτι καλύτερο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Τώρα πάει, το είπα...:P

Αχ δε σε πρόλαβα.:(:P

Δεν αναφέρομαι σε ιδιαίτερη ψυχική δύναμη, ούτε καν σε απλή προσπάθεια, να αφεθείς στη ζωή εννοώ, να μη μουλαρώσει δηλαδή ο ....αποχωρισμένος ρε παιδί μου ρε παιδί μου και βάλει στη διαπασών Άντζελα Δημητρίου "οι χωρισμένοι δε γιορτάζουνε ποτές"!!!!! :eek:

Και φυσικά με την προϋπόθεση ότι μιλάμε για φυσιολογικούς ανθρώπους, όχι για καλεσμένους της Αννίτας....;)

Υπάρχουν χωρισμοί που σε τσακίζουν και χρειάζεσαι ιδιάιτερη ψυχική δύναμη αλλά καμιά φορά και ψυχολόγο για να συνέλθεις. Άσε έχω ακούσει ιστορία κι έχω φρίξει.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helga

Νεοφερμένος

Η helga αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Τώρα......αφήνεις το χρόνο να κάνει τη δουλειά του!!! Όλα κάποια στιγμή περνάνε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

volt

Νεοφερμένος

Ο volt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Καταρχήν αν έχει δημιουργηθεί ήδη κάποιο θέμα με παρόμοιο περιεχόμενο ζητώ συγνώμη για την επανάληψη
ή αν το έχω βάλει σε λάθος ομάδα παρακαλώ να το μεταφέρετε. Το θέμα αυτό, όπως αναφέρει και ο
τίτλος είναι ο χωρισμός, οι πρώτες μέρες...
Όσοι έχετε περάσει κάποιον χωρισμό που δεν θέλατε να φτάσει εκεί αλλά δεν γινόταν αλλιώς γράψτε μερικές
γραμμές για το πως καταφέρατε να το ξεπεράσετε, αν σας στοίχησε, αν τον/την σκέφτεστε ακόμα, αν τον/την
αγαπάτε ακόμα και τι λάθη κάνατε εσείς ή το ζευγάρι σας που έφεραν τον χωρισμό και τελικά αν τα καταφέρατε
να τα διορθώσετε μετά απο καιρό...
Ευχαριστώ, οι απαντήσεις σας είναι πολύ σημαντικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Για μένα η αγάπη δεν πεθαίνει. Προφανώς και αγαπάω όλους τους πρώην μου - ακόμα κι αν χωρίσαμε τσακωμένοι. Είναι ένα κομμάτι της ζωής μου που δε με τιμά αν το αρνηθώ, ακόμα κι αν κατέληξε σε λάθος. Με τον καιρό ο πόνος καταλλαγιάζει και απλά δέχεσαι το χωρισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Για μένα η αγάπη δεν πεθαίνει. Προφανώς και αγαπάω όλους τους πρώην μου - ακόμα κι αν χωρίσαμε τσακωμένοι. Είναι ένα κομμάτι της ζωής μου που δε με τιμά αν το αρνηθώ, ακόμα κι αν κατέληξε σε λάθος. Με τον καιρό ο πόνος καταλλαγιάζει και απλά δέχεσαι το χωρισμό.

Η αγάπη για το παρελθόν και τους πρωταγωνιστές του δεν πηγαίνει μπροστά τον άνθρωπο. Κι εγώ αγαπάω ακόμα, αλλά γι'αυτό δεν προχωράω μπροστά, εκτός αν μου παρουσιαστεί κάτι που με συγκινήσει εξίσου ή περισσότερο. Αν έχεις προχωρήσει πράγματι και εννοείς αυτό που γράφεις "πάμε παρακάτω", πιστεύω ότι δεν τους αγαπάς πια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Αγάπη που έσβησε, ποτέ δεν υπήρξε λένε κάποιοι κι εγώ θεωρώ πως είναι σωστό.
Δεν σταματάς να αγαπάς κάποιον, μόνο και μόνο γιατί χωρίσατε και δεν έχεις πλέον επικοινωνία μαζί του. Απλώς σταματάς να τον ποθείς ερωτικά και να τον αγαπάς με την σεξουαλική/ερωτική έννοια του όρου. Αλλιώς θα σταματούσες να αγαπάς πχ και τους γονείς σου μόλις πεθάνουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Κατ'αρχας!! Την αγαπη την οριζει ο καθενας διαφορετικα, γι αυτο μπερδευομαστε!! Πχ για μενα η αγαπη ειναι αγνη, λευκοτατη χωρις ψεγαδια και παντοτινη, την δειχνεις εμπρακτως κ-α-θ-η-μ-ε-ρ-ι-ν-α, υποχωρεις και δεν δεχεσαι να αντικαταστησει αυτην κανεις αλλος. Οπως ειπε η καγιρα, την αγαπη των γονιων η των παιδιων σου δεν την αντικαθιστας. Ας μην κολλαμε σε λεξεις καλυτερα! Παρ ολ αυτα, θα δοκιμάσω να απαντησω!:D

Προφανώς και αγαπάω όλους τους πρώην μου - ακόμα κι αν χωρίσαμε τσακωμένοι.

Αν ηταν να αγαπαω (ετσι οπως εννοω εγω την αγαπη τουλαχιστον) ολους τους πρωην, τωρα θα χα εξοντωθει! Και στον φιλο μου τι θα πω? Μισο λεπτο γιατι αγαπαω τον πρωην?:P

Είναι ένα κομμάτι της ζωής μου που δε με τιμά αν το αρνηθώ, ακόμα κι αν κατέληξε σε λάθος. Με τον καιρό ο πόνος καταλλαγιάζει και απλά δέχεσαι το χωρισμό.

Δεν υπαρχει λαθος!! Ολα σωστα ειναι κι εμπειριες ομορφουλα!:)
Καταλαγιαζει ο πονος ναι, ξεχνας λογω χρονου.


αλλαγη παραγραφου / θεματικης περιοδου:P


Αν εννοουμε αγαπη το παρακατω, παω πασο!
Τιπς- Νοιαζομαστε/ τους θυμομαστε με νοσταλγια/Βουταμε τα θετικα που μας εδωσαν και μας διαμορφωσαν κι αλλο/χαμογελαμε με οσα ζησαμε με αυτους που περασαν απο τη ζωη μας/με οσους ταιριαζουμε και εχουμε θεσει βασεις κραταμε επαφη/ συνηθως οσους εχουμε ερωτευτει πολυ δεν τους βλεπουμε πια γιατι οι χωρισμοι δυο ερωτευμενων προσωπων ειναι συνηθως με κακο η..τσακωμενο τελος:P/ και φροντιζουμε και δινουμε ξανα σε εκεινους που ειναι σημερα στη ζωη μας, αλλιως θα αδικηθουν αν δωσουμε περισσοτερο στους προηγουμενους - ασε που θα θεωρηθει πως δεν εχουμε ακομα ξεπερασει:P/ φροντιζουμε ναχουμε συνειδηση και καρδια καθαρουλα.:P


ΕΕΕπισης, η αγαπη ειναι μαγικη λεξη, δε τη λεμε οποτε μας τη βαρεσει, ζευγαρακια που αγαπιουνται δε χωριζουν για ψιλου πηδημα, ουτε για να πανε αλλου, αλλα εξελισσονται συνεχεια. Ο ερωτας μετατρεπεται σε αγαπη κι αν αυτος δεν εξελιχθει σε αυτη, τοτε το ζευγαρακι μας χωριζει.
:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
πω πω υπεραπλουστεύσεις πάλι σημερα. Αν εκείνο, τότε αυτό, αν το άλλο, τότε εκείνο. Ζείτε ακόμα στα σύννεφα πιστεύω. Η ερωτική αγάπη πεθαίνει αν βρεις νέο σύντροφο, δεν μιλάμε για τον μπαμπά και τη μαμά μας. Μου θυμίζετε κάτι χωρισμένους από γάμο με παιδιά που την έχουν κερατώσει κιόλας και λένε την αγαπάω ακόμα παρόλα αυτά. Αγάπη είναι πίστη. 'Οπως αγαπάς, ξεαγαπάς κάποια φορά γνωρίζοντας το καινούριο αμόρε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
πω πω υπεραπλουστεύσεις πάλι σημερα. Αν εκείνο, τότε αυτό, αν το άλλο, τότε εκείνο. Ζείτε ακόμα στα σύννεφα πιστεύω. Η ερωτική αγάπη πεθαίνει αν βρεις νέο σύντροφο, δεν μιλάμε για τον μπαμπά και τη μαμά μας. Μου θυμίζετε κάτι χωρισμένους από γάμο με παιδιά που την έχουν κερατώσει κιόλας και λένε την αγαπάω ακόμα παρόλα αυτά. Αγάπη είναι πίστη. 'Οπως αγαπάς, ξεαγαπάς κάποια φορά γνωρίζοντας το καινούριο αμόρε.

ακριβως.


το μισος και η αγαπη ειναι πολυ κοντα τελικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Η αγάπη για το παρελθόν και τους πρωταγωνιστές του δεν πηγαίνει μπροστά τον άνθρωπο. Κι εγώ αγαπάω ακόμα, αλλά γι'αυτό δεν προχωράω μπροστά, εκτός αν μου παρουσιαστεί κάτι που με συγκινήσει εξίσου ή περισσότερο. Αν έχεις προχωρήσει πράγματι και εννοείς αυτό που γράφεις "πάμε παρακάτω", πιστεύω ότι δεν τους αγαπάς πια.

Αγαπάω δε σημαίνει απαραίτητα θυμάμαι με νοσταλγία, αποζητάω, εύχομαι να ήμασταν ξανά μαζί. Σημαίνει όμως οτι σέβομαι την επιλογή μου, σέβομαι τις στιγμές που πέρασα μαζί τους, σέβομαι τα συναισθήματα που είχα τότε γι' αυτούς και εύχομαι να είναι καλά εκεί που είναι. Η αγάπη είναι ανιδιοτελής για μένα. Μπορεί να υπάρχει έστω κι αν δεν είσαι με κάποιον άνθρωπο μαζί. Επίσης η αγάπη για κάποιον δεν αντικαθίσταται από την αγάπη με κάποιον άλλον - ο έρωτας ναι. Πας δηλαδή να αντιγράψεις κάπου ένα αρχείο με το ίδιο όνομα, και σε ρωτάει "αντικατάσταση του υπάρχοντος αρχείου;". Δε λες ναι, απλά δημιουργείς ένα αρχείο με ίδιο όνομα με αρίθμηση ας πολύμε για να τα ξεχωρίζεις. Ονομάζω αυτό το αρχείο Αγάπη, Αγάπη 1, Αγάπη 2 κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Αγαπάω δε σημαίνει απαραίτητα θυμάμαι με νοσταλγία, αποζητάω, εύχομαι να ήμασταν ξανά μαζί. Σημαίνει όμως οτι σέβομαι την επιλογή μου, σέβομαι τις στιγμές που πέρασα μαζί τους, σέβομαι τα συναισθήματα που είχα τότε γι' αυτούς και εύχομαι να είναι καλά εκεί που είναι. Η αγάπη είναι ανιδιοτελής για μένα. Μπορεί να υπάρχει έστω κι αν δεν είσαι με κάποιον άνθρωπο μαζί. Επίσης η αγάπη για κάποιον δεν αντικαθίσταται από την αγάπη με κάποιον άλλον - ο έρωτας ναι. Πας δηλαδή να αντιγράψεις κάπου ένα αρχείο με το ίδιο όνομα, και σε ρωτάει "αντικατάσταση του υπάρχοντος αρχείου;". Δε λες ναι, απλά δημιουργείς ένα αρχείο με ίδιο όνομα με αρίθμηση ας πολύμε για να τα ξεχωρίζεις. Ονομάζω αυτό το αρχείο Αγάπη, Αγάπη 1, Αγάπη 2 κλπ.

Τελικά νόμιζα ότι μόνο εγώ στο φόρουμ είχα μείνει στην παιδική μου ηλικία, αλλά μάλλον λάθος έκανα και πρέπει να είμαι ο πιο γέρος. Δεν υπάρχει ανιδιοτελής αγάπη, αυτά είναι σχήματα λόγου, δεν αγάπησες τον μπαμπά σου. Περίμενες σεξ, προστασία, επικοινωνία, στήριξη, ασφάλεια κλπ, άρα όλο και κάτι περίμενες και συ. Δεν τα βρήκες ή έπαψε να στα δίνει και την έκανες ή σε έδιωξε για άλλες αγάπες (ιδιοτελείς). Δεν υπάρχουν άγιοι, αλλιώς θα έμεναν πάντα μόνοι μετά το χωρισμό. Η αγάπη δεν χωριζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Τελικά νόμιζα ότι μόνο εγώ στο φόρουμ είχα μείνει στην παιδική μου ηλικία, αλλά μάλλον λάθος έκανα και πρέπει να είμαι ο πιο γέρος. Δεν υπάρχει ανιδιοτελής αγάπη, αυτά είναι σχήματα λόγου, δεν αγάπησες τον μπαμπά σου. Περίμενες σεξ, προστασία, επικοινωνία, στήριξη, ασφάλεια κλπ, άρα όλο και κάτι περίμενες και συ. Δεν τα βρήκες ή έπαψε να στα δίνει και την έκανες ή σε έδιωξε για άλλες αγάπες (ιδιοτελείς). Δεν υπάρχουν άγιοι, αλλιώς θα έμεναν πάντα μόνοι μετά το χωρισμό. Η αγάπη δεν χωριζει.

Εγώ πιστεύω οτι υπάρχει ανιδιοτελής αγάπη. Έχει τύχει να αγαπάω κάποιον κι ας μην ήμασταν ποτέ μαζί κι ούτε πρόκειται να είμαστε.

Πες μου λοιπόν τι θεωρείς οτι πρέπει να γίνεται όταν χωρίζεις: να μισείς τους πρώην; Να τους ξεχνάς; Να κάνεις οτι δεν υπήρξαν; Εφόσον υπήρξαν, και μαζί τους υπήρξαν και κάποια συναισθήματα που είχες γι' αυτούς, και όμορφες στιγμές, και λάθη και σωστά. Να τα πετάξεις στα σκουπίδια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top