Μήπως ξέρετε; - Διάφορες, σκόρπιες απορίες

Guest 991793

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ξέρετε αν τα συμπληρώματα σιδήρου χορηγούνται χωρίς συνταγή γιατρού; Ισχύει το ίδιο και για τα συμπληρώματα βιταμινών;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι αλλα αντι για συμπληρωμα σιδηρου τρωγε μοσχαρι ή ακομα καλυτερα συκωτι μοσχαριου καθε βδομαδα μαζι με πρασινα λαχανικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 991793

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σε ευχαριστώ, Fast.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Μήπως ξέρετε εάν τα Public στο κέντρο έχουν βιβλία αρχαιολογίας; Στα Public Περιστερίου δεν έχει. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Mπορείς να τα παραγγείλεις μέσω ίντερνετ, σε όποιο κατάστημα public θες για παραλαβή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Mπορείς να τα παραγγείλεις μέσω ίντερνετ, σε όποιο κατάστημα public θες για παραλαβή.

Ωραία,σε ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerinaplk

Νεοφερμένος

Η katerinaplk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια Σας! είναι καινούρια εδω και έγινα μέλος για να ρωτήσω κάτι, ωστοσο φαίνεται ενδιαφέρον το φόρουμ και μάλλον θα κάτσω μόνιμα :P

Είμαι 18 και θέλω να πάω κάπου που χρειάζεται να πάρω το τρένο από τον σταθμό Αχαρνών. η μανα μου λέει ότι είναι παλιοπεριοχη, ισχυει; είναι γενικά από τις επικίνδυνες περιοχές;
εχω σκοπο να πάω μεσημέρι ή νωρίς τ απογευμα.
Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Να πας, αλλά να έχεις και πεταλούδα μαζί σου. Τουλάχιστον ένα σπρέι πιπεριού. Να έχεις και λίγη κοκαίνη μήπως έρθουν πρεζάκια να σου ζητήσουν "κάνα ευρώ ρε φιλαράκι".

Σοβαρά τώρα, η μητέρα σου δεν έχει άδικο. Πάρε λεωφορείο καλύτερα ή τρένο από άλλο σταθμό. Βέβαια, άμα πες μεσημέρι δεν τρέχει και τίποτα. Το μεγαλύτερό σου πρόβλημα άμα πας μεσημέρι θα είναι η ζέστη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Γεια Σας! είναι καινούρια εδω και έγινα μέλος για να ρωτήσω κάτι, ωστοσο φαίνεται ενδιαφέρον το φόρουμ και μάλλον θα κάτσω μόνιμα :P

Είμαι 18 και θέλω να πάω κάπου που χρειάζεται να πάρω το τρένο από τον σταθμό Αχαρνών. η μανα μου λέει ότι είναι παλιοπεριοχη, ισχυει; είναι γενικά από τις επικίνδυνες περιοχές;
εχω σκοπο να πάω μεσημέρι ή νωρίς τ απογευμα.
Ευχαριστώ!


Οταν λες κάπου που εννοείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 991793

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ερώτηση: Γιατί στο Δημοτικό τη Φυσική την λένε/γράφουν «Φυσικά»; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Για να ταιριάζει με τα τεχνικά, θρησκευτικά, γλώσσα-γλώσσα, μαθηματικά (?)

Εγώ νομίζω 'φυσική' λέγαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Ερώτηση: Γιατί στο Δημοτικό τη Φυσική τη λένε «Φυσικά»; :P

Ίσως γιατί δεν είναι αποκλειστικά φυσική αλλά φυσικές επιστήμες γενικά ("φυσικά"), δηλαδή περιέχει στοιχειώδεις γνώσεις φυσικής, χημείας και βιολογίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 991793

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για να ταιριάζει με τα τεχνικά, θρησκευτικά, γλώσσα-γλώσσα, μαθηματικά (?)

Εγώ νομίζω 'φυσική' λέγαμε.
Ναι, όντως, «Φυσική» τη λέγαμε, αλλά στις καρτέλες ήταν γραμμένη «Φυσικά».
Ίσως γιατί δεν είναι αποκλειστικά φυσική αλλά φυσικές επιστήμες γενικά ("φυσικά"), δηλαδή περιέχει στοιχειώδεις γνώσεις φυσικής, χημείας και βιολογίας.
Μάλιστα. Ενδιαφέρουσες πληροφορίες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ίσως γιατί δεν είναι αποκλειστικά φυσική αλλά φυσικές επιστήμες γενικά ("φυσικά"), δηλαδή περιέχει στοιχειώδεις γνώσεις φυσικής, χημείας και βιολογίας.
Ίσως. Άλλωστε, είναι physics, mathematics-> φυσικά, μαθηματικά. Ενώ chemistry-> χημεία, biology--> βιολογία astronomy--> αστρονομία κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αναζητητής

Νεοφερμένος

Ο Αναζητητής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Θέλω να αγοράσω μια τρομπέτα . Με περίπου 200-250 ευρώ τι προτείνετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Θέλω να αγοράσω μια τρομπέτα . Με περίπου 200-250 ευρώ τι προτείνετε?
Υπάρχουν αρκετές επιλογές με τα χρήματα που διαθέτεις. Αν ρίξεις μια ματιά στο Skroutz θα δεις και αρκετά οικονομικώτερες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Ξέρει κανείς τη νοοτροπία των second hand στην Αθήνα, όταν πας να αφήσεις ρούχα; Ακόμα καλύτερα, έχει πουλήσει κανείς τίποτα;

Σκεφτόμουν να τα βγάλω depop, αλλά έχει αρκετά μεγάλη προμήθεια και βαριέμαι τη διαδικασία φωτογράφισης / αποστολής, αν και εκεί με βλέπω να καταλήγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

K120

Νεοφερμένος

Η K120 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να ρωτήσω πως θα κάνω αππορητο το gmail με κάποιον κωδικό ίσως ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να ρωτήσω πως θα κάνω αππορητο το gmail με κάποιον κωδικό ίσως ευχαριστώ εκ των προτέρων
Βάζεις μπροστά το #31#

Σε ασαφείς ερωτήσεις, θα παίρνεις ασαφείς απαντήσεις! Τι εννοείς με το «απόρρητο»;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

K120

Νεοφερμένος

Η K120 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Φίλε Γιώργο συγνώμη που δεν εγινα σαφης εννοώ μήπως κάποιος το χακαρει κ δει τα μηνύματα μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top