Ένας Αγρινιώτης από τα παλιά

Troll

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Γράφω αυτό το μύνημα με αφορμή τη καταγωγή της Michelle και του ExposedBone. (Αλήθεια αδέρφια είστε? :hmm:) Από το 1980 έως και το 1985 οι γονείς μου έμεναν στο Αγρίνιο λόγω της δουλειάς του πατέρα μου. Εκεί έζησα και τα πρώτα χρόνια της ζωής μου. Δε θυμάμαι σχεδόν τίποτα, παρα ότι στη πλατεία του Αγρινίου υπήρχε μια βρύση με ένα ελαφάκι που είχε σπασμένο το ένα κέρατό του. Μόνο αυτό. Το θυμάστε εσείς?

Πρίν από μέρες γυρίζοντας από Κέρκυρα για διακοπές, περάσαμε απο το Αγρίνιο. Όλοι μας είχαμε να πάμε 21 χρόνια. Καταλαβαίνετε τη συγκίνηση. Ιδιαίτερα των γονιών μου, καθώς εμένα το μέρος δε μου έλεγεσχεδόν τίποτα. (Μόνο το ελαφάκι θυμόμουν :redface: το οποίο δεν υπήρχε πλέον :( )Πήγαμε στην οδό που ήταν το σπίτι που μέναμε (Μου διαφεύγει τώρα αλλά που θα πάει) και σε μέρη γύρω από τη τελείως διαφορετική πλατεία. Συζητήσαμε με κάποιους περαστικούς για να θυμηθούν οι δικοί μου τα κατατόπια. Σύμφωνα με το πατέρα μου το Αγρίνιο από το 85, έχει αλλάξει κατά 99% (Δε ξέρω αν είναι αυτό καλό ή κακό) Καθήσαμε κανα μισάωρο και μετά φύγαμε. Δυστυχώς απότι μας είπαν κάποιοι Αγρινιώτες, πολλοί από τους γνωστούς μας δε ζούσαν πια. :( Ήμασταν βιαστικοί και δε κάτσαμε για να βρούμε παλιούς γνωστούς. Αν μας ξαναφέρει από εκεί ο δρόμος... :) Αυτά τα λίγα που θυμίζουν άλλες εποχές περασμένες... :| (Να χαρώ ή όχι?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αυτο το παρατειρω και εγω στις περιοχες οπου ζουσα παλια.Εκει που ητανε το πρωτο μου σπιτι και η πιτσερια μας το μονο που εχει μεινει ιδιο ειναι η πιτσερια, ακομα και η πολυκατοικια μας εχεις ανανεωθει και για τα τρυγιρο ουτε που το συζιτω. Ολες οι αλανες και ολα τα παρατιμενα γιαπια μεσα σε λιγα χρονια εγιναν πολυκατικιες,κανενα απο τα μαγαζια που υπαρχαν τοτε δεν υπαρχει και τωρα, παρα μονον η πιτσερια μας και δυο σουβλατζιδικα. Το επομενο μερος οπου εμεινα δεν το συζιτο... Απο εκει που ειμασταν το μονο σπιτι σε αποσταση χιλιομετρου εχει 3 μεσα στο ιδιο οικοπεδο, φανταστιτε τι γινετε σε ολο το χωριο... ΑΠο εξωχη εγινε πολη... Ευτιχος εδω που ζω τωρα λογο του οτι ειναι προστατευομενη περιοχη απο το Υπουργειο πολιτισμου και τον ΟΗΕ (πολιτιστικη κληρονιμια) δεν αλλαζει τπτ.


Οσο για τον exposed αι την michele, ειναι ζευγαρη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Και δεν κατάγομαι απο το Αγρίνιο!!!
Ούτε μένω εκεί!
Απλά πηγαίνω συχνά λόγω του Πάνου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Troll

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Και δεν κατάγομαι απο το Αγρίνιο!!!
Ούτε μένω εκεί!
Απλά πηγαίνω συχνά λόγω του Πάνου!

Οκ λάθος μου. Απλά επειδή γράφει στη περιοχή σου Αγρίνιο, έτσι υπέθεσα. :redface: (Και σας έκανα και αδέρφια. λολ :D )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top