Πώς αντιμετωπίζετε την απιστία;

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Για κάποια πράγματα βάζω το χέρι μου στη φωτιά κι είμαι σίγουρη οτι δε θα αλλάξει αυτό ώσπου να πεθάνω.

Οταν χρησιμοποιουμε τις λεξεις παντα και ποτε το συμπαν χαμογελαει αυταρεσκα και περιμενει την πρωτη ευκαιρια για να μας δειξει το σχετικο αυτων των εννοιων..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Οταν χρησιμοποιουμε τις λεξεις παντα και ποτε το συμπαν χαμογελαει αυταρεσκα και περιμενει την πρωτη ευκαιρια για να μας δειξει το σχετικο αυτων των εννοιων..:)

Συμφωνώ. Αλλά για αυτό είμαι ΣΙΓΟΥΡΗ. Δε σου έχει τύχει ποτέ για κάτι να είσαι σίγουρος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πάντως σε εμένα βάζω το χέρι μου στη φωτιά οτι δε θα μπορούσε να συμβεί. Κι αυτό γιατί όταν αγαπώ κάποιον η ψυχή μου και το κορμί μου είναι δοσμένα σε αυτόν - οι υπόλοιποι είναι απλά κομπάρσοι της ευτυχίας μου.
Πολύ σιγουριά βλέπω. :P

Εάν σε διαψεύσει το σύμπαν κερνάς 20 άτομα στα Friday's, εντάξει; :D


Συμφωνώ. Αλλά για αυτό είμαι ΣΙΓΟΥΡΗ. Δε σου έχει τύχει ποτέ για κάτι να είσαι σίγουρος;
Το μόνο σίγουρο είναι ο θάνατος, η φόροι και οι καταμετρήσεις. :D

Κατά τα άλλα όλα είναι πιθανά σ' αυτή τη ζωή... ακόμα και η χιμελίτα να κερατώσει τον σύντροφό της. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Πολύ σιγουριά βλέπω. :P

Εάν σε διαψεύσει το σύμπαν κερνάς 20 άτομα στα Friday's, εντάξει; :D



Το μόνο σίγουρο είναι ο θάνατος, η φόροι και οι καταμετρήσεις. :D

Κατά τα άλλα όλα είναι πιθανά σ' αυτή τη ζωή... ακόμα και η χιμελίτα να κερατώσει τον σύντροφό της. :P

Οκ το κέρασμα. Το θέμα είναι πώς θα το μάθετε αν συμβεί (που δεν...).:whistle:

Εγώ έχω κι άλλα σιγουράκια καλέ μου.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsoutsouba

Νεοφερμένος

Η Tsoutsouba αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
α. Οταν φαω κερατο σε μια σχεση θα φρικαρω! Και οταν φρικαρω με μια κατασταση τσαντιζομαι και με αυτον που μου την προκαλει.

Αν τον αγαπαω θα τον αγαπαω και εκτος σχεσης οποτε θα τον αφησω να παρει τον δρομο του.
Γιατι προσωπικα ακομα και αν θελησω καποιον αλλο ξερω οτι η σχεση εχει τελειωσει και αυτη τη συμπεριφορα ζηταω και απο τον αλλο.
Δεν θα εκανα ποτε σε καποιον αυτο που μου εκανε... ας αφησουμε να λερωσει αλλη το καρμα της, κυκλος ειναι και γυριζει!

β. Οταν φαω κερατο μεσα σε γαμο θα φρικαρω! Και οταν φρικαρω με μια κατασταση τσαντιζομαι και με αυτον που μου την προκαλει.

Δεν νομιζω ομως οτι θα διαλουσα την οικογενεια με την πρωτη, ειδικα και αν ο αλλος δηλωσει μετανιωμενος.
Αυτη η κατασταση σηκωνει πολλα αρνητικα... τι να λεμε τωρα...
Αλλα ετσι γουσταρει η κοινωνια μας, να ειμαστε καλοι οχι να ειμαστε καλα.

Αυτα... παντα εκ του ασφαλους!
Ποτε δεν ξερεις, μπορει τελικα να του τον κοψω με χαρτοκοπτη, αυτη να την κουρεψω με τα ιδια μου τα χερια και τελικα να ειμαι μια χαρα! *

Μουαχαχαχαχαχαχαχα!

* Πλακιτσα, οταν μου χρειαστει η μπλουζιτσα με τα μακρια μανικια θα κανω ειδικη παραγγελια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δε το δεχομαι το κερατο. Ουτε θελω να μου πει ποτε κανεις - θα σε συγχωρεσω αν με απατησεις, επειδη σε αγαπαω- Δε θα τοΝ πιστεψω. Δεν ειναι αγαπη, ειναι ''εχω χαμηλα τον πηχυ και δεν αγαπω διολου τον εαυτο μου και τη ζημια που του προκαλω''

Οποιος ξερει να αγαπα, ξερει και να χωριζει, λεει μια αοιδος.

Οταν υπαρξει απιστια ειτε στη σχεση (ο γαμος το ιδιο μου κανει, σχεση ειναι), υπαρχει προβλημα. Αν το μαθω ο εγωισμος μου δε με αφηνει να ησυχασω, η συνειδηση μου και τα βραδια δεν κοιμαμαι. Νιωθω πως τιμωρω τον εαυτο μου. Και δε μου αρεσει αυτο. Δε συνεχιζω να το κανω.
Αν μπει τριτο ατομο στη σχεση, τα πραματα εχουν τελειωσει. Και δεν ειναι ο τριτος το προβλημα, ειναι η ουσια στο ζευγαρι.
Δε πειραζει, μαθαινεις, στεναχωριεσαι, θυμωνεις, σκυβεις και ταπεινωνεσαι, ανανεωνεσαι και φροντιζεις να μην κανεις ξανα το ιδιο λαθος.
Αν το ξανακανεις, εισαι χαμενος απο τη ζωη την ιδια.
Εκει βρισκω νοημα στη ζωη, τη γνωση που εχει σα συνεπεια την ευτυχια.

Σκεφτομαστε τις πραξεις πριν τις κανουμε. Αλλιως ειμαστε ανωριμοι και μη ετοιμοι για την αγαπη.
Μεσα απο προσωπικες μου εμπειριες, μπορω να πω πως αν δε συγχωρεσεις και δεν προχωρησεις παρακατω χωρις τον αλλο, δεν ανανεωνεσαι, σε τρωνε τα φιδια. Αν απατησεις, δεν εισαι ερωτευμενος με τον ανθρωπο που εχεις σχεση.

Οταν συγχωρεις και προχωρας χωρις τον αλλο, ειναι συναισθηματα συντριμμια αλλα και ευτυχια.
Αν συγχωρεσεις και συμφιλιωθεις, στο τελος μενει η ευτυχια, μια γλυκα. Αγαπη προς εαυτο, αγαπη προς τον αλλο. Τον αφηνεις ελευθερο να αποφασισει.

Πιστευω ο,τι αξιζεις παιρνεις σε αυτη τη ζωη. Εγω αν εκανα λαθος καποτε, το πληρωσα το τιμημα. Το ιδιο ισχυει και για την αντιθετη πλευρα.
Αλλωστε οπως στρωνεις θα κοιμηθεις.
Η απιστια γινεται συχνα στα ζευγαρια και ειναι μαθημα ζωης. Δε μιλαμε για περιπτωσεις επαναλαμβανομενων πραξεων αλλα για καποια φορα που εγινε.
Αν δεν εισαι καλα στη σχεση, φευγεις, αν νιωθεις πως δεν εχεις αλλα να δωσεις ή και να παρεις. Οποιος κανει αυτο, πιστευω ειναι πολυ ικανοποιημενος με τον εαυτο του αλλα για να γινει αυτο, θελει δουλεια κι απολυτη συμφιλιωση με την πραγματικοτητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Δε σου έχει τύχει ποτέ για κάτι να είσαι σίγουρος;

Αμε..σε ολους εχει τυχει, αλλα πιστευω πως επισης ολους η ζωη τους καπως, καπου, καποτε τους εξεπληξε.

Δεν εχεις ακουσει που λενε πως ακομα και ο κ@λος σου μπορει να σε χ@σει?!
:P

Να σου πω μονο πως μεχρι πριν καποια χρονια και εγω τοσο σιγουρη ημουν για παρα πολλα πραγματα, οσο εσυ, μεχρι που η πραγματικοτητα και οι καταστασεις με προσγειωσαν.
Απο τοτε προσπαθω να μη λεω "εγω δε θα κανω ποτε αυτο, εκεινο ή το αλλο!".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μου χε πει καποτε ενας φιλος...

''Τον κ@λο σου μπορεις να τον δεις (χωρις καθρεφτη)?''
-οχι..

-Τοτε αφου δεν μπορεις να σαι σιγουρη γιαυτον... για ποιον μπορεις να εισαι?

...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Αμε..
Δεν εχεις ακουσει που λενε πως ακομα και ο κ@λος σου μπορει να σε χ@σει?!
:P

...

Μου χε πει καποτε ενας φιλος...

''Τον κ@λο σου μπορεις να τον δεις (χωρις καθρεφτη)?''
-οχι..

-Τοτε αφου δεν μπορεις να σαι σιγουρη γιαυτον... για ποιον μπορεις να εισαι?

...:)

Εμ, γιατί επιμένω: "Μη νοθεύετε την αγάπη με τις πίστης τα θέλγητρα"; Η πρώτη φοράει πάντα φτερά, η δεύτερη, είναι πάντα κερατούκλω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LAZARUS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΙΛΕΟΣ, ΙΛΕΟΣ !!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 65 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
πολλά λόγια......................., πολλά λόγια………… θεωρητικά.............. ανούσια ......... ανεφάρμοστα ................ Ακούστε κάτι συντοπίτες: ηρεμήστε και προσεύχεστε και όποιος έχει το αγγούρι στον κ@λο, αντιδρά σε μια απόλυτη μοναξιά, όπου τα πάντα, που τα έχει θεωρήσει ως δεδομένα, ΑΝΑΤΡΕΠΟΝΤΑΙ και ψάχνεται σαν να του ήρθε ο ουρανός στο κεφάλι, ………………………… αλλά στην ουσία έγινε αυτό που είναι συνώνυμο και τόσο αρχέγονο όσο η ύπαρξη μας, είναι στη φύση των ανθρώπων και δυστυχώς για τους ηθικούς, δεν υπάρχει γιατρειά, αλλά δεν μας οδηγεί και στο θάνατο.
ΓΙʼ ΑΥΤΟ ΗΡΕΜΗΣΤΕ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΕΣΤΕ σημ. τρία .................. ο νοών, νοείτο και συνεχίζουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Παντα έλεγα οτι το κερατο ειναι το μονο που δεν θα συγχωρησω ποτε........Μεχρι που μου ετυχε....(κερατο λεγοντας ένα φιλι στην πενθημερι,μετα απο τρελο μεθησι) . Οντως τον χωρισα,αλλα οχι για πολυ......Βλέποντας τις προσπαθειές του αποφάσισα να δωσω μια δευτερη ευκαιρια και δεν εχω μετανιωσει γι'αυτο......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
θα του σπασω το κεφαλι!! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
να σου πω εμενα που μου ετυχε στο περιπου....

εγω συγχωρεσα
δεν ξερω αν ηταν για καλο----θα σου πω σε μερικους μηνες
αλλα με πολυ πονο,πολυ προσπαθεια,ακομα το παλευω δηλαδη, δυστυχως η εμπιστοσυνη παει περιπατο....

αλλα να ξερεις και κατι αλλο
συγχωρεσα γιατι πραγματικα ειμαι πολυ ερωτευμενη, ειμαι τρελαμενη, λιωνω πως το λενε!!!!
αν δεν ενιωθα ετσι για αυτον θα προχωρουσα παρακατω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
να σου πω εμενα που μου ετυχε στο περιπου....

εγω συγχωρεσα
δεν ξερω αν ηταν για καλο----θα σου πω σε μερικους μηνες
αλλα με πολυ πονο,πολυ προσπαθεια,ακομα το παλευω δηλαδη, δυστυχως η εμπιστοσυνη παει περιπατο....

αλλα να ξερεις και κατι αλλο
συγχωρεσα γιατι πραγματικα ειμαι πολυ ερωτευμενη, ειμαι τρελαμενη, λιωνω πως το λενε!!!!
αν δεν ενιωθα ετσι για αυτον θα προχωρουσα παρακατω.

Ιδια περιπτωση με μενα δηλαδη! (το αναφερο ενα post πιο πανω...) .
Ουτε εγω το εχω ξεπεράσει και ας εχει περασει ενας χρονος......Αλλα τουλαχιστον ειμαι σιγουρη οτι δεν θα μετανιωσω,οχι για καποιον αλλο λόγο,απλα γιατι αυτός ο χρόνος ήταν υπεροχος......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Με ανακούφιση :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Πώς αντιμετωπίζετε την απιστία;

Όπως την υπόνοια απιστίας ακριβώς... μπούλο χωρίς δεύτερη σκέψη.. Εύχομαι να μη συμβεί εντός γάμου μόνο, να είναι δηλαδή σωστή επιλογή η συζηγος, όχι για άλλο λόγο αλλά γιατί τα παιδιά μου δεν θέλω με τπτ να μεγαλώσουν με χωρισμένους γονείς. Για το κέρατο χέστηκα και για την όποια πιθανώς μου το φορέσει... Θα εύχεται μία ζωή να μην το χε κάνει, αν δημιουργήσει τριτογενή προβλήματα όπως τα παιδιά που αναφέρω παραπάνω, η πιθανώς κοινή δουλειά κτλ. Η ζωή της μετά θα φροντίσω να ναι μαρτύριο.. Ειδάλως απλά θα φύγει απο τη ζωή μου, δεν μου είναι ιδιαίτερα δύσκολο να διώχνω τα σκουπίδια απο γύρω μου, το χω κάνει απειρες φορές..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
φεύγοντας..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
δεν τη συγχωρω!ασχετα αν εχω πμει στον πειρασμο να απατησω δεν το χω κανει και σε καμια περιπτωση δεν θελω να μου το κανουν!:verymad::mpinelik::beating:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
Δεν ξέρω πως θα την αντιμετωπίσω εαν μου τύχει.. Ξέρω πως θα ήθελα όμως.. Απλά θα έφευγα χωρίς κουβέντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
θυμηθηκα τωρα την αντιδραση μου, οταν η τοτε κολλητη μου, γυριζοντας σπιτια μας απο βολτα μου ομολογησε οτι ειχε φασωθει με τον τοτε φιλο μου. ημουν πρωτη λυκειου αν θυμαμαι καλα... μου το λεει... και δεν απανταω.. απλα κοιταω το δρομο καθως περπαταω.. εκεινη σαστισμενη με ρωταει δε θα πεις κατι? δεν απανταω. τουλαχιστον μου λεει βρισε με. δεν απανταω... και εκει που χωριζαν οι δρομοι για τα σπιτια μας της λεω μονο ενα καληνυχτα με ψευτικο χαμογελο. και με το που στριβω και δε με βλεπει.. αρχιζω και κλαιω... ποτε ομως δεν της ειπα τιποτα... ουτε οτι στεναχωρηθηκα ουτε τιποτα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top