Οι φράσεις που σιχαίνεστε...

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Πω πω παιδια!Τελικα εχω πολυ χαμηλο επιπεδο.Τα λεω κι εγω ολα αυτα ή μαλλον σχεδον ολα!!! Δε θα με κανει κανεις παρεααααααααα πιαααααααααα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.

Mr K.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mr K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Το τυχαίο?Δε νομίζω....(δε μου άρεσε απ' την αρχή τώρα που έγινε σούπα δεν το αντέχω)
Επίσης ότι περικλείει τη λέξη καρντάσι...(είμαι και Σαλονικιός τρομάρα μου:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
το "ελπίζω να βοήθησα" στο τέλος ενός ποστ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Πουλάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Bernadette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Eεεε κοπελιάααα (συνοδεύεται από ένα μάγκικο τόνο...)

What the f*ck? (το λες και νομίζεις πως κάποιος είσαι... Βρε δεν μας παρατάς λέω εγώ!)

Χλάπατης χλούπατης (δεν ξέρω ΚΑΝ τι σημαίνει... Αλλά μου την δίνει στα νεύρα)

[Οταν γυρνάς σπίτι] Γύρισες; (Εσύ τι λες; Για να με βλέπεις...)

Γκόμενος/Γκόμενα (Αυτή τη λέξη τη ΜΙΣΩ. Εντελώς.)

[Όταν μιλάμε με φίλες] Εγώ αγάπη μου... (Σιγά ρεεεε δεν τα έχουμε κιόλας!)

Είσαι έλεος! (Πώς μπορεί κάποιος να είναι έλεος; Λύστε μου την απορία!)

Τζάμι! (Όχι παράθυρο!)

Χαλαρά... (No comment... Εκνευριστικότατο)

Αγαπούλα... Πούλα! (Εντάξει, το βαρέθηκα πλέον.)

Ομορφάντρα μου! (Όπου πάω το ακούω. Φτάνει.)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
τα: κοπελιά, κουκλίτσα μου εσύ, χρυσό μου, μάτια μου, αγάπη μου, κοπέλα μου, κορίτσι μου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλα τα σημερινά κορίτσια φωνάζουν η μία την άλλη με το: ΜΩΡΗΗΗΗΗΗΗ!
Τόσο κιτς, τόσο.. δεύτερο.
Μου θυμίζει το ''μαλάκα'' που λένε τα αγόρια. Μαλάκα το ένα, μαλάκα το άλλο.
Έλεος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Γκόμενος/Γκόμενα (Αυτή τη λέξη τη ΜΙΣΩ. Εντελώς.)

συμφωνω απολυτως


το μωρη ομως,,αν και δεν μου αρεσει επισης

ειναι μια χαρα ελαφρυ και αρχαιοελληνικοτατο..μωρος χαζος κλπ..:worry:

Eεεε κοπελιάααα (συνοδεύεται από ένα μάγκικο τόνο...)
λείπει το Ψίτ.. κοπελιά..:P

εκει η γυναικα πρεπει να απαντησει..
νιαουυ..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sal Paradise

Δραστήριο μέλος

Ο Sal Paradise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πιλότος. Έχει γράψει 626 μηνύματα.
δεν είναι φράση,είναι λέξη.Η λέξη << μακάρι >> είναι από τις πιο μοιρολατρικές και συνάμα ανεύθυνη λέξη που ακούω καθημερινά.σπάνια την βάζω στο στόμα μου, γιατί ακριβώς δείχνει αποποίηση ευθυνών και ψυχικά απωθημένα που δεν μπορείς να τα ξορκίσεις:/:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Αυτή που θα (ξανα)πω αύριο πρωί
¨τί δικαιολογητικά χρειάζονται για να γραφτώ ΟΑΕΔ;;;¨ :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
τυχαιο;δε νομιζω.. μας τα χαν πρηξει με αυτην την εκφραση:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Το γκόμενος δηλαδή με τι μπορεί να αντικατασταθεί όμορφα? Δεσμός? Σχέση? Σύντροφος? Μην πει κανείς "αγόρι" γιατί δεν μπορώ να αποκαλώ οποιονδήποτε 30+ έτσι. Οπότε όταν με ρωτάνε ποιός είναι ο Χ και θέλω να πω ο ______ της Ψ, τι λέω?
Για το κοπέλα μου συμφωνώ, είναισπαστικό, αλλά το κοπελιά το χρησιμοποιώ. Σε άγνωστες στο δρόμο που θέλω να ρωτήσω κάτι, σταματάω με το αυτοκίνητο και πρώτα λέω "κοπελιά" για να ακούσουν τη φωνή και να καταλάβουν ότι δεν είμαι άντρας που κάνει καμάκι. Αν απλά ξεκινήσω να λέω "συγγνώμη να κάνω μια ερώτηση παρακαλώ, που είναι η οδός τάδε" έχουν φύγει ή νομίζουν ότι δεν μιλάω σε αυτές.
Στο θέμα τώρα...με ενοχλούν σχεδόν όλα όσα έχετε ήδη πει και προσθέτω και μερικά που νομίζω ότι λείπουν (δεν διάβασα όλο το θέμα).
Καινούριες εκφράσεις: Τα σπάει, παρτάρω, τρολλάρω, φέιλ, λολ, φέισπαλμ.
Αλλά και "κανονικές" λέξεις που ακούγονται χάλια σε μένα: μπαρδόν, μπαγάσας, ούρα, χείλη, λοβός
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
''Πώς πάει η Ραφαέλα στο σχολείο;''
''Δύσκολη η τρίτη ε; Καλή επιτυχία στις Πανελλήνιες εύχομαι.''

:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Κάνει ένας καθηγητής παρατήρηση και κοιτάει έναν μαθητή.
Μαθητής (με το ποιο αθώο ύφος): Μα τι έκανα πάλι??//?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
με νευριαζει τρελα τωρα που ακουσα 2-3 παιδια να λενε "τα αλγεβρα" και επεμεναν οτι ειναι σωστο :|
δεν ξερω αλλα δεν μπορω να το ακουω με τη δινει στα νευρα:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

granita

Δραστήριο μέλος

Η Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
το "μωρή"!! ανάμεσα σε κορίτσια, δηλαδή να μου το πει μια φίλη μου πες το καταπίνω, αλλά όταν στο λέει αγόρι και πόσο μάλλον κάποιος που δεν είστε και κολλητοί μου τη βαράει στα νεύρα,,,δεν ξέρω...το θεωρώ τόσο υποτιμητικό κι αγενές προς μια κοπέλα, που εκείνη τη στιγμή μπορώ να του σπάσω τα μούτρα!:P:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
το "καλε"...με κανει :verymad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Το 'τυχαίο; Δεν νομίζω' έχει καταντήσει εμετικό. Δεν μπορώ πια να το ακούω.
Το μωρή κλπ τέτοιου τύπου μ' εκνευρίζουν απίστευτα κ ένα τελευταίο που το χρησιμοποίησε κάποιος πρόσφατα όπως μου απευθύνθηκε: 'Κοριτσάρα' (πολύ λαικό να το πω?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Το 'τυχαίο; Δεν νομίζω' έχει καταντήσει εμετικό. Δεν μπορώ πια να το ακούω.
Το μωρή κλπ τέτοιου τύπου μ' εκνευρίζουν απίστευτα κ ένα τελευταίο που το χρησιμοποίησε κάποιος πρόσφατα όπως μου απευθύνθηκε: 'Κοριτσάρα' (πολύ λαικό να το πω?)

To κοριτσάρα είναι λίγο αηδία (οτιδήποτε σε -αρα) αλλά το κορίτσαρος είναι χειρότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top