• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ακμή: Τρόποι αντιμετώπισης

Omorfileni89

Νεοφερμένος

Η Eleni Papadopoulou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Καλημέρα σας. Έχω και εγώ προβλημα με την ακμη. Προσπαθησα πολλες θεραπιες, αλλα για τωρα - τιποτα. Πριν μια βδομαδα ειδα διαφημιση στο ιντερνετ - ηταν μια μασκα η οποια λενε ειναι πολυ αποτελεσματικη. Ξεχασα ομως το ονομα της .. Αποτι καταλαβα ητανε φυτικη και δεν ερεθιζει το δερμα. Η τιμη - περιπου 40 ευρω. Θελω παρα πολυ να τη δοκιμασω αλλα δεν μπορω να την βρω παλι κι δεν ξερω πως λεγεται .. Μηπως μπορειτε να με βοηθησετε?

Ευχαριστω πολυ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anhelioc

Νεοφερμένος

Ο anhelioc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Γεια σας και από εμένα.
Αφού διάβασα σχετικά όλο το φόρουμ, θέλω και εγώ με την σειρά μου να ρωτήσω τα εξής:

1) Έχω αρχίσει εδώ και 1 μήνα τα χάπια Reducar(τον πρώτο μήνα 20mg το πρωί και 10mg το βράδυ) και τώρα που μπήκα στον δεύτερο μήνα ο γιατρός μου τα μείωσε σε 10mg το πρωί και 10mg το βράδυ.Είμαι 65 κιλά. Είναι φυσιολογικό αυτό?Γιατί διάβασα ότι κάποιοι επειδή έπαιρναν χαμηλή δόση τους ξαναβγήκε η ακμή.

2)Θέλω να αναφέρω πως έχω φλεγμονόδης-κυστική ακμή αλλά σε πολύ μικρό επίπεδο (δλδ 2-3 κοκκινίλες και 1-2 σπυράκια/2 εβδομάδες που είτε τα έσκαγα είτε όχι μου άφηναν ουλή, και πολλά μαύρα στίγματα.μετά από 2 χρόνια με άπειρα σαπούνια και αντιβιοτικές κρέμες αποφάσισα να πάρω τα Reducar. Πλέον αφού βρίσκομαι στην 33η ημέρα της θεραπείας(πολύ νωρίς) ενώ τον πρώτο μήνα είχα παρενέργειες(ξηρότηρα,ξεφλούδισμα,σκάσιμο χειλιών) τώρα είμαι περδίκι. Καμία παρενέργεια!!!Είναι λογικό αυτό?!

3)Σπυράκια δεν βγάζω(το πολύ 1-2 το μήνα) αν και βρίσκομαι στην 33η ημέρα, απλά τ μαύρα στίγματα βγαίνουν προς τα έξω αλλά με ωραία τρόπο. Η 3η μου ερώτηση είναι οι κοκκινίλες-κόκκινα σημάδια θα φύγουν με την συγκεκριμένη θεραπεία ή μετά θα πρέπει να ξανακολουθήσω θεραπεία με αντιβιοτικές κρέμες?

***Βρίσκομαι στην 33η ημέρα της θεραπείας και ο γιατρός μου είπε ότι είναι τα τελευταία χάπια και μετά σταματάω , δηλαδή θα πραγματοποιήσω την θεραπέια μόνο 2 μήνες!!!
Χωρίς να θέλω να κρίνω τον γιατρό δεν είναι λίγο χαζομάρα αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaltsas

Νεοφερμένος

Ο kaltsas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Δεν ειμαι κανενας ειδικος προφανως, αλλα εχοντας κανει τη θεραπεια αυτη για ενα 6μηνο, θα προσπαθησω να απαντησω στα ερωτηματα σου.
Καταρχας, απ' ο,τι βλεπω δεν εχεις πολυ σοβαρο προβλημα με την ακμη οπως το περιγραφεις, ισως γι' αυτο τον 1ο μηνα πηρες μια κανονικη δοσολογια (ειμαι στα ιδια κιλα περιπου κι επαιρνα 20-10 πρωι-βραδυ αντιστοιχα) προκειμενου να γινει το μεγαλο "μπαμ" και τωρα λογω του οτι εχουν γινει ορατα καποια αποτελεσματα, ο γιατρος σου μειωσε τη δοσολογια για να μην επιβαρυνεις χωρις λογο παραπανω τον οργανισμο σου. Κατα συνεπεια, πιθανον να νιωθεις λιγοτερη ξηροδερμια λογω αυτης της μειωμενης ποσοτητας. Ολα αυτα, συμφωνα με τη λογικη, δε σου λεω τιποτα στα σιγουρα φυσικα! Οσον αφορα τις κοκκινιλες, αυτο ποικιλει αναλογα με τον οργανισμο και τον τυπο δερματος εχω την εντυπωση. Π.χ. εγω ειχα ορισμενες και μετα το περας της θεραπειας και πηρα μια κρεμα ειδικη για κοκκινιλες την οποια μου συνεστησε ο δερματολογος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anhelioc

Νεοφερμένος

Ο anhelioc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου!
Δεν είναι όμως λίγο <<περίεργο>> να κάνω την θεραπεία μόνο 2 μήνες?(ενώ από ότι ξέρω την θεραπεία την κάνεις 4μηνο ελάχιστο).Δεν θα υπάρξει κίνδυνος-πιθανότητα να ξαναέχω ακμή σε 2-3 χρόνια?
Προφανώς και για τις κοκκινίλες και εγώ το ίδιο θα ακολουθήσω.
Εάν επιτρέπεται ποιά κρέμα χρησιμοποίησες?Και σε τι διάστημα έφυγαν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaltsas

Νεοφερμένος

Ο kaltsas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Αυτο καλυτερα να το ρωτησεις στο δερματολογο σου... Εκεινος για να σου ειπε να κανεις κανα 2μηνο τη θεραπεια κατι παραπανω θα ξερει.. Κανε υπομονη μεχρι τη συμπληρωση αυτου του 2ου μηνα και βλεπεις που εχεις φτασει.
Η κρεμα που χρησιμοποιω ειν' αυτη... https://www.docsimon.com/article_images.php?action=sendtype&type=9&id=43797
τη βαζω εδω και 2-2,5 μηνες, αλλα ορισμενα σημεια κοκκινιλας επιμενουν να υφιστανται σε μικρο βαθμο ωστοσο.. Αυτο ομως σου λεω εξαρταται και απ' τον τυπο του δερματος φυσικα και το ποσο βαρια περιπτωση ακμης ειχες. Καλη συνεχεια με τη θεραπεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η blonde_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Καλησπέραα:)
Πριν ένα μήνα περίπου ξεκίνησα να χρησιμοποιώ την κρέμα AC-NORM MEDILIKE EFFECT 1 CREAM αλλά δεν μπορώ να πω πως βλέπω κάποια θετική αλλαγή στο πρόσωπο μου. Έχω αρχίσει να βγάζω σπυράκια σε σημεία που δεν έβγαζα ποτέ πριν- τα εφτά χρόνια που έχω ακμή- και σταμάτησα να εμφανίζω στα σημεία που είχα ιδιαίτερο πρόβλημα.:confused:
Μήπως γνωρίζετε εάν πρέπει να λαμβάνω φαρμακευτική αγωγή παράλληλα με τη χρήση της για να έχει αποτέλεσμα; Την έχει δοκιμάσει κάποιος άλλος; Έχω αρχίσει να προβληματίζομαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Καλησπέραα:)
Πριν ένα μήνα περίπου ξεκίνησα να χρησιμοποιώ την κρέμα AC-NORM MEDILIKE EFFECT 1 CREAM αλλά δεν μπορώ να πω πως βλέπω κάποια θετική αλλαγή στο πρόσωπο μου. Έχω αρχίσει να βγάζω σπυράκια σε σημεία που δεν έβγαζα ποτέ πριν- τα εφτά χρόνια που έχω ακμή- και σταμάτησα να εμφανίζω στα σημεία που είχα ιδιαίτερο πρόβλημα.:confused:
Μήπως γνωρίζετε εάν πρέπει να λαμβάνω φαρμακευτική αγωγή παράλληλα με τη χρήση της για να έχει αποτέλεσμα; Την έχει δοκιμάσει κάποιος άλλος; Έχω αρχίσει να προβληματίζομαι...
Την είχα δοκιμάσει και΄γω σε δείγμα βέβαια. Πρέπει να ξεκαθαρίσω στο σημείο αυτό πως δεν έχω ακμή ούτε λιπαρό δέρμα απλά επειδή λόγω ορμωνών πετάω 2-3 σπυράκια και προκειμένου γενικά να΄χω το σμίγμα και τα σπυράκια υπό έλεγχο χρησιμοποιώ την aquatic cream από τη σειρά αυτή. Ωστόσο,επειδή την αγοράζω ηλεκτρονικά το φαρμακείο μου έστειλε αρκετά προϊόντα της σειράς σε δείγματα για να τα δοκιμάσω. Ε,και μου έστειλαν αυτή. Από πίσω γράφει πως μπορεί να χρησιμοποιηθεί είτε λαμβάνεις φαρμακευτική αγωγή είτε όχι. Επίσης,καλό θα΄ναι να χρησιμοποιείς όλη τη σειρά (δεν εννοώ να πάρεις τα 16 προϊόντα που βγάζει :lol: απλά να χρησιμοποιείς καθαριστικό από την ίδια σειρά,τοπική θεραπεία και ίσως και την τονοτική λοσιόν αν το δέρμα σου είναι εκ φύσεως λιπαρό). Μπορεί να σου φαίνεται ασήμαντο αλλά έχω φίλη που με κόπο υπομονή και επιμονή την καταπολέμησε την ακμή χρησιμοποιώντας τα προϊόντα αυτά.:)
Δεύτερον,κάτι άλλο που θα μπορούσες να κάνεις είναι να πάρει την Type 2 δηλ. να πάρεις το επόμενο για πιο βαριά ακμή. Ίσως μάλιστα θα΄ταν καλύτερο να ζητήσεις τη γνώμη κάποιου δερματολόγου και γιατί όχι και δείγμα προτού την αγοράσεις.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
όχι την 2 ούτε την 3!!! αν δεν έχετε σοβαρή ακμή μην κάνετε αυτό το λάθος!!!

Μου είχε δώσει η φαρμακοποιός ένα τέτοιο δείγμα και μέσα σε λίγες μέρες πέταξα σπυράκια και εκεί που δεν είχα. Την 1 δεν την δοκίμασα. Η δερματολόγος μου είπε οτι κακώς που την χρησιμοποίησα γιατί δεν είχα βαριά ακμή και ότι η συγκεκριμένη κρέμα κάνει ό,τι δουλειά κάνουν τα χάπια δηλαδή τον πρώτο καιρό φουντώνεις και μετά σιγά σιγά καλυτερεύεις.

Μετά πήρα από την ίδια σειρά σαπουνάκι, μια επικαλυπτική κρέμα και άλλη μία και όλα τέλεια.

Είναι πολύ καλή η σειρά της ακ νορμ όμως προσοχή στο τι θα χρησιμοποιήσετε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anhelioc

Νεοφερμένος

Ο anhelioc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Αυτο καλυτερα να το ρωτησεις στο δερματολογο σου... Εκεινος για να σου ειπε να κανεις κανα 2μηνο τη θεραπεια κατι παραπανω θα ξερει.. Κανε υπομονη μεχρι τη συμπληρωση αυτου του 2ου μηνα και βλεπεις που εχεις φτασει.
Η κρεμα που χρησιμοποιω ειν' αυτη... https://www.docsimon.com/article_images.php?action=sendtype&type=9&id=43797
τη βαζω εδω και 2-2,5 μηνες, αλλα ορισμενα σημεια κοκκινιλας επιμενουν να υφιστανται σε μικρο βαθμο ωστοσο.. Αυτο ομως σου λεω εξαρταται και απ' τον τυπο του δερματος φυσικα και το ποσο βαρια περιπτωση ακμης ειχες. Καλη συνεχεια με τη θεραπεια!


Σήμερα που πήγα μου είπε ο δερματολόγος πως θα συνεχίσω και αυτο τον μήνα (σύνολο 2) θα κόψω για το καλοκαίρι Ιούλιο και Αύγουστο και θα ξανασυνεχίσω τον Σεμπτέμβρη για να αποφύγω λέει τα χειρότερα από τον ήλιο.Ωστόσο στην διάρκεια του καλοκαιριου θα κανω θεραπεια με κρεμα για τις κοκκινιλες και ελπιζει ο γιατρος να φύγουν και με το αλατι. αλλά μου είπε πως θα κλείσω σίγουρα εξάμηνο αν και δεν έχω σοβαρό πρόβλημα.(1 σπυράκι-κύστη /2εβδομάδες)
Ξέρει κανείς καμιά καλή κρέμα με σίγουρα αποτελέσματα για τις κοκκινίλες.
Ο γιατρός μου εμένα μου είπε θα χρησιμοποιήσω Indoxyl !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jolene

Νεοφερμένος

Η Jolene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Σήμερα που πήγα μου είπε ο δερματολόγος πως θα συνεχίσω και αυτο τον μήνα (σύνολο 2) θα κόψω για το καλοκαίρι Ιούλιο και Αύγουστο και θα ξανασυνεχίσω τον Σεμπτέμβρη για να αποφύγω λέει τα χειρότερα από τον ήλιο.Ωστόσο στην διάρκεια του καλοκαιριου θα κανω θεραπεια με κρεμα για τις κοκκινιλες και ελπιζει ο γιατρος να φύγουν και με το αλατι. αλλά μου είπε πως θα κλείσω σίγουρα εξάμηνο αν και δεν έχω σοβαρό πρόβλημα.(1 σπυράκι-κύστη /2εβδομάδες)
Ξέρει κανείς καμιά καλή κρέμα με σίγουρα αποτελέσματα για τις κοκκινίλες.
Ο γιατρός μου εμένα μου είπε θα χρησιμοποιήσω Indoxyl !

Κοκκινίλες απο τι;;απο ακμή ή απο τη λήψη του φαρμάκου; Εάν έχεις κοκκινίλες απο ακμή,οποιαδήποτε κρεμα και να βαλεις,η βελτιωση θα ειναι ελάχιστη...τέτοιου είδους κοκκινίλες φεύγουν μετα την πάροδο τριμήνου ή εξαμήνου και πιο εύκολα το καλοκαίρι με την επίδραση του ηλίου ... Για τις κοκκινίλες που προκύπτουν απο το φάρμακο,υπάρχουν εξειδικευμένες ενυδατικές και καταπραυντικες κρέμες στα φαρμακεία...εγω είχα παρει μια ανάλογη της avene,την οποία έβαζα απο το δευτερο μήνα προληπτικά αλλα δεν χρειάστηκε στο μέλλον γιατι δεν ξεφλουδισα καθόλου στο πρόσωπο...μετα τη λήξη,βέβαια,της θεραπείας παρουσίασα ατοπικη δερματίτιδα αλλα αυτο ειναι άλλη ιστορία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pinkman

Νεοφερμένος

Ο Pinkman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Οι κοκκινιλες φευγουν μονο με lazer
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anhelioc

Νεοφερμένος

Ο anhelioc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Απο ακμή ειναι οι κοκκινιλιες.
Δηλαδη αν δεν κανω lazer δεν θα φυγουν καθολου μετα την παροδο του χρονου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Omorfileni89

Νεοφερμένος

Η Eleni Papadopoulou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Καλησπερα σας! Να σας πω, ειχα και εγω κοκκινιλιες. Βρηκα στο facebook μια μασκα και με βοηθησε παρα πολυ. 2 φορες την εβδομαδα την βαζω και μετα απο 3-4 εβδομαδες τα αποτελεσματα ειναι πολυ καλα! Μαλιστα δεν κανει θαυματα η μασκα και δεν ειναι photoshop, αλλα θα συνεχισω να την χρησιμοποιω και βλεπουμε! :) :) :)
Αν ξερετε καποιο προιον που ειναι καλο δωστε μου το ονομα παρακαλω! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anhelioc

Νεοφερμένος

Ο anhelioc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά άρχισα να χρησιμοποιώ την Indoxyl gel κάθε βράδυ και μαζί με την Caladerm Mask δεν μπορώ να πω πως κανει τρομερή δουλειά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Omorfileni89

Νεοφερμένος

Η Eleni Papadopoulou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
anhelioc, έχω δοκιμάσει το Indoxyl gel, αλλά δεν με βοήθησε και πολύ. Η μάσκα που βρήκα πρόσφατα λέγεται Biolab. Για τώρα μια χαρά είναι, θα τη δώσω περισσότερο χρόνο .. αφού είναι μόνο 2 φορές τη βδομάδα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά, ελπίζω να μην κάνετε μόνοι σας πειραματισμούς με αυτά τα φάρμακα και να συμβουλεύεστε τον δερματολόγο σας. Αν κάτι δείτε ότι δε σας βοηθάει, επικοινωνήστε μαζί του έτσι ώστε να σας αλλάξει την συνταγή ή κάτι τέτοιο. Μην δοκιμάζετε ότιδήποτε λένε πως "κάνει καλό και βοηθάει", γιατί ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες τις οποίες μόνο ένας δερματολόγος μπορεί να διακρίνει με απόλυτη βεβαιότητα. :flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Παιδιά, ελπίζω να μην κάνετε μόνοι σας πειραματισμούς με αυτά τα φάρμακα και να συμβουλεύεστε τον δερματολόγο σας. Αν κάτι δείτε ότι δε σας βοηθάει, επικοινωνήστε μαζί του έτσι ώστε να σας αλλάξει την συνταγή ή κάτι τέτοιο. Μην δοκιμάζετε ότιδήποτε λένε πως "κάνει καλό και βοηθάει", γιατί ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες τις οποίες μόνο ένας δερματολόγος μπορεί να διακρίνει με απόλυτη βεβαιότητα. :flowers:

Ακριβώς, αυτό ισχύει για όλα τα φάρμακα, δεν υπάρχει "άκουσα πως το χ φάρμακο βοηθάει και το πήρα", μόνο μετά από σύσταση ιατρού παιδιά, διαφορετικά μπορεί να αποβούν επιζήμια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Omorfileni89

Νεοφερμένος

Η Eleni Papadopoulou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
ΣΥΜΦΩΝΩ!!! Έχω μιλήσει με τον δερματολόγο μου πριν το πάρω. Ο ίδιος μου είπε ότι είναι κατάλληλο για το δέρμα μου το προϊόν και μπορώ να το χρησιμοποιώ χωρίς αμφιβολίες. Είναι φυτικό και δεν έχει παρενέργειες και φαίνεται πολύ αξιόπιστο - γι'αυτο και το πήρα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anhelioc

Νεοφερμένος

Ο anhelioc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Καλημέρα σας.
Γνωρίζει κανείς για την Adapalene Benzoyl Peroxide?
Είναι για φλεγμονώδες ακμή?(δεν έχουν καθόλου σπυράκια,έχω μόνο κοκκινίλες που είναι επίμονες)
Γνωρίζει κανείς για καμιά καλή αναπλαστική κρέμα?(κάνουν δουλεία)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Μαγκες η θαλασσα και ο ηλιος κανουν καλο η κακο? Νιωθω οτι αρχιζω να βγαζω μαλακιες ξανα και δεν αντεχω παλι. Τι να κανω? Να παρω κανα αντιλιακο για μουρη 50+ και να μην ξαναβουτηξω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top