Πολιτικές δημοσκοπήσεις

simosgl3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ουντάμπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Ειμαστε διεθνες κομμα οι εικονιζομενοι μελετησαν το καταπλκηκτικο μεταναστευτικο μας προγραμμα και θελησαν να στηριξουν το πασοκ.
Περα απο την πλακα ΟΛΟΙ ξεραμε πως θα εχει πακιστανους στο συνταγμα στην ομιλια και οι σημαιες που κρατανε υπαρχαν σε κουτες και επαιρνε οποιος ηθελε και επειδη δεν θελω να γινω τυπικος βλακας ελληνας δεν θα μιλησω περι φανταστικων συνομοσιων απο αντιπαλα κομματα για στοχοποιηση του πασοκ γιατι πολυ απλα ειναι παραλογο και απιθανο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
όχι δεν είστε ρατσιστές τώρα, όχι μη το ξανά πείτε αυτό. Όλοι οι γεροβολεψάκηδες χορτασμένοι από την εποχή του Αντρέα δε μας πειράζουν, οι Πακιστανοί μας πείραξαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Και οι δύο μας πειράζουν, γκεγκε;
Είμαστε ρατσιστές γιατί; Επειδή είναι παράνομο να γίνεται ελληνοποίηση του ΛΑΘΡΟμετανάστη που έρχεται στην Ελλάδα και μέσα σε έναν μήνα μπορεί να ψηφίζει πασοκ με αντάλλαγμα την παραμονή στην χώρα; Αν έτσι ορίζεται ο ρατσιστής, ναι, είμαστε ρατσιστές.

Έβαλε φώτο που δείχνει ότι το μισό πλήθος στην ομιλία ήταν Πακιστανοί και είναι ρατσίστρια;

Ωραία λοιπόν, ας βάλω κι εγώ ένα video:



Πάρε και ένα άλλο:



Ναι, είμαι ρατσιστής. Αφού έτσι ορίζεται ο ρατσιστής για σας, χίλιες φορές ρατσιστής παρά λαθρολάγνος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Είσαι ρατσιστής γιατί το πρόβλημα το βλέπεις στο ότι είναι Πακιστανοί κι όχι Έλληνες. Πού ξέρεις εσύ πόσο καιρό είναι στην Ελλάδα; Και με βάση ποια λογική με 1 μήνα παραμονή παίρνεις δικαίωμα ψήφου; Ελληνική ιθαγένεια δε θες;

** το ΛΑΘΡΟ που τονίζεις κιόλας εμένα δε μου λέει τίποτα. Και οι 2 άνθρωποι είναι, απλά ο ένας κατάφερε να πάρει πιο εύκολα χαρτί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Το νοημα δεν ειναι στο οτι πηγανε οι πακιστανοι με τις σημαιες, αλλα στο οτι πηγανε ελαχιστοι εκτος αυτων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Και με βάση ποια λογική με 1 μήνα παραμονή παίρνεις δικαίωμα ψήφου; Ελληνική ιθαγένεια δε θες;

Να σου πω, παριστάνεις τον χαζό τώρα; Αυτό λέω κι εγώ, με ποια λογική κάποιος που δεν ξέρει ούτε την γλώσσα ούτε τα εσωτερικά δρώμενα μπορεί να λαμβάνει ελληνική ιθαγένεια και να ψηφίζει ενώ δεν έχει ούτε λίγους μήνες στην χώρα; Επειδή λοιπόν είναι λαθραίοι, παίρνουν δικαίωμα με ψήφου με αντάλλαγμα την νομιμοποίηση. Πρέπει να το ζωγραφίσω για να το καταλάβεις;

Οι γέροι κολλημένοι στον Ανδρέα και τον Κώστα δυστυχώς δεν είναι λαθραίοι. Και δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι για αυτούς εκτός από το να περιμένουμε να πάνε στον διάολο ή να τους κλειδώσουμε στα σπίτια τους.

Είδαμε πάλι σήμερα την κατάντια που επικρατούσε στο Σύνταγμα κι όμως μερικοί επιμένετε να το παίζετε φιλάνθρωποι και cool με όλο το Πακιστάν που μαζεύτηκε εδώ. 1.000.000 τουλάχιστον μόνο στο λεκανοπέδιο. Άμα δεν κατανοείς το πρόβλημα, δεν φταίω εγώ.
Μετά όμως μην μου κλαίγεστε ότι μπαίνει η χ.α. στην βουλή. Οι ηθικοί αυτουργοί της εισόδου της χ.α. είναι πρώτοι και με διαφορά οι λαθρολάγνοι που αποκαλούν ρατσιστή όποιον διαθέτει την στοιχειώδη λογική να αντιληφθεί ότι 1.000.000+ λαθραίοι ανάμεσα σε 3.500.000+ νόμιμους δεν στέκει όσο και να θέλουμε -ιδίως σε μια χώρα που βρίσκεται σε υπανάπτυξη- και που έχουν το θράσος κάποιοι να διοργανώνουν αντιρατσιστικά φεστιβάλ μέχρι και στον Άγιο Παντελεήμονα. Και ύστερα έπονται οι προδότες πολιτικοί.

Τα "είμαστε όλοι άνθρωποι" και πράσινα άλογα και ροζ ελεφαντάκια σε παρακαλώ να τα λες στο αμόρε σου να το γλυκάνεις και να συγκινηθεί από την καλή σου την ψυχή. Ναι, είμαστε, αλλά καλώς ή κακώς υπάρχουν κάποιες προτεραιότητες. Και τυγχάνει συνταγματικά προτεραιότητα να έχει ο νόμιμος πληθυσμός. Το γιατί γίνεται διαχωρισμός σε νόμιμο και παράνομο κάτοικο μιας χώρας, νομίζω ότι είσαι έξυπνο παιδί ώστε να το βρεις. Η ζωή, σ'αρέσει δεν σ'αρέσει, δεν είναι έτσι όπως θα θέλαμε. Βγες από το ροζ συννεφάκι του όμορφου και δίκαιου κόσμου που έχεις πλάσει στο μυαλό σου και κάνε μια προσπάθεια να καταλάβεις γιατί η παραπάνω εξίσωση δεν έχει λύση.
Back to reality, γρήγορα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Να σου πω, παριστάνεις τον χαζό τώρα; Αυτό λέω κι εγώ, με ποια λογική κάποιος που δεν ξέρει ούτε την γλώσσα ούτε τα εσωτερικά δρώμενα μπορεί να λαμβάνει ελληνική ιθαγένεια και να ψηφίζει ενώ δεν έχει ούτε λίγους μήνες στην χώρα; Επειδή λοιπόν είναι λαθραίοι, παίρνουν δικαίωμα με ψήφου με αντάλλαγμα την νομιμοποίηση. Πρέπει να το ζωγραφίσω για να το καταλάβεις;
Όχι δεν παριστάνω το χαζό, απορία εκφράζω σου είναι τόσο δύσκολο να το αντιληφθείς; Έχεις κάποια πηγή για το ότι παίρνουν ιθαγένεια και δικαίωμα ψήφου με ολιγόμηνη διαμονή; δεν το κατακρίνω απαραίτητα ( θα φταίει το ροζ συννεφακι ) απλά μου φαίνεται περίεργο.

Οι γέροι κολλημένοι στον Ανδρέα και τον Κώστα δυστυχώς δεν είναι λαθραίοι. Και δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι για αυτούς εκτός από το να περιμένουμε να πάνε στον διάολο ή να τους κλειδώσουμε στα σπίτια τους.
Οι γέροι όμως του Αντρέα και του Κώστα όπως λες δυστυχώς πάλι, είναι αυτοί που ευθύνονται για αυτήν την κατάσταση. Δεν βγάζουν δικομματισμό οι Πακιστανοί 30 χρόνια χώρα ένα κράτος βολεμένων το κάνει. Και πέρα από αυτό μου αρέσει που παρουσιάζεις ως λύση ξεκάθαρα τη λογική "δεν μπορούμε να χτυπήσουμε το πραγματικό πρόβλημα άρα πάμε στα δευτερεύοντα".

Είδαμε πάλι σήμερα την κατάντια που επικρατούσε στο Σύνταγμα κι όμως μερικοί επιμένετε να το παίζετε φιλάνθρωποι και cool με όλο το Πακιστάν που μαζεύτηκε εδώ. 1.000.000 τουλάχιστον μόνο στο λεκανοπέδιο. Άμα δεν κατανοείς το πρόβλημα, δεν φταίω εγώ.
Μετά όμως μην μου κλαίγεστε ότι μπαίνει η χ.α. στην βουλή. Οι ηθικοί αυτουργοί της εισόδου της χ.α. είναι πρώτοι και με διαφορά οι λαθρολάγνοι που αποκαλούν ρατσιστή όποιον διαθέτει την στοιχειώδη λογική να αντιληφθεί ότι 1.000.000+ λαθραίοι ανάμεσα σε 3.500.000+ νόμιμους δεν στέκει όσο και να θέλουμε -ιδίως σε μια χώρα που βρίσκεται σε υπανάπτυξη- και που έχουν το θράσος κάποιοι να διοργανώνουν αντιρατσιστικά φεστιβάλ μέχρι και στον Άγιο Παντελεήμονα. Και ύστερα έπονται οι προδότες πολιτικοί.

Τα "είμαστε όλοι άνθρωποι" και πράσινα άλογα και ροζ ελεφαντάκια σε παρακαλώ να τα λες στο αμόρε σου να το γλυκάνεις και να συγκινηθεί από την καλή σου την ψυχή. Ναι, είμαστε, αλλά καλώς ή κακώς υπάρχουν κάποιες προτεραιότητες. Και τυγχάνει συνταγματικά προτεραιότητα να έχει ο νόμιμος πληθυσμός. Το γιατί γίνεται διαχωρισμός σε νόμιμο και παράνομο κάτοικο μιας χώρας, νομίζω ότι είσαι έξυπνο παιδί ώστε να το βρεις. Η ζωή, σ'αρέσει δεν σ'αρέσει, δεν είναι έτσι όπως θα θέλαμε. Βγες από το ροζ συννεφάκι του όμορφου και δίκαιου κόσμου που έχεις πλάσει στο μυαλό σου και κάνε μια προσπάθεια να καταλάβεις γιατί η παραπάνω εξίσωση δεν έχει λύση.
Back to reality, γρήγορα...
Δεν ξέρω τι βλέπεις εσύ αλλά αυτό που παρατηρώ εγώ στο βίντεο είναι μια χούφτα 20-30 Πακιστανών να πηγαινοέρχονται στο πλήθος κυματίζοντας σημαίες και να τους παίρνουν από πίσω με την κάμερα. Δεν ξέρω αν το κάνουν από άποψη, ή αν τους πλήρωσε κανείς, ή αν προσπαθούν να βγάλουν μια κάποια εικόνα αλλά οκ δηλαδή βρείτε κάνα καλύτερο τεκμήριο γιατί αυτό δεν είναι καν επιχείρημα.

Ηθικοί αυτουργοί για τα ποσοστά της ΧΑ δεν είναι οι αριστεροί, είναι όλοι όσοι διαιωνίζουν το πρόβλημα και αντί να ενσωματώσουν τους μετανάστες στη χώρα έχουν αφήσει το κέντρο στην τύχη του. Αυτοί που έχουν μειώσει το βιοτικό επίπεδο σε βαθμό που ο κόσμος δεν θέλει πια να ψηφίσει ΝΔ αλλά ούτε και ΛΑΟΣ και επειδή θέλει δεξιά πάει στη ΧΑ με την ελπίδα ότι θα αλλάξει κάτι. Ή μήπως νομίζεις ότι τα ποσοστά αυτά προέρχονται μόνο από αγανακτισμένους του κέντρου της Αθήνας;

Και τέλος πάντων αφού μου θέτεις ξεκάθαρα θέμα μεταναστευτικού μάθε την άποψή μου για αυτό. Δε δίνω δεκάρα κι αν έρθει όλο το Πακιστάν και το Αφγανιστάν εδώ πέρα. Για αυτό και δε νιώθω την υποχρέωση να σου απολογηθώ ή να σου δώσω μια λύση για τη σημερινή κατάσταση. Ανυπομονώ για την ημέρα που θα ζω δίπλα σε Αφγανούς, Πακιστανούς, Νιγηριανούς και Παλαιστίνιους αντί για Έλληνες. Όχι γιατί έχω κάποια εθνολογική προτίμηση, αλλά γιατί μ' αρέσει να βλέπω πώς τα σκατά που προσκυνάς τόσα χρόνια έρχονται μια μέρα εναντίον σου. Πώς το πρόβλημα που όσο δε σε άγγιζε, αγνοούσες επιδεικτικά και υποβάθμιζες, τώρα χτυπάει την πόρτα σου και σε περικυκλώνει. Έχουμε μάθει να ζούμε σε ένα κόσμο που ο καθένας κοιτάει στεγνά το τομάρι του αδιαφορώντας για θέματα που δεν τον αφορούν άμεσα, και πάντα φυσικά με το περιτύλιγμα της δημοκρατίας. όχι ότι δεν είναι το φυσιολογικό αυτό, αλλά ας έχουμε καμιά φορά το θάρρος να δούμε τα πράγματα μακροπρόθεσμα. Αυτή τη στιγμή πληρώνουμε τα σκατά όλων όσων τώρα δεν τολμάμε να αγγίξουμε, αυτών που ώθησαν αυτούς τους ανθρώπους να εγκαταλείψουν τις χώρες τους, ε ας έχουμε τα αρχίδια να το παραδεχτούμε τουλάχιστον.

Ακριβώς όπως το λες είναι, η ζωή δεν είναι όπως θα θέλαμε. Και τώρα βλέπουμε την πλευρά της ζωής ακριβώς που έχουμε επιλέξει συνειδητά να αγνοήσουμε. Δεν είμαι εγώ που ζω σε ροζ συννεφάκι λοιπόν, εγώ αποδέχομαι ότι η πραγματικότητα είναι αυτή και μπορώ να δω τους λόγους κατάματα. Εσύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Όχι δεν παριστάνω το χαζό, απορία εκφράζω σου είναι τόσο δύσκολο να το αντιληφθείς; Έχεις κάποια πηγή για το ότι παίρνουν ιθαγένεια και δικαίωμα ψήφου με ολιγόμηνη διαμονή; δεν το κατακρίνω απαραίτητα ( θα φταίει το ροζ συννεφακι ) απλά μου φαίνεται περίεργο.

Πάνε στα εκλογικά κέντρα στην καρδιά της Αθήνας να το δεις με τα μάτια σου αφού τα ρεπορτάζ από διάφορα ειδησεογραφικά blogs δεν τα έχει πάρει το μάτι σου ακόμα.

Οι γέροι όμως του Αντρέα και του Κώστα όπως λες δυστυχώς πάλι, είναι αυτοί που ευθύνονται για αυτήν την κατάσταση. Δεν βγάζουν δικομματισμό οι Πακιστανοί 30 χρόνια χώρα ένα κράτος βολεμένων το κάνει. Και πέρα από αυτό μου αρέσει που παρουσιάζεις ως λύση ξεκάθαρα τη λογική "δεν μπορούμε να χτυπήσουμε το πραγματικό πρόβλημα άρα πάμε στα δευτερεύοντα".

Άμα σου πω την λύση που προτείνω, θα με πεις φασίστα όμως, ε; Σόρρυ, αλλά δεν έχω την δύναμη να τους κάνω θετική προπαγάνδα και να βγάλω τα σκατά που έβαλε η τηλεόραση μέσα τους.

Συνέχισε έτσι. Σε λίγα χρόνια θα έχουμε νέο Χίτλερ από την Ελλάδα με τέτοια μυαλά και από τα δύο άκρα.

Πώς το πρόβλημα που όσο δε σε άγγιζε, αγνοούσες επιδεικτικά και υποβάθμιζες, τώρα χτυπάει την πόρτα σου και σε περικυκλώνει.
Κούκου! Το καμπανάκι χτυπάει. Την πράξη 3.500.000(+) / 1.000.000(+), δεν την έκανες ακόμα.
Και επειδή πολύ μάγκας το παίζεις και άνετος, πάνε στην Ομόνοια ή στον Αγ/ Παντελεήμονα κανά βράδυ στα στενά να μου βγάλεις φωτογραφίες (μετά τις εκλογές παρακαλώ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Άσε ρε φίλε, που εσύ, το ότι το μισό Σύνταγμα προσπάθησε να γεμίσει με πακιστανούς υποστηρικτές του ΠΑΣΟΚ, σου φαίνεται φυσιολογικό και αθώο χωρίς κανένα ίχνος συμφέροντος.
Θα μας τρελάνεις τώρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simosgl3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ουντάμπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 380 μηνύματα.
όχι δεν είστε ρατσιστές τώρα, όχι μη το ξανά πείτε αυτό. Όλοι οι γεροβολεψάκηδες χορτασμένοι από την εποχή του Αντρέα δε μας πειράζουν, οι Πακιστανοί μας πείραξαν.

Σε παρακαλω να διαβασεις την πολιτκη ιστορια της ελλαδος εκεινη την περιοδο και μετα πες περι αντρεα,χωρις ιχνος ειρωνειας στο λεω απλα αυτο που λες μου θυμιζει κατι ακραιους δεξιους και δεν σε εχω για τετοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Έχω ηλίθιο φίλο που μου έχει πει ότι οι Πακιστανοί και τα συντρόφια μεταναστεύουν στην Ελλάδα όχι επειδή τους στέλνουν εδώ και ξέρουν ότι θα τους βολέψουμε και θα τους δεχτούμε σαν να μην τρέχει τίποτα, αλλά επειδή έμαθαν την Ελλάδα από το Euro και τους Ολυμπιακούς αγώνες. Δυστυχώς, δεν κάνω πλάκα.

Όταν λέω ότι είμαι κατά των λαθρομεταναστών, εννοείται ότι είμαι και εναντίον αυτών των πολιτικών που τους φέρνουν και των προβάτων που τους υποστηρίζουν. Απλά διευκρινίζω το αυτονόητο για τους κακοπροαίρετους. Και ναι, έχει σχέση με το topic, γιατί αύριο θα ψηφίσουν πολλοί από αυτούς παρανόμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Η τελευταία δημοσκόπηση του Καθηγητή Επαμεινώνδα Πανά.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Αυτό είναι σε περίπτωση που εφαρμοστεί απλή αναλογική ή σύμφωνα με τον τελευταίο νόμο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Moudy

Νεοφερμένος

Ο Moudy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Εγώ θέλω να θέσω ένα ερώτημα σχετικό...
Πιστεύετε ότι την Παρασκευή θα πάρει ψήφο εμπιστοσύνης η Κυβέρνηση ή θα πέσει τελικα και θα πάμε για πρόωρες εκλογές ?

*Να υπενθυμίσω ότι η κυβέρνηση χρειάζεται -μόνο- 148 ψήφους σε αντίθεση με το συνηθισμένο των 151 ψήφων καθώς ορισμένοι βουλευτές βρίσκονται στην φυλακή!

Εγώ πιστεύω πως θα τους πάρει σχετικά άνετα καθώς διαθέτει 154 βουλευτές...και δεν τους πολυβλεπω διαθέσιμους για ανατροπές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Κανένας βουλευτής δε θα καταψήφιζε τη κυβέρνησή του ακόμη κι αν μιλάμε για πλέον ανεξάρτητο. Θα του κολλήσουν το όνομα "αυτός που τους έριξε" θα φάει κράξιμο από παντού και προφανώς σιγά μη ξανά βγει και με τι συνδιασμό πλέον.
Ή αλλιώς απλά οι περισσότεροι είναι κοτούλες λυράτες.

Τέτοιες ψήφοι εμπιστοσύνης και προτάσεις μομφής γίνονται καθαρά για επικοινωνιακούς λόγους. Αν υπάρχει ρεαλιστική πιθανότητα να αναιρεθεί η αυτοδυναμία της κυβέρνησης κατανοείται και πάμε σε πρόωρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Ουτως ή αλλως μετα την και καλα συσπειρωση της ΔΗΜΑΡ, ειναι σχεδον απιθανο να μαζευτουν 180 βουλευτες ωστε να εκλεγει προεδρος. Οποτε τον Μαρτιο θα εχουμε βουλευτικες. Λογικα θα δωσουν καποιο "πακετο" που θα τραβηξει στο μερος τους το κομματι του εκλογικου σωματος που ψηφιζει και το διαολο αν του δωσει ενα κομματι ψωμι. Το πιθανοτερο ειναι οτι ο ΣΥΡΙΖΑ δεν θα μαζεψει αυτοδυναμια και αν δεν γινει αυτο, τοτε θα παμε σε δευτερες εκλογες που θα θυμισουν παλιο δικομματισμο. Αριστερα εναντιον Δεξιας. Ξερα. Ουτε ΔΗΜΑΡ, ουτε Ποταμια, ουτε ΠΑΣΟΚ. Τιποτα. Περα απο το ποσοστο μπετο του ΚΚΕ, λογικα γυρω στο ταληρο που ειναι πιο σιγουρακι κι απο ασσο του Λεβαδειακου τελευταιες αγωνιστικες για να σωθει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Αυτό είναι σε περίπτωση που εφαρμοστεί απλή αναλογική ή σύμφωνα με τον τελευταίο νόμο;

Αυτά τα αποτελέσματα για την κατανομή των εδρών προκύπτουν σύμφωνα με τον εκλογικό νόμο που ισχύει σήμερα. Με τα ίδια ποσοστά και σύμφωνα με την απλή αναλογική μέθοδο, η κατανομή των εδρών διαμορφώνεται ως εξής:

ΣΥΡΙΖΑ: 111
ΝΔ: 77
ΧΑ: 34
ΠΟΤΑΜΙ: 24
ΠΑΣΟΚ: 22
ΚΚΕ: 21
ΑΝΕΛ: 11
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Ο Σαμαράς είναι ο πιο αποτυχημένος πρόεδρος της ΝΔ. Επί δικής του προεδρίας η ΝΔ επέτυχε τα χαμηλότερα ποσοστά στην ιστορία της. Επίσης ο Σαμαράς έχει ιστορικό προδοσίας. Να θυμηθούμε πως ο Σαμαράς έριξε την κυβέρνηση Μητσοτάκη το 1993.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

roccohooshie

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Ο Σαμαράς είναι ο πιο αποτυχημένος πρόεδρος της ΝΔ. Επί δικής του προεδρίας η ΝΔ επέτυχε τα χαμηλότερα ποσοστά στην ιστορία της. Επίσης ο Σαμαράς έχει ιστορικό προδοσίας. Να θυμηθούμε πως ο Σαμαράς έριξε την κυβέρνηση Μητσοτάκη το 1993.




Έτσι, για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νεότεροι, κάποτε έριξε την κυβέρνηση της ΝΔ και σήμερα ως πρόεδρος του ίδιου κόμματος πλασσάρετεαι ως εθνικός σωτήρας σε μια χώρα που καταρρέει...το θέατρο του παραλόγου :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ανθοπώλης

Νεοφερμένος

Ο Ανθοπώλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Ο Σαμαράς είναι ο πιο αποτυχημένος πρόεδρος της ΝΔ.


...δε θέλω να ακουστώ πρωθύστερος, μα το να είσαι πρόεδρος της ΝΔ, δεν είναι μια αποτυχία per se?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top