Τι έχει η ντουλάπα σου και τι φοράς;

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Συνειδητοποίησα σήμερα οτι δεν έχω ρούχα, τουλάχιστον όχι αυτά που θα 'θελα, οπότε μια ανανέωση είναι απαραίτητη. Πριν αρχίσω την επιδρομή στα μαγαζιά, είπα να συμμαζεψω το χάος στις (3 κιόλας) ντουλάπες μου.

Το αποτέλεσμα ήταν να μείνω με το στόμα ανοιχτο, καθότι εκεί που λεγα οτι δεν έχω παντελόνι να βαλω στην καθε περισταση και να με εκφραζει, μετρησα 48 παντελονια εκ των οποιων τα 34 κραταω (τα υπολοιπα ορφανοτροφειο, γνωστοι κλπ). Απο τα 34, τα 10 δε τα χα φορεσει ποτε μαλιστα. (Τις μπλουζες και τα σακακια δε τα μετρησα ακομα.:redface: ) Αυτα, στη μια ντουλαπα. :redface:
Και ερωτώ λοιπόν εσάς!

Τί έχει η ντουλαπα σας?
Πόσα απο αυτα φορατε, και τί τα κανετε τα άλλα, οταν πλεον αποφασίζετε οτι δεν τα θέλετε?
Και τέλος, ειδικά οι γυναικες, πειτε μου τι φορατε στις παρακατω καταστασεις:

Επίσημη φαση
1. Δείπνο
2. Σινεμά με παρέα που δε γνωρίζετε καλα, αλλα ειναι σημαντική
3. Πρώτη συνεντευξη για δουλειά
4. Επαγγελματική συνάντηση
5. Βιογραφικό σε δουλειά (απλά επαφη με τμημα προσωπικου)

Γκομενοφάση
1. Βραδυνό πρωτο η αλλο σημαντικο ραντεβού
2. Τα 'χετε χρονια, και βγαινετε βράδυ
3. Βραδυ, και βγαινετε με την παρεα του
4. Πατε στο σπιτι του, και εκει θα ναι και γονεις

Χαλαρά, φίλοι κ βόλτες
1. Πρωινος, απογευματινος καφες με φιλη-ο.
2. Δείπνο με φιλη-ο
3. Σινεμα

Γυμναστηριο ή όποιο σπορ
* Φορατε οτι πιο ξεχειλωμενο και χουχουλιαρικο εχετε, η εχετε ειδικη φορμα και κορμακι κλπ?

Αν εχετε να προσθεσετε κατι, οτιδηποτε, σχετικα με ρουχα, αξεσουαρ, τι παει με τι, μοδα, πειτε το εδω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Η ντουλαπα μου εχει αρκετα ρουχα που εχω φορεσει ελαχιστες φορες και ανακαλυπτω ολο χαρα καποτε που εχω ξεχασει την υπαρξη τους.. Ωστοσο γκρινιαζω παντα οτι δεν εχω αρκετα ρουχα, κι οτι ειδικα στη δουλεια πηγαινω ολο με τα ιδια(αν φοραω καθε μερα διαφορετικο θα μου βγαλουν 2-3 βδομαδες, οποτε αλλαζω συνεχεια απλως συνδυασμους, οπως ολοι..).

Επίσημη φαση
1. Δείπνο -->Φορεμα με γοβες ισιες
2. Σινεμά με παρέα που δε γνωρίζετε καλα, αλλα ειναι σημαντική --> Παντελονακι λιγο πιο κυριλλατο, με καμια τσακιση, καμια μποτουλα, και κανενα πουλοβερακι για πανω..ειπαμε, σινεμα παμε!
3. Πρώτη συνεντευξη για δουλειά --> Δυσκολο, εχω κανει ολους τους πιθανους συνδυασμους γιατι μεχρι να παρω το οκ πιστευα οτι τα προηγουμενα ειναι γκαντεμικα:p Λογω αντικειμενου δουλειας ειμαστε λιγο χυμα, οποτε πηγαινα μ'ενα καπως καλο τζην, μποτες, και ενα απλο πουλοβερ..Με καποιο "προσεγμενο" αξεσουαρ.
4. Επαγγελματική συνάντηση --> Τζην με ο,τι να ναι
5. Βιογραφικό σε δουλειά (απλά επαφη με τμημα προσωπικου) --> Τζην με ο,τι να ναι

Γκομενοφάση
1. Βραδυνό πρωτο η αλλο σημαντικο ραντεβού --> Τζην με μπλουζα. Ο,τι πιο ανετο τοσο πιο καλα
2. Τα 'χετε χρονια, και βγαινετε βράδυ --> Ο,ΤΙ να ναι..
3. Βραδυ, και βγαινετε με την παρεα του --> Ο,τι να ναι..
4. Πατε στο σπιτι του, και εκει θα ναι και γονεις --> Κατι λιγο πιο προσεγμενο, αλλα του στυλ μου.. Τζην με καμια πιο καλη μπλουζα ισως (οπου πιο καλη = καμια μπλουζα χαμογελο με κανενα κουλο-καλο αξεσουαρ, μη φανταστεις..)

Χαλαρά, φίλοι κ βόλτες
1. Πρωινος, απογευματινος καφες με φιλη-ο. --> "Εβαλα ο,τι βρηκα πανω μου"
2. Δείπνο με φιλη-ο --> Τα γιδια
3. Σινεμα --> Τα γιδια

Γυμναστηριο ή όποιο σπορ
* Φορατε οτι πιο ξεχειλωμενο και χουχουλιαρικο εχετε, η εχετε ειδικη φορμα και κορμακι κλπ? --> Μια φορμα μ'ενα t shirt.. Αυτα τα "κολαν για γυμναστηριο με τι σερτ για γυμναστηριο και λιγη μασκαρα για γυμναστηριο" δεν τα μπορω καθολου..[/quote]



Νααααα ρωτησω κι εγω γιατι το χω περιεργεια..στη δουλεια σας με τι συχνοτητα φορατε τα ιδια ρουχα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.


Τί έχει η ντουλαπα σας?

ρούχα, σεντόνια, πετσέτες, παπούτσια, τσάντες, βαλίτσες, μαξιλαράκια για τις καρέκλες στη βεράντα και έναν αγιοβασίλη.
Πόσα απο αυτα φορατε, και τί τα κανετε τα άλλα, οταν πλεον αποφασίζετε οτι δεν τα θέλετε?

έχουν φύγει για χωριό.
τώρα αν με ρωτήσεις για τις ντουλάπες του χωριού, αυτές αδειάζουν κάνοντας τα ρούχα δωρεές σε φτωχές οικογένειες στο χωριό.


Και τέλος, ειδικά οι γυναικες, πειτε μου τι φορατε στις παρακατω καταστασεις:

Επίσημη φαση
1. Δείπνο - καλό παντελόνι, ή φούστα με αντίστοιχο από πάνω
2. Σινεμά με παρέα που δε γνωρίζετε καλα, αλλα ειναι σημαντική - τα ίδια
3. Πρώτη συνεντευξη για δουλειά - τα ίδια
4. Επαγγελματική συνάντηση - τα ίδια
5. Βιογραφικό σε δουλειά (απλά επαφη με τμημα προσωπικου) - τα ίδια

για να μη το κουράζουμε, έχω τα επίσημα ρούχα και τα ανεπίσημα:P

Γκομενοφάση
1. Βραδυνό πρωτο η αλλο σημαντικο ραντεβού - casual
2. Τα 'χετε χρονια, και βγαινετε βράδυ - έχω βγει και με τη φόρμα και αθλητικά:P
3. Βραδυ, και βγαινετε με την παρεα του - casual
4. Πατε στο σπιτι του, και εκει θα ναι και γονεις - casual

Χαλαρά, φίλοι κ βόλτες
1. Πρωινος, απογευματινος καφες με φιλη-ο. - χαλαρά, τζινάκι
2. Δείπνο με φιλη-ο - χαλαρά
3. Σινεμα - ό,τι δεν είναι στα άπλυτα:D

Γυμναστηριο ή όποιο σπορ
* Φορατε οτι πιο ξεχειλωμενο και χουχουλιαρικο εχετε, η εχετε ειδικη φορμα και κορμακι κλπ? - φόρμα μπλε, 3 τ-σέρτ (κίτρινο, κόκκινο, γκρι), 3 φούτερ (2 γκρι, 1 άσπρο), τα οποία και εναλλάσσω ανά βδομάδα. Και μια ρακέτα πρινς. και 6 μπαλάκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Τί έχει η ντουλαπα σας? Της Παναγιάς τα μάτια, κλασσικά!
Πόσα απο αυτα φορατε, και τί τα κανετε τα άλλα, οταν πλεον αποφασίζετε οτι δεν τα θέλετε? Τα χαρίζω συνήθως, σπάνια τα πετάω, αν είναι πολύ χάλια!
Και τέλος, ειδικά οι γυναικες, πειτε μου τι φορατε στις παρακατω καταστασεις:

Επίσημη φαση
1. Δείπνο - Φόρεμα με τακούνια
2. Σινεμά με παρέα που δε γνωρίζετε καλα, αλλα ειναι σημαντική - Κολάν με φόρεμα (τώρα που είναι τσι μόδας), ή παντελόνι τζιν, μπλουζάκι καλό και σακάκι (all time classic)
3. Πρώτη συνεντευξη για δουλειά - Πιθανόν τζίν, μπλούζα, σακάκι, σε πιο κυριλέ φάσεις κουστούμι με πουκάμισο ή τρέντυ μπλουζάκι και οπωσδήποτε καλά παπούτσια με λίγο τακούνι.
4. Επαγγελματική συνάντηση - Τα ίδια με πάνω.. ή απλά καλό παντελόνι, πουκάμισο και μαντήλι ή κάποιο φόρεμα (εξαρτάται πόσο καλά ξέρω τον άλλον..)
5. Βιογραφικό σε δουλειά (απλά επαφη με τμημα προσωπικου) - Τζιν, μπλούζα, σακάκι

Γκομενοφάση
1. Βραδυνό πρωτο η αλλο σημαντικο ραντεβού - Διχτυωτές κάλτσες στάνταρντ, εντυπωσιακό φόρεμα ή φούστα - εντυπωσιακή μπλούζα, τακούνια!
2. Τα 'χετε χρονια, και βγαινετε βράδυ - Βλέπε πάνω.
3. Βραδυ, και βγαινετε με την παρεα του - Τζιν, καλό σέξυ μπλουζάκι (αλλά όχι όλα έξω), flashy σακάκι ή κολάν με φόρεμα, γενικά κάτι καλό, σέξυ, αλλά όχι πολύ σέξυ!
4. Πατε στο σπιτι του, και εκει θα ναι και γονεις - Φούστα - μπλούζα, δίχτυ, τακούνια

Χαλαρά, φίλοι κ βόλτες
1. Πρωινος, απογευματινος καφες με φιλη-ο. - Τζιν, μπλούζα, σακάκι ή κάτι τρελό ανάλογα τα κέφια!
2. Δείπνο με φιλη-ο - Τα ίδια
3. Σινεμα- Τα ιδια

(Έχω πολλά περίεργα ρούχα που δεν μπορώ να τα περιγράψω, αλλά είναι ό,τι πρέπει για να κάνεις εντύπωση είτε σε γκόμενο είτε σε φίλη.. πχ έχω βγει για μεσημεριανό καφέ μεσημέρι Κυριακής με διχτυωτό καλσόν, μαύρο κολλητό φόρεμα με ζιβάγκο, πορτοκαλί καπαρντινάκι και μποτάκια ψηλοτάκουνα ως τους αστραγάλους..)

Γυμναστηριο ή όποιο σπορ
* Φορατε οτι πιο ξεχειλωμενο και χουχουλιαρικο εχετε, η εχετε ειδικη φορμα και κορμακι κλπ? κολάν και όποιο να 'ναι μακώ αποπάνω (αρκεί να μην έχει τρύπες!) :P


Νααααα ρωτησω κι εγω γιατι το χω περιεργεια..στη δουλεια σας με τι συχνοτητα φορατε τα ιδια ρουχα??

Συνήθως τα φοράω 2 ή 3 συνεχόμενες ημέρες και μετά αλλάζω.. βαριέμαι κάθε πρωί να ψάχνω! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Νααααα ρωτησω κι εγω γιατι το χω περιεργεια..στη δουλεια σας με τι συχνοτητα φορατε τα ιδια ρουχα??

πάντα τα αλλάζω καθημερινώς (τουλάχιστον τη μπλούζα, αν είμαι με τζιν), εκτός και αν στο γραφείο που είμαι καπνίζουν, οπότε από τα νεύρα μου φοράω τα ίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Εκτός τα κυριλέ κοστούμια και φορέματα τα βραδινά, που βγαίνουν από την ντουλάπα Πάσχα και Χριστούγεννα, έχω και τις κουτες με τις μπότες. Και είναι πολλές…(αδυναμίες μωρέ…:P)

Πάντα θα πάρω δυο τρία κομμάτια των καινούριων κολεξιόν. ετσι να υπάρχουν… Αλλά θα φορέσω καθημερινά φόρμες και αθλητικά ρούχα και παπούτσια. Και έξω στην πολη για
δουλειές, και για καφέ, και όπου πάω, NIKE rules…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Τί έχει η ντουλαπα σας?
Πόσα απο αυτα φορατε, και τί τα κανετε τα άλλα, οταν πλεον αποφασίζετε οτι δεν τα θέλετε?

Πλέον -μετά από μια γερή εκκαθάριση, έχει κατά 90% αυτά που θέλω και φοράω...
Aπό τα παλιά κάποια τα πέταξα και κάποια πήγαν είτε για την κόρη της κυρίας που προσέχει τον παππού μου είτε στο χωριό και από κει μέσω του παπά της γειτονιάς εκεί στην ενορια του... Α, και κάποια έχουν μείνει στις ντουλάπες (αυτά που η μαμά μου χαρακτήρισε ως "πολύ καλά για να τα δώσουμε, δεν ξέρεις ποτέ..."

Επίσημη φαση
1. Δείπνο: Καλό τζην ή παντελόνι με μπότες και μια καλή μπλούζα ή πουκάμισο. Αν ειναι λίγο πιο επίσημο και σακάκι.
2. Σινεμά με παρέα που δε γνωρίζετε καλα, αλλα ειναι σημαντική Το αυτό χωρίς το σακάκι
3. Πρώτη συνεντευξη για δουλειά Κοστούμι.- Το αν θα βάλω πουλοβεράκι ή πουκάμισο εξαρτάται από τον καιρό.. (καλοκαίρι δεν έχω περάσει συνέντευξη δεν ξέρω τι θαα φόραγα !)
4. Επαγγελματική συνάντηση Καλό τζην ή παντελόνι με πουλόβερ
5. Βιογραφικό σε δουλειά (απλά επαφη με τμημα προσωπικου)
Ότι και στο 4 πιθανόν και με σακάκι.

Γκομενοφάση
1. Βραδυνό πρωτο η αλλο σημαντικο ραντεβού: Είτε πουλόβερ/μπλούζα/πουκάμισο με τζην, είτε πουλόβερ/ μπλούζα με μια φούστα που αποδεδειγμένα με κολακεύει
2. Τα 'χετε χρονια, και βγαινετε βράδυ: Ανάλογα τα κέφια... Από πολύ καλά μέχρι φόρμα (που λέει ο λόγος!)
3. Βραδυ, και βγαινετε με την παρεα του: Κάτι απλό,yet stylish, και σίγουρα όχι πολύ ανοιχτό/μεμ ντεκολτέ/ κοντό κτλ. Φούστα κοντή είναι εκτός συζήτησης.
4. Πατε στο σπιτι του, και εκει θα ναι και γονεις Το αυτό στο λίγο πιο καλό του (πχ κλασσικό παντελόνι αντί του "trendy" τζην)

Χαλαρά, φίλοι κ βόλτες
1. Πρωινος, απογευματινος καφες με φιλη-ο. Ότι μου κατέβει. Μπορεί να βγω σαν ... νύφη αλλά μπορεί να πάω και με...πυτζάμες. Οπουδήποτε και αν είναι ο καφές
2. Δείπνο με φιλη-ο Παντελόνι ή φούστα με μια συμπαθητική μπλούζα
3. Σινεμα Δες 1 :)

Γυμναστηριο ή όποιο σπορ
* Φορατε οτι πιο ξεχειλωμενο και χουχουλιαρικο εχετε, η εχετε ειδικη φορμα και κορμακι κλπ?
Δεν πάω αλλά συμφωνώ ότι το στυλάκι
Αυτα τα "κολαν για γυμναστηριο με τι σερτ για γυμναστηριο και λιγη μασκαρα για γυμναστηριο" δεν τα μπορω καθολου..
είναι :tongue:

Στη δουλειά φοράω δύο τρία παντελόνια που με βολέυουν και έχω καμμιά 10αριά πουλόβερ που γενικά ξαλλάζω. Συνήθως αυτά φοράω. Παντελόνι μπορεί να φορέσω και όλη τη βδομάδα το ίδιο αλλά πουλόβερ αλλάζω κάθε μέρα. Φυσικά μπορεί κάποια μέρα να ντυθώ διαφορετικά αλλά το σύνηθες αυτό είναι... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
ΡΟύχα και σαβούρς της μάνας μου που δεν λέει να πετάξει.
Σοβαρά τώρα για τα δικά μου μέτρα τα πράγματα είναι πολύ απλά.
Ο ρουχισμός είναι απλά λειτουργικός.
Μπλουζάκια με ή χωρίς μανίκια.
Ρούχα του μπάσκετ.
Ζακέτες και φούτερ για μπάσκετ.
Τζιν που τα μισά δεν μου κάνουν αλλά ελπίζω για το μέλλον
3 πουκάμισα για έξοδο με τσιγάρο καθώς η πράξη δείχνει ότι βρωμίζουν λιγότερο από όλα.

Για έξοδο? Τα ίδια γενικά.
Θα ήθελα πιο πολλά σε ποικιλία μονόχρωμα μπλουζάκια. Γιατί έχει πέσει πολυ άσπρο και μαύρο. αλλα καλοκαίρι το άσπρο είναι σωτήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Η ντουλάπα μου έχει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ πράγματα, αλλά υπάρχει μια έλλειψη σε καλά κομμάτια, από αυτά που σε βγάζουν ασπροπρόσωπη σε επίσημες εμφανίσεις. Όταν δεν θέλω κάτι ή το δίνω στις ξαδέρφες μου ή στην μαμά μου για να το δώσει σε άτομα που έχουν ανάγκη.

Βασικά έχω πάντα ένα επιμελώς ατιμέλητο στυλ. Φοράω συνήθως φούστες και φουστάνια, παντελόνια μόνο τζιν ή πολύ απλά με "πρόχειρα" υφάσματα. Με ΧΑΛΑΝΕ τα κυριλέ παντελόνια.

Είτε βγω με γκόμενο είτε με παρέα θα βάλω είτε φουστάνι, είτε φούστα-μπλούζα, είτε παντελόνι, αλλά θα κοιτάξω να έχω μια λεπτομέρεια που να μην κάνει "ανιαρό" το σύνολο. Είτε θα βάλω κανά χρωματιστό αξεσουάρ είτε ένα περίεργο κόσμημα. Η βασική διαφορά είναι ότι με τις φίλες μου παίζει να βγω πιο "ξέκωλα" από ότι αν βγω με αμόρε.

Στην δουλειά θυμάμαι φόραγα ότι να 'ναι, δεν πήγαινα σοβαροφανής, άλλωστε νομίζω στα παιδιά αρέσει ο δάσκαλος να έχει χαρούμενο στυλάκι. Πρόσεχα μόνο να μην βάζω κάτι αποκαλυπτικό. Στην επαγγελματική συνέντευξη πιο κυριλέ, αλλά όχι ιδιαίτερα, δεν μου αρέσει να βγάζω διαφορετική εικόνα από αυτή που είμαι! Και έβαζα άλλα ρούχα κάθε μέρα.

Γυμναστήριο δεν πάω, στον χορό συνήθως βάζω κάτι σαν φόρμα κολακευτική (στυλ Body Talk) κι από πάνω κοντό μπλουζάκι.

Μου αρέσει το ντύσιμο να έχει στυλ, αλλά λέω όχι στο υπερβολικά σέξυ, trendy κι επιτηδευμένο.
Πρέπει να αγοράσω και μερικά καλά ρούχα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Τί έχει η ντουλαπα σας?
Της παναγιάς τα μάτια .... κι όλο λέω ότι θα τις φτιάξω κι όλο το αναβάλω :redface:

Πόσα απο αυτα φορατε, και τί τα κανετε τα άλλα, οταν πλεον αποφασίζετε οτι δεν τα θέλετε?
Φωνάζω πρώτα πολύ δικούς μου ανθρώπους (Αδερφή & κολλητη) να τα τσεκάρουν μήπως θέλουν κάτι και μετά τα υπόλοιπα τα χαρίζω σε ιδρύματα κλπ
Και τέλος, ειδικά οι γυναικες, πειτε μου τι φορατε στις παρακατω καταστασεις:

Επίσημη φαση
1. Δείπνο - φόρεμα ή κουστούμι
2. Σινεμά με παρέα που δε γνωρίζετε καλα, αλλα ειναι σημαντική - ότι και να είναι η παρέα απ τη στιγμή που λέμε σινεμά... τζηνάκι! Άντε απο πάνω πουκαμισάκι να γίνει λιγο πιο κάπως κι όχι πουλόβερ!
3. Πρώτη συνεντευξη για δουλειά - Οτι πιο απλό μπορώ να συνδιάσω αλλά περιποιημένο... δεν σκάω ΠΟΤΕ με κουστούμια ταγέρ κλπ... θέλω να με βλέπουν όπως θα με βλέπουν καθημερινά στη δουλειά τους,:/:
οτιδήποτε άλλο το θεωρώ ότι τους έχω κοροϊδέψει

4. Επαγγελματική συνάντηση - βλέπε 3
5. Βιογραφικό σε δουλειά (απλά επαφη με τμημα προσωπικου) - βλέπε 3

Γκομενοφάση
1. Βραδυνό πρωτο η αλλο σημαντικο ραντεβού - ό,τι πιο απλό όμως... έχω σκάσει μέχρι και με φόρμα :P ο λόγος.. ακριβώς ότι θέλω να με δουν όπως είμαι καθημερινά κι όχι μετά από 40 ώρες ετοιμασίες... δεν θέλω να τρομάξει αν ξυπνήσει το πρωί δίπλα μου :P
2. Τα 'χετε χρονια, και βγαινετε βράδυ - παντελώνα με τοπάκι (δεκάδες τοπακια :redface:)
3. Βραδυ, και βγαινετε με την παρεα του - δεν ξέρω αλλά σίγουρα ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ προκλητικό... και ανάλογα και που θα πάμε... και τζηνακι ας πουμε...
4. Πατε στο σπιτι του, και εκει θα ναι και γονεις - σίγουρα κάτι που θα με κολακεύει και δεν θα προκαλεί το μπαμπά του να κολλήσει το βλέμμα του στα μεμέ μου :P

Χαλαρά, φίλοι κ βόλτες
1. Πρωινος, απογευματινος καφες με φιλη-ο. - φόρμα.. τζήν..
2. Δείπνο με φιλη-ο - επίσημο? ανάλογα.. .κουστουμάκι... φουστίτσα..
3. Σινεμα - τζην και πουλόβερ

Γυμναστηριο ή όποιο σπορ
* Φορατε οτι πιο ξεχειλωμενο και χουχουλιαρικο εχετε, η εχετε ειδικη φορμα και κορμακι κλπ?
έχω φόρμες αλλά αντρικές.. όχι κολάν και τέτοια... μπλουζάκια παλιά ξεχυλωμένα και τέτοια... είμαι το πρότυπο της γυναίκας που κραυγάζει back off dude :P
[/quote]

Νααααα ρωτησω κι εγω γιατι το χω περιεργεια..στη δουλεια σας με τι συχνοτητα φορατε τα ιδια ρουχα??
το χειμώνα φοράω τα ίδια ρούχα δύο μέρες σερί... γιατί μετά πάνε κατευθείαν άπλυτα...
δε θέλω με τίποτα να φορέσω κάτι και μετά να μπει συρτάρι ή ντουλάπα...
το καλοκαίρι κάθε μέρα υποχρεωτικά :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Τί έχει η ντουλαπα σας? σχεδον τα παντα
Πόσα απο αυτα φορατε, και τί τα κανετε τα άλλα, οταν πλεον αποφασίζετε οτι δεν τα θέλετε? περιπου το 50% φοραω και τα υπολοιπα μετα απο χροοοοοοοοοοοοοοονια αποφασιζω να τα χαρισω καπου
Και τέλος, ειδικά οι γυναικες, πειτε μου τι φορατε στις παρακατω καταστασεις:

Επίσημη φαση
1. Δείπνο φόρεμα ή κοστουμι με ψηλα παπουτσια
2. Σινεμά με παρέα που δε γνωρίζετε καλα, αλλα ειναι σημαντική τζην με ενα πουκαμισο η ενα καλο μπλουζακι και τακουνια
3. Πρώτη συνεντευξη για δουλειά καλο παντελονι, πουκαμισο και κανενα φουλαρι ή αξεσουαρ και τακουνια
4. Επαγγελματική συνάντηση το ιδιο με αποπάνω
5. Βιογραφικό σε δουλειά (απλά επαφη με τμημα προσωπικου) το ιδιο με παρααποπάνω

Γκομενοφάση
1. Βραδυνό πρωτο η αλλο σημαντικο ραντεβού φουστιτσα με πουκαμισακι ή αλλο κολακευτικο μπλουζακι και μποτες ή γοβες
2. Τα 'χετε χρονια, και βγαινετε βράδυ το αποπανω
3. Βραδυ, και βγαινετε με την παρεα του οτι να'ναι
4. Πατε στο σπιτι του, και εκει θα ναι και γονεις παλι οτι να'ναι απλα λιγο συμμαζεμενο και κομψο

Χαλαρά, φίλοι κ βόλτες
1. Πρωινος, απογευματινος καφες με φιλη-ο. τα παντα, οτι βρεθει μπροστα μου
2. Δείπνο με φιλη-ο οτι με βολεψει την αναλογη στιγμη
3. Σινεμα τζην με πουλοβερακι η μπλουζακι

Γυμναστηριο ή όποιο σπορ
* Φορατε οτι πιο ξεχειλωμενο και χουχουλιαρικο εχετε, η εχετε ειδικη φορμα και κορμακι κλπ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Η ντουλάπα μου ειναι πολύχρωμη το μάυρο το ψάχνεις με το ματοκιάλι, τα ρούχα μου ειναι όλα σπόρ εκτός άπο μερικά που ειναι για το γραφείο, Φοράω πάντα τζίν και αντρικά πουκαμισάκια σε όλα τα χρώματα εκτώς απο μάυρο.
Σε βόλτες φαγητό την Κυριακή και εξώδους ειμαι πάντα έτσι ντυμένη, Στο γραφείο υδεσμάτινα και μπλούζες κολητές ή μιντι φούστες.
Σε επίσιμο δείπνο κοντό φόρεμα της περίστασης άλλα πάντα άν πρέπει να ντυθώ σωστά ντύνομαι ανάλογα την περίσταση,
Για σπόρ τζινάκι μιάς που ξαναάρχισα το μπόουλινγκ(το μόνο σπόρ που με τρελένει) και πουκαμισάκια ή πουλοβεράκια.

Τα ρούχα στην δουλειά τα αλλάζω πρωί βράδυ μπορεί να κάνω και 1 εβδομάδα να βάλω το ίδιο ρούχο πρωι άλλο απόγευμα άλλο.

Δεν μπορώ να πώ ότι ειμαι γυναίκα με κομψη εμφάνηση άλλα άν πρέπει να το κάνω γίνομαι χαμαιλέοντας, Πολλύ που με ξέρουν ειμαι πάντα σπόρ άλλα έχω πάει σε πανάκριβα ρεστοράν ή εκδηλώσεις με γνωστούς στην Ρόδο και δεν καταλαβένει κανείς ότι ειμαι το άτομο που ντύνομαι σαν άντρας

Σας κούφανα έ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
εγω παλι ειμαι η γυναικα των men in black.

ντυνομαι κατα 99% με μαυρα.

δε πα να χει και 543 βαθμους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
εγω παλι ειμαι η γυναικα των men in black.

ντυνομαι κατα 99% με μαυρα.

δε πα να χει και 543 βαθμους.

Αυτό το κάνω κι εγώ σε βραδινές εξόδους όμως.. πρωί συνήθως θέλω πιο χαρωπά ρουχαλάκια να μου ανεβαίνει η διάθεση.. όχι σαν το βράδυ που θέλω να είμαι σέξυ και βαμπ! (ψώνιο!) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Τί έχει η ντουλαπα σας? βασικα, πολλα μαυρα, το 90% τουλαχιστον.

Πόσα απο αυτα φορατε, και τί τα κανετε τα άλλα, οταν πλεον αποφασίζετε οτι δεν τα θέλετε? ουτε τα μισα δε φοραω. αυτα που δε θελω, τα δινω ορφανοτροφειο η εκκλησια.

Επίσημη φαση - - -σε αυτα ειναι που δεν ξερω, γιαυτο ρωταω εσας:)
1. Δείπνο
2. Σινεμά με παρέα που δε γνωρίζετε καλα, αλλα ειναι σημαντική
3. Πρώτη συνεντευξη για δουλειά
4. Επαγγελματική συνάντηση
5. Βιογραφικό σε δουλειά (απλά επαφη με τμημα προσωπικου)

Γκομενοφάση
1. Βραδυνό πρωτο η αλλο σημαντικο ραντεβού---συνηθως παντελονι και μπλουζα με βαθυ V η χαμογελο.

2. Τα 'χετε χρονια, και βγαινετε βράδυ-- οτι βρω μπροστα μου. απο τζιν καθημερινο, μεχρι φοστιτσες και περιποιηση. κακο ε?
3. Βραδυ, και βγαινετε με την παρεα του-- νορμαλ και καζουαλ. χωρις αξεσουαρ.
4. Πατε στο σπιτι του, και εκει θα ναι και γονεις --οχι φουστα.;)

Χαλαρά, φίλοι κ βόλτες
1. Πρωινος, απογευματινος καφες με φιλη-ο. οτι βρω μπροστα μου.
2. Δείπνο με φιλη-ο οτι βρω μπροστα μου.
3. Σινεμα φουστιτσες:)

* Φορατε οτι πιο ξεχειλωμενο και χουχουλιαρικο εχετε, η εχετε ειδικη φορμα και κορμακι κλπ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Αυτό το κάνω κι εγώ σε βραδινές εξόδους όμως.. πρωί συνήθως θέλω πιο χαρωπά ρουχαλάκια να μου ανεβαίνει η διάθεση.. όχι σαν το βράδυ που θέλω να είμαι σέξυ και βαμπ! (ψώνιο!) :P


α για να σου πω, δε θα μου παρεις τον ενα man in black, κυρα σεξι βαμπιρονα!
αμα θες ελα για ενα ουζακι.;)


:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
α για να σου πω, δε θα μου παρεις τον ενα man in black, κυρα σεξι βαμπιρονα!
αμα θες ελα για ενα ουζακι.;)


:clapup:

Μμμ.. τώρα είμαι οφφ τόπικ, αλλά δεν κρατιέμαι να μη σου πω πως δεν ακούγεται και πολύ κακό αυτό! :redface:;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ωωωω!!!! μεσα!!!
να το κανοnισουμε:P:devil:

μαυρες ζαρντιερες εχεις?? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Πωωω ρε κοπελιες, ενταξει μαυλωσαμε που σας σκεφτηκαμε σε 9856832956 τοπιξ οριζοντιομενες, αλλα ελεος πλεον..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Τί έχει η ντουλαπα σας? Τα πάντα!!!
Πόσα απο αυτα φορατε, και τί τα κανετε τα άλλα, οταν πλεον αποφασίζετε οτι δεν τα θέλετε? Υποτίθεται ότι έχω φέρει λίγα και καλά, εδώ έξω, αλλά μέσα σε ένα χρόνο απέκτησα τόοοσα, που περιττό να σας πώ πόσα κιβώτια και βαλίτσες είχα στη μετακόμιση... ευτυχώς με αυτήν την αφορμή πέταξα πολλά. Δηλαδή χάρισα στα ορφανά και θα δώσω στη μαμά μου όταν έρθει.
Και τέλος, ειδικά οι γυναικες, πειτε μου τι φορατε στις παρακατω καταστασεις:

Επίσημη φαση
1. Δείπνο Τζην, καλό μπλουζί ή πουκάμισο, με κάποια ενδιαφέρουσα λεπτομέρεια ή κόψιμο, μπότες ή πέδιλο, ανάλογα την εποχή.
2. Σινεμά με παρέα που δε γνωρίζετε καλα, αλλα ειναι σημαντική Τζην με χρυσές λεπτομέρειες (αλλά ροκ γενικά, όχι μπαρόκ), μπότες, μαύρη μπλούζα και εσάρπα.
3. Πρώτη συνεντευξη για δουλειά Ε, είμαστε χύμα εμείς...
4. Επαγγελματική συνάντηση Μαύρο παντελόνι και όμορφο πουλόβερ. Εκτός αν είναι στο εργοτάξιο.
5. Βιογραφικό σε δουλειά (απλά επαφη με τμημα προσωπικου) Χαλαρά.

Γκομενοφάση
1. Βραδυνό πρωτο η αλλο σημαντικο ραντεβού Ό,τι να 'ναι. λίο πιο χαρακτηριστικό "μου".
2. Τα 'χετε χρονια, και βγαινετε βράδυ Ό,τι να 'ναι.
3. Βραδυ, και βγαινετε με την παρεα του Όπως νιώθω εκείνη τη στιγμή άνετα. Άμα λάχει, και με φουστίτσα με τρελό καλσόν.
4. Πατε στο σπιτι του, και εκει θα ναι και γονεις Τζην και ωραία μπλούζα, όχι αποκαλυπτική.

Χαλαρά, φίλοι κ βόλτες
1. Πρωινος, απογευματινος καφες με φιλη-ο.
2. Δείπνο με φιλη-ο
3. Σινεμα
Όλα ό,τι να 'ναι...

Γυμναστηριο ή όποιο σπορ
* Φορατε οτι πιο ξεχειλωμενο και χουχουλιαρικο εχετε, η εχετε ειδικη φορμα και κορμακι κλπ? Παλιά φορούσα ή body talk φόρμα κολλητή, με φαρδύ tshirt, ή φόρμα ριχτή με κανονικό (όχι κολλητό) μπλουζάκι.

Αν εχετε να προσθεσετε κατι, οτιδηποτε, σχετικα με ρουχα, αξεσουαρ, τι παει με τι, μοδα, πειτε το εδω.
Ε, γενικά δε φοράω κάτι εξεζητημένο... Έχω ένα ιδιαίτερο στυλ και πάντα κάτι ακούω, για κάτι που φοράω (καλά λόγια :P), αλλά πολύ προκλητικά, ποτέ. Ή αν θέλω και το σηκώνει η περίσταση, μόνο ένα κομμάτι.

Επίσης, ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΑ:
-Nylon και άλλα πλαστικά υφάσματα ή πουλόβερ με κακή πλέξη.
-με κολλητό παντελόνι φροντίζω να μην πετάνε πατσές. Κοινώς αν θέλω να βάλψ κολλητή μπλούζα, ή είμαι στα αδύνατά μου -άρα δε διαγράφει κύματα- ή έχω κάτι από πάνω, ή μένω σπίτι, να μη με δει κανείς.
-Μου αρέσουν οι αντιθέσεις, δηλαδή κάτι ιδιαίτερα σπορ, με κάτι πιο κυριλέ.




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top