Ο παλιός έρωτας ξαναχτυπά

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ο πρώην μου έκανε και 3η κρούση (μέσω μαιλ αυτή τη φορά) όταν έμαθε από φίλη μου ότι πέθανε ο πατέρας μου (λέγοντάς μου ότι δεν θα με πιέσει να επανασυνδεθούμε, καθώς και ότι θέλει να με στηρίξει σε φιλικό επίπεδο!):eek::hmm: Εδώ γελάνε και μαλιστα πολύ (γελάει και ο κάθε πικραμένος που λένε):alljumpy:. Αύτα τα κόλπα εγώ δεν τα χάφτω. Αν με ήθελε, ας πρόσεχε! Εκείνος έχασε! Νόμιζε ότι, επειδή έχω καμφθεί συναισθηματικά λόγω του πένθους, θα ενδώσω σε επικείμενη πρότασή του να τα ξαναβρούμε. Είμαι σκληρό φρούτο όμως κι ας μην μου φαίνεται. Ο οίκτος του με εκνευρίζει. Εξάλλου έχω υποστηρικτικό περιβάλλον και δεν χρειάζομαι τη συμπαράστασή του. Μολονότι δεν έχω πάψει να τον αγαπώ, πρέπει να φανώ αξιοπρεπής. Αυτή είναι πάγια θέση μου!

Πωπω τι μαλάκας, χρησιμοποιεί το πένθος σου για να το γυρίσει σε αυτόν ή σε εσάς τους 2;
Πολύ καλά κάνεις Τέσα και δεν ενδίδεις. Εν ανάγκη μπλόκαρέ τον για να μην μπορεί να σε προσεγγίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Το ότι με απέρριψε αυτό το άτομο, επειδή κατά την άποψή του βρήκε κάτι καλύτερο, δεν με ενόχλησε ιδιαίτερα. Με ενόχλησε όμως το γεγονος ότι μου μιλούσε υποτιμητικά -απακαλώντας με χτικιάρικο άλογο και πολλά άλλα- την περίοδο που είχε βίους παράλληλους κι εγώ το αγνοούσα. Μου εκανε -επαναλαμβανόμενες- κρούσεις για επανασύνδεση, αφού χώρισε με την άλλη γυναίκα. Τώρα έρχεται πάλι προς εμένα φορώντας το προσωπείο του Οσιομάρτυρα. Εγώ δεν λυγίζω όμως. Τον έχω συγχωρέσει απόλυτα, αλλά αν επανασυνδεθώ με το άτομο αυτό, θα διακυβεύσω την αξιοπρέπειά μου, θα με θεωρήσει ευάλωτη και πιθανότατα θα βγάλω κέρατα και στην πλάτη μου. Η εμπειρία μου μου έχει δείξει ότι τέτοιου είδους επανασυνδέσεις δεν έχουν καλή έκβαση. Σε τελική ανάλυση υπάρχουν κι άλλοι άντρες. :eek:
Υ/Γ Σας ευχαριστώ όλους/ες για τις συμβουλές σας! Καλή χρονιά! Σας εύχομαι ό,τι καλύτερο σε όλους τους τομείς της ζωής σας!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Έτσι, μακριά και αγαπημένοι!

Ή δεν απαντάς καθόλου ή είσαι ευγενική ευχαριστώντας για το email και αναφέρεις ότι ήδη έχεις άτομα κοντά σου ή (τραβηγμένο και ίσως δεν αξίζει καν να μπεις στον κόπο, αλλά, αφού το σκέφτηκα, θα το πω) δίνεις απάντηση που θα τον χτυπήσει, βάζοντας υπογραφή στο τέλος: "Καλή συνέχεια, Χτικιάρικο Άλογο".

και ας πάει στο καλό!

Το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε σε αυτή τη ζωή είναι να επεξεργαζόμαστε τα όσα συμβαίνουν έτσι ώστε, μελλοντικά, να ξέρουμε πώς να φερθούμε και να μη κάνουμε τα ίδια λάθη ξανά και ξανά. Από ό,τι φαίνεται εσύ το κάνεις ήδη και έχεις καταλάβει καλά τι συμβαίνει. Ας κάθεται μόνος του να πέφτει κι άλλο χαμηλά. Δε σε απασχολεί. Καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καμουφλάζ

Νεοφερμένος

Ο καμουφλάζ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ξαναζεσταμένη σούπα;; Όχι, ευχαριστώ.
Πόρτα που έκλεισε δεν ανοίγει ξανά.-
'Ετσι! Περσινά ξινά σταφύλια :sick: όσο για την "πόρτα" άμα ανοίξει, δεν κλείνει πια... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top