Τι όνειρο είδατε χθες;

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Να σημειώσω ότι το όνειρο δεν το είδα εγώ αλλά η κολλητή μου.

Είμασταν στην στάση του τρένου εγώ,η κολλητή και ένα παιδί και το τρένο σε 5 λεπτά θα ερχόταν. Τότε εγώ τους είπα ότι δεν θα αργήσω και πρέπει να πάω ή για νερό ή τουαλέτα. Μετά από λίγα λεπτά πάω να κατέβω τις κυλιόμενες σκάλες, με χαιρετάει η κολλητή μου αλλά δεν της δίνω σημασία. Η σκάλα κατέβαινε αλλά δεν φαινόμουν γιατί υπήρχε ένας τοίχος μπροστά. Με το που κατεβαίνω κάτω πέφτω στα γόνατα και σπαράζω στο κλάμα. Με πλησιάζουν τρέχοντας και με ρωτούν τι έγινε.Μίλαγα με την μάνα μου στο τηλέφωνο και μόλις το έκλεισα τους είπα "πέθανε το παιδί". Τότε εξαφανιστήκαμε και η κολλητή μου έμεινε μόνη της και έψαχνε να βρει έξοδο,κατέβηκε από κάτι σίδερα γιατί δεν υπήρχε άλλος τρόπος και τότε άρχιζε να την βρίζει ένας παπάς που κατέβηκε με αυτόν τον τρόπο. Βρήκε μετά παρέα και έφυγαν από εκεί όπου πήγαν σε μια εκκλησία,εκεί ένιωσε παράξενα και έφυγαν αργότερα.

Τρόμαξα λίγο γιατί "παιδί" ονομάζω την μεγαλύτερη αδερφή μου στην οποία και έχω απίστευτη αδυναμία:worry: Αν και μου είπε ότι έτσι όπως το είπα εκείην την ώρα, κατάλαβε ότι ήταν κάποιο από τα μικρότερα μου αδέρφια :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Ειδα το στεκι με ακαταλαβιστικα γραμματα....
I need to see more sun!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγω είχα δει την μερα πριν την καθαρα δευτερα οτι ημουν 18 με φοιτητες σε ενα διαμερισμα και πηγα να παρω να φαμε και παω σε εναν ψαρα και του λεω "Φιλαρακι, τι εχουμε απο ψάρια ? " μου λεει δεν εχω ψαρια μονο κατι μεσογαιες και κρεας . Λεω εγω φερτα και τα δυο . Παω στο διαμερισμα λεω εφερα να φαμε , με ρωτανε τι εφερα λεω εφερα κρεας και μεσογαιες . Μου λεει ενας τυπος απο αυτους που ημασταν εκει καλα πως θα τις κανουμε τις μεσογαιες ; πανε στον ψαρα να σε πει . Παω εγω και ο ψαρας ειχε εναν χωρο σαν γραφειο και απο εκει εδινε τα ψαρια . Με λεει παλικαρι περιμενε αυτες τις γυναικες και θα σε πω και σενα . Ε περιμενω εγω περιμενω καμια ωρα τα εχω ψιλοπαρει στο κρανιο παει να μπει μια γυναικα της δινω μια σπρωξια της παιρνω την θεση και με το ψαρι στα χερια οπως ημουν ( ειχα παρει μαζι μια φετα απο το ψαρι αρκετα μεγαλη την θυμαμαι) την πιανω με τα δυο χερια και την χτυπαω με ολη μου την δυναμη πανω στο γραφειο του ψαρα αρχιζει η τυπισα και μου λεει τι εκανες εκει με ενα υφος και καλα νευριασμενο και αρχιζω και εγω και λεω αντε γαμησου μωρη καριολα , ρουφιανα κτλπ. Και εκει ξυπνησα .

Λετε να κανω κανα καλο ντερλικι με ψαρια ; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Χτες είδα πως φυσούσε δυνατός αέρας και κρατιόμουν από μια κολόνα της ΔΕΗ. Μετά δεν θυμάμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Seniorita.Irene

Νεοφερμένος

Η Seniorita.Irene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Τρόμαξα λίγο γιατί "παιδί" ονομάζω την μεγαλύτερη αδερφή μου στην οποία και έχω απίστευτη αδυναμία:worry: Αν και μου είπε ότι έτσι όπως το είπα εκείην την ώρα, κατάλαβε ότι ήταν κάποιο από τα μικρότερα μου αδέρφια :(

Λένε πάντως ότι αυτό σημαίνει υγεία. Κι εγώ πριν από καμιά δεκαριά χρόνια είχα δει τον τάφο της αδερφής μου και καλά και αργότερα να πεθαίνει η μαμά μου κι η αδερφή μου. Τίποτα δεν συνέβη :P
Αφού το όνειρο το είδε η φίλη σου μπορεί να σημαίνει κάτι για αυτήν το "τηλεφώνημα". Με μια φροϋδική οπτική, μπορεί στο όνειρο εσύ να συμβολίζεις τον εαυτό της και να φοβήθηκε ότι θα χάσει κάτι, και από λογοκρισία να το μετέθεσε σε εσένα στη διάρκεια του ονείρου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Λένε πάντως ότι αυτό σημαίνει υγεία. Κι εγώ πριν από καμιά δεκαριά χρόνια είχα δει τον τάφο της αδερφής μου και καλά και αργότερα να πεθαίνει η μαμά μου κι η αδερφή μου. Τίποτα δεν συνέβη :P
Αφού το όνειρο το είδε η φίλη σου μπορεί να σημαίνει κάτι για αυτήν το "τηλεφώνημα". Με μια φροϋδική οπτική, μπορεί στο όνειρο εσύ να συμβολίζεις τον εαυτό της και να φοβήθηκε ότι θα χάσει κάτι, και από λογοκρισία να το μετέθεσε σε εσένα στη διάρκεια του ονείρου.

Πολύ μακάβρια όνειρα πρέπει ναχεις! χαχα Το ξέρω ότι δεν θα συμβεί τίποτα,αλλά η επιβεβαίωση με ανακουφίζει λίγο να πω την αλήθεια:redface: Πάντως δεν νομίζω να προοριζόταν για εκείνη όσα είδα εγώ ή κάτι παρόμοιο εφόσον είδε και τον εαυτό της μέσα. Φαντάζομαι ότι ο χρόνος θα δείξει :D Σε ευχαριστώ:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Έναν εφιάλτη: να τρώω ωμή πατάτα, αντί για μήλο!!!;)
νταξει αραξε δεν ειναι και τρομακτικο ...λιγο περιεργο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Ήμασταν στο σπίτι μου και είχαν καθίσει στους καναπέδες πολλοί νεκροί και τρόμαξα κ άρχισα να φωνάζω την μαμα μου και τότε αυτή εμφανίστηκε ανάμεσα από τους νεκρούς και ήταν και αυτή νεκρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elise.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
ήμασταν με τον πρώην μου βόλτα στην Ανω Πόλη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Οδηγούσα μια χαρλει..
Άκυρο;
:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
εδω και τρεις μερες βλεπω στον υπνο μου οσα ατομα δεν παω :worry:
χθες ειδα οτι τους ειχα δωσει χρηματα. Wtf?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
εγω τωρα τελευταια βλεπω οτι πριν φυγω απο το σπιτι μου σκεφτομαι"προφυλακτικα να παρω"....και φυσικα το ονειρο δεν αναφερεται στην σεξουαλικη προφυλαξη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Ειλικρινά δεν θυμάμαι τίποτα :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Προχθές το είδα αλλά μου έμεινε. Ήμουν με τους ήρωες του Supernatural, πότε ήμουν ο Ντιν (;) και πότε η "κοπέλα" του:redface: Κυνηγάγαμε κάποιους οι οποίοι έμπαιναν σε σώματα ανθρώπων και έτρωγαν τους ανθρώπους ζωντανούς. Μπήκαμε σε ένα σπίτι όπου με το που έμπαινες στα αριστερά υπήρχε ένα τραπεζάκι και από τα δεξιά υπήρχε μια πόρτα που οδηγούσε σε άλλο δωμάτιο. Κοιτάω το τραπεζάκι και βλέπω τις φωτογραφίες όσων ανθρώπων είχαν μεταμορφωθεί και είχαν πεθάνει. Τότε εμφανίζεται ένας άνθρωπος και παίρνει τις κορνίζες με τις φωτογραφίες και αρχίζει να τις βγάζει.Πίσω από τις φωτογραφίες υπήρχαν τα πρόσωπα τους μετά την μεταμόρφωση. Όλοι αυτοί δεν είχαν σκοτωθεί, αλλά είχαν μπει σε άλλα σώματα και συνέχιζαν το έργο τους. Βλέπω το προσωπό του και τα μάτια του ήταν άσπρα-γκρίζα χωρίς καν μάτια, και ψιλοπαραμορφωμένο πρόσωπο, τρέχω προς την πόρτα που είχαν μπει ο ντιν και ο σαμ και πάω να κλείσω την πόρτα, τότε βλέπω ότι τα τέρατα είχαν μπει μέσα τους γιατί τα πρόσωπα τους είχαν γίνει σαν των άλλων, φεύγω από το δωμάτιο για να βγω έξω και βλέπω τον άλλον που έσκισε τις φωτογραφίες. Κατάλαβα ότι δεν υπήρχε τρόπος να ξεφύγω,μου μίλαγε και του λέω "σιγά βρε,κάνε δουλειά σου" για να με φάει εννοούσα.Άνοιξε το τεράστιο στόμα του και θυμάμαι να μπαίνει μέσατο κεφάλι μου...με έφαγε όλη αλλά δεν είδα την συνέχεια γιατί ευτυχώς ξύπνησα. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Χτες είδα πως ήμουν στο εξωχικό μου και ημασταν οι κοκκινοι(οι εχθροι) και οι πολυχρωμοι, η οικογενεια μ. Και είχαμε απο ένα μαχαίρι. Και σφάζαμε αβέρτα. Κάποια στιγμή ήρθε η δική μου σειρά να με σφάξει ένας και τότε εστρεψα το μαχαίρι στο στηθος μου λεγοντας πως θα πεθανω από δική μου επιλογή και τότε ξύπνησα φρικαρισμένη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
ποιο το νοημα να αξιολογεις αρνητικα την αναρτηση ενος ονειρου ή το ιδιο το ονειρο;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Τους Μπένυ, Βορίδη και Καρατζαφέρη να με πυροβολούν και μετά ν' αναρωτιέμαι στον ουράνο, ποιανού βόλι με είχε στείλει εκεί!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Τους Μπένυ, Βορίδη και Καρατζαφέρη να με πυροβολούν και μετά ν' αναρωτιέμαι στον ουράνο, ποιανού βόλι με είχε στείλει εκεί!:P
Νωευ...
..τα ονειρα που βλεπεις τελευταια μ'εχουν ανησυχησει:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top