Τι μας έλκει στο άλλο φύλο;

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μαλλον


η belluci δεν μου αρεσει τοσο λογω φατσας και υφους,,δεν ξερω γιατι?και ειναι και 170 σχεδον,,ψηλη σχεδον..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Snow

Νεοφερμένος

Η Snow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Ωραία γυναίκα...Αν δεν είχε κάνει και τόσες πλαστικές.:PΌχι οτι είμαι κατά των πλαστικών αλλά το παρακάνουν μερικές φορές. Άλλωστε προηγουμένως μιλούσατε για φυσικότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
να,,παρε μια φυσικη τελειως..απο οσο ξερω δηλαδη

τετοιο και καλυτερο στυλ σε ελληνιδες υπαρχουν πολλες..
μεσου υψους γεματης γυναικας
για το σωμα μιλαμε τωρα,,
οχι για προσωπικοτητα κλπ
μην τα μπλεξουμε..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Snow

Νεοφερμένος

Η Snow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Τώρα ικανοποιήθηκα...:PΕννοείται για το σώμα.Το άλλο είναι μεγάλη υπόθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
με ελκύει η ικανότητα ενός άντρα να κάνει διάλογο...
δεν αντέχω καθόλου αυτούς που μιλάνε συνέχεια για τον εαυτό τους... λένε ανούσιες λεπτομέρειες και δεν ακούν το άνθρωπο που έχουν απέναντί τους. Ένας τέτοιος άντρας θα απωθούσε εντελώς ακόμη κι αν ήταν ο πιο ωραίος εμφανισιακά!
με ελκύει ένας άντρας που με κοιτά μέσα στα μάτια, κάτι που δείχνει ειλικρίνεια, καθαρότητα, ενδιαφέρον, και δύναμη.. :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Τι μας ελκει στο αλλο φιλο;
χμμ...γιατι πρεπει να ειναι 2 η 3 πραγματα τα οποια μας ελκυουν στο αλλο φυλο;Γιατι να μην ειναι το συνολο των χαρακτιριστικων , σαν συνδιασμος.
πχ ενα αγορι μπορει να εχει απιστευτα ελκυστικο βλεμα αλλα ως ανθρωπος να μη με ελκυει....
Ενας ανθρωπος πρεπει να εχει πιστευω τοσο εσωτερικη οσο και εξωτερικη ομορφια...Μη ξεχναμε οτι η ομορφια ειναι κατι υποκειμενικο.
Και επειδη ακομα δεν εχω βρει τι ακριβως με ελκει στο αλλο φυλο επιτρεψτε μου να υποθεσω...Ισως λοιπον να ειναι τα ιδιαιτερα χαρακτιριστικα που τον κανουν διαφορετικο , ξεχωριστο απο ολους τους αλλους...Ισως παλι ειναι το βλεμα...ειλικρινα δε ξερω...οχι ακομη τουλαχιστον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κύκλος

Νεοφερμένος

Ο Κύκλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Όπως διατυπώθηκε η ερώτηση-απορία, λες και το άλλο φύλο είναι.... ρυμουλκό, πως να μη σου έρθει στο νου εκείνη η τρίχα που σέρνει καράβι :eek:

Εν πάση περιπτώση, επειδή υπάρχει και το 3ο φύλο αλλά και το φύλλο που πέφτει το φθινόπωρο, αυτό που μας προσελκύει και όχι....έλκει, φαντάζομαι είναι το βασικό ένστικτο, εκείνο της αναπαραγωγής αλλά λειτουργεί συγκεκαλυμμένο, έτσι
που νομίζουμε πως είναι θέμα ....γούστου! ;)

Κοιτάξτε πως την πάτησε ο λαγός με την Λόλα Μπάνι, η φύση θέλει λαγουδάκια και του το προγραμμάτισε στον εγκέφαλο που στην ουσία είναι τσιπάκι με δυνατότητα "εξέλιξης" αλλά αυτός νομίζει πως....."γουστάρει"!:1eye:


Ο ελκυσμός λοιπόν είναι εμφυτευμένο αρχείο υψηλής διαβάθμισης που το επεξεργάστηκε το μυαλό των ανθρώπων και...... φτάσαμε μέχρι την νεκρόφιλη κτηνοβασία! :galliko:

Άλλες απορίες; :baby:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Ωραία γυναίκα...Αν δεν είχε κάνει και τόσες πλαστικές.:PΌχι οτι είμαι κατά των πλαστικών αλλά το παρακάνουν μερικές φορές. Άλλωστε προηγουμένως μιλούσατε για φυσικότητα.

Ναι, Snow, έχεις δίκιο. Από τα πολλά botox και τις πλαστικές έχει αρχίσει να χάνει τη φυσικότητά της και το πρόσωπό της παρουσιάζει έντονη στατικότητα. Πολύ καλή η παρατήρησή σου.:alljumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
Λοιπον:P
Δεν με ελκυει κατι συγκεκριμενο. Μπορει ο αλλος να ειναι μαναρι,αλλα να μην με ελκυει. Μπορει να ειναι κατω του μετριου και να με ελκυει. Το θεμα ειναι να μου κανει "κλικ".
Αν γινει αυτο,κοιταζω πιο λεπτομερως την εμφανιση του και φυσικα τον χαρακτηρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just smile!

Δραστήριο μέλος

Η just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μακροχώρι (Καστοριά). Έχει γράψει 442 μηνύματα.
να μπορει να συζηταει να εχει μυαλλο να μην ειναι ψωνιο να μην ειναι πολυ γκομενιαρης να ντυνεται ωραια να εχει ωραια φατσα.Πολυ υποκειμενικο το τελευταιο δεν αναλυεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosa Nostra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Με ελκυει μια γυναικα οταν εχει Οξυδερκεια - φινετσα - χιουμορ - καλο γουστο - αρκετα ενδιαφεροντα - και γενικα να ειναι ευχαριστη σαν τυπος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Θα το πω κοσμια αν και σιγουρα καποιο αλλο μελος θα εχει ποσταρει το ιδιο μηνυμα.
Με ελκυουν τα οπισθια,τα στηθη,τα ωραια μαλλια και το χαμογελο.Και τα ποδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

souzana

Δραστήριο μέλος

Η souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Όλο το σύνολο :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρία_πικραλίδα

Νεοφερμένος

Η μαρία_πικραλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
κοιταω το χαμογελο,το βλεμμα το χιουμορ πανω απο ολα και με τραβανε πολυ οι περιεργοι,οχι στην εμφανιση αλλα αυτοι που δεν μπορεισ να καταλαβεις ποτε τι εχουν μεσα στο μυαλο τους..που σε κανουν να θες να τουσ πλησιασεις και να τους καταλαβεις ολο και περισσοτερο.α!κ μ αρεσει και το μουσι σε εναν ανδρα. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
μουσι , γενια, γενιαδα
ειναι επισης πολυ ωραια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Κάτι έχω πάθει με τα μάτια σου...:redface:
Ακριβώς εδώ είναι που ακούγεται το κ λ ί κκκκκκ...μπούμ!!!
και αν σε βρει απροετοίμαστ-η -ο,
χμμμμμ, αρχίζει και κατεβαίνει, κατεβαίνει,....:eek::eek::eek:

Ε, κάπου εκεί, αρχίζεις και μαθαίνεις. Εντάξει, εμείς λέμε οτι αρχίζεις, δεν είπαμε οτι θα μάθεις κιόλας...μη τρελαθούμε...:):):)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ameli_Mare

Νεοφερμένος

Η Ameli_Mare αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Κοινωνικός λειτουργός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Τι να πω ; ήταν πολλά εκείνα που έλκυαν-με ελκύουν σε ένα άντρα.Θυμάμαι τα πρώτα περιστατικά "χτυποκάρδιας",ένας άντρας,συνεργάτης της μητέρας μου,πιτσιρίκα τότε εγώ 12 χρονών,με πιάνω να γέρνω το κεφάλι μου κάθε τρεις και λίγο προς το μέρος του,εκείνη η ελαφρύ του γενιάδα,το μαλλί (αναπολώντας εκείνη τι στιγμή σκέφτομαι τώρα ότι ήταν πολύ προχώ για την εποχή του)μελαχροινό και λίγο κάτι μεταξύ ελαφρώς φτιαγμένο και ελαφρώς "μόλις βγήκα από το κρεβάτι",με χέρια δυνατά αλλά όχι χοντροκομμένα δάχτυλα,σκεφτόμουν συνέχεια τι θα απογίνω θεέ μου εάν δεν έχω ΑΥΤΟΝ τον άντρα όταν μεγαλώσω ;

Έλα όμως που μεγαλώσαμε,το κρυφό μου χτυποκάρδι κάπου εξαφανίστηκε σε άλλη πόλη και εγώ,να μένω πίσω να αναζητώ τα ίδια χαρακτηριστικά σε άλλον άντρα,λίγο άξεστος,λίγο μελαχροινός,λίγο σαν εκείνο το πρώτο το αίσθημα,μετέποιτα βέβαια ήρθαν και οι απαιτήσεις,αμ πως,τώρα θα γίνω γυναίκα,θέλω τον άντρα τρυφερό,πρίγκιπα,να μοιράζεται την κάθε σκέψη του,με τρομερό χιούμορ και πάντα ευδιάθετο,να μου λέει "ναι" και εγώ να λέω "έτσι μπράβο"

το συναισθηματικό χαστούκι όμως δεν άργησε να έρθει,το πρώτο "προσαρμόσου κοπελάρα μου" ήρθε από την πρώτη αγάπη της ζωής μου,όχι,δεν ήταν ο πρίγκιπας,ήταν όμως μυστηριώδης,λίγο νταρκ,ευδιάθετος αλλά και μελαγχολικός,και,πλέον δεν ήθελα να ξέρω την κάθε σκέψη κανενός άντρα,δεν ήθελα το τρομερό χιούμορ αλλά την ικανότητα να με κάνει να γελάσω τις κατάλληλες στιγμές,ήθελα να είναι ο εαυτός του και όχι το ρομπότ από τον κατάλογο των ονείρων μου.

Κάπως έτσι και κάτι τέτοιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlektrologos

Νεοφερμένος

Ο Hlektrologos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Τι μας έλκει στο άλλο φύλο;

απλά ....να είναι ο εαυτός της ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Τι να πω ; ήταν πολλά εκείνα που έλκυαν-με ελκύουν σε ένα άντρα.Θυμάμαι τα πρώτα περιστατικά "χτυποκάρδιας",ένας άντρας,συνεργάτης της μητέρας μου,πιτσιρίκα τότε εγώ 12 χρονών,με πιάνω να γέρνω το κεφάλι μου κάθε τρεις και λίγο προς το μέρος του,εκείνη η ελαφρύ του γενιάδα,το μαλλί (αναπολώντας εκείνη τι στιγμή σκέφτομαι τώρα ότι ήταν πολύ προχώ για την εποχή του)μελαχροινό και λίγο κάτι μεταξύ ελαφρώς φτιαγμένο και ελαφρώς "μόλις βγήκα από το κρεβάτι",με χέρια δυνατά αλλά όχι χοντροκομμένα δάχτυλα,σκεφτόμουν συνέχεια τι θα απογίνω θεέ μου εάν δεν έχω ΑΥΤΟΝ τον άντρα όταν μεγαλώσω ;

Έλα όμως που μεγαλώσαμε,το κρυφό μου χτυποκάρδι κάπου εξαφανίστηκε σε άλλη πόλη και εγώ,να μένω πίσω να αναζητώ τα ίδια χαρακτηριστικά σε άλλον άντρα,λίγο άξεστος,λίγο μελαχροινός,λίγο σαν εκείνο το πρώτο το αίσθημα,μετέποιτα βέβαια ήρθαν και οι απαιτήσεις,αμ πως,τώρα θα γίνω γυναίκα,θέλω τον άντρα τρυφερό,πρίγκιπα,να μοιράζεται την κάθε σκέψη του,με τρομερό χιούμορ και πάντα ευδιάθετο,να μου λέει "ναι" και εγώ να λέω "έτσι μπράβο"

το συναισθηματικό χαστούκι όμως δεν άργησε να έρθει,το πρώτο "προσαρμόσου κοπελάρα μου" ήρθε από την πρώτη αγάπη της ζωής μου,όχι,δεν ήταν ο πρίγκιπας,ήταν όμως μυστηριώδης,λίγο νταρκ,ευδιάθετος αλλά και μελαγχολικός,και,πλέον δεν ήθελα να ξέρω την κάθε σκέψη κανενός άντρα,δεν ήθελα το τρομερό χιούμορ αλλά την ικανότητα να με κάνει να γελάσω τις κατάλληλες στιγμές,ήθελα να είναι ο εαυτός του και όχι το ρομπότ από τον κατάλογο των ονείρων μου.

Κάπως έτσι και κάτι τέτοιο...




...απο την πληρη επιφανειακότητα
στους συμβιβασμούς του μικροαστικού γάμου
μεσα σε χρονο μηδεν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top