Ελληνάρας

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Επισης, μπορεις σε παρακαλω να μου εξηγησεις το "μου εβγαλε γλωσσα"?

Κι εγώ θα ήθελα να την ακούσω αυτή την εξήγηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asterismos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Εξηγήθηκε ήδη από την ίδια τη suspiria.
Aλλά κι εγώ δεν βλέπω κανέναν να μου απαντάει στο υποθετικό ερώτημά μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Κι επίσης αν πλέον μου τύχει ατύχημα θα ξέρω ποιος το 'γρουσούζεψε' :bleh:

αυτό είναι το μήνυμα για το οποίο λέει η asterismos
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Βρες μου ένα μήνυμα μου που έγραψα κάτι τέτοιο.
Δεν το είπες, το υπονοείς όμως εδώ....:
Όταν λοιπόν θα φας το μποτιλιάρισμα στον τάδε δρόμο επειδή ο άλλος έχει παρκάρει στη μέση του δρόμου και δυσκολεύει τη κυκλοφορία θα ήθελα να ακούσω να λες τραγουδιστά 'μάλλον αυτός εκεί ο συνάνθρωπος παρανομεί'

Και δεν ξέρω τι ακριβώς γίνεται στην Αθήνα, γιατί δεν έχω οδηγήσει εκεί, αλλά εδώ ουκ ολίγες φορές έχει κολλήσει ο δρόμος απο τέτοιους που μπορεί και να παρανομούν.

Αλλιώς το παραπάνω είναι εντελώς άσχετο και δεν κολάει πουθενά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
αυτό είναι το μήνυμα για το οποίο λέει η asterismos

Εξηγήθηκε ήδη από την ίδια τη suspiria.
Aλλά κι εγώ δεν βλέπω κανέναν να μου απαντάει στο υποθετικό ερώτημά μου...

Καταλαβα σε ποιο μηνυμα αναφεροσουν. Αυτο που δεν καταλαβα, ειναι τι εννοεις με το "μου εβγαλε γλωσσα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Δεν το είπες, το υπονοείς όμως εδώ....:

ήθελα να καταλήξω στο οτι δεν έχει τόσο σημασία το να έχεις δίπλωμα όσο το να οδηγείς σωστά

δεν ήθελα να καταλήξω στο "αφού κι ο άλλος παρανομεί τότε κι εγώ θα το κάνω"

συγγνώμη που δεν το διευκρίνησα απλά έχω κουραστεί να το γράφω σήμερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Έχω να πω 2 πραγματάκια....

Ξεκαθαρίζω καταρχήν ότι πρέπει να έχουμε όλοι δίπλωμα κυρίως για να είναι καλλυμένος ο δικός μας κ@λος όμως.
Από εκεί και πέρα....

1. Ωραία να τιμωρήσουμε την suspiria με δημόσιο απαγχονισμό στην κεντρική πλατεία της Χίου,ικανοποιηθήκατε τώρα??Έλεος ρε παιδιά!

2. Σε καμία περίπτωση το δίπλωμα δεν σημαίνει ότι ξέρει να οδηγάει κάποιος!Σε καμία όμως!!Ούτε καν!!!Καμία σχέση!Το δίπλωμα είναι ένα τυπικό,τυπικότατο χαρτί και τπτ άλλο.Και επιμένω σε αυτό!Οπότε κρίνετε ότι είναι παράνομο να μην έχει δίπλωμα,οκ,όχι όμως την οδηγική της συμπεριφορά,μην τρελαθούμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asterismos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
ΑΣΧΕΤΟ: Συνεχίζουμε να είμαστε εντός θέματος συζητώντας για το ότι δεν έχει δίπλωμα η suspiria ή έχουμε ξεφύγει? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
ΑΣΧΕΤΟ: Συνεχίζουμε να είμαστε εντός θέματος συζητώντας για το ότι δεν έχει δίπλωμα η suspiria ή έχουμε ξεφύγει? :hmm:

Εκτος ειμαστε, αλλα φανταζομαι οτι τα οφ-τοπικ θα μεταφερθουν. Δεν μου απαντησες ομως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Οπότε κρίνετε ότι είναι παράνομο να μην έχει δίπλωμα,οκ,όχι όμως την οδηγική της συμπεριφορά,μην τρελαθούμε!

Αυτό ας πούμε οτι δεν μπορεί να το κρίνει κανένας (μόνο τα θύματα :P :P :P )
Στην ουσία η οδηγική μου συμπεριφορά είναι όσο καλή δηλώσω εγώ οτι είναι και δεν μπορώ να πείσω κανέναν γι αυτό κι έτσι κι αλλιώς δεν έδωσε και κανένας πολύ σημασία σε αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
ΑΣΧΕΤΟ: Συνεχίζουμε να είμαστε εντός θέματος συζητώντας για το ότι δεν έχει δίπλωμα η suspiria ή έχουμε ξεφύγει? :hmm:

Θα γίνει split,μην αγχώνεσαι.
Το θέμα είναι ότι μου κάνουν τρομερή εντύπωση οι χαρακτηρισμοί της εγκληματικής πράξης για το ότι δεν έχει δίπλωμα!Λες και σημαίνει κάτι επί της ουσίας!Jesus!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Η 17χρονη ειχε διπλωμα? Και αν δεν ειχε, νομιζεις οτι αν ειχε δεν θα συνεβαινε αυτο? Και ποσοι με διπλωμα εχουν σκοτωσει κοσμο. Λες και δεν ξερουμε ποσο "δυσκολα" περνεις διπλωμα σημερα. Εχει δωσει κανενας σας ποτε εξετασεις για διπλωμα για πενηνταρι? Γιατι εμενα και οοοοολους τους φιλους μου σε ενα παρκινγκ με εβαλαν να κανω μια γυρα και το πηρα. Σαφως και πρεπει να το παρει το διπλωμα, για να ειναι καλυμμενη, αλλα δεν καταλαβαινω απο που βγαζετε συμπερασματα για το οτι δεν ξερει να οδηγει καλα, και προπαντων, για το οτι δεν μπορει να πει τη γνωμη της για τον τυπο που αφηνει το αυτοκινητο του στη μεση του δρομου για να "πεταχτει στην τραπεζα". Αν διαφωνειτε με την αποψη της για τον ελληναρα, δειξτε το με επιχειρηματα, και οχι με προσωπικες επιθεσεις!

Κατατοπίστε με επειδή χάθηκα. :P


Το πρόβλημά μας ποιο είναι ακριβώς; Το ότι κάποιοι οδηγούν ευσυνείδητα -ίσως- χωρίς δίπλωμα; Ότι κάποιοι άλλοι το δίπλωμα τους θυμίζει μόνο πόσα πλήρωσαν και τίποτ' άλλο;
Και οι δύο παρανομούν, σαφέστατα. Ο πρώτος γιατί δεν έχει δίπλωμα, κάτι που ο νόμος (που δεν έχουμε δικαίωμα να μην τον τηρούμε όσο είναι σε ισχύ) επιβάλλει κι ο δεύτερος γιατί οδηγεί ασυνήδειτα, το παίζει "και πολύ να ούμε", κτλ κτλ.


Σαφέστατα πάντως εκ των δύο προτιμώ την πρώτη περίπτωση. Γιατί στην πρώτη δεν έχει συμβεί κάτι ακόμα κι ούτε ξέρουμε αν θα συμβεί.





//ΥΓ> io-io, +1

Έχω να πω 2 πραγματάκια....

Ξεκαθαρίζω καταρχήν ότι πρέπει να έχουμε όλοι δίπλωμα κυρίως για να είναι καλλυμένος ο δικός μας κ@λος όμως.
Από εκεί και πέρα....

1. Ωραία να τιμωρήσουμε την suspiria με δημόσιο απαγχονισμό στην κεντρική πλατεία της Χίου,ικανοποιηθήκατε τώρα??Έλεος ρε παιδιά!

2. Σε καμία περίπτωση το δίπλωμα δεν σημαίνει ότι ξέρει να οδηγάει κάποιος!Σε καμία όμως!!Ούτε καν!!!Καμία σχέση!Το δίπλωμα είναι ένα τυπικό,τυπικότατο χαρτί και τπτ άλλο.Και επιμένω σε αυτό!Οπότε κρίνετε ότι είναι παράνομο να μην έχει δίπλωμα,οκ,όχι όμως την οδηγική της συμπεριφορά,μην τρελαθούμε!


Τελικα ειναι ενα τρομερο χαρακτηριστικο του Ελληνα (και οχι μονο) να θεωρει το διπλωμα οτι ειναι ενα κωλοχαρτο και δεν αποδυκνυει τιποτα ετσι;
Μα καλα βρε παιδια ειμαστε σοβαροι τωρα;
Το διπλωμα ειναι αποδειξη και επισημο εγγραφο οτι εσυ ο ΤΑΔΕ εδωσες τι απαραιτητες εξετασεις σε σηματα και οδηγηση και κρινεσαι καταλληλος απο το Ελληνικο κρατος να οδηγησεις.
Αλλοιμονο ενα το εχετε μονο για να καλυψετε την παρτη σας οταν προκληθει ατυχημα...

Μια ερωτηση προς οσουν λενε οτι δεν εχει καμια αξια. Προφανως το πηραν με μεσον ετσι;
Γιατι αλλιως δεν θα το αφοριζαν τοσο ευκολα...
(φυσικα το παραπανω δεν το εννοω, αλλα το λεω για να σας πικαρω.;) )
Εγω ομως που δεν το πηρα με μεσον και οχι μονο ειχα μαθει ολα τα σηματα και ολα τα απαραιτητα αλλα ειχα κανει και περισσοτερες απο τις απαιτουμενες ωρες για να ειμαι ετοιμος να δωσω, ΕΓΩ λοιπον δεν το αφοριζω και δεν το θεωρω κωλοχαρτο.;)
Ιδρωσε ο κωλος μου, πηγε το σκ@το στην καλτσα σε κατι περιπτωσεις:P , εγινα ρομπα:redface: αλλα εμαθα.Και το πηρα και το χαρηκα που το πηρα με τις ικανοτητες μου.
Κι ειναι ακυρη εντελως η οποιαδηποτε συγκριση ενος με διπλωμα κι ενος διχως και του ποιος προκαλει ατυχηματα μιας και η συντριπτικη πλειοψηφια εχουν διπλωματα αρα οι πιθανοτητες να εμπλακουν σε ατυχημα ειναι περισσοτερες.Αλλο να μιλαμε για ατομα απο τα 0-18χρονια(οσοι δεν εχουν) κι αλλο απο τα 18-60++ (οσοι εχουν διπλωμα) και να κανουμε συγκριση ποιος εμπλεκεται πιο ευκολα σε ατυχημα.Οι λογοι ειναι προφανεις.

Το οτι υπαρχουν "μεσα" κτλ κτλ για να παρεις διπλωμα δεν ειναι δικαιολογια ολοκληρωτικου αφορισμου αυτης της διαδικασιας.Γιατι αν ξερετε εσεις 10 που το πηραν με βισμα εγω ξερω 100 που κοπηκαν γιατι δεν ηταν ικανοι την συγκεκριμενη στιγμη και κατι επρεπε να "βελτιωσουν".
Και παντα ειναι νομος οτι η ουσιαστικη "μαθηση" στο τιμονι ερχεται μετα και με την παροδο του χρονου.
Αλλα οταν καποιος θωρει ενα "τιποτα" απο πριν το χαρτι, μου δινει καθε διακαιμα να σκεφτω με τι "αερα" θα βγει στους ελληνικους δρομους μετα...


Απο εκει και περα προσωπικα δεν ειχα κανενα σκοπο (κι ελπιζω να μην φανηκε κατι τετοιο) να επιτεθω στην suspiria ή την καθε suspiria.Εχω καθε διακιωμα να κρινω την οποια πραξη της (βαση της δικης μου υποκειμενικης ή αντικειμενικης κρισης) αλλα οχι να την κατακρινω σαν ατομο.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Τελικα ειναι ενα τρομερο χαρακτηριστικο του Ελληνα (και οχι μονο) να θεωρει το διπλωμα οτι ειναι ενα κωλοχαρτο και δεν αποδυκνυει τιποτα ετσι;
Μα καλα βρε παιδια ειμαστε σοβαροι τωρα;
Το διπλωμα ειναι αποδειξη και επισημο εγγραφο οτι εσυ ο ΤΑΔΕ εδωσες τι απαραιτητες εξετασεις σε σηματα και οδηγηση και κρινεσαι καταλληλος απο το Ελληνικο κρατος να οδηγησεις.
Αλλοιμονο ενα το εχετε μονο για να καλυψετε την παρτη σας οταν προκληθει ατυχημα...

Μια ερωτηση προς οσουν λενε οτι δεν εχει καμια αξια. Προφανως το πηραν με μεσον ετσι;
Γιατι αλλιως δεν θα το αφοριζαν τοσο ευκολα...
(φυσικα το παραπανω δεν το εννοω, αλλα το λεω για να σας πικαρω.;) )
Εγω ομως που δεν το πηρα με μεσον και οχι μονο ειχα μαθει ολα τα σηματα και ολα τα απαραιτητα αλλα ειχα κανει και περισσοτερες απο τις απαιτουμενες ωρες για να ειμαι ετοιμος να δωσω, ΕΓΩ λοιπον δεν το αφοριζω και δεν το θεωρω κωλοχαρτο.;)
Ιδρωσε ο κωλος μου, πηγε το σκ@το στην καλτσα σε κατι περιπτωσεις:P , εγινα ρομπα:redface: αλλα εμαθα.Και το πηρα και το χαρηκα που το πηρα με τις ικανοτητες μου.
Κι ειναι ακυρη εντελως η οποιαδηποτε συγκριση ενος με διπλωμα κι ενος διχως και του ποιος προκαλει ατυχηματα μιας και η συντριπτικη πλειοψηφια εχουν διπλωματα αρα οι πιθανοτητες να εμπλακουν σε ατυχημα ειναι περισσοτερες.Αλλο να μιλαμε για ατομα απο τα 0-18χρονια(οσοι δεν εχουν) κι αλλο απο τα 18-60++ (οσοι εχουν διπλωμα) και να κανουμε συγκριση ποιος εμπλεκεται πιο ευκολα σε ατυχημα.Οι λογοι ειναι προφανεις.

Το οτι υπαρχουν "μεσα" κτλ κτλ για να παρεις διπλωμα δεν ειναι δικαιολογια ολοκληρωτικου αφορισμου αυτης της διαδικασιας.Γιατι αν ξερετε εσεις 10 που το πηραν με βισμα εγω ξερω 100 που κοπηκαν γιατι δεν ηταν ικανοι την συγκεκριμενη στιγμη και κατι επρεπε να "βελτιωσουν".
Και παντα ειναι νομος οτι η ουσιαστικη "μαθηση" στο τιμονι ερχεται μετα και με την παροδο του χρονου.
Αλλα οταν καποιος θωρει ενα "τιποτα" απο πριν το χαρτι, μου δινει καθε διακαιμα να σκεφτω με τι "αερα" θα βγει στους ελληνικους δρομους μετα...


Απο εκει και περα προσωπικα δεν ειχα κανενα σκοπο (κι ελπιζω να μην φανηκε κατι τετοιο) να επιτεθω στην suspiria ή την καθε suspiria.Εχω καθε διακιωμα να κρινω την οποια πραξη της (βαση της δικης μου υποκειμενικης ή αντικειμενικης κρισης) αλλα οχι να την κατακρινω σαν ατομο.;)

Ρε συ Μάριε...δουλευόμαστε τώρα?

Προσωπικά και τα 2 διπλώματα (μηχανάκι,αυτοκίνητο) τα πήρα χωρίς μέσο αλλά έλα τώρα...οι περισσότεροι τα σκάνε και το παίρνουν.

Αλλά ας μην κολλήσουμε εκεί,θα σου πω το άλλο.
Ας πούμε λοιπόν ότι κάνεις μαθήματα.Στα μαθήματα αυτά ΔΕΝ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΝΑ ΟΔΗΓΑΣ.Μαθαίνεις κάποια πολύ συγκεκριμένα πράγματα για να πάρεις το χαρτί.Δηλαδή πχ όταν είναι να παρκάρεις το 99% των δασκάλων δεν βάζουν σημαδάκι στο αμάξι τους πίσω για να παρκάρεις σωστά?Τι σημαίνει λοιπόν,ότι έμαθες να παρκάρεις?Φυσικά και όχι γιατί το αμάξι σου που θα πάρεις αύριο δεν θα έχει σημαδάκι.Και πολλά άλλα τέτοια παραδείγματα.

Μαθαίνεις να οδηγάς όταν βγεις στον δρόμο με το δικό σου αυτοκίνητο!

Και στο φινάλε φινάλε έχω δει πολλούς χωρίς δίπλωμα που οδηγάνε χίλιες φορές καλύτερα από κάποιους με δίπλωμα!

Δεν λέω ότι δεν χρειάζεται,ίσα ίσα είναι απαραίτητο,αλλά σε καμία περίπτωση δεν κρίνει την οδηγική συμπεριφορά κάποιου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Mario, προφανως μιλαω για διπλωμα για μηχανακι. Για να μαθεις να οδηγεις μηχανακι, ουτε να ιδρωσει ο κωλος σου χρειαζεται, ουτε τιποτα. Λιγο εξασκηση και θεωρια φυσικα. Γι'αυτο και δεν το θεωρω ΤΟΣΟ τραγικο αυτο που κανει η suspiria. Λαθος μεν, αλλα οχι και εγκλημα που ειπαν αλλοι.

Οσο για το αυτοκινητο, εκει πραγματικα πιστευω οτι αν δεν κανεις ΟΛΑ τα μαθηματα που πρεπει δεν πρεπει με τιποτα να οδηγησεις (αν και αναγνωριζω ολα τα προβληματα που αναφερει ο Αλεξ. Αλλα στο χερι σου ειναι να απαιτησεις απο τον δασκαλο οδηγησης να σε μαθει σωστα!). Αλλα το αυτοκινητο ειναι πολυ πιο πολυπλοκο απο ενα πενηνταρι! Για παραδειγμα, εδω στην Αγγλια για μηχανακι θελεις μονο ενα θεωρητικο τεστ, ενω για αυτοκινητο το τεστ ειναι παρα πολυ δυσκολο, και σε κοβουν με το παραμικρο λαθος.

Επισης να πω οτι πηρα και τα δυο διπλωματα χωρις μεσον φυσικα, αλλα ναι, τα απαξιωνω με τη λογικη του οτι οι εξετασεις ειναι τις πλακας (για το αυτοκινητο, αναλογα με τα κεφια των εξεταστων, αλλα για μηχανακι ειναι αστειο το θεμα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Πάντως για αυτοκίνητο από όσο ξέρω εδώ δεν 'παίζουν' μέσα. Για χρήματα δεν ξέρω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Το βαθυτερο νοημα ειναι η αφορριστικη συμπεριφορα του Ελληνα προς την λεξη "διπλωμα".
Και Αλεξη επετρεψε μου να αμφιβαλλω οτι οτ παιρνουν οι περισσοτεροι με μεσον.
Απλουστατα αυτες οι ιστοριες ακουγονται περισσοτερο και δεν ξερω και κατα ποσο ισχυουν μια ς και στο 99% των περιπτωσεων αναφερονται σε τριτα ατομα...(Εγω σαμ Μαριος δηλαδη θα πω στον φιλο μου οτι εσυ ο Αλεξ το πηρες με βισμα.Τραβα βρες τωρα αν ειναι αληθεια.)
Οτι τα μαθηματα σου μαθαινουν τα πιο βασικα ειναι λογικο, ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ!!!
Ποσο πιο απλα να το πω?:P
Και τα μαθηματα οπως και να το κανεις δεν τα κανεις σε αεροδρομιο.Σε δρομο τα κανεις με αλλα αυτοκινητα...
Εμενα Αλεξ ουτε σημαδακια μου εβαλαν ουτε τιποτα.
Στην αρχη με εβαλε να παρκαρω σε χωρο που μπορουσε να παρκαρεις με μουρη ενα κονκορτ και σταδιακα με πηγε σε μια αρκετα δυσκολη θεση...(εκει γελαγαμε ετσι...:redface: :P )
Και για να καταλληξω, προσωπικα ξαναλεω οτι η γενικοτερη ταση που εχουμε να αφοριζουμε τα παραπανω εχει να κανει με δυο.
Ή το εχουμε στο αιμα μας να το κανουμε ή απλουστατα εχουμε μπει στο τρυπακι (δικαιολογημενα και μη) οτι ειναι τοσο μπ@ρδ... ολα στην Ελλαδα που δεν εχουν σημασια αυτα.
Γιατι πουχου στην Β.Ιταλια αυτα τα "τυπικα" εχουν απιστευτη σημασια...

ιο-io δεν διαφωνω σε αυτο που λες.Αλλα αν ηταν πια τοοοοοοσο απλο για μηχανακι, θα περνουσαν ολοι.Κατι που δεν γινεται...;)

Γιατι στην Ελλαδα δεν αγοραζεται τα αυτοκινητακια της piaggio που μπορεις να τα παρεις απο τα 15 νομιζω και δεν χρειαζονται διπλωμα;:D
(εχουν φαση ρε!Μην γελατε!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Μα, οσοι ξερω εγω να εχουν κοπει στο μηχανακι, ειναι στα θεωρητικα. Τα οποια ειναι πολυ δυσκολα γιατι ειναι το μεγαλο βιβλιο με ολα τα μηχανολογικα του αυτοκινητο (αλλο κουφο και αυτο). Καταλαβαινεις βεβαια οτι δεν λεω οτι δεν χρειαζομαστε διπλωματα. Αλλα θεωρω ολη αυτη την "επιθεση" στη suspiria ατοπη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Μάριε αν διαβάσεις προσεκτικά το ποστ μου θα δεις ότι είπα ότι είναι απαραίτητο,άρα δεν το αφόρισα.

Η ένστασή μου έχει να κάνει με τον ισχυρισμό ότι όποιος έχει δίπλωμα ξέρει αυτόματα και να οδηγάει.Αυτό δεν ισχύει.Μπορεί να έχει κάποιος δίπλωμα και να οδηγάει σαν να βγήκε ο χάρος παγανιά.Μπορεί επίσης να μην έχει κάποιος δίπλωμα και να είναι ο Σουμάχερ.
Κατακρίνω λοιπόν το να μην έχει κάποιος διπλωμα για τον απλό λόγο ότι είναι παράνομο,όχι για το αν ξέρει να οδηγάει ή όχι,δεν κρίνεται από το δίπλωμα αυτό.Υπάρχουν πολλοί περισσότεροι "εγκληματίες" του δρόμου με διπλωματάρες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Προσωπικα δεν εκανα καμια "επιθεση" σε καμια suspiria.:)
Κι εχει επαναληφθει αυτο το θεμα σε ποσες σελιδες τωρα...Επιθεση,επιθεση,λιθοβολισμος κτλ κτλ.
Ενταξει, εγραψε κατι το οποιο πολλοι το θεωρουν προκλητικο και της ειπαν οτι το θεωρουν ακυρο.
Αλλοι πιο εμμεσα κι αλλοι πιο αμεσα.Απ' οσα ποστ διαβασα τουλαχιστον ετσι;
(Δεν συνεχιζω ομως σε αυτο μιας και αν πραγματικα η ιδια η suspiria πιστευει ή ο οποισδηποτε οτι ξεπεραστηκαν ορια, καντε ρεπορτ με το σημειο (μπορει να μου ξεφυγε κατι και δεν κανω πλακα) και θα ληφθουν τα απαραιτητα μετρα.;) )

Το ξαναλεω και ελπιζω να γινει κατανοητος.
Ο οποιοσδηποτε και να ερθει και να μου πει οτι οδηγω χωρις διπλωμα εγω σαν Μαριος ουτε θα τον λιθοβολησω αλλα ουτε θα του δωσω το χερι να του πω "μπραβο ρε μαγκα!Σε παραδεχομαι γιατι εσυ χωρις διπλωμα εισαι καλυτερος οδηγος απο τους αλλους".
Αντιθετα θα του πω οτι ρε παιδι μου, πανε παρτο το μαμημενο αφου εισαι καλος οδηγος και αφου σου χρειαζεται να οδηγεις.
Αυτο.Τιποτα λιγοτερο, τιποτα περισσοτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Το ξαναλεω και ελπιζω να γινει κατανοητος.
Ο οποιοσδηποτε και να ερθει και να μου πει οτι οδηγω χωρις διπλωμα εγω σαν Μαριος ουτε θα τον λιθοβολησω αλλα ουτε θα του δωσω το χερι να του πω "μπραβο ρε μαγκα!Σε παραδεχομαι γιατι εσυ χωρις διπλωμα εισαι καλυτερος οδηγος απο τους αλλους".
Αντιθετα θα του πω οτι ρε παιδι μου, πανε παρτο το μαμημενο αφου εισαι καλος οδηγος και αφου σου χρειαζεται να οδηγεις.
Αυτο.Τιποτα λιγοτερο, τιποτα περισσοτερο.

Έτσι όπως το θέτεις τώρα συμφωνώ απολύτως!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top