Ψωνίζοντας με την κοπέλα μου

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Και γιατί το ανέχεσαι;

Bασικα δεν ειπε οτι το ανεχεται:p . Και βασικα το θεμα ψωνια το βλεπω κ εγω καπως απο την αλλη πλευρα.
Δε μπορω να πιεζω τον αλλον που δε θελει να ερθει μαζι μου,να το κανει.
Καλυτερα μονη η με καποια φιλη μου που θα παρασυρθουμε λιγο παραπανω και θα ξοδεψουμε και λιγη παραπανω ωρα να δοκιμασουμε,παρα με ενα αγορι που θα σκεφτεται εκεινη την ωρα χιλια δυο πραγματα εκτος απο τα δικα μου τα ψωνια και δικιο θα εχει :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Και γιατί το ανέχεσαι;
Ποιος ειπε οτι το ανεχομαι? Μια φορα πηγα (ημουν μικρος και δεν ηξερα). Οι αντιδρασεις μου ηταν τετοιες που εκτοτε δεν μου εγινε καν προταση να συμμετεχω σε τετοιο σαφαρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.
σχεδον καθε 1-2 μηνες πηγαινει για ψωνια ειτε θελει λιγα ειτε πολλα ρουχα/παπουτσια

Ματσό γκόμενα βρήκες; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Εγώ πάντως μόνο με την μάνα μου μπορώ να ψωνίζω. :P
Όταν πάω με τον bf,αντιστρέφονται οι ρόλοι και κάθομαι με μούρη μέχρι το πάτωμα,ενώ ο άλλος έχει δοκιμάσει ήδη το 1/3 του μαγαζιού. >.<
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Κάθε 1 ή 2 μήνες για ψώνια και το λες ματσό; :Ο
Μα κάθε 2 μήνες ψώνια; Έλα τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
να του αρεσει,απτην στιγμη που περνατε χρονο μαζι και σε βλεπει χαρουμενη, πρπει να του αρεσει !:whistle:
να σου αρέσει να βλέπεις ποδόσφαιρο,να πίνεις μπύρα,να κάνεις αγώνες ρεψίματος και να συζητάς για γκόμενες.....
αφού θα περνατε χρονο μαζί:redface::angelnot::angelnot::angelnot:

Όταν λέτε ψωνιά εννοείτε το "κοιτάζω την κάθε βιτρίνα για τουλάχιστον 5 λεπτά αναλύοντας τα ρούχα συγκριτικά με τις τελευταίες τάσεις της μόδας, και λέω θέλω αυτό, αυτό κι εκείνο χωρίς να αγοράζω τίποτα"; :confused:
δεν είμαστε όλα τα κορίτσια έτσι αμαν πια
Αυτο που περιγραφεις ειναι το sοft σεναριο. Η hαrd εκδοχη ειναι μετα απο αυτο να μπαινει στο μαγαζι, να τα βλεπει ολα απο κοντα, να τα δοκιμαζει, να κοιτιεται στον καθρεφτη, να μην αγοραζει παλι τιποτα και η ιδια ιστορια να επαναλαμβανεται στο επομενο καταστημα.
λάθος!η hard είναι να ζητάει τη γνώμη σου,να σε ρωτάει αν της πάει πιο πολύ το βεραμάν,το σικλαμέν ή το λαχανι και για ποιο λόγο
Και γιατί το ανέχεσαι;
καλα κανενα δεν θες να εχει σχέση;ολους να τους διαλύσεις πια; :P
Ποιος ειπε οτι το ανεχομαι? Μια φορα πηγα (ημουν μικρος και δεν ηξερα). Οι αντιδρασεις μου ηταν τετοιες που εκτοτε δεν μου εγινε καν προταση να συμμετεχω σε τετοιο σαφαρι.
όταν ακούω σαφάρι σκέφτομαι άραβες με άσπρα ριχτά μέσα σε τζιπ να διασχίζουν αμμόλοφους.........
και δεν είμαι καν σίγουρη τι είναι το σαφάρι :P
αμαν,να μη πω κι εγώ τον πόνο μου;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτο που περιγραφεις ειναι το sοft σεναριο. Η hαrd εκδοχη ειναι μετα απο αυτο να μπαινει στο μαγαζι, να τα βλεπει ολα απο κοντα, να τα δοκιμαζει, να κοιτιεται στον καθρεφτη, να μην αγοραζει παλι τιποτα και η ιδια ιστορια να επαναλαμβανεται στο επομενο καταστημα.

Και μετά συναντάτε “τυχαία“ μια φίλη της που συζητάνε για κανα τέταρτο για την τάδε που χώρισε με τον τάδε και τον γλυκούλη μαλάκα (όπου γλυκούλης και μαλάκας βάλε τα ονοματά μας) που δεν της χάλασε χατίρι και τη συνόδευσε στα ψώνια της. Ε αν έρθει και μαζί σας η φίλη της συμβουλεύσου ψυχολογο μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
καλα κανενα δεν θες να εχει σχέση;ολους να τους διαλύσεις πια; :P
Όχι, μόνο εσένα για να μην ταλαιπωρείς κόσμο. :P Να μην ανέχεσαι να είσαι θύμα. Η σχέση είναι άλλη φάση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εγω θελω μονη μου να κανω γενικωσ τα ψωνια μου για να αυτοσυγκεντρωνομαι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
Εγω δε θελω να πηγαινω για ψωνια με κανεναν. Θελω μονη μου για να αυτοσυγκεντρωνομαι:P
:hmm::hmm: οντως πρεπει να ειναι μια διαδικασια που απαιτει αυτοσυγκεντρωση!!:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
:hmm::hmm: οντως πρεπει να ειναι μια διαδικασια που απαιτει αυτοσυγκεντρωση!!:P:P

Μην το γελας και θα σου εξηγησω ευθυς αμεσως γιατι απαιτει αυτοσυγκεντρωση. Πχ θελω να ψωνισω ρουχα. Πρεπει να σκεφτω αν το μπλουζακι που βλεπω και μου αρεσει μπορει να συνδυαστει με τα υπολοιπα που εχω. Δλδ κανω εικονες στο μυαλο μου και εχω τον νου μου στην ντουλαπα μου. Αυτο απαιτει προσοχη καθωσ ευκολ μπορει να αποσπαστει και μα κανω λαθοσ αγορεσ. Αν ειναι καποια φιλη μαζι, ισως με επηρρεασει ή απο την αλλη θα εχω το αγχος αν ειμαι ειτε με γυναικα ειτε με ανδρα για το τι ωρα θα θελει να φυγει, να δω κατι και για εκεινη, για εκεινον, να προτεινω κοκ. Ενω αν παω μονο για μενα, συνηθως θα ψωνισω πιο προσεχτικα. Υπαρχουν ομως περιπτωσεις που θελω πραγματικα μια γνωμη κι ετσι πηγαινω με παρεα.

Στον θεματοθετη δεν προλαβα να απαντησω καθως εκλεισα απο μπαταρια χθες. Θα προτεινα να της πεις ανοιχτα ευθεως πως σε κουραζει ολο αυτο με επιχειρηματα και πιστευω θα το καταννοησει. Αν δεν το καταννοησει βρειτε μια συμβιβαστικη λυση βαζοντας της ενα χρονικο περιθωριο που αν το ξεπερασει, θα ερθετε σε συγκρουση. Καμμια φορα αν τα λογια δεν πιανουν, οι πραξεις κανουν δουλεια ακομα κι αν χρειαστει να συγκρουστειτε προκειμενου να γινει αντιληπτο πως ενας απο τους δυο ενοχλειται σε κατι πολυ. Παντως σε καμμια περιπτωση μην πιεζεσαι εφοσον δεν θελεις κατι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Οι τραπεζες σκεφτονται για τους αντρες. Πλεον οι περισσοτερες καρτες ζητανε μονο πιν, δν απαιτειται ταυτοτητα. Οποτε καθαρισες. Της την δινεις και μετα απλα παρακαλας να μην ειχε πολλα πραγματα στο νουμερο της (αν δν ειχε τπτ, θα ακουσεις γκρινια, οποτε δν συμφερει).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Οι τραπεζες σκεφτονται για τους αντρες θύματα. Πλεον οι περισσοτερες καρτες ζητανε μονο πιν, δν απαιτειται ταυτοτητα. Οποτε καθαρισες. Της την δινεις και μετα απλα παρακαλας να μην ειχε πολλα πραγματα στο νουμερο της (αν δν ειχε τπτ, θα ακουσεις γκρινια, οποτε δν συμφερει).
Fixed.

Δεν χρειάζεται να ανέχεσαι τέτοια μόνο και μόνο για να πηδάς. Εκτός αν δεν έχεις άλλο τρόπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top