• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Σε τι εξετάσεις φαίνεται το κάπνισμα;

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
isiliel το ιατρικό απόρρητο νομίζω πως ισχύει για ενήλικες μόνο!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ε ναι... σωστό. ;)
(Με βολεύει εδώ που τα λέμε!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinaki24

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Εγω παντως καπνιζω 6 χρονια πηγα φετος για εξετασεις και δεν μου βρηκαν οτι καπνιζω ουτε στιε ακτινογραφιες ουτε στο αιμα ουτε πουθενα...Ο γιατρος μαλιστα που ειδε τις ακτινογραφιες μου,μου ειπε πως καλα κανω και δεν καπνιζω και πως εχω κατακαθαρους πνευμονες....Τωρα τι να σου πω...Μπορει απλα να ετυχε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ναι δεν ειναι και απαραιτητο να φαινεται, και σιγουρα οχι απο μια ακτινογραφια. Ποσο καπνιζεις κατα μεσο ορο ομως ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
isiliel το ιατρικό απόρρητο νομίζω πως ισχύει για ενήλικες μόνο!:)
Iσχύει αυτό? :worry:
Δλδ μόνο από τα 18 και μετά μπορείς να κρατήσεις "κρυφό" το τι έχεις? Πριν "πρέπει" να το μάθει ο κηδεμόνας σου? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Iσχύει αυτό? :worry:
Δλδ μόνο από τα 18 και μετά μπορείς να κρατήσεις "κρυφό" το τι έχεις? Πριν "πρέπει" να το μάθει ο κηδεμόνας σου? :confused:

Έτσι είναι. Τώρα βέβαια στην πράξη δεν ξέρω αν τηρείται. Υποθέτω μιλούμε για "σοβαρές" διαγνώσεις, λόγου χάρη κάποιο αφροδίσιο. Αν πάει ένας δεκαεξάχρονος σε ιδιώτη γιατρό και κάνει τις εξετάσεις σε ιδιωτικό εργαστήριο λέγοντας μάλιστα πως είναι 18+, ποιος θα τον πάρει είδηση; :hmm:

Στην ψυχολογία πάντως, όσον αφορά τις μικρές ηλικίες δε θα έλεγα ότι τηρείται το απόρρητο. Τα προβλήματα προκύπτουν ξανά με τους εφήβους και εκεί υπόκειται στην κρίση του ψυχολόγου για το αν πρέπει να πληροφορήσει τους γονείς για λεπτομέρειες ή όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Στην ψυχολογία πάντως, όσον αφορά τις μικρές ηλικίες δε θα έλεγα ότι τηρείται το απόρρητο. Τα προβλήματα προκύπτουν ξανά με τους εφήβους και εκεί υπόκειται στην κρίση του ψυχολόγου για το αν πρέπει να πληροφορήσει τους γονείς για λεπτομέρειες ή όχι.
Αν και offtopic να πω ότι μια τέτοια περίπτωση είχα στο μυαλό μου. Του έφηβου που (κατά κανόνα) θεωρεί ότι τον "πρήζουν" οι γονείς του και ΔΕΝ θέλει να τους μιλήσει με λεπτομέριες τουλ, αν και νιώθει την ανάγκη να μιλήσει. Αν είναι να μπορούν οι γονείς του να το μάθουν...

Τεσπα, thx for the info! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannio27

Νεοφερμένος

Ο Giannio27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ρε παιδιά μήπως ξέρεις κανείς για το αν μπορεί να βρεθεί από εξετάσεις αίματος η κάνναβις; :hmm: (δε ρωτάω για μένα απλά θέλω να μάθω για ένα φίλο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Βεβαιότατα και για αρκετές μέρες μετά τη χρήση μάλιστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannio27

Νεοφερμένος

Ο Giannio27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ρε παιδια μηπως γνωριζει κανεις αν η καναβης μπορει να βρεθει σε απλες εξετασεις αιματος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ανεξάρτητος

Νεοφερμένος

Ο ανεξάρτητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
ρε παιδια μηπως γνωριζει κανεις αν η καναβης μπορει να βρεθει σε απλες εξετασεις αιματος?

Ναι μπορεί να βρεθεί. Σε ειδικές εξετάσεις όμως όχι στον τακτικό έλεγχο με γενική αίματος και βιοχημικό έλεγχο. Για να γίνει αυτός ο έλεγχος πρέπει να τον ζητήσει κάποια αρμόδια αρχή (π.χ. αστυνομία - εισαγγελέας, π.χ. σε τροχαίο ατύχημα ή σε εργατικό ατύχημα κλπ) ή αυτόματα σε περίπτωση που πάει σε νοσοκομείο σε κωματώδη κατάσταση οπότε δεν τον ρωτάει κανείς και γίνονται by default.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Giannio27

Νεοφερμένος

Ο Giannio27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
κατι αλλο αν το γνωριζεις βεβαια....αν παιζεις μπαλα και σου κανουν εξετασεις αιματος ειναι απλες εξετασεις αιματος ετσι???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ανεξάρτητος

Νεοφερμένος

Ο ανεξάρτητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
κατι αλλο αν το γνωριζεις βεβαια....αν παιζεις μπαλα και σου κανουν εξετασεις αιματος ειναι απλες εξετασεις αιματος ετσι???

Εξαρτάται την ομάδα. Οι εξετάσεις του anti-doping control βεβαίως και ανιχνεύουν μαριχουάνα, όπως και πολλά άλλα. Συνήθως όμως αυτές είναι ούρων. Σαφώς όμως υπάρχουν και αίματος. Αυτό εξαρτάται από το πόσο συνεπές είναι το ιατρικό team και γενικώς η ομάδα που είσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Giannio27

Νεοφερμένος

Ο Giannio27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
κοιτα ειναι ερασιτεχνικη ομαδα του εργοτελη.... λεω για ντοπινγ απλα αιματοςδεν σου...μας κανουν καθε χρονο....παιζει να ειναι τοξολογικες αυτες οι εξεασεις αιματος οχι ε? γιατι παιρνουν αιμα απο ολη την ομαδα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Έχω την υποψία ότι στις γενικές εξετάσεις φαίνεται αν έχει καπνίσει ακόμη και αν δεν είναι για αυτό το σκοπό. Επίσης, από ότι μου έλεγαν κάποιοι άμεσα ενδιαφερόμενοι θέλει τουλάχιστον ένα μήνα για να φύγει από το αίμα.

Υ.Γ. Ο φίλος σου παίζει ποδόσφαιρο ημιεπαγγελματικά και κάνει μπάφο; Πρόσεχε την υγεία του ρεεεε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannio27

Νεοφερμένος

Ο Giannio27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ανεξαρτητε αν μπορεις απαντισε μ εσυ ρε φιλε στο τελεθταιο ερωτημα μου...φαντασμενε ευχαριστω για την γνωμη σου..Ανεξαρτητε περιμενω απαντηση αν μπορεις..?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ανεξάρτητος

Νεοφερμένος

Ο ανεξάρτητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
κοιτα ειναι ερασιτεχνικη ομαδα του εργοτελη.... λεω για ντοπινγ απλα αιματοςδεν σου...μας κανουν καθε χρονο....παιζει να ειναι τοξολογικες αυτες οι εξεασεις αιματος οχι ε? γιατι παιρνουν αιμα απο ολη την ομαδα..

Αν είναι επώνυμη ομάδα έστω και ερασιτεχνική υποχρεούται να κάνει anti-doping control. Μπορεί (δεν μπορώ να το ξέρω) να αφορούν εξετάσεις anti-doping που σαφώς φαίνεται η χρήση κάναβης. Πως μπορώ να μαντέψω εγώ τι εξετάσεις κάνουν? Ρώτα τους ή κόψτο. Ούτως ή άλλως δεν θέλεις να πάθεις νέος altzheimer έτσι δεν είναι? Το ότι παίρνουν από όλη την ομάδα δεν αποκλείει να είναι anti-doping έλεγχος. Ίσα ίσα που το κάνει πιο πιθανό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

snik

Νεοφερμένος

Ο snik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ρε παιδια ξερει κανεις τι πρεπει να κανω για να μην φανει σε γενικες εξετασεις αιματος πως δεν εχω κανει μπαφο!(εκτος απο το γαλα αν ξερουν τιποτα αλλο)η τουλαχιστον ποσος καιρος πρεπει να εχει περασει για να μην φανει!!!!ειναι αναγκη οποιος ξερει τον παρακαλω να μου απαντισει αν μπορει...!!!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
ρε παιδια ξερει κανεις τι πρεπει να κανω για να μην φανει σε γενικες εξετασεις αιματος πως δεν εχω κανει μπαφο!(εκτος απο το γαλα αν ξερουν τιποτα αλλο)η τουλαχιστον ποσος καιρος πρεπει να εχει περασει για να μην φανει!!!!ειναι αναγκη οποιος ξερει τον παρακαλω να μου απαντισει αν μπορει...!!!!:(



Ναι !
Να κάνεις ένα δεύτερο και να μην πας στις εξετάσεις !



....................................................................
Ίλεος είσαι όντως 15 ???
Μήπως ... λέω εγώ τώρα μήπως ... το γάλα που αναφέρεις έπρεπε να πινεις σε αυτή την ηλικία, κι οχι τα τρίφυλλα ???? Λέω εγώ η ηθικοπλάστρα ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

snik

Νεοφερμένος

Ο snik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
χαχα αν ηταν στο χερι μου θα το κανα....!!!!βασικα μην σε νοιαζει ποσο ειμαι και το τι κανω δεν ειμαι ουτε ο πρωτος ουτε ο τελευταιος!!!Και ηταν δευτερη φορα που εκανα...τεσπα βοηθεια ξερω πως δινουν σε αυτην τν σελιδα και οχι κραξιμο!!!!αν μπορει καπιος ας μου πει!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top