Ζώδια

Τί ζώδιο είστε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 299)
  • Κριός

    Ψήφοι: 21 7.0%
  • Ταύρος

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Δίδυμοι

    Ψήφοι: 30 10.0%
  • Καρκίνος

    Ψήφοι: 28 9.4%
  • Λέων

    Ψήφοι: 25 8.4%
  • Παρθένος

    Ψήφοι: 22 7.4%
  • Ζυγός

    Ψήφοι: 29 9.7%
  • Σκορπιός

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Τοξότης

    Ψήφοι: 16 5.4%
  • Αιγοκερως

    Ψήφοι: 27 9.0%
  • Υδροχόος

    Ψήφοι: 33 11.0%
  • Ιχθεις

    Ψήφοι: 20 6.7%

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Παρθένος με Παρθένο??:hmm:
αμηχανία στο πρώτο ραντεβού

Δειτε τι ζωδιο ειστε στο Κινεζικο Ωροσκοπιο

εμενα με εβγαλε αρουραιο:confused:
νιάουυυυ

οι πλανητες μου
ηλιος: κριος
ωροσκοπος: ζυγος
σεληνη: σκορπιος
ερμης:κριος
αφροδιτη: ιχθεις
αρης:διδυμοι
διας: κριος
κρονος: τοξοτης
ουρανος: τοξοτης
ποσειδων: αιγοκερως
πλουτων: σκορπιος
λιλιθ: καρκινος
β. δεσμος: κριος
στο κινεζικο : λαγος

οποιος γνωριζει και βγαζει νοημα ας μου πει κι εμενα γιατι εγω μετα βιας τα βασικα!

έχεις υπερβολικά πολλούς πλανήτες , θα παντρευτείς μεταξύ της δεύτερης και της τέταρτης δεκαετίας της ζωή σου , θα αργήσεις να βρεις δουλειά στο αντικείμενο που σου αρέσει , μόλις μπει η άνοιξη θα νιώθεις πιο ευδιάθετη και αυτό το φαινόμενο θα ενταθεί το καλοκαίρι , θα βιαστείς να ψωνίσεις αύριο και μεθαύριο γιατί τελειώνουν οι εκπτώσεις , χαλαρώνεις όταν κάνεις ντουζ με ζεστό νερό και σου αρέσει να τρως σοκολάτα αλλά πρέπει να προσέχεις την γραμμή σου , οι διαφημίσεις jumbo σου την σπάνε αλλά σου αρέσουν τα χιόνια τα χριστούγεννα , θα αγοράσεις πιο φτηνό αυτοκίνητο από αυτό που θες και μικρότερο σπίτι αλλά σιγά σιγά θα ανοίγεσαι μέχρι να τελειώσουν βέβαια τα λεφτά του δανείου , πιστεύεις ότι η μισή σου ντουλάπα είναι άχρηστα ρούχα και τα άλλα μισά καλούτσικα αλλά δεν κολακεύουν εσένα αλλά θα βρεις τα σωστά αύριο εκτός και αν χάσεις χρόνο να πιεις ένα καφέ , θα πιστεύεις ότι ο καφές έξω πλέον είναι πολύ ακριβός αλλά χρειάζεσαι λίγη χαλάρωση , και τα ζεστά ντους δεν φτάνουν , θυμήθηκες ότι πρέπει να πληρώσεις τα κοινόχρηστα , δεν έχεις ψηφίσει τα δύο μεγάλα κόμματα ποτέ εκτός από μια φορά που το έκανες για χάρη του θείου που κατέβαινε , αλλά και ο σύριζα σου φαίνεται επιπόλαιος και το λάος φαφλατάδικο και το κκε λέει συνέχεια όχι , ο άντρας της ζωής σου θα σου πει ένα όχι που θα σε πληγώσει , αλλά μετά θα ανακαλύψεις ότι δεν ήταν ο άντρας της ζωής σου και δεν χρειάζεσαι και τις σοκολάτες και τον καφέ και τα ζεστά ντους και τα ρούχα και το μεγάλο αμάξι αρκεί να κάνεις ένα παιδί και μετά θα έχεις μεγαλώσει και θα το κάνεις και μια μέρα θα έχει μεγαλώσει και αυτό και θα σε αφήσει για να πάρει και αυτό σπίτι αμάξι και να παντρευτεί και εσύ θα πίνεις ζεστή σοκολάτα , θα έχεις ανάψει τον θερμοσίφωνα για το νερό και θα αναρωτηθείς αν θα άλλαζε κάτι στην ζωή σου αν ήσουν άλλο ζώδιο αλλά δεν θυμάσαι πια τι ζώδιο είσαι και θα γελάσεις σιγανά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

S.K girl

Νεοφερμένος

Η S.K girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Interior designer. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
φαινεστε καπως ειδικοι με τα ζωδια.υδροχοος με ωροσκοπο ταυρο τι λεει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Πως τρεχουν τα ζωδια;;;;

Πώς θα τρέξει το καθένα;;;;


Ξεκινά ο Κριός με ορμή, αποφασιστικότητα, κορδωμένος από περηφάνεια και σίγουρος για τη νίκη του. Παίρνει φόρα, φωνάζει "άκρη μαλάκες και σας έφαγα!" και τερματίζει φυσικά πρώτος.

Ο Ταύρος ξεκινά, αλλά δεν είναι σίγουρο....... ποιό έτος θα τερματίσει!!!

Ο Δίδυμος ξεκινά, τρέχει, τρέχει γρήγορα, κάνει μια παράκαμψη στο κοντινό σκάμα, δίνει ένα σάλτο, περνά κι από την σφύρα, πίνει μια πορτοκαλάδα, χτυπά έναν φιλαράκο στον ώμο, αγοράζει ποπ κορν και κάθεται στις κερκίδες να παρακολουθήσει τους άλλους!!!!!!

Ο Καρκίνος ξεκινά σιγά και προσεχτικά, τάχα μου αδιάφορα, αλλά παρακολουθεί τους άλλους αν πάνε από ασφαλή διαδρομή. Δεν υπάρχει περίπτωση να τερματίσει πρώτος, γιατί ακόμα κι αν τον βοηθούσε η τύχη ή ο άνεμος, δεν θα άντεχε να κόψει το κακόμοιρο το νήμα ή να δυσαρεστήσει τους άλλους με την πρωτιά του.

Ο Λέοντας καταρχήν θα απαιτήσει αντί για βατήρα, να έχει θρόνο. Θα του τον φέρουν. Θα ξεκινήσει να τρέχει ακολουθώντας μια χρυσή κλωστή που θα γυαλίζει κάτω από το φώς του ήλιου. Θα χαμογελά ταυτόχρονα στα φλάς των δημοσιογράφων (λευκά δόντια, μαλλί φτιαγμένο) και θα κορδώνεται με την χρυσή του πανοπλία, εχμμμ.... φανέλα. Δεν θα τερματίσει πρώτος από τις πολλές χαιρετούρες, αλλά οι δημοσιογράφοι θα γράψουν ότι ήταν ο πρώτος. Αν φτάσει όμως πρώτος και το νήμα δεν είναι χρυσό, δεν θα καταδεχτεί να το κόψει!!!!!

Η Παρθένος πριν ξεκινήσουν θα μετρήσει τους δώδεκα βατήρες για να σιγουρετεί ότι έχουν όλοι ίσα μέτρα να διανύσουν και να μην κλέψει κανένας. Έτσι, τίμια και σοβαρά. Ξεκάθαρες δουλειές. Θα ανακαλύψει κάποια χιλιοστά διαφορών και θα κάνει φασαρία για την αδικία, για τα στημένα παιχνίδια, για τους κριτές που τα παίρνουν, για τους θεατές που δεν μιλάνε και κάθονται σαν ζώα, για την βρωμιά και την ακαταστασία στο γήπεδο, μέχρι που θα γίνει αντιπαθής και θα της φωνάξουν οι άλλοι να το βουλώσει. Θα κάτσει στη μέση του γηπέδου και θα κλαψουρίζει για δικαιοσύνη ώσπου.........

Θα έρθει ο Ζυγός, με όμορφο αθλητικό συνολάκι, καπελάκι πολύ σικάτο, με κομψούς τρόπους, θα χαιρετήσει ευγενικά, θα ηρεμήσει τους κριτές και τους διοργανωτές, θα παρηγορήσει την Παρθένο, θα ξεκινήσει συνεννοήσεις και διαβουλεύσεις με τα άλλα ζώδια για δίκαιο και πολιτισμένο παιχνίδι και μετά θα αρχίσει να τρέχει. Δεν πρόκειται να φτάσει ποτέ πρώτος. Έχει να περάσει κι από τους δημοσιογράφους, να εξηγήσει τί έγινε....

Ο Σκορπιός, Θα έχει υπολογίσει τα πάντα. Με το μπαμ, θα σκάψει ένα λαγούμι, θα προχωρήσει υπογείως προς το τέρμα, θα διαγράψει υπολογισμένα μικρότερη διαδρομή και θα έχει πληρώσει ελεύθερους σκοπευτές να σκοτώσουν τους πιο επικίνδυνους αντιπάλους του! Θα έχει δε πληρώσει και τους κριτές να τον βγάλουν πρώτο!!!! "Τα πάντα στη ζωή έχουν ένα τίμημα"

Ο Τοξότης με τα γρηγορότερα πόδια, θα ξεκινήσει σαν βολίδα. Θα σκίσει τον αέρα σαν τόξο. Δεν θα τον πετύχουν οι ελεύθεροι σκοπευτές του Σκορπιού. Θα κέρδιζε σίγουρα και τον Κριό ή τον Λέοντα, αν στο δρόμο του δεν τύχαινε κάποιος φίλος να χαζολογήσει (ο "φίλος" είναι βαλμένος από τον Σκορπιό!!!!!!!)

Ο Αιγόκερως θα φωνάξει για τα 5 εκατοστά που του έχουν προσθέσει (δίκιο είχε η Παρθένος), για τους ελεύθερους σκοπευτές του πανούργου Σκορπιού, αλλά όταν τρέχει, τρέχει. Δεν παίζει. Επικίνδυνος αντίπαλος.

Ο Υδροχόος θα καταφθάσει με μια τρελή φόρμα, με μαλλί τρελλού επιστήμονα και με μια τρελλή ιδέα: "βρε παιδιά, βρε παιδιά, γιατί να τρέξουμε ευθεία; Ας κάνουμε κάτι διαφορετικό. Να τρέξουμε με την όπισθεν. Ή σε ζιγκ-ζαγκ. Μπορούμε επίσης να τρέξουμε μερικά μέτρα μείον. Ή να τρέξουμε γυμνοί. Έ;;; Τι λέτε. Ας το συζητήσουμε βρε παιδιά. Που πάτε ρε;;;; Κανείς δεν με καταλαβαίνει..." Και θα ατενίσει το άπειρον.

Ο Ιχθύς θα είναι σε περισυλλογή: "τώρα να τρέξουμε ή να κάτσουμε εδώ που είμαστε; Είναι κι ωραία μέρα σήμερα.. Αλλά καλύτερα να τρέξουμε. Όμως πάλι.... δεν ξέρω.... τι να πω.... δύσκολη απόφαση βρε παιδί μου...... Έχει η ζωή κάτι διλλήμματα!!!!!!!!!"

από email .....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
χα χα χα χα χα χα χα χα!!!
.....και ααααν είναι Ζυγός, με Ωροσκόπο Δίδυμο - like me- ,
...άρα χύμα στο κύμα , φτερό στον άνεμο και ξεχασιάρης/α,
θα ξεχάσει ότι έχει αγώνα,
παρά το κολλημένο χαρτάκι στο ψυγείο,
παρά την δεμένη κλωστή στο δάχτυλο,
παρά την υπενθύμιση του κινητού - θα αναρωτιέται :hmm: ¨τώρα αυτό γιατί χτυπάει;;; :worry: δε γαμιέ ;;; χέστο!¨-
και αφού της/του το θυμίσει κάποιος τυχαία,
θα ξεκινήσει,
μπερδεύοντας το δρόμο,
και αφού και αν καταφέρει να πάει ,
θα πει ¨χέστο μωρέ, βαριέμαι να τρέξω.... αλλωστε στην κερκίδα έχει πιο πολύ χαβαλέ και δεν με νοιάζει η πρωτιά! θα συμμετέχω του χρόνου¨.... καθότι και αναβλητικός ως ζυγοδίδυμος...
:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νατ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η νατ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Εγω είμαι λίγο ψιλοάσχετη με τα ζώδια ...αλλά ξέρω ότι είμαι λέων με ωροσκόπο καρκίνο ..τι σημαίνει αυτό????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Εγω είμαι λίγο ψιλοάσχετη με τα ζώδια ...αλλά ξέρω ότι είμαι λέων με ωροσκόπο καρκίνο ..τι σημαίνει αυτό????

Σημαινει πως θα παντρευτεις νεα, θα κανεις μεγαλη οικογενεια, και οταν τα παιδια σου θα ειναι στο σχολειο θα βλεπεις τα ζωδια στη γερασμενη Μενεγακη.:P

Ασε τα ζωδια τωρα που ειναι νωρις!! ΕΣΥ φτιαχνεις το μελλον σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Εγω είμαι λίγο ψιλοάσχετη με τα ζώδια ...αλλά ξέρω ότι είμαι λέων με ωροσκόπο καρκίνο ..τι σημαίνει αυτό????
Μην τον ακούς τον Αντώνη...! :P

Σημαίνει ότι σώζεσαι από το πιο υπέροχο ζώδιο που έχεις για ωροσκόπο... :P:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fairyland

Νεοφερμένος

Η fairyland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
εχω κανει σχεση με καποιον που ειναι διδυμος εγω ειμαι καρκινος ,ξερει κανεις αν ταιριαζουμε? εχουμε και οι δυο ωροσκοπο σκορπιο, ξερω οτι δεν ταιριαζουμε σαν ζωδια ,δεν ξερω πολλα απο αυτα...θα ηθελα να μαθω μερικα πραγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Μα τι σημαίνει επιτέλους ο Ανάδρομος Ερμής;

- Έχεις ξεμείνει από λεφτά και τρέχεις στη τράπεζα για να κάνεις ανάληψη. Με ανάδρομο Ερμή μπορεί να σου συμβούν τα εξής:

Α) Σου τρώει το μηχάνημα τη κάρτα.

Β) Το μηχάνημα σου ζητάει συγγνώμη, αλλά δεν έχει λεφτά.

Γ) Παθαίνεις black-out και ξεχνάς τον αριθμό του pin σου.

- Έχεις παραγγείλει από το Amazon τη βιογραφία των Beetles. Ο ανάδρομος Ερμής πάλι σε κέφια

Α) Σου έρχεται η βιογραφία του Καζαντζίδη

Β) Ο ταχυδρόμος σου παραδίδει μια κούτα με προφυλακτικά

Γ) Τον ταχυδρόμο συνοδεύει ένας κύριος. Όταν παραλαμβάνεις το δέμα ο κύριος σε συλλαμβάνει για εμπόριο ναρκωτικών μέσω αλληλογραφίας.

- Περιμένεις από τον ιδιοκτήτη του σπιτιού που έκλεισες να σε καλέσει για να υπογράψεις τα συμβόλαια, σε περίοδο ανάδρομου Ερμή.

Α) Ο ιδιοκτήτης σου ανακοινώνει ότι σου διπλασιάζει τη τιμή του διαμερίσματος επειδή ανέβηκαν οι αντικειμενικές αξίες της περιοχής - Άσπρα Χώματα.

Β) Τη μέρα που πας να υπογράψεις ο ιδιοκτήτης παθαίνει κρίση υπογλυκαιμίας και παίρνεις τους δρόμους για να του βρεις μια σοκοφρέτα.

Γ) Τη ώρα που πας να μπεις στο σπίτι του ιδιοκτήτη για να υπογράψεις στη πέφτει ένα μπουλντόγκ και βρίσκεσαι στο Λυσσιατρείο.

Επίσης σε περίοδο ανάδρομου Ερμή πρέπει να προετοιμάζεσαι ψυχολογικά για το παρακάτω χαριτωμένα: Να μην μπορείς να πάρεις αποφάσεις, ή όταν τις παίρνεις να είναι οι χειρότερες δυνατές. Να πηγαίνεις ταξίδι και στο δρόμο να μένεις από βενζίνη και τα βενζινάδικο να βρίσκεται δέκα χλμ μακριά. Να περιμένεις ένα σημαντικό τηλέφωνο και το τηλέφωνο να χτυπάει μόνο για να σε ρωτήσουν αν ενδιαφέρεσαι για το διακοσμητικό ψάρι τοίχου που τραγουδάει. Να στέλνεις ερωτικό e-mail στη γκόμενα σου και να σου απαντάει κάποιος Τάσος με καλλιτεχνικό Λίτσα. Να βγάζεις λόγο σε ένα εταιρικό μίτινγκ και να ανακοινώνεις στα στελέχη σου πόσο "δυστυχισμένος" - ωχ - είσαι "που τους βλέπεις και πάλι". Για όλα φταίει ο ανάδρομος Ερμής, δηλαδή ο Ερμής που φαίνεται να κινείται ανάποδα, προς τα πίσω στο ζωδιακό κι αυτή η φαινομενική κίνησή του οφείλεται στη κίνηση της Γης πάνω στη τροχιά της.

Γιατί συμβαίνουν όλα αυτά;

Αυτός ο μικρός πλανήτης που εικονογραφείται σαν φτερωτός αγγελιοφόρος, είναι ο πλανήτης της επικοινωνίας και των μεταφορών όλων των ειδών. Λειτουργεί σαν ένας κομπιούτερ που συλλέγει τις πληροφορίες και τις χρησιμοποιεί αυτόματα για να επιβιώσει, δηλαδή να δράσει, να πληροφορηθεί και να εκφράσει κάτι σωστά.

Αντιπροσωπεύει την ψυχρή λογική, τη πρακτική σκέψη και δεν είναι καθόλου συναισθηματικός. Η θέση του σε κάθε ζώδιο δείχνει το διανοητικό, επικοινωνιακό μας στιλ και τη ποιότητα του μυαλού μας. Όταν γυρίζει ανάδρομος- έχει τη τάση μπερδεύει τις πληροφορίες και να μας κάνει μαλλιά κουβάρια. Έτσι δεν είναι καλή περίοδος για κάποιον να υπογράψει συμβόλαια, ή να πάρει σημαντικές αποφάσεις. Είναι μια από τις λίγες πλανητικές όψεις που επηρεάζουν όλα τα ζώδια.

Ο Ερμής κυβερνάει τις αδελφικές σχέσεις, τα ταχυδρομεία , τους γείτονες, τα ταξίδια, τις αγοροπωλησίες, τις δημόσιες σχέσεις, τις εκδόσεις, τα ραντεβού, τη διαφήμιση, τις online υπηρεσίες (όχι όμως και το κυβερνοχώρο, που τον έχει αναλάβει εργολαβικά ο Υδροχόος και ο σύγχρονος κυβερνήτης του ο Ουρανός), τους κούριερ, τους δασκάλους, τη βασική εκπαίδευση, τα μίντια. Είναι ο κυβερνήτης των Διδύμων και της Παρθένου και συμβολίζεται από τον ευμετάβλητο υδράργυρο.

Και μια εξαίρεση!

Ο Ερμής, όταν βρίσκεται έστω και ανάδρομος στην Παρθένο, δεν είναι τόσο δυσαρμονικός, γιατί η Παρθένος τον έχει κυβερνήτη της. Έτσι η επικοινωνία, οι συμφωνίες, τα ταξίδια, οι μεταξύ μας συνεννοήσεις, οι σπουδές και άλλες δραστηριότητες που σχετίζονται με το Ερμή δεν θα πάνε συνήθως τόσο στραβά όσο σε άλλες περιπτώσεις ανάδρομου, γιατί η Παρθένος φημίζεται για την αναλυτική της σκέψη, τη σημασία που δίνει στη λεπτομέρεια και την εξονυχιστική έρευνα που διενεργεί στα πράγματα που την ενδιαφέρουν. Τα προσόντα της αυτά όμως στη συγκεκριμένη περίοδο μπορεί να γίνουν ελαττώματα. Δηλαδή η αναλυτική σκέψη και η σημασία στη λεπτομέρεια μπορεί να μεταμορφωθούν σε ψυχρή λογική και σκληρή κριτική προς τους άλλους δημιουργώντας προβλήματα στις σχέσεις. Θέματα που σχετίζονται με τις εργασιακές σχέσεις , την υγεία και τη διατροφή έρχονται στην επιφάνεια.

Πόσο διαρκεί το κακό;

Ο Ερμής γυρίζει σε ανάδρομη πορεία κάθε τέσσερις μήνες περίπου, οπότε πρακτικά έχουμε συνήθως τρείς περιόδους ανάδρομου Ερμή κάθε χρονιά ενώ κάποιες χρονιές έχουμε και τέσσερις. Η ανάδρομη πορεία του Ερμή διαρκεί περίπου 20 με 24 μέρες κάθε φορά και τα μεγαλύτερα προβλήματα εμφανίζονται τις πρώτες και τις τελευταίες μέρες του ανάδρομου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Μην τον ακούς τον Αντώνη...! :P

Σημαίνει ότι σώζεσαι από το πιο υπέροχο ζώδιο που έχεις για ωροσκόπο... :P:redface:

αααα μη το λες! λιονταρακια και ταυρακια ειναι αγαπημενα ζωδια! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t@nia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η t@nia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
έχεις υπερβολικά πολλούς πλανήτες , θα παντρευτείς μεταξύ της δεύτερης και της τέταρτης δεκαετίας της ζωή σου , θα αργήσεις να βρεις δουλειά στο αντικείμενο που σου αρέσει , μόλις μπει η άνοιξη θα νιώθεις πιο ευδιάθετη και αυτό το φαινόμενο θα ενταθεί το καλοκαίρι , θα βιαστείς να ψωνίσεις αύριο και μεθαύριο γιατί τελειώνουν οι εκπτώσεις , χαλαρώνεις όταν κάνεις ντουζ με ζεστό νερό και σου αρέσει να τρως σοκολάτα αλλά πρέπει να προσέχεις την γραμμή σου , οι διαφημίσεις jumbo σου την σπάνε αλλά σου αρέσουν τα χιόνια τα χριστούγεννα , θα αγοράσεις πιο φτηνό αυτοκίνητο από αυτό που θες και μικρότερο σπίτι αλλά σιγά σιγά θα ανοίγεσαι μέχρι να τελειώσουν βέβαια τα λεφτά του δανείου , πιστεύεις ότι η μισή σου ντουλάπα είναι άχρηστα ρούχα και τα άλλα μισά καλούτσικα αλλά δεν κολακεύουν εσένα αλλά θα βρεις τα σωστά αύριο εκτός και αν χάσεις χρόνο να πιεις ένα καφέ , θα πιστεύεις ότι ο καφές έξω πλέον είναι πολύ ακριβός αλλά χρειάζεσαι λίγη χαλάρωση , και τα ζεστά ντους δεν φτάνουν , θυμήθηκες ότι πρέπει να πληρώσεις τα κοινόχρηστα , δεν έχεις ψηφίσει τα δύο μεγάλα κόμματα ποτέ εκτός από μια φορά που το έκανες για χάρη του θείου που κατέβαινε , αλλά και ο σύριζα σου φαίνεται επιπόλαιος και το λάος φαφλατάδικο και το κκε λέει συνέχεια όχι , ο άντρας της ζωής σου θα σου πει ένα όχι που θα σε πληγώσει , αλλά μετά θα ανακαλύψεις ότι δεν ήταν ο άντρας της ζωής σου και δεν χρειάζεσαι και τις σοκολάτες και τον καφέ και τα ζεστά ντους και τα ρούχα και το μεγάλο αμάξι αρκεί να κάνεις ένα παιδί και μετά θα έχεις μεγαλώσει και θα το κάνεις και μια μέρα θα έχει μεγαλώσει και αυτό και θα σε αφήσει για να πάρει και αυτό σπίτι αμάξι και να παντρευτεί και εσύ θα πίνεις ζεστή σοκολάτα , θα έχεις ανάψει τον θερμοσίφωνα για το νερό και θα αναρωτηθείς αν θα άλλαζε κάτι στην ζωή σου αν ήσουν άλλο ζώδιο αλλά δεν θυμάσαι πια τι ζώδιο είσαι και θα γελάσεις σιγανά
καλα εσυ δεν ξερεις απλα απο ζωδια εισαι το μαντειο των Δελφων σε εξελιγμενη εκδοση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Roben twn Xazwn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Roben twn Xazwn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
καλα εσυ δεν ξερεις απλα απο ζωδια εισαι το μαντειο των Δελφων σε εξελιγμενη εκδοση

το έχει το ζώδιο μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelsarmoyta

Νεοφερμένος

Η stelsarmoyta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
καντε στην μπαντα οι παρθενοι φορτζαρουν!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
καντε στην μπαντα οι παρθενοι φορτζαρουν!!!:P
Oι Παρθένοι φορτσάρουν;;;:worry:
:hmm:...O Παρθένος για να φορτσάρει πρέπει να πάρει το υποδεκάμετρο, να πάρει το μοιρογνωμόνιο, να σκεφτεί, να συγκρίνει, να υπολογίσει, να κάνει μια μίνι έρευνα για να το σιγουρέψει, να προσπαθήσει ν'αποφύγει ρίσκα και κακοτοπιές,να το μεθοδεύσει....εεεε και μετά οκ, ¨φορτσάρει¨! :P
(από τα πλέον αγαπημένα μου ζώδια!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Oι Παρθένοι φορτσάρουν;;;:worry:
:hmm:...O Παρθένος για να φορτσάρει πρέπει να πάρει το υποδεκάμετρο, να πάρει το μοιρογνωμόνιο, να σκεφτεί, να συγκρίνει, να υπολογίσει, να κάνει μια μίνι έρευνα για να το σιγουρέψει, να προσπαθήσει ν'αποφύγει ρίσκα και κακοτοπιές,να το μεθοδεύσει....εεεε και μετά οκ, ¨φορτσάρει¨! :P
(από τα πλέον αγαπημένα μου ζώδια!)

Αυτό περισσότερο για Ζυγό μου κάνει! Να σκεφτεί τα υπέρ και τα κατά, να δει τι επιπτώσεις θα έχει το ένα και τι το άλλο, να το κοιτάξει και από τις 2 όψεις και γενικά να σου σπάσει τα νεύρα μέχρι να αποφασίσει! :P

Ο Παρθένος θα σκεφτεί να το βάλει στο πρόγραμμα, να υπολογίσει πόση ώρα ακριβώς θα του πάρει (ούτε λεπτό παραπάνω), να υπολογίσει βέβαια και τις άλλες ασχολίες το και φυσικά μην συμβεί τίποτα έκτακτο και αποδιοργανωθεί τελείως! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Αυτό περισσότερο για Ζυγό μου κάνει! Να σκεφτεί τα υπέρ και τα κατά, να δει τι επιπτώσεις θα έχει το ένα και τι το άλλο, να το κοιτάξει και από τις 2 όψεις και γενικά να σου σπάσει τα νεύρα μέχρι να αποφασίσει! :P

Ο Παρθένος θα σκεφτεί να το βάλει στο πρόγραμμα, να υπολογίσει πόση ώρα ακριβώς θα του πάρει (ούτε λεπτό παραπάνω), να υπολογίσει βέβαια και τις άλλες ασχολίες το και φυσικά μην συμβεί τίποτα έκτακτο και αποδιοργανωθεί τελείως! :P
Mπα... ο Ζυγός (ούσα και παθούσα γαρ) με το που θα βάλει ένα στόχο,κάνει να ξεκινήσει, αλλά ήδη έχει ξεχάσει ποιος είναι ο στόχος... και άντε αν τον θυμηθεί , ως αναβλητικός και παλάτζας θα τον αναβάλλει...;)
Δεν έχει την σύνεση, την μεθοδικότητα και την οργανωτικότητα να τα κάνει όλα αυτά , να βολιδοσκοπήσει, να μετρήσει, να μεθοδεύσει... Είναι φτερό στον άνεμο -καθότι και ζώδιο του αέρα-
Όντως σπάμε νεύρα!!!! -και όχι μόνο-
Αφού όταν παίρνω μια απόφαση, θέλω κάποιον δίπλα μου,για να μου υπενθυμίσει μετά από κανα λεπτό τι απόφαση πήρα... ;) (δεν παίζει αλτσχάϊμερ, είναι ζωδιακό καθαρά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
για τους Σκορπιούς πως θα είναι το καλοκαίρι;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Mπα... ο Ζυγός (ούσα και παθούσα γαρ) με το που θα βάλει ένα στόχο,κάνει να ξεκινήσει, αλλά ήδη έχει ξεχάσει ποιος είναι ο στόχος... και άντε αν τον θυμηθεί , ως αναβλητικός και παλάτζας θα τον αναβάλλει...;)
Δεν έχει την σύνεση, την μεθοδικότητα και την οργανωτικότητα να τα κάνει όλα αυτά , να βολιδοσκοπήσει, να μετρήσει, να μεθοδεύσει... Είναι φτερό στον άνεμο -καθότι και ζώδιο του αέρα-
Όντως σπάμε νεύρα!!!! -και όχι μόνο-
Αφού όταν παίρνω μια απόφαση, θέλω κάποιον δίπλα μου,για να μου υπενθυμίσει μετά από κανα λεπτό τι απόφαση πήρα... ;) (δεν παίζει αλτσχάϊμερ, είναι ζωδιακό καθαρά)

Εμένα παλι αυτο μου θυμίζει Καρκίνο!..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Γυναίκα Ζυγός (μια και το θέσατε το θέμα)

Μια Ζυγός είναι συνολικά γυναίκα, μαζί με τους γοητευτικούς τρόπους της και την ευχάριστη κομψότητά της. Μπορεί επίσης να αμφισβητήσει πειστικά την ανδρική λογική και να σας νικήσει σε κάθε επιχείρημα. Ωστόσο, η αρσενική πλευρά της μπορεί να έρθει στο προσκήνιο κάθε τόσο. Η συζήτηση την προσελκύει και ζυγίζει τις δύο πλευρές της κατάστασης, με πλήρη δικαιοσύνη. Μια γυναίκα Ζυγός μπορεί να αρχίσει ένα επιχείρημα μόνη και να το ολοκληρώσει μόνη, με μόνη συμβολή σας ορισμένες περιστασιακές παρατηρήσεις. Ενώ αντιδικεί μαζί σας, μπορεί να χαμογελάει κάθε λίγο.

Προτού το καταλάβετε, θα αιχμαλωτιστείτε από το χαμόγελο και τη γοητεία της. Και αυτή τη φορά, θα είχε κερδίσει το επιχείρημα καθώς και την καρδιά σας. Φυσικά, δεν θα σας νοιάξει, αφού σας πείθει με τέτοια προσεκτική, ισορροπημένη και λογική επιχειρηματολογία. Ένα τυπικό προφίλ της γυναίκας Ζυγού περιλαμβάνει χαρακτηριστικά όπως τη σταθερή ανάγκη να είναι δίκαιη και ισορροπημένη. Το καλύτερο μέρος είναι ότι παρουσιάζει την υπόθεσή της κατά τέτοιο τρόπο ώστε δεν θεωρούν ότι θίγεστε καθόλου. Την ίδια στιγμή, δεν είναι πεισματάρα και εύκολα αλλάζει τη γνώμη της, αν βρίσκει τα επιχειρήματά σας πιο λογικά και πειστικά.

Που ποτέ δεν θα κολλήσει σε μια άποψη μόνο και μόνο επειδή είναι η δική της και η γνώμη σας θα την επηρεάσει σαν να ήταν δική της. Οι γυναίκες Ζυγοί αγαπούν το πολυτελές περιβάλλον και το ακατάστατο και βρώμικο περιβάλλον τις κάνει να αισθάνονται κατάθλιψη. Σε περίπτωση που βρίσκονται σε τέτοια μέρη για πάρα πολύ καιρό, μπορεί να αρρωστήσουν σωματικά. Οι περισσότερες εργάζονται μετά το γάμο. Εκτός από τα χρήματα, ένας από τους βασικούς λόγους για αυτό είναι ότι γι 'αυτούς, ο γάμος είναι επίσης σαν μια εταιρική σχέση και οι εταίροι πρέπει να αναλαμβάνουν τις ευθύνες από κοινού.

Η πασιέντζα δεν είναι το είδος του παιχνιδιού που τους αρέσει. Μια γυναίκα Ζυγός ποτέ δεν επιδιώκει να κυριαρχήσει σε μια σχέση και ο σύζυγος παίρνει πάντα το σεβασμό που του αξίζει. Ταυτόχρονα, αυτή τον συγκρατεί από το να κάνει λάθη ή από το να παίρνει λάθος αποφάσεις. Παίρνει τα ηνία και προσπαθεί να εξομαλύνει τα αποτελέσματα των αποφάσεων του. Ποτέ δεν θα πάει κόντρα στις αποφάσεις του, αλλά αν κάνει λάθος, αυτή θα τον φέρει σιγά σιγά προς τη σωστή διαδρομή. Είναι συναισθηματική, αλλά δεν εκφράζει τη γνώμη της ή κάνει κριτική. Αυτό που έχει σημασία για περισσότερο για αυτή είναι τα γεγονότα.

Το να είναι καχύποπτη δεν είναι ένα από τα χαρακτηριστικά της προσωπικότητάς της. Σας εμπιστεύεται απόλυτα και το άνοιγμα των προσωπικών της mail θα ήταν λάθος στα μάτια της. Εκφράζει τα συναισθήματα της εύκολα και πλουσιοπάροχα. Ποτέ δεν θα παραπονεθείτε για αυτό. Δεν θα υπάρξει έλλειψη γοητευτικών ματιές, τρυφερών χαδιών, στοργικών αγκαλιών και φιλιών αγάπης. Μετά τον γάμο, ποτέ δεν θα επιστρέψετε σε ένα βρώμικο σπίτι. Τα πάντα θα είναι αστραφτερά, από το σαλόνι σας μέχρι τη σύζυγό σας και τα παιδιά.

Μια γυναίκα Ζυγός αγαπά να μιλάει, αλλά αυτή επίσης θα ακούσει τους μονολόγους σας. Είναι όλα θηλυκότητα, όπου η αγάπη και το ειδύλλιο εμφανίζεται. Ωστόσο, σε ορισμένες καταστάσεις κρίσης, θα είναι τόσο ισχυρή όσο κάθε άνθρωπος. Αυτή θα είναι πάντα εκεί για να σας βοηθήσει, να σας παρακινήσει, να ενισχύσει τη δύναμη σας και να σας υποστηρίξει. Με τα παιδιά, ότι θα είναι στοργική, θα τα φροντίζει, λίγο αυστηρή, ιδίως όταν πρέπει να σας σέβονται. Θα τα λατρεύει, αλλά ποτέ δεν θα έρθουν πριν από εσάς. Ήσαστε η πρώτη αγάπη της ζωής της και ποτέ δεν θα το ξεχάσει.

Ποτέ δεν θα αφήσει τα παιδιά σας να σας φερθούν με ασέβεια και οι ανάγκες σας θα προηγούνται. Αν γίνετε πάρα πολύ αυστηρός μαζί τους, θα είναι εκεί για να σκουπίσει τα δάκρυά τους και να τους δώσει τη σοκολάτα που τους αρνηθήκατε. Μια γυναίκα Ζυγός μπορεί να χάσει λίγο την ισορροπία της κάποια στιγμή. Όμως, η αρμονία και η ισορροπία θα επανέλθει σύντομα και αυτή θα είναι αξιαγάπητη και πάλι. Είναι μία από τις λίγες γυναίκες που μπορεί να παίξει την πριγκίπισσα με την τέλεια γοητεία και με την ίδια ευκολία, να σας δώσει ένα χέρι βοηθείας σε κρίση. Και θα λιώνει την καρδιά σας με αυτή την σαγηνευτική γοητεία και το γοητευτικό της χαμόγελο!


ΚΑΙ Άνδρας Ζυγός (επειδή το θέτω εγώ)


Ένας άνδρας Ζυγός μπορεί να απαντήσει σε όλες τις ερωτήσεις σας, αλλά δεν μπορεί να λύσει το γρίφο των συνηθισμένων κοριτσίστικων ονείρων σας. Του αρέσει να διατηρεί μια ισορροπία σε ότι κάνει και αυτό περιλαμβάνει κα την αγάπη. Εάν σας έχει γοητεύσει, υπάρχει ελάχιστη πιθανότητα να τον αφήσετε. Ακόμη και αν προσπαθήσετε θα σας πείσει με πειστικά επιχειρήματα ότι δεν έχετε άλλη επιλογή, από το να μείνετε. Θα καλύψει τις αντιφάσεις της συμπεριφοράς του με τέτοια γοητεία που θα παγιδευτείτε για μια ακόμη φορά, και δεν θα πάτε πουθενά.

Ο Θεός να σας βοηθήσει αν χαμογελάσει! Θα ερωτευτείτε και πάλι μαζί του. Μην κατηγορείται τον εαυτό σας. Το χαμόγελο ενός άνδρα Ζυγού είναι τόσο μαγευτικό που ακόμη και οι εχθροί του δεν μπορούν να προβάλουν αντίσταση. Τώρα, όταν είστε απόλυτα ερωτευμένη, είστε αναγκασμένη να ξεχάσει την ύπαρξή σας. Η γοητεία του θα οδηγήσει να δείτε τα όνειρά του και την ευτυχία του σαν ύψιστη προτεραιότητά σας. Το πρώτο πράγμα που θα παρατηρήσετε γι 'αυτόν είναι ότι βρίσκει πολύ δύσκολο να αλλάξει τη γνώμη του. Αν ακόμη και μετά από πολλή συζήτηση, το κάνετε, μπορεί να αλλάξει τη γνώμη του σε ένα κλάσμα του δευτερολέπτου, αν νομίζει ότι κάνει λάθος.

Αν θέλετε πραγματικά να τον αντιμετωπίσετε, γυρίστε του την πλάτη, και βουλώστε τα αυτιά σας με βαμβάκι. Σε περίπτωση που σας κοιτάζει με το χαμόγελο του και αρχίζει τα πειστικά επιχειρήματα του με ήπιο ύφος, δεν έχετε καμία ευκαιρία να κερδίσετε. Όσον αφορά το ρομαντισμό, ο Ζυγός άντρας σας ποτέ δεν υπολείπεται. Μπορεί να χρησιμοποιήσει τον ευχάριστο τρόπο του και την ευγενική γοητεία του και να κερδίσει κάθε κορίτσι που βλέπει. Από τη στιγμή που κερδίζει την καρδιά της, δεν είναι πολύ σίγουρος τι να κάνει και αρχίζουν τα προβλήματα. Ακόμη και αν η κατάσταση απαιτεί διακοπή της σχέσης, πάντα θα προσπαθήσει να την καθυστερήσει όσο μπορεί.

Αν και το κάνει αυτό μόνο για να βεβαιωθεί ότι αυτό είναι ότι είναι καλύτερο και για τους δύο, βλάπτει τα συναισθήματα του άλλου. Ακόμα και στην αντίθετη περίπτωση, το να αποφασίσει αν θα προτείνει γάμο ή όχι, είναι εξίσου επώδυνο. Συν τοις άλλοις, αν νομίζει ότι είναι άδικο για σας, η σύγχυσή του γίνεται πιο έντονη. Οι άνδρες Ζυγοί έχουν την τάση να συγχέουν την αγάπη με την φιλία και αντίστροφα. Θα συνεχίσουν την αναζήτηση για το τέλειο κορίτσι και αν η σχέση αυτή δεν αποδειχθεί ότι είναι όπως την περίμενε, πληγώνεται λίγο και στη συνέχεια προχωρά και πάλι στη ζωή.

Ένα χαμένος έρωτας κάνει μια βαθιά πληγή στην καρδιά ενός Ζυγού. Συγχωρεί και ξεχνά. Ένας άνδρας Ζυγός ποτέ δεν θα ενδιαφερθεί να του αποκαλύψετε τα μυστικά σας. Αυτός ερευνά βαθύτερα σε ένα θέμα μόνο και μόνο για να πάρει μια ακριβή εικόνα του και όχι με σκοπό την ανάλυση μιας κατάστασης. Το μόνο που θέλει είναι η πραγματικότητα, και όχι οι προσωπικές εκδοχές που βρίσκονται από κάτω τους. Θα πει τη γνώμη του σχετικά με τη συμπεριφορά σας, αλλά δεν θα τον νοιάξει να μάθει γιατί συμπεριφέρεστε με αυτό τον τρόπο. Ένας Ζυγός είναι σαν ένα δικαστής, ο οποίος παίρνει αποφάσεις του με βάση τα πραγματικά περιστατικά, χωρίς να επηρεάζεται από τα συναισθήματα. Δεν ενδιαφέρεται για το κουτσομπολιό και δεν είναι εκείνος που θα πει τα προσωπικά μυστικά σας σε κανέναν.

Έτσι, μπορείτε να τον εμπιστεύεστε απόλυτα. Ένας άνδρας Ζυγός θα ακούσει τα ενδόμυχα όνειρά σας, τις επιθυμίες και τις ελπίδες σας. Ωστόσο, μην περιμένετε να αντιληφθεί τις κρυφές ελπίδες σας. Δεν είναι καλός σε αυτό και όλες οι ελπίδες σας μπορεί να σβήσουν. Θα πρέπει να μάθετε να ζείτε με αυτό. Ταυτόχρονα, μην περιμένετε από αυτόν να πάρει το μέρος σας όταν κάνετε λάθος. Έχει ενσωματωμένο το μηχανισμό της δικαιοσύνης, ακόμα και όταν έχει σχέση μαζί σας. Ένας άνδρας Ζυγός είναι γενναιόδωρος με τα χρήματα και η μικροπρέπεια δεν είναι ένα από τα χαρακτηριστικά της προσωπικότητας του.

Το σπίτι του θα είναι γεμάτο από επισκέπτες κάθε τόσο, αλλά αυτός αντιπαθεί τα πολυσύχναστα μέρη που είναι γεμάτα από ξένους. Του αρέσουν οι άνθρωποι, αλλά αν ο αριθμός γίνει υπερβολικά μεγάλος, νιώθει άβολα. Εάν σχεδιάζετε να τον παντρευτείτε, αναπτύξτε τη συνήθεια να κρατάτε το σπίτι τακτοποιημένο, καθαρό και γεμάτο ωραία αρώματα. Ένας Ζυγός δεν μπορεί να ανεχτεί προχειρότητα και οι μυρωδιές της κουζίνας τον κάνει να αισθάνονται άσχημα. Μπορεί να είναι απρόσεκτος και πρόχειρος με τον εαυτό του, αλλά θα περιμένει να κρατήσετε τον εαυτό σας, τα παιδιά καθώς και το σπίτι ελκυστικά όλη την ώρα. Μπορεί να μην πει τίποτα για αυτό, αλλά η συμπεριφορά του θα το δείξει.

Να μείνει έξω μέχρι αργά, να κοιμάται όλη την ώρα που είναι στο σπίτι, κλπ, είναι μερικά από τα σημάδια ότι τα πράγματα δεν είναι όπως τα θέλει. Αυτό είναι κάτι που θα πρέπει να αναλύσετε και να διορθώσετε. Διαφορετικά, μπορεί να χάσετε έναν πολύ αφοσιωμένο, γενναιόδωρο, δίκαιο και ευχάριστο άντρα, ο οποίος έχει ένα χαμόγελο που μπορεί να λιώσει κάθε καρδιά. Ως πατέρας, ένας Ζυγός θα διδάξει τα παιδιά του, την αίσθηση της δικαιοσύνης, της πειθαρχίας και της συζήτησης. Θα τα λατρεύει, αλλά ποτέ δεν θα τα βάλει πάνω από εσάς. Η πατρική στοργή του δεν θα επισκιάσει τα ρομαντικά αισθήματά του για σας. Απλά θυμηθείτε να λάβετε την πρωτοβουλία στη σχέση, κρατήστε του συντροφιά και πάντα θα σας κρατήσει ζεστή με το σαγηνευτικό του χαμόγελο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top