[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Όταν είδα τον τίτλο μόνο του θέματος νόμιζα ότι αφορούσε έπιπλα και είδη για το σαλόνι.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Έγινα κοκκινομάλλα, ω ναι!
Υπάρχει κάποιο ειδικό σαμπουάν για κόκκινα μαλλιά που πρέπει να χρησιμοποιήσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.

Μια συνάδελφος απο την δουλειά τα βάφει κόκκινα. Δεν υπάρχει κάτι συγκεκριμένο. Απλά αποφεύγει να τα λούζει συχνά διότι ξεπλένεται πολύ εύκολα το χρώμα. Pantene Pro-V Red Expressions Daily Color Enhancing Shampoo αυτό μόνο έχει βγεί. Αλλά μην φανταστείς πως κάνουν τίποτα. Απλά απέφευγε τα σαμπουάν κατά της πιτυρίδας, αν χρησιμοποιείς, γιατί αυτά τα ξεβάφουν ακόμη πιο γρήγορα και φυσικά την πολύ έκθεσή τους στον ήλιο. Κάθε Σεπτέμβριο που ανοίγουν τα σχολεία και μας έρχεται στην δουλειά μετά από 3 μήνες που τα έχει συνέχεια στον ήλιο, έχουν τρια χρώματα επάνω. Για να τα επαναφέρει ρίχνει πολύ δουλειά στο κομμωτήριο. Ζόρικο χρώμα....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μια συνάδελφος απο την δουλειά τα βάφει κόκκινα. Δεν υπάρχει κάτι συγκεκριμένο. Απλά αποφεύγει να τα λούζει συχνά διότι ξεπλένεται πολύ εύκολα το χρώμα. Pantene Pro-V Red Expressions Daily Color Enhancing Shampoo αυτό μόνο έχει βγεί. Αλλά μην φανταστείς πως κάνουν τίποτα. Απλά απέφευγε τα σαμπουάν κατά της πιτυρίδας, αν χρησιμοποιείς, γιατί αυτά τα ξεβάφουν ακόμη πιο γρήγορα και φυσικά την πολύ έκθεσή τους στον ήλιο. Κάθε Σεπτέμβριο που ανοίγουν τα σχολεία και μας έρχεται στην δουλειά μετά από 3 μήνες που τα έχει συνέχεια στον ήλιο, έχουν τρια χρώματα επάνω. Για να τα επαναφέρει ρίχνει πολύ δουλειά στο κομμωτήριο. Ζόρικο χρώμα....:P
Χα! Καλά, για το λούσιμο δεν το συζητώ!
Λες και κόβω φλέβες είμαι. :P
Μμμ το fructis για λιπαρά μαλλιά να το αποφεύγω;

Thanks για το σαμπουάν!
Εγώ έχω ένα organics για εκθαμβωτικό κόκκινο, νομίζω.
Θα δοκιμάσω και αυτό που λες. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Χα! Καλά, για το λούσιμο δεν το συζητώ!
Λες και κόβω φλέβες είμαι. :P
Μμμ το fructis για λιπαρά μαλλιά να το αποφεύγω;

Thanks για το σαμπουάν!
Εγώ έχω ένα organics για εκθαμβωτικό κόκκινο, νομίζω.
Θα δοκιμάσω και αυτό που λες. :D

Για τα fructis δεν εχω και πολύ καλή γνώμη. Βασικά εγώ χρησιμοποιώ αυτό https://www.lorealparis.gr/peripoiis...i-mallion-gia-gynaikes/elvive-color-vive.aspx αλλά δεν θα σου πω ότι κάνει θαύματα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ναι, και για τo organics που διάβασα έλεγε καθαρά ότι δε βάφουν τα μαλλιά πχ.

Λογικά, κάτι με το PH των σαμπουάν θα παίζει αφού με της πιτυρίδας, όπως λες, ξεβάφουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Ναι, και για τo organics που διάβασα έλεγε καθαρά ότι δε βάφουν τα μαλλιά πχ.

Λογικά, κάτι με το PH των σαμπουάν θα παίζει αφού με της πιτυρίδας, όπως λες, ξεβάφουν.

Μια κολλητή μου που είναι στον κορρέ χημικός, λέει πως τα θειικά και το χλωριούχο νάτριο που έχουν κάποια απο τα σαμπουάν ναι μεν τα κάνει πιο ισχυρά αλλά κουράζουν την τρίχα και φυσικά εξαφανίζουν το χρώμα. Για να είμαι ειλικρινής πιστεύω πως όλα στο ίδιο καζάνι βράζουνε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δε νομίζω να είναι όλα το ίδιο γιατί για το σμήγμα πχ έχουν άλλο ph τα σαμπουάν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Καποτε τα ειχα κοκκινα σκουρα (καστανοκοκκινα) κι εγω, πιστευω πως εκτος του ξανθου ειναι μακραν ενα χρωμα που μου πηγαινει κουτι, αλλα ο λογος που τα κατηργησα ηταν το ξεβαμμα. Δυστυχως στην αρχη ειναι κουκλιστικα κι αν δε φροντιζεις το χρωμα τους τακτικα ξεβαφουν, γι αυτο θελει φροντιδα καθε μηνα βαφη οπωσδηποτε. Φυσικα ξαναγυρισα στο ξανθο, αφου μια φορα ξανθια παντα ξανθια, αν και ταλαιπωρηθηκα σχεδον 2 χρονια γιατι δεν ελεγε να σταματησει να ξερναει η κοκκινιλα, για την ακριβεια γυρισα στις ανταυγειες κι εχει ηρεμησει το κεφαλι μου και τα μαλλια μου σαφως
Μεγεια το κεφαλι λοιπον Θεοδωρα, καλοριζικο το νεο λουκ κι ευχομαι μαζι με αυτο να ξεκινα και μια καλυτερη εποχη για σενα. Συνηθως με καθε νεο μαλλι, αρχιζει και μια νεα εποχη για μας τις γυναικες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Thanks! :D

Η αλήθεια είναι ότι μου πάει επειδή είμαι άσπρη. :happy:
Εγκρίνει και ο μπαμπάς. :eek::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Στις κοκκινομαλλες παει τρομερα η πρασινη σκουρα σκια σε smokey style (ακόμα και η λαχανί απόχρωση!), τα γκρι/ασημιζέ απαλά μολύβια στις κατω βλεφαρίδες (όχι μέσα), τα μπορντω crayons ματ και γενικώς τα ματ, απαλά blushers πορτοκαλιζέ, διάφανα λιπς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Απ' όλα αυτά συνήθως βάζω μόνο ρουζ.

Όταν λέμε ματ, τι εννοούμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αχα, κατάλαβα.
Να ρωτήσω και κάτι. Μπορώ; Μπορώ. :P
Υπάρχει κάποιο προϊόν που δίνει ''γυαλάδα'' στο πρόσωπο;
Βλέπω πχ κάτι φωτό στο fb που ενώ φαίνεται η χρήση μέικ-απ παρόλο αυτά υπάρχει μια γυαλάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Φοράς κρέμα κάτω απο το μεικ απ, η κρέμα γυαλίζει εκτός αν το μεικ απ είναι αρκετά λιπαρό

Α Θοδώρα εγω χρησιμοποιώ το wella pro series shampoo colour και conditioner, πρεπει να ειναι λιγο πιο ακριβο απο τα άλλα, αλλά το έχω βολευτεί. Εχει βγαλει και η pantene για βαμμενα μαλλιά, πολύ ωραίο - δε θυμάμαι ποιό χρώμα μπουκαλιού είναι αλλά αν πεταχτείς στην αγορά θα το βρεις
Fructis και Organics δε μ'αρέσουν εκτός απο ενα μπουκάλι της Organics
Της Loreal επίσης όλα ωραία για βαμμένα μαλλιά ή με ανταύγειες


edit: Pantene μπορντώ και organics μωβ, επίσης και to sunsilk που κανει τα μαλλια σου λες κι εχεις βγει απο κομμωτηριο αλλα το βρισκεις νομιζω σε κομμωτηρια μονο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Κοιτάξτε λίγο αυτό που ανακάλυψα τυχαία, ψάχνοντας άλλους τρόπους αποτρίχωσης για άνω χείλος και φρύδια γιατί βαριέμαι αφόρητα το τσιμπιδάκι, το κερί το έχω καταργήσει εδώ και καιρό και κάνω κλωστή. Το θέμα είναι πως άρχισα να βαριέμαι κι αυτή κάθε μήνα. Λέιζερ δεν κάνω διότι άνω χείλος έχω χνούδι και φρυδια απαγορεύεται...
Λοιπόν... δείτε

Vaniqa generic


Τι είναι το Vaniqa;
To VANIQA είναι ένα συνταγογραφούμενο φάρμακο εγκεκριμένο από την Αμερικανική Υπηρεσία Τροφίμων και Φαρμάκων για την μείωση της αυξημένης τριχοφυΐας στο πρόσωπο των γυναικών. Το generic Vaniqa περιέχει την ίδια δραστική ουσία με την μάρκα προετοιμασίας, όμως δεν είναι εγκεκριμένο από την FDA επειδή δεν είναι προς το παρόν διαθέσιμο στην αμερικανική φαρμακευτική αγορά. Το Generic Vaniqa έχει εξαπλωθεί ευρέως στην Ασία και σε μερικές ευρωπαϊκές χώρες όπου η τιμή είναι πολύ χαμηλότερη από το φάρμακο της μάρκας που διατίθεται στις ΗΠΑ.
Ποια είναι η δραστική ουσία του Vaniqa;
Η δραστική ουσία του φαρμάκου είναι η υδροχλωρική εφλορνιθίνη. Το φάρμακο είναι διαθέσιμο στη μορφή κρέμας 13,9% 10g και παρασκευάζεται από την Ajanta Pharma.

Πότε το φάρμακο συνταγογραφείται;
Η κρέμα υδροχλωρική εφλορνιθίνη ενδείκνυται για τη μείωση της ανεπιθύμητης τριχοφυΐας .
Η αποτελεσματικότητα και ασφάλεια του εφλορνιθίνης έχει μελετηθεί μόνο στην τριχοφυΐα του προσώπου και σε περιοχές κάτω από το δέρμα. Η εφαρμογή αυτού του φαρμάκου θα πρέπει να περιορίζεται σε αυτές τις περιοχές. Η κρέμα Εφλορνιθίνη HCl μπορεί να βοηθήσει τις γυναίκες όλων των εθνικοτήτων και τύπους δέρματος.
Πώς λειτουργεί το Vaniqa generic;
Θεωρείται ότι το φάρμακο δρα στο θύλακα της τρίχας και βοηθά να μπλοκαριστεί το ένζυμο (ορνιθίνη αποκαρβοξυλάσης) που είναι υπεύθυνο για τον κύκλο ανάπτυξης της τριχοφυΐας. Η ορνιθίνη αποκαρβοξυλάση συμμετέχει στο μεταβολισμό της γλουταθειόνης και αμινοξέα. Το φάρμακο είναι ιδιαίτερα αποτελεσματικό στις γυναίκες μετά την εμμηνόπαυση.
Πώς χρησιμοποιείται το φάρμακο;
Η κρέμα εφλορνιθίνη θα πρέπει να εφαρμοστεί στις θιγμένες περιοχή του προσώπου
Εφαρμόστε ένα λεπτό στρώμα της κρέμας και τρίψτε απαλά. Μην πλένετε το μέρος της εφαρμογής εντός 4 ωρών. Η συνιστώμενη συχνότητα της εφαρμογής είναι δύο φορές την ημέρα. Ένας ασθενής μπορεί ακόμα να χρησιμοποιήσει άλλες τεχνικές αποτρίχωσης ενώ χρησιμοποίει το generic Vaniqa (θα πρέπει να εφαρμοστεί τουλάχιστον 5-10 λεπτά μετά από κάθε διαδικασία αποτρίχωσης). Μόνο για τοπική χρήση. Συνήθως παίρνει ένα αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα για να δείτε την πρώτη βελτίωση. Συνήθως τα πρώτα θετικά αποτελέσματα εμφανίζονται σε 8 εβδομάδες μετά την έναρξη της εφαρμογής.
Αντενδείξεις, προφυλάξεις και προειδοποιήσεις του Vaniqa
Εξωτερική χρήση. Η κρέμα Vaniqa δεν είναι μια αποτριχωτική, βοηθάει να καθυστερήσει την αύξηση της τριχοφυΐας. Θα πρέπει να συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε άλλες τεχνικές αποτρίχωσης.
Το φάρμακο δεν θα πρέπει να χρησιμοποιείται σε γνωστή υπερευαισθησία ή γνωστές αλλεργικές αντιδράσεις σε κάποια από τα συστατικά του φαρμάκου.
Σιγουρευτείτε να συμβουλευθείτε το γιατρό σας εάν είστε έγκυος ή θηλάζετε. Η εφλορνιθίνη είναι κατηγορίας C για εγκυμοσύνη που σημαίνει ότι το φάρμακο μπορεί να προκαλέσει παρενέργειες και βλάβες στο έμβρυο.
Παρενέργειες του Vaniqa;
Σύμφωνα με κλινικές δοκιμές το Vaniqa είναι καλά ανεκτό. Οι ανεπιθύμητες ενέργειες της εφλορνιθίνης δεν είναι συχνές και ανεπιθύμητες ενέργειες παρατηρήθηκαν σε ασθενείς με υπερευαισθησία. Οι πιο συχνές
• Ερυθρότητα
• Δερματικό εξάνθημα
• Κάψιμο
• Τσίμπημα
• Ερυθρότητα
• Εξόγκωμα τριχών
• Ακμή
• Πονοκέφαλος

Άλλες αναφερόμενες ανεπιθύμητες ενέργειες του Vaniqa μπορεί να περιλαμβάνουν: δυσπεψία, ξηροδερμία, αλωπεκία, ζάλη, θυλακίτιδα, οίδημα στο πρόσωπο, ανορεξία, ναυτία, αδυναμία, ίλιγγος. Σε πολύ σπάνιες περιπτώσεις (λιγότερο από 1% των ασθενών) οι ανεπιθύμητες ενέργειες ήταν οι εξής: μούδιασμα, έρπης, δερματίτιδα εξ επαφής, πρήξιμο των χειλιών, αιμορραγία δέρματος.

Η κρέμα εφλορνιθίνης δεν πρέπει να εφαρμόζεται σε συνδυασμό με άλλα φάρμακα τοπικής χρήσης. Ενημερώστε το γιατρό σας εάν χρησιμοποιείτε συνταγογραφούμενα ή μη συνταγογραφούμενα φάρμακα.

Ποιος είναι ο κατασκευαστής του φαρμάκου;
Η κρέμα εφλορνιθίνη HCl παρασκευάζεται από την Ajanta Pharma - ένας πολύ γνωστός και αξιόπιστος παρασκευαστής φαρμάκων.

Δεν υπάρχουν σχόλια πελατών προς το παρόν.
Τα σε bold είναι αυτά που με προβληματισαν... Γνωρίζετε τίποτα γι αυτή την κρέμα; Ρώτησα μια δερματολόγο και δεν την ήξερε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Με τίποτα δεν θα χρησιμοποιούσα τέτοιες κρέμες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εξηγησε μας μαρη κιόλα:P
Τι σε φόβισε (να δω αν έχουμε τους ίδιους φόβους)
Τι μπορεί να πάθουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Η τριχοφυΐα απ' όσο ξέρω, είναι ορμονικής αιτιολογίας. Οτιδήποτε λοιπόν παρεμβάλλεται σε αυτή την διαδικασία μπλοκάρει φυσικές λειτουργίες του οργανισμού. Βέβαια, μιλάς και σε άνθρωπο που αποφεύγει μέχρι και τα παυσίπονα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Κι εγώ δεν παίρνω παυσίπονα, τα αποφεύγω εκτός αν πχ στην περίοδο σφαδάζω απο τους πόνους
Ναι, έχει πολύ λογική αυτό που λες κι ο,τιδηποτε εκτός φύσης και μένα με βρίσκει αντίθετη.Απο την άλλη εδώ λεει ότι σταματά τον θύλακα να βγάζει τρίχα και το κάνεις τοπικά. Δηλαδή μπορεί αυτό να εισχωρήσει αλλού και να κάνει άλλες ζημιές?
Δεν ξέρω.... ρωτάω. Πρώτη φορά διάβασα για κάτι τέτοιο και μου κανε εντύπωση...

Εν τω μεταξύ, σκέφτομαι πως ρε συ εδώ έχουν βγάλει κι άλλα, αποκλείεται να μην έχουν βρει μέθοδο να σταματούν την ανάπτυξη της τρίχοφυίας
Ωρες ωρες λέω μας δουλεύουν με τις αποτριχώσεις για να τα παίρνουν κάθε λίγο και λιγάκι

Η το άλλο: Το λέιζερ μυωπίας ή αποτρίχωσης ακόμα, εκτός φύσης παρέμβαση δεν είναι κι αυτά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top