Εδώ κάνουμε δίαιτα!

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
έφαγα μελομακάρονα (2)
δεν πειράζει όμως, συνεχίζουμε ακάθεκτες :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Κι εγώ έφαγα ένα σοκολατάκι. Αλλά πού θα πάει, θα τα κόψω κι αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
κοριτσάκια κι αγοράκια, ξέρεις κανείς κάτι να με (μας) ενημερώσει σχετικά με τη χρήση της Λεκιθίνης?
Ξέρω ότι κακό δεν κάνει καθότι δεν είναι χημικό....
Ψάχνοντας και λίγο από εδώ κι από εκεί είδα ότι γενικώς βοηθάει όταν κάνεις δίαιτα στο να διασπάται το λίπος ευκολότερα
Ξέρω ότι από μόνη της δεν κάνει απολύτως τίποτα και ότι θέλει συνδιασμό διατροφής και άσκησης...

κανείς άλλος κάτι περισσότερο ή διαφορετικό απ όσα έγραψα γνωρίζει?


Ρωτησα την γιατρο μου χθες, και μου ειπε οτι τα χαπια λεκιθινης ειναι καρκινογονα. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
τελικά έφυγα με 10 κιλά λιγότερα από το μαιευτήριο...είμαι πιο κάτω και από όταν έμεινα έγκυος. Συνεχίζουμε βέβαια τη διατροφή που κάναμε τότε, αλλά ένα γλυκάκι πού και πού..το τρώμε! (θηλασμός γαρ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
τελικά έφυγα με 10 κιλά λιγότερα από το μαιευτήριο...είμαι πιο κάτω και από όταν έμεινα έγκυος. Συνεχίζουμε βέβαια τη διατροφή που κάναμε τότε, αλλά ένα γλυκάκι πού και πού..το τρώμε! (θηλασμός γαρ).


:knife::mpinelik::boxing::beating::rant::angry:


:pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Γερά, με τσαμπουκά!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Γερά, με τσαμπουκά!!!!

ετσι ετσι:)
και τωρα στις γιορτες να μη πλακωσουμε τα γλυκα κλπ;)
εγω τουλαχιστον θα αντισταθω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
¨εχασα άλλο ένα κιλάκι αλλά δεν έχω σοβαρές ελπίδες μέσα στις γιορτές να χάσω άλλα...
είμαι κοιλιόδουλο πλάσμα κι έχω μια λατρεία στα μελομακάρονα :redface:

άσε που θα έχω δύο τραπέζια και... :redface:

Βασικά αυτές τις μέρες ο στόχος μου είναι να μην πάρω κιλό κι όχι να χάσω :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μωρέ, πίστεψέ με, κι αυτό πολύ καλό είναι!!!
Εδώ έχουν ήδη ξεκινήσει τα τραπέζια (αποχαιρετιστήρια, γραφεία που μας τραπεζώνουν, κλπ) και ήδη αγκομαχάμε αγκαλιά με τα χωνευτικά...
Βουρ για σταθερά κιλά λοιπόν! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ο στόχος πέτυχε! δεν πήρα βάρος στις γιορτές :P

από βδομάδα, τα κεφάλια πάλι μέσα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
ο στόχος πέτυχε! δεν πήρα βάρος στις γιορτές :P

από βδομάδα, τα κεφάλια πάλι μέσα ;)

ετσι κουε:yahoo::yahoo: κρατα γερα...παμε ολες μαζι απο αυριο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Αρχίζω κι εγώ δίαιτα:(
Όχι για να χάσω κιλά, κυρίως θέλω να κάνω υγιεινή διατροφή για λόγους υγείας. Κόβω τα τηγανιτά, το κόκκινο κρέας, τα γλυκά και διάφορα άλλα ωραία πράγματα. Ακολουθεί φυτοφαγική εβδομάδα αποτοξίνωσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Αρχίζω κι εγώ δίαιτα:(
Όχι για να χάσω κιλά, κυρίως θέλω να κάνω υγιεινή διατροφή για λόγους υγείας. Κόβω τα τηγανιτά, το κόκκινο κρέας, τα γλυκά και διάφορα άλλα ωραία πράγματα. Ακολουθεί φυτοφαγική εβδομάδα αποτοξίνωσης.

το κοκκινο κρεας γιατι παλαντινακι;:worry: να κοψεις τα τηγανητα τα γλυκα κλπ κλπ το καταλαβαινω για υγιεινη διατροφη...το κοκκινο κρεας ομως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
το κοκκινο κρεας γιατι παλαντινακι;:worry: να κοψεις τα τηγανητα τα γλυκα κλπ κλπ το καταλαβαινω για υγιεινη διατροφη...το κοκκινο κρεας ομως;
θεωρείται όχι έχει πολλές τοξίνες, (ειδικά το χοιρινό), και στην περίπτωσή μου με επιβαρύνει.
Κοτόπουλο και ψάρι επιτρέπονται:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
θεωρείται όχι έχει πολλές τοξίνες, (ειδικά το χοιρινό), και στην περίπτωσή μου με επιβαρύνει.
Κοτόπουλο και ψάρι επιτρέπονται:)

το κοκκινο κρεας εχει πολυ πρωτεινη οπως και οτι παραγεται απο ζωο(τυρι κασερι αλλαντικα αυγο) απ οσο κατεχω τα ιατρικα;) οι τοξινες σε τι θα σε πειραζαν εσενα;:worry: σορυ αν γινομαι αδιακριτη:redface: αν θες απαντας οκ;:)
αυτη τη διατροφη θα την κανεις συνεχως απο δω και περα;:worry:
κι εγω δεν κανει να τρωω καθε μερα κρεας ειτε ειναι κοκκινο ειτε ασπρο θελει προσοχη γενικοτερα και για παντα. νταξ καποιες ατασθαλιες τις κανεις ετσι κι αλλιως ανθρωπος εισαι μπαινεις σε πειρασμο...ειδικα αν εισαι λιχουδης :P αλλα αν πρεπει να ακολουθεις ενα στανταρ τυπο διατροφης τι να κανεις; προσαρμοζεσαι;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Έχω πρόβλημα ακμής (κοινώς έχω αυτά τα απαίσια σπυράκια που οι φυσιολογικοί άνθρωποι έχουν στην εφηβεία, αλλά εγώ τα έχω ακόμα και δεν φεύγουν με τίποτα. Έχω πάει σε δερματολόγους, αλλά τα φάρμακα δυστυχώς δεν κατάφεραν τίποτα.)
Λοιπόν αποφάσισα ότι δεν μπορώ πλέον να κυκλοφορώ με αυτό το πρόσωπο:)
Και μιλώντας μια οικογενειακή γνωστή μας μου έδωσε μια "δίαιτα" που έκανε στον γιο της όταν είχε κι αυτός παρόμοιο πρόβλημα, και βελτιώθηκε πάρα πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Καλή επιτυχία σου εύχομαι Palladin! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Ευχαριστώ:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top