Ανεπιθύμητες Κλήσεις

briki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Απο τις αρχες του Μαιου, καποιος μου χε τηλεφωνησει, μαλλον εκ παραδρομης, και ζηταγε καποιον Γιαννη, φαινοταν ο αριθμος του, δεν πηρε με αποκρυψη και τελος παντων, του ειπα οτι δεν υπαρχει καποιος Γιαννης σε αυτο το τηλ και οτι εκανε λαθος. Απο τοτε, εχω μεγααααλο προβλημα..! Παιρνει ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ - ΟΛΗ ΜΕΡΑ τηλεφωνο και κανει αναπαντητες, στην αρχη το σηκωσα 3-4 φορες και μου λεγε διαφορα βρωμολογα και τετοια σε στυλ ροζ τηλεφωνα, και φυσικα μετα δεν το σηκωνα και το εχω βαλει πλεον στο αθορυβο οποτε καλει ο συγκεκριμενος αριθμος. Παρολα αυτα ειναι παρα πολυ ενοχλητικο να βλεπεις στο κινητο σου καθε μερα περιπου 70 αναπαντητες κλησεις απο εναν αριθμο, ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ομως! Οποτε καποια στιγμη αποφασισα να ζητησω εισαγγελικη εντολη ωστε η τηλεφωνικη εταιρια να μου αποκαλυψει τα στοιχεια του, αλλα ματαια, γιατι το συγκεκριμενο τηλ ειναι καρτοκινητο και δεν εχουν δηλωθει τα στοιχεια του κατοχου του. Επισης η εν λογω κατασταση δεν κρινεται τετοιας σοβαροτητος ωστε να επιλυφθουν περισσοτερα μετρα πχ εντοπισμος σηματος κινητου κλπ. Οποτε και εμεινε εκει το θεμα και ο ανωμαλος αυτος συνεχιζει το ιδιο βιολι μεχρι και σημερα..
Λετε να αλλαξω κινητο; ...και αντε μετα να ενημερωνεις ενα σωρο κοσμο..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Τι κινιτο εχεις; Εχει διαφορα προγραματα τα οπια μπλοκαρουν αριθμους. Ξερω ενα που δουλευει σε παλια symbian, ισως και στα καινουργια. πες μου τι κινιτο εχεις και ισως να σου βρω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μου είχε συμβεί κάτι αντίστοιχο.
Με φανερό αριθμό, στο τέλος τον είχα περάσει και στις επαφές μου με όνομα: Ενοχλητικός :P
Μετά από μερικούς μήνες σταμάτησε μόνος του. (Αν μπορείς να κάνεις υπομονη :/: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Εαν το κινητο σου εχει symbian ή MS λειτουργικο, υπαρχουν προγραμματα να τους βαλεις σε "black list".
Απο εκει και περα απο την στιγμη που ολοι αυτοι οι καραγκιοζηδες εχουν παντα μα παντα καρτοκινητο δεν μπορεις να βρεις και πολλα.
Οποτε αυτο που μπορεις να κανεις ειναι:
1)Aλλαζεις νουμερο
2)τον αφηνεις μεχρι να βαρεθει
3) του απαντας κανονιζεις να βρεθεειτε και βαζεις 10 να τον πλακωσουν
4) εαν εχεις ακρες με καποιον που δουλευει στην ΤΙΜ π.χ. (αλλα να ειναι κα το νουμερο του ΤΙΜ, η αναλογα το νουμερο του να δουλευει κι εκι ογνωστο σου) μπορει με ειδικο "μηνυμα" που θα του στειλει να του απενεργοποιησει το νουμερο.
Αλλα αυτο για να γινει θελει και να εχεις τα καταλληλα κονε...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Aφού δεν βάζει μυαλό μπορείς και συ να απαντάς στην κλήση, να τον αφήνεις να μιλάει χωρίς να έχεις το κινητό στο αυτί πχ.παρατημένο σε κάποιο τραπεζάκι.Έστω και δυο κουβέντες να πει χρεώνεται την κλήση, οπότε σύντομα θα βαρεθεί αφού δεν έχει νόημα να μιλά χωρίς να τον ακούει κανείς και να πληρώνει και απο πάνω:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

briki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
DARK_KRONOS: Ευχαριστω πολύ αλλα δεν νομιζω οτι θα μπορεσεις να βρεις κατι γιατι το κινητο μου ειναι "αρχαιο", ειναι ενα νοκια 6310i, το οποιο σαν συσκευη με βολευει παρα πολυ και γι' αυτο δε το εχω αλλαξει, η δε μπαταρια του διαρκει μια βδομαδα, το φορτιζω μια φορα τη βδομαδα μονο και το χρησιμοποιω πολυ συχνα το κινητο μου.

ISILIEL: Αυτο λεω να κανω...

MARIO: Πες μου οτι δουλευεις στην TIM!:vroum:

KLEFTRA: χεχεχεχε, όντως, αν και τωρα τελευταια μονο αναπαντητες κανει... αλλα καταφερνει καθημερινα να κανει μεταξυ 50-70 αναπαντητες..:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Τοτε η λυσης σου ειανι
Να περιμενεις να σταματισει
Να αγορασεις καινουργιο κινιτο
Να αλλαξεις αριθμο
Να κανεις αυτο που προτινε η κλευτρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από briki:
KLEFTRA: χεχεχεχε, όντως, αν και τωρα τελευταια μονο αναπαντητες κανει... αλλα καταφερνει καθημερινα να κανει μεταξυ 50-70 αναπαντητες..:mad:

Ε δεν μπορεί βρε κοπελιά σε κάποια θα προλάβεις να πατήσεις αποδοχή:)
Ακόμη και αν το κλείσει αμέσως θα έχει χρεωθεί όλη την κλήση(ας βοηθήσει κάποιος που ξέρει παραπάνω αυτό δεν εννοούν με το ελάχιστη διάρκεια κλήσης; )οπότε και τις μισές να τον χρεώσεις αν αναγκαστεί κάθε δυο μέρες να αλλάζει κάρτα εξαιτίας σου δεν θα του φαίνεται και τόσο διασκεδαστικό πια.;)

Το να αλλάζουμε νούμερο το θεωρώ ύστατη λύση.Δεν μου αρέσει να υποκύπτουμε στους εκβιασμούς του κάθε βλάκα:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Η ελαχιστη διαρκεια κλησης ειναι νομιζω 30δευτερα σε καθε εταιρια εκτος απο την Q. Οποτε και να το κλεισει μετο που απαντας θα εχει χρεωθει μισο λεπτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Δυνατότητα να κάνεις φραγή σε ενα μόνο νούμερο δεν υπαρχει ακόμα ε???Ούτε μέσω της εταιρίας?Αυτό που προτείνει η κλεφτρα μ αρεσει σαν ιδέα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Ναι ρε γμτ! Κάτι πρέπει να υπάρχει εκεί έξω για την προστασία του πελάτη. Είναι συχνά τέτοια φαινομενα. Στην εταιρία απευθύνθηκες για να σου κάνουν αυτοί φραγή το συγκεκριμένο νούμερο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

briki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Οχι δεν υπαρχει τετοια δυνατοτητα..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Η ελαχιστη διαρκεια κλησης ειναι νομιζω 30δευτερα σε καθε εταιρια εκτος απο την Q. Οποτε και να το κλεισει μετο που απαντας θα εχει χρεωθει μισο λεπτο
η cosmote εχει 20 :)

Τελος, αν και δεν νομίζω να είναι λύση του προβλήματος, στα περίσσοτερα συμβατικά κινητά (δλδ κινητά που δεν έχουν κάποιο λειτουργικό) υπάρχει η δυνατότητα να δέχεσε κλείσεις μόνο από τις επαφές σου ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Έχεις δοκιμάσει ποτέ να τον βρίσεις? Ή να βάλεις κάποιον φίλο-γνωστό σου να τον βρίσει? Εγώ πάντως, έχω παρόμοιο πρόβλημα γιατί βάζω αγγελία στην εφημερίδα για ιδιαίτερα μαθήματα και μου τηλεφωνούν περισσότεροι άσχετοι παρά άνθρωποι που ενδιαφέρονται για ιδιαίτερα μαθήματα για το παιδί τους. Όποτε με παίρνει κάποιος τηλέφωνο και ή δε μιλάει ή μου λέει βλεκείες τον στέλνω στο διάολο και δεν ξαναπαίρνει. Δοκίμασέ το...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Απο οσες φορες μου εχει τυχει σε εμενα τετοια κατασταση εχω καταλαβει οτι το βρισημο δεν κανει τπτ ... συνηθως αυτοι που κανουν πλακα αυτο θελουν να τους βρισεις να σε βρισουν κτλ κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Παρτον εσυ τηλεφωνο και βαλε εναν φιλο σου να τον σκυλοβρισει. Θα φτιαχτει μια χαρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,504 μηνύματα.
Η λύση είναι μια, αλλά θα μείνεις χωρίς εισερχόμενες κλήσεις για καμιά δυο μέρες. Κάνε εκτροπή για τόσο χρονικό διάστημα, όλες τις κλήσεις που θα έρχονται προς το κινητό σου, στα 3 πρώτα ψηφία του αριθμού σου. Αν έχεις δηλαδή ΤΙΜ, στο 693. Εαν αυτός που σου κάνει την αναπάντητη, ξαναπροσπαθήσει, θα ακούσει "Προσοχή! Αυτός ο αριθμός δεν υπάρχει!". Ελα εσυ και πες μου μετά τι θα κάνει αυτός!:clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Η Cosmote ομως στην περιπτωση αυτη λεει οτι ο συνδρομητης εχει βαλει προωθηση σε λαθος αριθμο .. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

briki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
vodafone εχω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Γι' αυτο προσωπικα ειμαι καθετα οριζοντια και διαγωνια αντιθετος στο να μπορουμε να παιρνουμε νουμερα απο τα περιπτερα ή οπου αλλου και χωρις να δινουμε κανενα προσωπικο στοιχειο...:mad:
Ελα κανε τετοιες μαμακιες στην Ιταλια...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top