Το νυφικό των ονείρων σας....

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Έχει πολλές λεπτομέρειες, ναι, αλλά υπερπαραγωγή με την έννοια νυφικό-τούρτα δεν είναι. Ποτέ δε φανταζόμουν, ότι θα μου άρεσε κάποιο νυφικό σε τέτοιο στυλ, τόσο ρομαντικό δηλαδή, αλλά αυτό το βρίσκω όμορφο. :) Και η τιμή δεν είναι εξωφρενική.

Όχι ούτε η τιμή ειναι εξωφρενική, ούτε το είπα υπερπαραγωγή με την κακή ένννοια.
Εννοούσα ότι έχει πολλές λεπτομέριες, ότι είναι πολύ φροντισμένο.
Κι εμένα μου αρέσει.
Όμως αυτη είναι η τιμή του εξωτερικού, στην Ελλάδα θα κοστιζε πάαααααααρα πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.




Αχ πότε θα παντρευτώ..! :inlove:
Note to self: Για σύνελθε, σαν να παραέγινες ρομαντική. :P

απαπαπαπαπα...
ο μόνος λόγος να φόραγα τέτοιο νυφικό είναι για να το έχω ασορτί με την (τριωροφη τουλ) τούρτα γάμου(!)

[so not going to happen!]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Εμένα το νυφικό μου αρέσει, με την έννοια ότι είναι ρομαντικό.
Δεν είναι ακριβώς το στυλ που ψάχνω, τα Βικτωριανά τελικά μου αρέσουν, αλλά είναι όμορφο.
Αυτό που δεν μου αρέσει είναι που της έχουν φορέσει και σκολαρίκια, και βραχιόλια, και διπλό κολλιέ, και έχει και ένα θάμνο στα μαλλιά της. Εγώ αυτό θα το φορούσα με δύο μικρά μαργαριταράκια στα αυτιά και τίποτα άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Δεν είναι ακριβώς το στυλ που ψάχνω, τα Βικτωριανά τελικά μου αρέσουν, αλλά είναι όμορφο.
Μια φίλη μου είχε φορέσει στο γάμο της νυφικό Βικτωριανού στυλ και ήταν πράγματι πολύ όμορφο! Μάλιστα τον κορσέ τον έχει χρησιμοποιήσει αργότερα και σε άλλες περιστάσεις. Δηλαδή δεν ήταν ένα φόρεμα, που θα το φορούσε μόνο μία φορά, στο γάμο της. Συνδυάζοντας κομμάτια του με κομμάτια άλλων φορεμάτων, φοριέται και σε άλλες γιορτές, χωρίς να φαίνεται σαν νυφικό. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

a posse ad esse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η a posse ad esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 352 μηνύματα.

Συνημμένα

  • romantic-wbvw-wedding-dresses-lace-strapless.jpg
    romantic-wbvw-wedding-dresses-lace-strapless.jpg
    135.1 KB · Εμφανίσεις: 265

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Μια φίλη μου είχε φορέσει στο γάμο της νυφικό Βικτωριανού στυλ και ήταν πράγματι πολύ όμορφο! Μάλιστα τον κορσέ τον έχει χρησιμοποιήσει αργότερα και σε άλλες περιστάσεις. Δηλαδή δεν ήταν ένα φόρεμα, που θα το φορούσε μόνο μία φορά, στο γάμο της. Συνδυάζοντας κομμάτια του με κομμάτια άλλων φορεμάτων, φοριέται και σε άλλες γιορτές, χωρίς να φαίνεται σαν νυφικό. :)

Πραγματικά, και ειδικά αν το πάρεις κρεμ, όπως μου αρέσει εμένα, και όχι κάτασπρο σαν το γάλα, οντως το ξαναφοράς.


Αυτό είναι πολύ γλυκό, βγάζει μια αθωότητα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
:flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • 378000_1.jpg
    378000_1.jpg
    105.6 KB · Εμφανίσεις: 245
  • 378000_2.jpg
    378000_2.jpg
    106.2 KB · Εμφανίσεις: 154

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

Ο τρόπος που ανοίγει κάτω δεν μου αρέσει.. Κατά τα άλλα ωραίο είναι.
Υπάρχει καμια κοπέλα που να χει φορέσει Βικτωριανό ή γενικά παλιάς εποχής?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
https://www.maggiesottero.com/dress.aspx?style=A3179

ή

https://www.maggiesottero.com/dress.aspx?style=A3312 (perfect... απλό και απεριττο)

ή

https://www.maggiesottero.com/dress.aspx?style=A3321 (αλλά άντε να πετύχεις σωστό μαύρισμα για αυτό!)

ή

https://www.maggiesottero.com/dress.aspx?style=J1305

εμένα μου αρέσουν σε αυτό το στυλ.

Αν παντρευόμουν αύριο και διάλεγα από αυτό το μαγαζί ένα από αυτά τα 4 θα έπαιρνα πάντως.
Και όταν με το καλό δλδ, κάτι σε τέτοιο στυλ θα διαλέξω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Αυτό σας αρέσει?
Είναι της Κριθαριώτη αλλά είναι πανάκριβο..
Όλη του η φούστα στραφταλίζει.
Δηλαδή στην πασαρέλα που το χα δει, ήταν σαν νεράιδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • pan_5340.jpg
    pan_5340.jpg
    74.3 KB · Εμφανίσεις: 164

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Αυτό βρε κορίτσια μου φαίνεται πανέμορφο.
Είναι της Vera Wang, οπότε.. κλάφτα Χαράλαμπε.
Αν δεν το βλέπετε καθαρά, πατήστε στο google "Vera Wang Diana" να το δείτε πιο καθαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • vera-wang-diana2.jpg
    vera-wang-diana2.jpg
    80 KB · Εμφανίσεις: 215
  • vera-wang-wedding-dress-diana.jpg
    vera-wang-wedding-dress-diana.jpg
    217.1 KB · Εμφανίσεις: 209

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
κανένα από τα 2 (κριθαριώτη και wang) εμένα.

Δεν μου αρέσουν οι φούστες-μπαλαρίνα για αυτό όμως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
κανένα από τα 2 (κριθαριώτη και wang) εμένα.

Δεν μου αρέσουν οι φούστες-μπαλαρίνα για αυτό όμως...

Εσένα απ ότι κατάλαβα σου αρέσουν τα φορέματα red-carpet τα οποία εκτελούν χρεή νυφικού.
Εμενα αυτό το είδος της φούστας μου αρέσει.
Η φούστα-τούρτα δεν μου αρέσει πολύ.
Αλλα και που μου αρέσουν, τσάμπα χαίρομαι, είναι πανακριβα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Εσένα απ ότι κατάλαβα σου αρέσουν τα φορέματα red-carpet τα οποία εκτελούν χρεή νυφικού.
.
it was obvious wasn't it? :P:D:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Της Κριθαριωτη εχει πολυ κοντο μπουστο για τα γουστα μου (φουλ κορσε να μαζεύει τα πατσα θέλω εγώ!) και η φούστα στο δεύτερο είναι λίγο λες και ξέχασες το φόρεμα σε ένα δωμάτιο με γάτες. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Πραγματικά, και ειδικά αν το πάρεις κρεμ, όπως μου αρέσει εμένα, και όχι κάτασπρο σαν το γάλα, οντως το ξαναφοράς.
Και το δικό της ήταν κρεμ/σαμπανί/ελαφρώς χρυσαφί. :) Δεν το θυμάμαι ακριβώς, πάντως είχε παραπάνω από μία απόχρωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
it was obvious wasn't it? :P:D:redface:

Όχι μόνο προφανές, μου ρθε αυθόρμητα να ψάξω το χρυσό αγαλματίδιο. And the Oscar goes to......

Της Κριθαριωτη εχει πολυ κοντο μπουστο για τα γουστα μου (φουλ κορσε να μαζεύει τα πατσα θέλω εγώ!) και η φούστα στο δεύτερο είναι λίγο λες και ξέχασες το φόρεμα σε ένα δωμάτιο με γάτες. :redface:

Εγώ δεν έχω πατσά, τότε δεν ξέρω κι αν θα χω και κόκκαλα με τη δίαιτα που θα κάνω. Στο άλλο της Vera Wang μου αρέσει η εναλλακτική φούστα, τη θεωρω πανέμορφη αισθητικά και πρωτότυπη. Καλά καμία σχέση με τα Βικτωριανά που κοιτάζω βέβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Δεν ξερω, έχω την εντύπωση ότι το κοντό μπουστο με κάνει να φαίνομαι και κοντή, λες και εκεί τελειώνει ο κορμός μου ένα πράγμα. Στα μοντέλα μπορεί να δείχνει καλό, αλλά όταν το φαντάζομαι σε μένα (γενικά, σε μια καθημερινή κοπέλα κάτω του 1,80) νομίζω θα με κάνει πάτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Δεν ξερω, έχω την εντύπωση ότι το κοντό μπουστο με κάνει να φαίνομαι και κοντή, λες και εκεί τελειώνει ο κορμός μου ένα πράγμα. Στα μοντέλα μπορεί να δείχνει καλό, αλλά όταν το φαντάζομαι σε μένα (γενικά, σε μια καθημερινή κοπέλα κάτω του 1,80) νομίζω θα με κάνει πάτο.

Μα θα σαι με τακουνάρες. Άσε που μια καθημερινή κοπέλα που λες κάτω του 1,80 είναι και το 1.75-1,79. Ε αυτές κοντές δεν τις λες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Ε μα κι εσύ, δεν είναι Γιαννης είναι Γιαννάκης. :P Εγω με το ένα εξηντακάτι και τακούνια για stripper να βάλω δεν το σώζω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top