Ποια η γνώμη σας για τον στοματικό έρωτα;

Ποια η γνώμη σας για τον στοματικό έρωτα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 266)
  • Τρελαίνομαι, μ' αρέσει περισσότερο κι από το παγωτό! :redface:

    Ψήφοι: 139 52.3%
  • Ωραίο είναι, αλλά το αντάλλαζα ευχαρίστως με μια βάφλα :P

    Ψήφοι: 68 25.6%
  • Δεν μ' αρέσει βασικά, αλλά το κάνω για να τον/την ικανοποιώ :look:

    Ψήφοι: 22 8.3%
  • Προτιμώ να φάω χαλασμένη φέτα, παρά να το δοκιμάσω! :sick:

    Ψήφοι: 37 13.9%

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Mario:
Εγω νομιζα οτι απλως φοβοταν μηπως "δεν ηταν αρκετα καθαρη κατω" κτλ κτλ.(Ασχετα αν ειχε πλυθει και ηταν πεντακαθαρη.Απο ψυχολογικο "κολλημα"...καταλαβαινετε ε; )

Μαριούλη, πιστεύω ότι η Μισελ αποτελεί εξαίρεση στον κανόνα. Οι περισσότερες κοπέλες που δεν είναι φαν του αθλήματος, σκέφτονται ακριβώς αυτό το πράγμα. Μήπως δεν είναι πολύ καθαρές και ο παρτενέρ τους βγάλει λανθασμένα συμπεράσματα. Ούτε εγώ αισθανόμουν άνετα με αυτό το θέμα, και μόνο με μακροχρόνιες σχέσεις μου αισθάνομαι άνετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Nαι...σου λεω κι εμενα εκει πηγαινε ο μυαλο μου!
Και φυσικα το κατανοοω απολυτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
εμένα μου αρέσει να κάνω αρκεί ο άλλος να είναι καθαρός, ποτέ βέβαια δεν έτυχα σε άσχημη μυρωδια:D
Μου αρέσει να μου κάνουν αν και στην αρχή ήμουν άβολα μήπως μυρίσω μήπω δεν του αρέσει και ας ήμουν καθαρή ακι περιποιημένη, αλλά τώρα το απολαμβάνω μια χαρά:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
οκ να συμπληρώσω και γω λοιπόν μερικές χρήσιμες πληροφορίες....
όσο αφορά το θέμα της γεύσης και της μυρωδιάς...
εκτός από την καθαριότητα βασικό συστατικό της ωραίας (ήτοι γλυκιάς) γεύσης είναι το θέμα της διατροφής....
έρευνες έδειξαν ότι όταν ένα άτομο έχει στάνταρ καθημερινά στη διατροφή του σαλατικά (κοινώς πρασινάδες) τα υγρά του είναι πολύ πιο γλυκά απ ότι του μέσου όρου....
όταν υπάρχει πολύ πρωτεΐνη τα υγρά του είναι πιο ξυνά... αν το άτομο έχει στάνταρ καθημερινά στη διατροφή του παστουρμά.. άστα να πάνε, δεν πλησιάζεται!
Επίσης πάρα πολύ σημαντικό είναι το άτομο να μην βρίσκεται κάτω από κάποια φαρμακευτική αγωγή....
Ακόμα και η απλή αντιβιωσούλα αλλοιώνει την γεύση προς το χειρότερο δυστυχώς!
(ναι ναι.. και τα αντισυλληπτικά παίδες)


όσο αφορά τώρα τις γυναίκες (ως επί το πλείστον) που δεν τους πολυαρέσει να τους προσφέρουν στοματικό....
εκτός απ το λόγο που ανέφερε η Michelle περί "υποταγής", εκτός από το λόγο περί καθαριότητας υπάρχουν μερικοί ακόμα....
Ένας από τους πολύ βασικούς λόγους είναι ότι στην συντριπτική τους πλειοψηφία έχουν δοκιμάσει τα υγρά τους και δεν τους άρεσαν (διείσδυση και μετά στοματικό στον άντρα σύντροφο, άρα δοκιμάζει την γεύση των υγρών της) οπότε είναι απόλυτα σίγουρες ότι ο σύντροφος κάνει "αγγαρεία" μόνο και μόνο για να την ικανοποιήσει και δεν της το λέει....

Άλλος βασικός λόγος είναι ότι ανεξάρτητα με το αν λέει ότι της το κάνετε καλά... είναι πιθανόν να μην την ικανοποιεί την ίδια και να μην θέλει να το ομολογήσει για να μη σας φέρει σε δύσκολη θέση, δεδομένου ότι έτσι κι αλλιώς περνάει καλά με τα υπόλοιπα.... (η αλήθεια είναι ότι είναι πάρα πολύ δύσκολο να δώσεις "οδηγίες" πως να σου κάνει στοματικό ένας άντρας... έχει μεγάλη διαφορά απ ότι το στοματικό στους άντρες, και οι επιμορφωτικές ταινίες χχχ δεν δείχνουν πάντα κάτι που να είναι και στην προτίμηση της κοπέλας διότι συνήθως πρόκειται για σκληρό πορνό και στεγνό σεξ και όχι έρωτα και αίσθημα....)
Άλλος λόγος είναι η ντροπή... δεν είναι εξοικειωμένη με το σώμα της και νιώθει άβολα να σας έχει ανάμεσα στα σκέλια της με τη μούρη....

όλα αυτά συμπληρώστε τα σε όσα ήδη έχουν ειπωθεί και έχετε την αλήθεια ;)
Φυσικά για όλα τα "προβλήματα" υπάρχει και η αντίστοιχη λύση!

με μένα τώρα....
απλά.... ΜΕ ΤΡΕΛΕΝΕΙ! αμφίδρομα... :clapup:
αν με ρωτούσες όμως πριν μερικά χρόνια.... έψαχνα να βρω καλή δικαιολογία γιατί δε μου αρέσει!
Ο λόγος ήταν, δεν ήμουν εξοικειωμένη με το σώμα μου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Σας ευχαριστω ολους για της απαντισεις, εισασταν υπερδιαφωτιστικοι!

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
όσο αφορά το θέμα της γεύσης και της μυρωδιάς...
εκτός από την καθαριότητα βασικό συστατικό της ωραίας (ήτοι γλυκιάς) γεύσης είναι το θέμα της διατροφής....
έρευνες έδειξαν ότι όταν ένα άτομο έχει στάνταρ καθημερινά στη διατροφή του σαλατικά (κοινώς πρασινάδες) τα υγρά του είναι πολύ πιο γλυκά απ ότι του μέσου όρου....
όταν υπάρχει πολύ πρωτεΐνη τα υγρά του είναι πιο ξυνά... αν το άτομο έχει στάνταρ καθημερινά στη διατροφή του παστουρμά.. άστα να πάνε, δεν πλησιάζεται!

Ωχ... την εκατσα... Πρεπει να αρχισω να τρωω λαχανικα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Άλλος βασικός λόγος είναι ότι ανεξάρτητα με το αν λέει ότι της το κάνετε καλά... είναι πιθανόν να μην την ικανοποιεί την ίδια και να μην θέλει να το ομολογήσει για να μη σας φέρει σε δύσκολη θέση, δεδομένου ότι έτσι κι αλλιώς περνάει καλά με τα υπόλοιπα....

θα βγω off-topic, αλλά θα το ρωτίσω...
γιατί ρε φιλεανάδα;;;;:confused:
γιατί δηλαδή να θες να με κάνεις να νιώθω μάγκας ενώ δεν είμαι;;;;

δεν είναι προτιμότερο να μου πεις που κάνω τη μ@λ@κί@ και να το διορθώσω;;; (τέτοια ώρα επλίζω να μη κοιτάτε την ορθογραφία...:redface:)
δε θα είναι καλύτερα και για τους δυό μας;;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
δε λέγονται αυτά τα πράγματα.

αμα νιώσεις τα χέρια της στο κεφάλι σου θα το πχιάσεις το υπονοούμενο :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Μπορεί να μην πει τί δεν της αρέσει αλλά τί της αρέσει πολύ.

Βασικά σε αυτό παίζει ρόλο και η άνεση που υπάρχει ανάμεσα στο ζευγάρι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από giostau:
θα βγω off-topic, αλλά θα το ρωτίσω...
γιατί ρε φιλεανάδα;;;;:confused:
γιατί δηλαδή να θες να με κάνεις να νιώθω μάγκας ενώ δεν είμαι;;;;

δεν είναι προτιμότερο να μου πεις που κάνω τη μ@λ@κί@ και να το διορθώσω;;; (τέτοια ώρα επλίζω να μη κοιτάτε την ορθογραφία...:redface:)
δε θα είναι καλύτερα και για τους δυό μας;;;:hmm:

ναι σίγουρα αλλά....
οι περισσότερες κοπέλες δεν θέλουν να κάνουν "μάθημα" στον καλό τους για ένα τέτοιο θέμα.... (πάρτο αλλιώς, όχι εκεί, λίγο πιο αριστερά, όχι τόσο δυνατά, πιο ρυθμικά, όχι βρε πουλάκι μου έτσι, ωπα βρήκες, άουτς, άστο καλύτερα.... κλπ κλπ)
είναι πάρα πολύ δύσκολη και λεπτή η θέση της κοπέλας σε ένα τέτοιο θέμα...
επαναλαμβάνω ότι κατά τη γνώμη μου πάντα, είναι πολύ πιο δύσκολο να κάνει ένας άντρας καλό στοματικό έρωτα σε μια γυναίκα απ ότι μια γυναίκα σε έναν άντρα.
Ο λόγος είναι καθαρά μορφολογίας σώματος....
Για να γίνει μια τέτοια κουβέντα χρειάζονται κάποιες προϋποθέσεις...
-Μεγάλη (μα πάρα πολύ μεγάλη) άνεση στην επικοινωνία σε τέτοια θέματα...
όλες οι γυναίκες γνωρίζουν ότι το να πουν στον σύντροφο τους ότι δεν είναι καλός σε κάτι, ότι τον μειώνουν σε ένα σημαντικό σημείο και φυσικά δεν το θέλουν (Ειδικά οταν είναι καλός σε τόσα αλλα γιατί να το κάνουν θέμα)
-Να γνωρίζει η ίδια τι την ικανοποιεί στο στοματικό (γιατί για σκέψου να σου πει... εεε δεν μου αρέσει... οκ και τι θες να σου κάνω γλύκα μου; την ρωτάς εσύ όλο ενδιαφέρον για να την ικανοποιησεις... εεεε δεν ξέρω :redface: ....ζντουπ)

Θα μου επιτρέψετε λοιπόν εδώ να πω κάτι προς όλους τους άντρες της παρέας που προσφέρουν στοματικό σε γυναίκες....
Κάθε γυναίκα έχει διαφορετικό σώμα απ την άλλη... άλλα κουμπιά... άλλες επιθυμίες... άρα ακόμα και αν φτάνατε σε οργασμό την πρώην σας με στοματικό, δεν σημαίνει ότι θα τα καταφέρετε και με την νύν σας....
Σε κάποιες αρέσει απαλά... τρυφερά... σε άλλες πιο δυνατά και πιο βίαια.... (κάπως έτσι δεν είναι και στους άντρες άλλωστε?)
άλλος άνθρωπος άλλα γούστα άρα χρειάζεται και άλλα κόλπα βρε αδερφέ....
Πρέπει να βρείτε το κουμπί της....

Λένε ότι το καλύτερο στοματικό σε μια γυναίκα μπορεί να το προσφέρει μόνο μια γυναίκα .... μιας λοιπόν που δεν είναι πάντα εύκολο να δείτε μια γυναίκα να δίνει στοματικό στην καλή σας :P προσπαθήστε να νοιώσετε για εκείνη τη στιγμή γυναίκες ;)
Να είστε σίγουροι ότι το σώμα της θα σας δείξει τι θέλει....
όταν η κοπέλα δεν βογκάει με αυτό που της κάνετε.... ε δοκιμάστε κάτι άλλο
αλλάξτε την πίεση που ασκείτε ή την ταχύτητα ή και τα δύο....

Μικρό τρικ που μπορείτε να χρησιμοποιείσετε....
την ώρα που γίνεται το όλο σκηνικό, πάρτε το χέρι της και οδηγήστε το τρυφε΄ρα στην επίμαχη περιοχή... ίσως σας δείξει τι θέλει...;)


Υ.Γ. Μην ξεχνάτε.... η κλειτορίδα είναι ΜΟΝΟ ΕΝΑ από τα ΠΟΛΛΑ ερωτογενή σημεία της επίμαχης περιοχής.... μην εστιάζετε μόνο εκεί! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zxr

Νεοφερμένος

Ο zxr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Άλλος λόγος είναι η ντροπή... δεν είναι εξοικειωμένη με το σώμα της και νιώθει άβολα να σας έχει ανάμεσα στα σκέλια της με τη μούρη....

Νομίζω ότι αυτός είναι και ο σημαντικότερος λόγος... ;)

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
μιας λοιπόν που δεν είναι πάντα εύκολο να δείτε μια γυναίκα να δίνει στοματικό στην καλή σας

Κρίμα... Ας το δω αυτό και μετά έφυγα για το μοναστήρι!!! :laugh: :laugh: :laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από zxr:
Ας το δω αυτό και μετά έφυγα για το μοναστήρι!!! :laugh: :laugh: :laugh:

πράκτις στις μοναχές???:eek:...........







πονηγούλη.:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zxr

Νεοφερμένος

Ο zxr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Μπαααα...!!! Που να τις καταφέρω όλες αυτές τις λυσσάρες!!!! :P :P

Μετά από την εμπειρία του να δω τη φίλη μου με άλλη δεν θα μου έχει μείνει τίποτα άλλο για να δω στη ζωή μου οπότε θα παω να μονάσω!!!

Πάντως μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι!! :D :D :clapup: :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από zxr:
Μετά από την εμπειρία του να δω τη φίλη μου με άλλη δεν θα μου έχει μείνει τίποτα άλλο για να δω στη ζωή μου οπότε θα παω να μονάσω!!!

Δηλαδή καλό μου, την φίλη σου με τον φίλο σου την έχεις δει? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Ούτε και εμένα μου αρέσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Eίναι πολύ ωραίο, και να το κάνεις και να το δέχεσαι. Cunnilings ? 'Οτι καλύτερο. 'Ο,τι είναι διαφορετικό είναι πολύ ωραίο αλλά θέλει τέχνη ώστε η αιδιολειχία να μην γίνει αηδο-λειχία.
Dr Strangelove.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Τι θέλει να πει ο ποιητής?

cunniling



verb: to perform cunnilingus.
also: cunnilinged, cunnilinging
deverbal nouns: cunnilinger, cunnilingee
I got cunnilinged by this guy with a hurricane tongue.

Όπως είδατε δεν απ΄ντησα στο πρόστυχο ερώτημά σας...απλά τον μεταφραστή έκανα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Τι θέλει να πει ο ποιητής?

Συγνώμη μου ξέφυγε το αμερικάνικο, σπάνια γράφω και μιλάω σαν το θείο απ'την Αμερική μισά ελληνικά μισά αγγλικά. Anyway, by the way κλπ δεν χρησιμοποοιώ ποτέ. Τέλος πάντων cunniling σημαίνει αιδειολειχία, αρέσει σε πολλές γυναίκες.
Μα ποιός είμαι ? ο Μπαμπινιώτης ? Ευχαριστώ Ειλικρινή για τη διόρθωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μ' αρέσει πιο πολύ να κάνω, παρά να μου κάνουν, για τον λόγο που ανέφερε και η Μισέλ.. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Μ' αρέσει πιο πολύ να κάνω, παρά να μου κάνουν, για τον λόγο που ανέφερε και η Μισέλ.. ;)

Ξεκούραστες συνήθειες και τα δυο, και έχει και ένα επιπλέον προσόν. Αν είναι άσχημος του ενεργοποιείς μόνο το χαμηλό τσάκρα κι όχι το τρίτο μάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top