Αγαπημένος καφές

Ποιος είναι ο αγαπημένος σας καφές;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 186)
  • Φραπεδιά (η αθάνατη ελληνική παράδοση)

    Ψήφοι: 42 22.6%
  • Φραπόγαλο (η παράδοση σε έκδοση baby)

    Ψήφοι: 13 7.0%
  • Ελληνικός (ή η επιστροφή της χόβολης)

    Ψήφοι: 20 10.8%
  • Ελληνικός διπλός (για διπλή απόλαυση)

    Ψήφοι: 25 13.4%
  • Φίλτρου (η διάφανη απόλαυση)

    Ψήφοι: 29 15.6%
  • Εσπρέσσο (η δύναμη σε ristretto ή lungo)

    Ψήφοι: 17 9.1%
  • Καπουτσίνο (με πολλή πολλή κρέμα ή σαντιγύ)

    Ψήφοι: 38 20.4%
  • Φρεντοτσίνο (τα καινά δαιμόνια ...)

    Ψήφοι: 10 5.4%
  • Εσπρέσσο φρέντο (γιατί είμαστε θερμοί τύποι)

    Ψήφοι: 37 19.9%
  • Καπουτσίνο φρέντο (γιατί έχει ωραίο αφρό)

    Ψήφοι: 38 20.4%
  • Άλλος

    Ψήφοι: 3 1.6%
  • Δεν πίνω καφέ

    Ψήφοι: 13 7.0%

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Φραπεδιάααααααααααααααααααααααααα :D :D
Απο τωρα;Τι θα πινεις οταν θα σαι φοιτητης;:P
Κι εμενα ο αγαπημενος μου ο φραπες ειναι,τον συνηθισα απο προπερσι που εδινα Πανελληνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Απο τωρα;Τι θα πινεις οταν θα σαι φοιτητης;:P
Κι εμενα ο αγαπημενος μου ο φραπες ειναι,τον συνηθισα απο προπερσι που εδινα Πανελληνιες.

Μην τον μαλώνεις το Σπυράκο. Κι αυτός έχει πολλά διαβάσματα κι έχει ανάγκη ένα καφεδάκι. Εγώ πάλι 17 ετών ξεκίνησα να πίνω καφέ για να αντέχω τα πολύωρα διαβάσματα. Όταν ήμουν φοιτήτρια έπινα και εσπρέσο, αλλά τώρα δεν τον σηκώνω. Όταν έχω πολύ διάβασμα, καταφεύγω στο φραπέ. Καλό θα ήταν, βέβαια, να κόψουμε το συμβατικό καφέ και να ξεκινήσουμε το ρεβιθοκαφέ, που είναι πιο συμβατός με τον ανθρώπινο οργανισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Απο τωρα;Τι θα πινεις οταν θα σαι φοιτητης;:P
Κι εμενα ο αγαπημενος μου ο φραπες ειναι,τον συνηθισα απο προπερσι που εδινα Πανελληνιες.

Μα ειναι ερωτας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
συμφωνω με τον σπυρακοο
φραπεδιααα.....ονειρο..
Ειδικα οταν υπαρχει πολυ διαβασμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Φρέντο καπουτσίνο με καραμέλα:redface:
Αν και σπάνια πίνω καφέδες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
συμφωνω με τον σπυρακοο
φραπεδιααα.....ονειρο..
Ειδικα οταν υπαρχει πολυ διαβασμα

Α! Μπράβο! Κι εγώ όταν έχω πολύ διάβασμα εκεί ξεσπάω!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.

elise.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Μόκα φρέντο καπουτσίνο μέτριο
Γαλλικός καραμέλα ή φουντούκι
Latte Macchiatto ήπια στη Γερμανία και στην Ολλανδία. Είναι πολύ δημοφιλής και έχει πολύ πλούσια γεύση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Μόκα φρέντο καπουτσίνο μέτριο
Γαλλικός καραμέλα ή φουντούκι
Latte Macchiatto ήπια στη Γερμανία και στην Ολλανδία. Είναι πολύ δημοφιλής και έχει πολύ πλούσια γεύση

Ο Γαλλικος ειναι ωραιος;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.

Cosa Nostra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Φράππα το καλοκαιρι
Νες Ζεστος το χειμωνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.

Kαποια Νεφ

Νεοφερμένος

Η Nεφελη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Φρεντο εσπρεσσο καλοκαιρι, ζεστο μοκατσινο το χειμωνα ^^
Βασικα δως' μου καφε και παρε μου τη ψυχη, μονο φραπε αποφευγω γιατι μου διαλυει το στομαχι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Γαλλικος καραμελα. <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerinakius

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
White caramel mocha απο τα Starbucks...Ειναι ρόφημα βασικά και όχι καφές...Το καλοκαίρι φρεντακι σκετο και τα μυαλά στα καγκελα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosa Nostra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
White caramel mocha απο τα Starbucks...Ειναι ρόφημα βασικά και όχι καφές...Το καλοκαίρι φρεντακι σκετο και τα μυαλά στα καγκελα....

Αν πεις αυτα που γραφεις πιο πανω και ανοιξει το ματι σου το πρωι μετα απο Hard Clubbing να μου τηλεγραφήσεις :D
Αυτα ειναι ροφημα οπως λες...το πρωι πρεπει να πιεις καμια 10αρια απο δαυτα για να ξυπνισεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Αν πεις αυτα που γραφεις πιο πανω και ανοιξει το ματι σου το πρωι μετα απο Hard Clubbing να μου τηλεγραφήσεις :D
Αυτα ειναι ροφημα οπως λες...το πρωι πρεπει να πιεις καμια 10αρια απο δαυτα για να ξυπνισεις
Βασικα,ουτε ο φραππες σε πολυβοηθαει,περσι που εδινα Πανελλαδικες,αντι να με κρατα ξυπνιο,με εστελνε για υπνο κατευθειαν:confused:

Μην τον μαλώνεις το Σπυράκο. Κι αυτός έχει πολλά διαβάσματα κι έχει ανάγκη ένα καφεδάκι. Εγώ πάλι 17 ετών ξεκίνησα να πίνω καφέ για να αντέχω τα πολύωρα διαβάσματα. Όταν ήμουν φοιτήτρια έπινα και εσπρέσο, αλλά τώρα δεν τον σηκώνω. Όταν έχω πολύ διάβασμα, καταφεύγω στο φραπέ. Καλό θα ήταν, βέβαια, να κόψουμε το συμβατικό καφέ και να ξεκινήσουμε το ρεβιθοκαφέ, που είναι πιο συμβατός με τον ανθρώπινο οργανισμό.
Εγω παλι,καποιες φορες οταν ειχα πολυ διαβασμα κατεφευγα στον υπνο:confused:

Μα ειναι ερωτας!!
πασο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
φραπε σε λεω μεγαλε και χαλλλλλλλλλλλλαρα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Επενδυτής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Αν και δεν είμαι φαν του καφέ, οτιδήποτε ζεστό είναι ευπρόσδεκτο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top