[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Nadiawow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
αποτριχωση με καραμελα;; πρωτη φορα το ακουω.. δηλ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Χαλάουα εννοεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
τι ωραιο το χνουδακι ομωωωωωωωωωωωωωωως!!!


Ωραιο??εγω το εχω αυτο το χνουδακι αλλα μονο στο ενα φρυδι και με κοροιδευουν γι'αυτο!!:Pεχω καταληξει να "γεμιζω" το φρυδι με σκια για να φαινεται ιδιο με το αλλο:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nadiawow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Ωραιο??εγω το εχω αυτο το χνουδακι αλλα μονο στο ενα φρυδι και με κοροιδευουν γι'αυτο!!:Pεχω καταληξει να "γεμιζω" το φρυδι με σκια για να φαινεται ιδιο με το αλλο:redface:

αχαχχα ξερω κ αλλες κοπελες που κανουν ακριβως το ιδιο με σενα!οποιες το χουν δεν τους αρεσει, εγω προσωπικο το βρισκω πανεμορφο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
αχαχχα ξερω κ αλλες κοπελες που κανουν ακριβως το ιδιο με σενα!οποιες το χουν δεν τους αρεσει, εγω προσωπικο το βρισκω πανεμορφο

χαχαχ γουστα ειναι αυτα...:Pπαντως ειναι πολυ περιεργο ρε γιατι πεταει και δεν στεκεται με τπτ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Και εγω εχω χνουδακι στο φρείδη μου αν και γενικά ως μελαχρινή εχω αρκετά έντονο φρείδη με πυκνότητα οπου και οσο πρεπει...

Κορίτσια εχω ενα δίλλημα...
Παλια τα μαλλια μου τα ειχα κανει ασυμμετρο καρε και επειδη δεν ημουν και τρελα ικανοποιημενη τα αφησα να μακρυνουν...Το αποτελεσμα ειναι να εχουν μακρυνει αλλα ...(εχμ)...ασυμμετρα...Δηλαδη τα μπροστα ειναι μεχρι το στηθος και τα πισω γυρω στα 5-6-7 εκατοστα κατω απ τον λαιμο..
Θελω να κουρευτω και δεν ξερω τι να κανω...

Να τα αφησω να μακρυνουν και αλλα για να τα κοψω ή να τα κανω να μακρυ καρε να ερθουν ολα στο ιδιο μακρος...
Συναμα θα ηθελα να τα βαψω μαυρα-μπλε-κορακι την στιγμη που τα μαλλια μου ειναι ηδη μαυρα αλλα καστανιζουν στις ακρες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Να τα κόψεις όλα σε ένα μήκος, στους ώμους, και όταν με το καλό μακρύνουν λίγο ακόμα, να τους κάνεις ένα μοντέρνο κόψιμο, με διαφορετικά μήκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
για ενυδατοση χειλιων λποζαν ή λιπ μπαλμ; θα προτιμουσα να αφηνει και λιγο χρωμα-φυσικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NeNoOz95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NeNoOz95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 138 μηνύματα.
για ενυδατοση χειλιων λποζαν ή λιπ μπαλμ; θα προτιμουσα να αφηνει και λιγο χρωμα-φυσικο.

για τέλεια ενυδάτωση έχω να σου προτείνω τα lip balms του κορρε τα οποία αφήνουν κι ένα διακριτικό χρώμα π.χ εγώ έχω το peach κι αφήνει ένα απαλό ροδακινί χρώμα...επίσης πολύ καλά είναι και τα tender care της oriflame με εξαιρετικό άρωμα αλλά αυτά είναι διάφανα στα χείλη :)

Και εγω εχω χνουδακι στο φρείδη μου αν και γενικά ως μελαχρινή εχω αρκετά έντονο φρείδη με πυκνότητα οπου και οσο πρεπει...

Κορίτσια εχω ενα δίλλημα...
Παλια τα μαλλια μου τα ειχα κανει ασυμμετρο καρε και επειδη δεν ημουν και τρελα ικανοποιημενη τα αφησα να μακρυνουν...Το αποτελεσμα ειναι να εχουν μακρυνει αλλα ...(εχμ)...ασυμμετρα...Δηλαδη τα μπροστα ειναι μεχρι το στηθος και τα πισω γυρω στα 5-6-7 εκατοστα κατω απ τον λαιμο..
Θελω να κουρευτω και δεν ξερω τι να κανω...

Να τα αφησω να μακρυνουν και αλλα για να τα κοψω ή να τα κανω να μακρυ καρε να ερθουν ολα στο ιδιο μακρος...
Συναμα θα ηθελα να τα βαψω μαυρα-μπλε-κορακι την στιγμη που τα μαλλια μου ειναι ηδη μαυρα αλλα καστανιζουν στις ακρες..
νομίζω είναι καλύτερα να τα αφήσεις να μακρύνουν και τα πίσω έτσι ώστε να είναι πιο διακριτική η ασυμμετρία και μετά να τα κουρέψεις αναλόγως το πώς τα θες... το ότι είναι λίγο καφέ στις άκρες δε νομίζω ότι σε εμποδίζει να τα βάψεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Για τα φρύδια που λέτε, έχω εγώ φυσικά ίσια και ενώνονται στην μέση. Καθόλου τοξωτά.
Χνουδάκι λέτε που κάνουν σαν λεπιδούλα στην άκρη; Αν λέτε αυτό και αυτό το έχω, απο τη μια μεριά όμως γιατί απο την άλλη έχω σημάδι που είχα καεί μικρή και δεν ξαναβγήκε φρύδι. :(

Αδαμαντία, προτείνω να τα κόψεις. Στο μήκος που είναι πίσω (λίγο κάτω απ'τη πλάτη) θα είναι καλά νομίζω, αν δε θέλεις να χάσεις πολύ μάκρος.

Άννα, λιπ μπαλμ. Στο προτείνω γιατί με το λιποζάν (όλα εκτός απο το ροζ και το μπλε) μου ξεραίνονταν περισσότερο τα χείλη. Του Κορρέ αφήνουν απαλό χρώμα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
https://www.sephora.com/lip-butter-P199109 αυτο λετε; κατι σε στικ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NeNoOz95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NeNoOz95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 138 μηνύματα.
εγώ το έχω σε στυλ κραγιόν όχι σε βαζάκι και κοστίζει 5 ευρώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.

NeNoOz95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NeNoOz95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 138 μηνύματα.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
Εγώ έχω καταευχαριστηθεί της liposan τη νέα σειρά και κυρίως αυτό με την καλέντουλα,

και το lip balm της nuxe.


Παλιότερα ήμουν ερωτευμένη με το lip care της apivita με πρόπολη, μέχρι που πολλά χρόνια μετά μου προξένησε αλλεργία (!) και δυστυχώς σταμάτησα να το χρησιμοποιώ. :/:

Πάντως όλα τα παραπάνω μου άρεσαν γιατί είχαν "διάρκεια" στα χείλη. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Εγώ έχω ένα σε βαζάκι από το body shop και είμαι πάααααααρα πολύ ευχαριστημένη.
Για να πω την αλήθεια, θα θελα να έβγαινε σε μορφή κραγιόν ώστε να μη λερώνω το δάχτυλο, αλλά τί να κάνουμε.
Έχω πάρει τη φράουλα, και κάνει τα χείλη σαν δαγκωμένα, ζουμερά και γυαλιστερά. Τέλειο!!
Στο εξωτερικό το έχουν και είναι αυτό.. https://www.thebodyshop.co.uk/shop-by-range/strawberry/born-lippy-stick-lip-balm-strawberry.aspx
Όμως στην Ελλάδα το χω βρει μόνο σε βαζάκι https://www.google.gr/imgres?imgurl=...2InUrefCIOphAflsoHIDw&ved=0CEQQ9QEwAg&dur=445
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Άννα, λιπ μπαλμ. Στο προτείνω γιατί με το λιποζάν (όλα εκτός απο το ροζ και το μπλε) μου ξεραίνονταν περισσότερο τα χείλη. Του Κορρέ αφήνουν απαλό χρώμα. :)
Εκτός από ένα σε βαζάκι με ασπρουλί καπάκι.
Είμαι που είμαι ΄σαν το γάλα όλο το χρόνο πήγα και το έβαλα μία μέρα χωρίς να το δω και ήμουν σαν ζόμπι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εννοείς λιποζάν σε βαζάκι; Ή του Κορρέ;

Όλα τα λιποζάν αφήνουν χρώμα εκτός απο τα δύο που ανέφερα που γυαλίζουν μόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Το λιπμπάλμ της apivita,που προαναφέρθηκε,το είχα λατρέψει. Έπαιρνα το ροζ σκούρο,που έδινε και μία απόχρωση στα χείλη.
Και,αν θυμάμαι καλά,συγκριτικά με τα υπόλοιπα lipbalm από άλλες εταιρείες,έχει το μεγαλυτέρο ποσοστό φυτικών συστατικών. Για μένα μετράει αυτό ως κριτήριο,μιάς και το "τρώω" όλη την ώρα. :P
Το liposan πάλι,μόνο για απόχρωση το παίρνω για κάνα πρωί,που με τρώει απίστευτα η βαρεμάρα να βάφομαι.Από ενυδάτωση,μηδέν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
Το λιπμπάλμ της apivita,που προαναφέρθηκε,το είχα λατρέψει. Έπαιρνα το ροζ σκούρο,που έδινε και μία απόχρωση στα χείλη.
Και,αν θυμάμαι καλά,συγκριτικά με τα υπόλοιπα lipbalm από άλλες εταιρείες,έχει το μεγαλυτέρο ποσοστό φυτικών συστατικών. Για μένα μετράει αυτό ως κριτήριο,μιάς και το "τρώω" όλη την ώρα. :P
Το liposan πάλι,μόνο για απόχρωση το παίρνω για κάνα πρωί,που με τρώει απίστευτα η βαρεμάρα να βάφομαι.Από ενυδάτωση,μηδέν.

Δοκίμασε τη νέα σειρά της liposan που προανέφερα, προσφέρουν ενυδάτωση! Καμία σχέση με το κλασσικό μπλε liposan! Όσο για της apivita κι εγώ τα λάτρευα, μέχρι που δυστυχώς μου προκάλεσαν αλλεργία, όσα από τη σειρά και να δοκίμασα έκτοτε μου δημιουργούσε πρόβλημα. :( Αλλά αν σου ταιριάζουν και δεν έχεις θέμα, εννοείται είναι τέλεια! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top