Το πρώτο σας φιλί

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,007 μηνύματα.
Πριν λίγες μέρες διηγήθηκα την ιστορία του πρώτου μου ερωτικού φιλιού.
Ήταν μέσα στις εξετάσεις του Μαΐου. Τελείωνα την Α λυκείου κι εκείνη τη Γ γυμνασίου. Είμασταν μαζί από μικρά, καθώς οι γονείς μας ήταν φίλοι. Εκείνο το απόγευμα ήρθε σπίτι μου να τη βοηθήσω λίγο στα μαθηματικά της. (Από μικρός το είχα το κουσούρι). Κλειστήκαμε στο δωματιό μου και οι απορίες της λύθηκαν γρήγορα (αρκετά αργότερα έμαθα ότι ήταν πρόσχημα), έτσι καθήσαμε στο κρεβάτι μου και ακούγαμε μουσική. (Παρένθεση: Από καιρό εκείνο που ένοιωθα μέσα μου για το κορίτσι αυτό δεν ήταν η παιδική μας φιλία, επιθυμούσα έντονα να συναντηθούμε και όταν ήμασταν μαζί το στομάχι μου έτρεμε. Ήθελα να της πω ή να κάνω κάτι, αλλά δεν είχα το θάρρος, ντρεπόμουν, φοβόμουν και δεν τολμούσα. Κλείνει η παρένθεση). Ακούγοντας λοιπόν παλιά μουσική (ήταν Pink Floyd "wish you were here", ξέρετε εκείνο το μεγάλο κομμάτι) αρχίσαμε παιχνιδάκια και χαδάκια. Σε μια στιγμή παίρνω τη μεγάλη απόφαση, σκέφτομαι μερικά αρχαία ρητά (ή ταν ή επί τας, θαρσείν χρη, ή τώρα ή ποτε κλπ), οπότε προγραμματίζω έναν αυθορμητισμό, τη βουτάω και της δίνω ένα δυνατό φιλί. Ανταποκρίθηκε απαλά, αλλά αμέσως μετά έμεινε για λίγο ακίνητη. Παγώνω, λέω μέσα μου: ωχ τώρα την πατήσαμε, θα μου πει να μείνουμε φίλοι και τέτοια, οπότε πάει το όνειρο. Και τι μου λέει το ...παλιόπαιδο? "Βρε χαζούλη, γιατί άργησες τόσο να το κάνεις αυτό?" και με βουτάει και με φιλάει κι αυτή..... Νομίζω ότι η συνέχεια είναι αυτονόητη. Θα προσθέσω μόνον ότι με την κοπέλα αυτή είμαστε ακόμα μαζί....
Σας είπα ακόμα ότι με την κοπέλα αυτή είμαστε ακόμα μαζί. Αυτά που έγραψα, τα διάβασε πριν τα στείλω και δεν με …λογόκρινε κάπου. Θέλει όμως να συμπληρώσει την αφήγησή μου και με το πώς είδε τα ίδια γεγονότα αλλά από τη δική της πλευρά. Λοιπόν, να σας συστήσω την Ίριδα, (δεν έχει λογαριασμό στο ischool):
Ιριδα: Δεν μπορω να το προσδιορισω να εγινε απο τη μια στιγμη στην αλλη, μαλλον ηταν σταδιακο το οτι επαψα να βλεπω το Δια σαν το παιδι που παιζαμε απο μωρα. Πηγαιναμε στο ιδιο γυμνασιο αλλα στο σχολειο δεν μου εδινε σχεδον καμια σημασια, ενω οταν βρισκομασταν οικογενειακα καναμε καλη παρεα. Οταν ημουν 2α γυμνασιου και αυτος 3η μαλλον καταλαβα οτι ενοιωθα κατι όχι ασημαντο γιαυτον. Ομως ειχε τις παρεες του και ουτε ειχε καταλαβει οτι φροντιζα να πηγαινω οπου πηγαινε και οταν συναντιομασταν στην αυλη η στη σκαλα μουλεγε ενα βιαστικο γεια και χανοταν με τους φιλους του. Ποτε δεν καταλαβε οτι οταν ειχε γυμναστικη ζητουσα αδεια και εβγαινα εξω απο την ταξη για να τον δω να παιζει μπασκετ. Τα αγορια εισαστε μπουχεσες σ’αυτα τα πραγματα. Οταν πηγα 3η γυμνασιου και αυτος λυκειο η κατασταση χειροτερεψε. Τον εβλεπα μονον στην αυλη και παντα ηταν πολυασχολος και δημοφιλης και περιτριγυρισμενος απο κοσμο. Ειδικα οταν τον εβλεπα να μιλαει με κοριτσι μου ερχοταν να παω να της ξεριζωσω τα μαλλια. Οταν πηγαινα να του μιλησω παντα καποιος η καποια τον φωναζε και αυτος μου ελεγε με συγχωρεις τα λεμε άλλη φορα. Τα λεω όλα αυτά γιατι και ο Διας με εχει ρωτησει γιατι δεν εκανα εγω καποια κινηση αφου ενδιαφερομουν γιαυτον. Δεν ηταν δυνατον να κανω εγω κινηση για τα δεδομενα της ηληκιας μου τοτε. Ηταν ο μεγαλος και ημουν η μικρη. Αυτος ηταν ο δημοφιλης, ο δραστηριος με τις παρεες και τις πολλες ασχολιες. Αισθανομουν ερωτευμενη μαζι του αλλα παντα εκανα τη σκεψη οτι σιγα μην κοιταξει αυτος εμενα. Ομως τον σκεφτομουν συνεχεια, τον εβλεπα στα ονειρα μου και τον ηθελα πολυ και εδιωχνα ολα τα αλλα αγορια που με πλησιαζαν. Μεχρι που καπου την ανοιξη ενοιωσα σαν κατι να αλλαζει. Μου φανηκε ότι καπου καπου με κοιτουσε από μακρια και περα απο το σκετο γεια μου ελεγε μερικες παραπανω κουβεντες. Εκεινο τον καιρο δεν ξερω γιατι δεν πολυσυναντιομασυαν οικογενειακα. Μια μερα ετρωγε σοκολατα στην αυλη και με φωναξε και μου εδωσε τη μιση. Μη γελασετε αλλα το περιτυλιγμα αυτης της σοκολατας το εχω ακομα φυλαγμενο οπως στη διαφημηση. Εβλεπα διαρκως να αλλαζει η συμπεριφορα του προς εμενα αλλα ελεγα μπα απο ευγενεια το κανει. Ημουν απογοητευμενη και παντα κατεληγα ότι σιγα μην κοιταξει εμενα ο Διας. Μεχρι που μια Παρασκευη στις εξετασεις που τη Δευτερα θα εγραφα μαθηματικα, την ωρα που εφευγα με φωναξε αυτος και καθησαμε αρκετη ωρα στο παγκακι και συζηταγαμε. Πανω στην ωρα που θα αποχαιρετιομασταν μου ηρθε μια απελπισμενη ιδεα. Ηξερα το βιτσιο του να παριστανει τον καθηγητη και του ζητησα αν μπορει την Κυριακη να με βοηθησει σε καποιες αποριες μου στα μαθηματικα. Δεχτηκε και μου ειπε να παω σπιτι του κατά τις 5 το απογευμα γιατι μετα μαλλον θα εφευγε. Εφτιαξα μια λιστα από φανταστικες αποριες μου και πηγα. Μαλλον δεν ημουνα καλη σ’αυτο γιατι οι δηθεν αποριες μου λυθηκαν σε 10 λεπτα οποτε εκλεισε το τετραδιο και μου ειπε καλη επιτυχια.
Φοβηθηκα οτι ετσι με εδιωχνε αλλα η ευχαριστη εκπληξη ηταν οτι με ρωτησε αν ηθελα να ακουσουμε μουσικη. Σαν τρελη ηθελα. Καθησαμε στο κρεβατι του και ακουγαμε μουσικη και μιλουσαμε και αρχισαμε τα χαζοπαιχνιδια με τσιμπηματα και γαργαληματα. Σε μια στιγμη χτυπησε το κινητο του και συζητουσε με καποιον να πανε καπου αλλα ειπε οτι δεν μπορει γιατι εχει δουλεια. Καταλαβα οτι εγω ημουνα η δουλεια του. Οταν εκλεισε τον ρωτησα ταχα αν θελει να φυγει και δεν το κανει για μενα και ειπε μπα βαριεμαι να βγω σημερα. Συνεχισαμε τα παιχνιδια με γαργαληματα και χαδια και αγκαλιτσες. Σε μια στιγμή καθως ημασταν ψιλοαγκαλιασμενοι εντελως ξαφνικα και απροειδοποιητα με εσφιξε με εφερε κοντα του και μου εδωσε ενα δυνατο και μαλλον ατσαλο φιλι στα χειλια που σχεδον με πονεσε. Οπως και για αυτον ετσι και για μενα ηταν το πρωτο μου φιλι. Ηταν αυτο που περιμενα και ονειρευομουν πολυ καιρο. Αισθανθηκα ενα γλυκο μουδιασμα σε ολο μου το σωμα. Ανταποκριθηκα αυτοματα στο φιλι. Ομως και παλι για μια στιγμη διστασα και φοβηθηκα και αστραπιαια σκεφτηκα πολλα πραγματα μαζι. Σκεφτηκα ακομα και να του δωσω χιλοπιτα η αναβολη αλλα ευτυχως εκανα αυτο που πραγματικα ενοιωθα και τον ρωτησα γιατι αργησε τοσο να το κανει αυτο. Οταν ειδα το υφος που πηρε και τα χρωματα που αλλαξε δεν κρατηθηκα και τον φιλησα κι εγω. Οπως ειπε και ο Διας η συνεχεια ηταν προφανης. ____________________ “Ιριδα”
Υ.Γ.1. (by Dias) : Η εικονογράφηση του κειμένου είναι δική μου.
Υ.Γ.2. (by Dias) : Ανάβυσσος η ψυχή της γυναίκας.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
D'aaaaw, so sweet :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Definitely a keeper :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Natassa thessal

Νεοφερμένος

Η Natassa thessal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Λοιπον, θελω και γω να μοιραστω αυτη την εμπειρια μου...
Ηταν πολλη πολλη ομορφη....
Ημουν αρκετα μεγαλη, εως υπερβολικα για τα σημερινα δεδομενα, αλλα δεν το μετανιωσα καθολου...
Μολις ειχα τελειωσει το σχολειο, καλοκαιρακι, και ημουν με τις φιλες μου σε καμπινγκ... εκει στην παραλια γνωρισαμε κατι τυπους μεγαλυτερους απο εμας.. οι φιλες μου τους θεωρουσαν χαζους και πεφτουλες, οντως ηταν! εγω με την πρωτη ματια "ερωτευτηκα", γιατι δεν μιλαμε για κανονικο ερωτα τον πιο ωραιο της παρεας, ενα παιδι 22 χρονων, γυμνασμενο με τα ωραιοτερα πρασινα ματια του κοσμου... με φλερταρε και εγω κοκκινιζα συνεχεια... μετα απο 2 μονο μερες που μιλουσαμε στην παραλια με πηρε να περπατησουμε οι δυο μας και τοτε μπροστα στην παραλια, με μια υπεροχη βραδια που -ναι- επεφταν τα αστερια και ειχε μουσικη απο το μπιτσ μπαρ με σηκωσε στην αγκαλια του και με φιλησε!!! Δεν ξεχνιεται αυτη η εμπειρια.. κοκκινισα απιστευτα και εσκυψα ντροπιασμενη το κεφαλι... τοτε δεν ειχα καταλαβει την αξια του φιλιου.. τωρα ομως που εχουν ερθει και αλλα φιλια συνειδιτοποιω οτι οσο και αν με πληγωσε μετα αυτο το παιδι αξιζε ο κοπος, γιατι ηταν μια απο τις ωραιοτερες αναμνησεις!!!!!! <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elepan

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Ρε συ Ίριδα, με αυτά που έγραψες παραλίγο να ερωτευτώ τον Δία εγώ! :P

Το πρώτο μου φιλί δεν το έδωσα, μάλλον το πήρα. Ήμουν κάπου στα 17 με 18.
Πάντα μεγαλοέδειχνα, λόγω μεγάλου ύψους και όγκου. Βάλε και τα μούσια…. με έκαναν γύρω στα 23. Και ενώ το παρουσιαστικό έδειχνε εμπειρία, στην πραγματικότητα ο χαρακτήρας απείχε πολύ.
Ήμουν εσωστρεφής και δεν πλησίαζα εύκολα, παρ’ ότι υπήρχαν κοπέλες που μου άρεσαν.
Φοβόμουν και την απόρριψη, είχα πέσει και με τα μούτρα στα μαθήματα και δεν το πολυσκεφτόμουν.

Κάποια στιγμή, μια κοπέλα από την γειτονιά με κάλεσε για να της φτιάξω κάτι ηλεκτρονικά.
Έπιαναν πάντα τα χέρια μου και φυσικά δεν της το αρνήθηκα.
Η κοπέλα ήταν καστανόξανθη και πανέμορφη και αν θυμάμαι καλά ήταν 26 ετών.
Όσο της εξηγούσα με κοιτούσε μέσα στα μάτια. Λέω από μέσα μου, μάλλον δεν έχει καταλάβει τίποτα.:worry:
Συνέχιζα εγώ να μιλάω, πιστεύοντας πως άκουγε αυτά που της έλεγα. Σε κάποια φάση μου λέει: Τι όμορφο χρώμα που έχουν τα μάτια σου.
Εγώ ο χάνος :confused: συνέχιζα να εξηγώ. Με ξανακοιτάζει, μου χαμογελάει και με αρπάζει και με φιλάει. Δεν θυμάμαι να το ανταπόδωσα, γιατί είχα μείνει κάγκελο.



Αργότερα, είχαμε μια συνέχεια με την κοπέλα αυτή, αλλά αυτό είναι κάτι που δεν σας αφορά. :P



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma_Libre

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alma_Libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Εγώ 13 κι εκείνος 11 ... Οι γονείς μας .. φίλοι, οικογενειακοί.
Εκείνος μικρότερος αλλά δε μασούσε....Είχαμε πάει για μερικές μέρες σπίτι του, κάναμε παρέα, δε μέναμε όμως στην ίδια πόλη για να υπάρχει συχνή επαφή...κοιμόμασταν σε πολύ κοντινά δωμάτια τότε, Το τελευταίο βράδυ που όλοι είχαν κοιμηθεί εμείς αποφασίσαμε να κάνουμε λίγη παρέα στο δωμάτιο του. Εκείνο το βράδυ με φίλησε .. απίστευτη αίσθηση, καρδιοχτύπι, αγωνία....Τέλειο με μια λέξη και για τους δυο. Εκτοτε δεν ξανα έγινε ποτέ τίποτα μιας και το επόμενο πρωί φύγαμε με τους γονείς μου και ποτέ ξανά δεν βρεθήκαμε μόνοι .. πάντα υπήρχαν ο αδερφός του και ξαδέρφια να κοιμούνται παρέα του και η παιδική αθωότητα δεν μας επέτρεπε να σκεφτούμε κάτι περισσότερο. Στα 17 είχαμε ξανα βρεθεί πάλι, αλλά ολα είχαν αλλάξει πια. Έχω να τον δω πάνω απο 6 χρόνια .. μαθαίνω όμως νέα του ... Ωραιες ανέμελες εποχές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Άκυρο αλλά μόλις είδα Alma_Libre νόμιζα πως έκανα κανα λάθος ποστ :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άκυρο αλλά μόλις είδα Alma_Libre νόμιζα πως έκανα κανα λάθος ποστ :confused:



Wtf? Και εγώ ειπα “τι 17 λέει αυτή αφού είχε πει πως είναι μικρότερη“ :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma_Libre

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alma_Libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Σας μπέρδεψα λίγο .. χα χα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Ηρώ_

Δραστήριο μέλος

Η _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Σκηνοθέτης και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Προσπαθώ να το ξεχάσω.Ήταν ξαφνικό,ηλίθιο και με κάποιον που δεν ήθελα πραγματικά.Μακάρι να μην είχε γίνει.
Γιαυτό θεωρώ άλλο πρώτο μου φιλί :P
Συμφωνώ απόλυτα..:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Α ρε Ίριδα!
Τουλάχιστον Δία εσύ να τη συμπεριφέρεσαι καλά μετά από τόση υπομονή που έδειξε μέχρι να πάρεις μπρος τόσο καιρό! Όχι όπως ο άλλος ο Δίας που την τιμώρησε την καημένη!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,007 μηνύματα.
Α ρε Ίριδα!
Τουλάχιστον Δία εσύ να τη συμπεριφέρεσαι καλά μετά από τόση υπομονή που έδειξε μέχρι να πάρεις μπρος τόσο καιρό! Όχι όπως ο άλλος ο Δίας που την τιμώρησε την καημένη!!!:P
Μα, κι εγώ την τιμωρώ και μάλιστα καθημερινά . . .
. . . με χάδια, αγκαλιές, φιλιά . . .
. . . κλπ.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Μα, κι εγώ την τιμωρώ και μάλιστα καθημερινά . . .
. . . με χάδια, αγκαλιές, φιλιά . . .
. . . κλπ.


Βαλτε και αλλα στο προγραμμα σας.Χειροπεδες,κανενα μαστιγιακι.Στη συγχρονη εποχη η φαντασια κραταει το παθος ζωντανο.Αν και οι χειροπεδες και το μαστιγιο για τιμωρια ειναι κοινοτυπα πλεον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nικόλας

Νεοφερμένος

Ο Nικόλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ΑΑΑΑΧΧΧΧΧ.....λοιποοον εγω ημουν ερωτευμενος με μια κοπελα απο την β' γυμνασιου και ντρεπομουν παρα πολυ να της μιλησω για αυτο (ειχαν γινει και κατι μικροβλακειες αναμεσα) . 19 Νοεμβριου 2012, Α' λυκειου επιτελους βρεθηκαμε και οι δυο πισω απο το σχολειο και της ειπα οτι ενιωθα για αυτη και τελικα φιλιθηκαμε για πρωτη φορα (εγω γενικα και μαζι της για πρωτη) και τα φτιαξαμε στο τελος :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Νικόλα είστε ακόμα μαζί; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nικόλας

Νεοφερμένος

Ο Nικόλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Οχι δεν ειμαστε πια μαζι - περασαμε πολυ ωραια οσο κρατησε - αλλα παραμενουμε καλοι φιλοι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigonos333

Νεοφερμένος

Ο antigonos333 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Οχι δεν ειμαστε πια μαζι - περασαμε πολυ ωραια οσο κρατησε - αλλα παραμενουμε καλοι φιλοι :)

Παραμένετε καλόι φίλοι; Προσωπικά θα μου έπεφτε πολύ δύσκολο να παραμείνω φίλος της! Και μιλάω από προσωπική εμπειρία, ίσως βέβαια να φταίει και το γεγονός ότι αυτή δεν ήθελε να παραμείνουμε φίλοι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pinkheart

Νεοφερμένος

Η pinkheart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
antigonos333 συμφωνώ.. Αλλά αυτό συμβαίνει μόνο όταν τελικά αποδειχθεί ότι το άλλο άτομο δεν αξίζει μία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nικόλας

Νεοφερμένος

Ο Nικόλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Παραμένετε καλόι φίλοι; Προσωπικά θα μου έπεφτε πολύ δύσκολο να παραμείνω φίλος της! Και μιλάω από προσωπική εμπειρία, ίσως βέβαια να φταίει και το γεγονός ότι αυτή δεν ήθελε να παραμείνουμε φίλοι..

Ειναι μερικες φορες και αυτος ο εγωισμος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Και το φιλί το πρώτο
που `χε φιλιού τη γεύση
και ήταν δροσερή βροχή
Στα παιδικά μου χείλη
να είναι τάχα μέσα σου
μέσα σου μαύρη νύχτα;


Αν εμπνευστούμε από τους στίχους του Λευτέρη Παπαδόπουλου και τη μουσική του Γιάννη Γλέζου
Ναι το πρώτο φιλί ήταν σαν δροσερή βροχή:redface::redface::redface:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top