Προτείνετε ένα βιβλίο

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Εκτός από τον κώδικα του Da Vinvci, άρχισα χωρίς να τελειώσω ποτέ και τον πίνακα της Φλάνδρας. Είχε ενδιαφέρον και ήταν σαφώς καλύτερο από τον κώδικα αλλά το παρατράβηξε κάποια στιγμη. Τώρα διαβάζω το "κουρδιστό πουλί" του Χαρούκι Μουρακάμι, το οποίο μου φαίνεται αρκετά καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drteddy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο drteddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Προτίνω τα
Ο πίνακας της Φλάνδρας και Η βασίλισα του Νότου του Ρεβέρτε...
Καταπληκτικά βιβλία και τα δύο...

Όπως και ο "Δάσκαλος της ξιφασκίας", "Το αίνιγμα της Σεβίλλης" του ιδίου. Σαφώς ανώτερα από τα προβλέψιμα και επίπεδα του Dan Brown....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
'Ενα από τα αγαπημένα μου βιβλία είναι "Τα μπλουζ του έρωτα και του θανάτου" του Πάτρικ Νιτ. Αν σας ενθουσιάζουν η τζαζ, ο αμερικανικός νότος σε συνδυασμό με έναν απίστευτο έρωτα και μια ευφυή γραφή αυτό το βιβλίο είναι για εσάς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pepper-ann

Νεοφερμένος

Η Pepper-ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Γκαμπριέλ Γκαρσία Μάρκες : Δώδεκα Διηγήματα Περιπλανώμενα
Και μόνο το όνομα του Μάρκες νομίζω ότι είναι ενδεικτικό της ποιότητας του βιβλίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smart

Πολύ δραστήριο μέλος

Η smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,139 μηνύματα.
Ωραίο βιβλίο είναι το '' Ο κόσμος της Σοφίας'' και είναι βασικά φιλοσοφικό!
:clapup:
:clapup:
:clapup:
Πάντως εγώ τρελαίνομαι και για Χάρι Πότερ!!!Μ' άρεσαν όλα τα βιβλία αλλα περισσότερο το 3ο κ το 5ο! :book:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DoLoReS

Νεοφερμένος

Η DoLoReS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Του Χρήστου Γιανναρά το "Σχόλιο στο Άσμα Ασμάτων".
Μου άρεσε πολύ.
Το μεγαλείο της αγάπης και του έρωτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Το τελείωσα προχθές το βράδυ και μπορώ να πω ότι έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη, όπως σχεδόν πάντα από τα βιβλία αυτού του συγγραφέα. Πρόκειται για το καινούργιο μυθιστόρημα του Χ.Α.Χωμενίδη "Το σπίτι και το κελλί". Το προτείνω ανεπιφύλακτα.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Μόλις διάβασα το "Κύκλος του Αίματος" του Jerome Delafosse.
Άλλο ένα από αυτά τα βιβλία με τις μυστικές θρησκευτικές οργανώσεις, τους γρίφους και τους κώδικες που κυκλοφορούν κατά συρροήν πλέον!
Για παραλία πάντως, το προτείνω ανεπιφύλακτα! (υπομονή.... 8-9 μήνες μείνανε μέχρι το καλοκαίρι :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Να προτείνω 2 βιβλία που υπεραγαπώ. Το πρώτο είναι "Ο επίμονος κηπουρός" του Τζον Λε Καρέ. Θα έχετε δει μάλλον την ταινία, όπως κι εγώ. Το βιβλίο όμως είναι πολύ πιο ενδιαφέρον, σε καθηλώνει. Έχει πολλές λεπτομέρειες που δεν υπάρχουν στο βιβλίο και πάνω από όλα ευαισθητοποιεί για σημαντικά ζητήματα όπως η κατάσταση στην Αφρική και ο ακτιβισμός.

Το άλλο είναι "Όταν σκοτώνουν τα κοτσύφια" της Χάρπερ Λι. Μέσα από τα μάτια ενός παιδιού βλέπουμε την κατάσταση στην Αμερική στα χρόνια που ο ρατσισμός μεσουρανούσε. Ο συντηρητισμός και η μισαλλαδοξία σε συδυασμό με χιούμορ και πολύ ωραία γραφή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
Κώδικας DaVinci - The Illuminati

Δεν πιστεύω να υπάρχει κάποιος που να μη τα έχει διαβασει! :rofl:
πειραζει που δε το εχω διαβασει? τοσο καλο ειναι πια!?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fetish

Νεοφερμένος

Η fetish αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
πειραζει που δε το εχω διαβασει? τοσο καλο ειναι πια!?
πιστευω πως το illuminati ηταν πολυ καλυτερο!!!αν βεβαια θεωρησουμε ως δεδομενο οτι ο Dan Brown δεν ειναι λογοτεχνης:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fetish

Νεοφερμένος

Η fetish αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Γκαμπριέλ Γκαρσία Μάρκες : Δώδεκα Διηγήματα Περιπλανώμενα
Και μόνο το όνομα του Μάρκες νομίζω ότι είναι ενδεικτικό της ποιότητας του βιβλίου.

ειναι ο αγαπημενος μου!!!!!!!100 χρονια μοναξιας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
The Broker - John Grisham ... δεν ξέρω πως ακριβώς το έχουν μεταφράσει στα ελληνικά [ή αν το έχουν μεταφράσει ακόμα]...Πάντως είναι αρκετά ωραίο και σε κρατάει σε αγωνία;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Το Κινητό
(Cell)
King Stephen

Σελίδες: 448

Tιμή: ? 7,90

ISBN: 960 450 879 2



Είναι 1η Οκτωβρίου. Ο Θεός βρίσκεται στον Παράδεισό Του, το χρηματιστήριο ανεβαίνει, τα περισσότερα αεροπλάνα είναι στην ώρα τους. Και ο Κλέιτον Ρίντελ από το Μέιν, περπατάει χαρούμενος στους δρόμους της Βοστόνης. Επιτέλους, έχει βρει εκδότη για το κόμικ του. Ετοιμάζεται να γυρίσει σπίτι με δώρα για τη γυναίκα και το γιο του. Όλα τώρα θα πάνε καλύτερα. Ο Κλέι το νιώθει.
Αλλά κάνει λάθος. Τα πάντα αλλάζουν αστραπιαία, όταν αρχίζει ο Παλμός…

Ο Παλμός εξαγριώνει. Στο άκουσμά του ξεχνάς τον πολιτισμένο σου εαυτό. Τα πιο κτηνώδη, καταστροφικά ένστικτά σου έρχονται στην επιφάνεια. Ο Παλμός μεταδίδεται από τα κινητά. Όλα τα κινητά…

Από τη μια στιγμή στην άλλη, ο Κλέιτον και μερικοί ακόμη επιζώντες βουλιάζουν σε μια από τις πιο σκοτεινές και πρωτόγονες εποχές του πολιτισμού. Γύρω τους όλεθρος, σφαγή και κοπάδια ανθρώπων που έχουν επιστρέψει στην κατάσταση του θηρίου…

Δεν υπάρχει σωτηρία από τον εφιάλτη. Αλλά ο Κλέι πρέπει να γυρίσει στο Μέιν. Και καθώς ο ίδιος και οι σύντροφοί του ξεκινάνε σαν πρόσφυγες τη δύσκολη πορεία προς το βορρά, αρχίζουν να βλέπουν παντού το ίδιο παράξενο μήνυμα να τους κατευθύνει: ΚΑΣΟΥΑΚ=ΟΧ-ΤΙΛ. Μια υπόσχεση ίσως. Ή μια απειλή…

Σκεφτείτε… Πόσα κινητά υπάρχουν σήμερα σʼ ολόκληρο τον πλανήτη; Ποιος δεν έχει ένα; Το συνταρακτικό, μακάβριο και σαρκαστικό μυθιστόρημα του Stephen King δεν θέτει απλώς το ερώτημα «Μʼ ακούς;». Το απαντάει μʼ έναν τρόπο που δεν θα ξεχάσετε ποτέ…

Θα το τιμήσω,έχω ακούσει πολύ καλές κριτικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl1936

Νεοφερμένος

Η candygirl1936 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ειναι τοσα πολλα αυτα που εχω διαβασει.........Αλλα πολυ λιγα αυτα που μου εχουν μεινει........

Με κορυφαια ολων τον
"Μπρουτζινο Καβαλαρη" της Πωλινα Σιμμονς και
"Τατιανα και Αλεξαντερ" της ιδιας.............Ε Κ Π ΛΗ Κ ΤΙ Κ Α!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :) :) :) :)
Επισης
Η τριλογια "οι μυθοι των Οτορι" Της Λιαν Χερν
"Το σμηνος των σπουργιτιων" του Τακασι Ματσουοκα

Επισης στην Αγγλικη τους εκδοση αφου δεν εχουν ακομη μεταφραστει στα ελληνικα και δεν εχουν εκδοθει ακομα απο καποιο εκδοτικο οικο......

"The garden summer" της Πωλινα Σιμμονς που αποτελει την συνεχεια των δυο παραπανω...
"The harsh cry of the heron" της Λιαν Χερν που αποτελει και συνεχεια της τριλογιας.
"Autumn bridge" του Τακασι Ματσουοκα που ειναι και αυτο κατα καποιο τροπο συνεχεια του "σμηνους των σπουργιτιων"......

Αυτα και συγνωμη αν σας κουρασα...........:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

scar.lett

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η scar.lett αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
ειναι ο αγαπημενος μου!!!!!!!100 χρονια μοναξιας


το αγαπημένο μου βιβλίο.......και άλλο ένα που κινείται στα ίδια πλαίσια είναι το "και με το φως του λύκου επανέρχονται" της Ζυράννας Ζατέλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Το Κινητό
(Cell)
King Stephen

Σελίδες: 448

Tιμή: ? 7,90

ISBN: 960 450 879 2



Είναι 1η Οκτωβρίου. Ο Θεός βρίσκεται στον Παράδεισό Του, το χρηματιστήριο ανεβαίνει, τα περισσότερα αεροπλάνα είναι στην ώρα τους. Και ο Κλέιτον Ρίντελ από το Μέιν, περπατάει χαρούμενος στους δρόμους της Βοστόνης. Επιτέλους, έχει βρει εκδότη για το κόμικ του. Ετοιμάζεται να γυρίσει σπίτι με δώρα για τη γυναίκα και το γιο του. Όλα τώρα θα πάνε καλύτερα. Ο Κλέι το νιώθει.
Αλλά κάνει λάθος. Τα πάντα αλλάζουν αστραπιαία, όταν αρχίζει ο Παλμός…

Ο Παλμός εξαγριώνει. Στο άκουσμά του ξεχνάς τον πολιτισμένο σου εαυτό. Τα πιο κτηνώδη, καταστροφικά ένστικτά σου έρχονται στην επιφάνεια. Ο Παλμός μεταδίδεται από τα κινητά. Όλα τα κινητά…

Από τη μια στιγμή στην άλλη, ο Κλέιτον και μερικοί ακόμη επιζώντες βουλιάζουν σε μια από τις πιο σκοτεινές και πρωτόγονες εποχές του πολιτισμού. Γύρω τους όλεθρος, σφαγή και κοπάδια ανθρώπων που έχουν επιστρέψει στην κατάσταση του θηρίου…

Δεν υπάρχει σωτηρία από τον εφιάλτη. Αλλά ο Κλέι πρέπει να γυρίσει στο Μέιν. Και καθώς ο ίδιος και οι σύντροφοί του ξεκινάνε σαν πρόσφυγες τη δύσκολη πορεία προς το βορρά, αρχίζουν να βλέπουν παντού το ίδιο παράξενο μήνυμα να τους κατευθύνει: ΚΑΣΟΥΑΚ=ΟΧ-ΤΙΛ. Μια υπόσχεση ίσως. Ή μια απειλή…

Σκεφτείτε… Πόσα κινητά υπάρχουν σήμερα σʼ ολόκληρο τον πλανήτη; Ποιος δεν έχει ένα; Το συνταρακτικό, μακάβριο και σαρκαστικό μυθιστόρημα του Stephen King δεν θέτει απλώς το ερώτημα «Μʼ ακούς;». Το απαντάει μʼ έναν τρόπο που δεν θα ξεχάσετε ποτέ…

Θα το τιμήσω,έχω ακούσει πολύ καλές κριτικές.

Το τελείωσα.Πραγματικά εξαιρετικό.Ισάξιο με το Κοράκι.(κ παρόμοια πλοκή)

King is back!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula1924

Νεοφερμένος

Η haroula1924 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Το ''Εκατό χρόνια μοναξιά'' του Γκαμπριέλ Γκάρσια Μαρκές.
Πολύ ωραίο... Δεν ξέρω αν ξαναεκδόθηκε όμως.
Εγώ διάβασα αυτό της μητέρας μου(από το '80κάτι),
στην αρχή δύσπιστα (δεν την εμπιστεύομαι:devil: ) αλλά μετά το λάτρεψα!!!!!!!!!!
:clapup: :clapup:
Άλλα:
  1. Η τρίλογια του κόσμου(όλη)
  2. ο Θεός των μικρών πραγμάτων
  3. Φυσικά Χάρι Πότερ!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Και για να μην μεινουν παραπονεμενες οι μικρες μας φιλες:

ΤΟ ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΤΗΣ ΣΤΑΧΤΟΠΟΥΤΑΣ


Συγγραφέας : ΚΟΛΕΤ ΝΤΟΟΥΛΙΝΓΚ
Εκδότης : ΓΛΑΡΟΣ
Τιμή : 8,80 ?
Τιμή Προσφοράς : 7,92 ?
Κατηγορία : ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ
Υποκατηγορία : Γυναίκα
Ηλικία : 18 και πάνω
ISBN : 960-275-101-0
Σελίδες : 285
Εξώφυλλο : Μαλακό
Διαστάσεις : 14X21 εκ
Κυκλοφόρησε : 1983
Διαθεσιμότητα : Αποστολή σε 1 - 12 μέρες [FONT=Arial,Helvetica]
H περιγραφή είναι από τον εκδότη
«Μια και μοναδική ελπίδα υπάρχει για μας τις γυναίκες ν' απελευθερωθούμε πραγματικά, κι αυτή είναι να χειραφετηθούμε από μέσα. Η θεωρητική τοποθέτηση αυτού του βιβλίου είναι πως η προσωπική, ψυχολογική εξάρτηση -η βαθιά επιθυμία μέσα μας ν' αναλάβουν οι άλλοι τη φροντίδα μας- είναι η κυριότερη δύναμη που κρατάει αιχμάλωτη τη γυναίκα σήμερα.Το ονομάζω αυτό «Σύνδρομο της Σταχτοπούτας» -ένα δίχτυ από απωθημένες στάσεις και φόβους που κρατάει τις γυναίκες σ' ένα είδος μισόφωτου, κάνοντάς τες να αποφεύγουν την πλήρη χρήση του μυαλού και της δημιουργικότητάς τους. Σαν την Σταχτοπούτα, οι γυναίκες περιμένουν κάτι εξωτερικό ν' αλλάξει τη ζωή τους.» Colette Dowling
[/FONT]

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Μιας και φτασαμε εδω, να προσθεσω και το αγαπημενο μου βιβλιο


ΑΚΟΥ ΑΝΘΡΩΠΑΚΟ
Τιμή: 6,50 ?
Συγγραφέας: ΡΑΙΧ ΒΙΛΧΕΛΜ
Εκδόσεις: ΙΑΜΒΛΙΧΟΣ

Διαθέσιμο
Περιγραφή: Εδώ ο Ράιχ παρακολουθεί στην αρχή με αφέλεια, κατόπιν με απορία και τέλος με τρόμο το τι κάνει ο Ανθρωπάκος στον εαυτό του, πόσο υποφέρει και πώς δολοφονεί τους αληθινούς του φίλους . Μας δείχνει, επίσης, πώς συμπεριφέρεται στους συνανθρώπους του όταν αποκτά κάποια δύναμη και πόσο θηριώδης μπορεί να γίνει όταν η δύναμη τον καταλαμβάνει.
Το έργο αυτού του μεγάλου οραματιστή που αγάπησε τον άνθρωπο και τον πίστεψε όσο λίγοι, δυστυχώς παραμένει πάντα επίκαιρο. Οι αλλαγές που έγιναν από το θάνατό του μέχρι τώρα στην ανθρώπινη συνείδηση είναι πολύ λίγες και τούτο φαίνεται στη σημερινή παγκόσμια κατάσταση. Αρνούμαστε να κοιτάξουμε τον εαυτό μας στον καθρέφτη. Αρνούμαστε να αποδεχθούμε τις απλές αλήθειες της ζωής και να αφεθούμε στο ορμητικό ρεύμα της. Συρόμαστε πίσω από τους μεγαλόσχημους φαφλατάδες που μας εμπλέκουν σε οδυνηρούς και ανόητους πολέμους. Για όλα αυτά τα δεινά ευθύνεται ο ανθρωπάκος που πεισματικά εξακολουθούμε να κρύβουμε και να διατηρούμε μέσα μας, πίσω από τα πολλά ετερόφωτα προσωπεία μας.


Σελίδες: 121
ISBN: 960-268-139-Χ

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Επισης, ενα αλλο βιβλιο που αναφερεται (με λιγο περιεργο τροπο) στο πως βλεπουμε τον εαυτο μας, ειναι και το "Ακου ανθρωπακο" του Β.Ραιχ.
Ειδικοτερα, για θεματα ερωτικα-σεξουαλικα πιστευω οτι ο Ραιχ ειναι πολυ ευστοχος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Bisbirikos, έχεις ωραίο γούστο.


Συσσωρευτή οργόνης όμως, έχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Εχω.
Και κουβερτα και οργονοβολο.
Με Ραιχ ασχολουμαι περ 15 χρονια.
Εσυ εχεις ή θα με παρεις στο ψιλο?
(οχι οτι θα με πειραξει, συνηθισα πια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top