Τις δουλειές του σπιτιού ποιος θα τις κάνει;

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
...τώρα πάντως κατάλαβα γιατί το πρώην αφεντικό μου καθυστερούσε τόσο πολύ να φύγει από τη δουλειά ενώ δεν τον είχαμε ανάγκη! :hehe:

Δε νομιζω οτι ειχε σχεση με αυτο...απλα δε θα γουσταρε να βρισκεται περισσοτερες ωρες σπιτι του...ο,τι κι εαν σημαινει αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Τι να πω. Εσύ θα ξέρεις καλύτερα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
δεν ξερω τι σημαινει ρατσισμος, εγω ξερω λογικες και με επιχειρηματα αποδειξεις..
τιποτα αλλο δεν δεχομαι..
και δεν δεχομαι δογματα ειτε προοδευτικα ειτε φασιστικα....
.....
αναλογα τις ικανοτητες και προτιμησεις του καθενα...

βεβαια πρακτικα σε ενα ζευγαρι το καθε μελος πρεπει να κανει οτι μπορει για να επιβιωσει ...
κοινως πρακτικα θα βοηθουσα στο σπιτι οπως μπορουσα και περιμενω να κανει και η γυναικα μου το ιδιο..
Είναι κρίμα που υπεκφεύγεις... ακόμα και στο ότι όλοι οι άνθρωποι είναι ίσοι, ανεξαρτήτως χρώματος.
Όπως και στην ερώτηση της ονειροεκδίκησης, που επίτηδες ήταν τόσο συγκεκριμένη ώστε να μην γεννάει και τόσα ζόρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
δεν ξερω τι σημαινει ρατσισμος, εγω ξερω λογικες και με επιχειρηματα αποδειξεις..
τιποτα αλλο δεν δεχομαι..
και δεν δεχομαι δογματα ειτε προοδευτικα ειτε φασιστικα...

Λεπον...να μαθεις τοτε:
Ο ρατσισμός είναι το δόγμα που αναπτύσσεται με σύνδεσμο συγκεκριμένα γνωρίσματα (εθνικά, θρησκευτικά, πολιτιστικά κ.λπ.) προκειμένου ν΄ αναγάγει μια ομάδα (κοινωνική, φυλετική, θρησκευτική, ως υπέρτερη άλλων. Το πιο συνηθισμένο είδος ρατσισμού, και αυτό που έχει δώσει την αρχική ονομασία στην λέξη (από την αγγλική race = φυλή), - λεγόμενος "ρασιαλισμός", ή εκ της ιταλικής "ράτσα" (razza) ο φυλετικός ρατσισμός.
Οι ρατσιστές πιστεύουν σε βιολογικές διαφορές μεταξύ των φυλών, βάσει των οποίων και προσδιορίζουν αυτές σε ανώτερες και κατώτερες. Έτσι, με την θεωρία αυτή υποστηρίζουν ότι η φυλή με συγκεκριμένα (ανώτερα) εξωτερικά ή ανθρωπολογικά χαρακτηριστικά, έχει το δικαίωμα να θεωρεί εαυτόν της ανώτερη από τις άλλες.
απο Βικιπαίδεια

Και περι δογματος: Ο όρος δόγμα σημαίνει «γνώμη, φρόνημα» το οποίο οι οπαδοί της αποδέχονται ως αληθινό και αναμφισβήτητο.
απο Βικιπαίδεια

Εσυ γραφεις:
"Για ολα χρειαζεται αποδειξη.....ετσι κανουν οι ορθολογιστες οπως εσυ πιστευω.."

Δηλαδη θελεις αποδειξεις για το οτι οι εγχρωμοι ειναι ισοι με τους λευκους. Σωστα?
Η αποψη σου ποια ειναι αληθεια? Ειναι ισοι ή οχι? Εχεις κατασταλαξει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
βλεπω μια επιθετικοτητα?
ταραξτε λιγο τα νερα του πολιτικως ορθου μυαλου σας..μπορει να κανει καλο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
βλεπω μια επιθετικοτητα?
ταραξτε λιγο τα νερα του πολιτκου ορθου στο μυαλο σας..μπορει να κανει καλο..

το αυτό και δι υμάς :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
βλεπω μια επιθετικοτητα?
ταραξτε λιγο τα νερα του πολιτκου ορθου στο μυαλο σας..μπορει να κανει καλο..

Σε ποια επιθετικοτητα αναφερεσαι?
Επειδη ζητησα την αποψη σου σε ενα θεμα?
Και υπ'οψιν...δε διατηρω το μονοπωλιο της αληθειας. Ασε τα περι "πολιτικως ορθου" και απαντησε, εαν θελεις να γινει διαλογος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ας αφήσουμε το ρατσιστικό κομμάτι για κάποιο άλλο θέμα. Ας γυρίσουμε πάλι στο θέμα μας κι αν θέλει ο Άγγελος ας απαντήσει:
Τις δουλειές του σπιτιού, ....ποιος θα τις κάνειΣ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Τις δουλειές του σπιτιού, ....ποιος θα τις κάνειΣ;
οποιος μπορει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Τις δουλειές του σπιτιού, ....ποιος θα τις κάνειΣ; :P
οποιος μπορει
Το βλέπετε ότι κατά βάση είναι αθώος? Δεν έγραψε "όποιος μπορείΣ"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ειδατε τι κανει ενα Σ?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αμε...!
Να δεις τα 2 τι εκαναν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
καλοοοοοοοοοοο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Τις δουλειές του σπιτιού ποιός θα τις κάνει;

Εγώ μαγειρεύω. Τα υπόλοιπα θα τα αφήνω αλλού...:P

Πλακίζω μωρέ πώς κάνετεεε....ωωω


Τις δουλειές του σπιτιού θα τις κάνει όποιος έχει όρεξη και χρόνο!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Εγώ μαγειρεύω. Τα υπόλοιπα θα τα αφήνω αλλού...:P

Πλακίζω μωρέ πώς κάνετεεε....ωωω


Τις δουλειές του σπιτιού θα τις κάνει όποιος έχει όρεξη και χρόνο!:)


και αν δεν εχει κανεις ορεξη και χρονο θα βρωμισουμε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
και αν δεν εχει κανεις ορεξη και χρονο θα βρωμισουμε.:P
Θα εχουμε 1 φορα την βδομαδα γενικη από καθαριστρια...Simple!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
και αν δεν εχει κανεις ορεξη και χρονο θα βρωμισουμε.:P
Ας βρωμίσουμε, εμείς να μαστε καλά και όλα τα άλλα είναι δευτερεύοντα :)

Πάντως, όταν η δική σου εργατοώρα κοστίζει σημαντικά περισσότερο από της καθαρίστριας, αυτό που λέει η Μάρω είναι όχι μόνο το καλύτερο όλων, αλλά και οικονομικότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
τις δουλειες του σπιτιου...α ξερω να κανω ολες τις "γυναικιες"(ελεος δν ειναι γυναικιες, απλα οι γυναικες αναγκαζονται αμα ειμαστε χαραμοφαηδες!) δουλειες και δν εχω προβλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μικρή Αννούλα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Δεν είναι ένα ακόμη θέμα περί ισότητας ούτε διαμάχης των δύο φύλων.
Είναι μια απλή (και ύπουλη :P ) ερώτηση που μου κατέβηκε τώρα που ετοιμάζομαι να σφουγγαρίσω(βασικά για να το καθυστερήσω γιατί βαριέμαι:) ).
Εστω ότι έρχεται η στιγμή που συζείτε ή παντρευεστε καποιον/α και φυσικα το σπιτάκι σας δεν θα είναι αυτοκαθαριζόμενο και τα ψώνια δεν θα ερχονται μόνα τους απο το σούπερ μάρκετ, οπότε πως έχετε στο μυαλό σας να κατανεμηθούν οι δουλειές του σπιτιού;
Και μην σας φαίνεται τόσο απλο θεμα καμμια φορά είναι απαραίτητη συνθήκη για μια ομαλή συμβίωση;)

Το καλύτερο είναι να έχεις την οικονομική δυνατότητα ώστε να αναθέτεις όλα αυτά τα βαρετά που πρέπει να γίνουν,σε άλλους!Αλλά επειδή δεν την έχει κανείς και επειδή μου τη δίνει να βλέπω γυναίκες που έχουν στους ώμους όοοολο το βάρος του νοικοκυριού...
Λέω μισά μισά!:D
Για παράδειγμα:
-Εσύ μαγειρεύεις,εγώ θα καθαρίσω το μπαλκόνι
-Εσύ σφουγγαρίζεις,εγώ σιδερώνω
-Εσύ πας σούπερμαρκετ,εγώ απασχολώ τα παιδιά...κοκ
Κάπως έτσι τέλοσπάντων :)
Μου φαίνεται και το πιο δίκαιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓΙΩΡΓΟΣ-34

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΩΡΓΟΣ-34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
δεν νομιζω οτι υπαρχει τετοια βαση ..
το προβλημα ειναι οτι δεν καταλαβαινεις τι ζητας απο καποιον.
δεν θελει παιδια ουτε να στερειται ολες τις γοησες για μια που βαριεται να την ξανα απαυτωσει
εντελως φιλικα τα λεω ολα και ξερω οτι ακουγεται καπως εγωιστικο
αλλα ειναι σαν να εχω παρει μια βαρκα και να ζηταω απο την γυναικα μου να καθαριζει την μιση

ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ Η ΒΑΡΚΑ ...ΔΕΝ ΧΡΩΣΤΑΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΕΚΕΙΝΗ !!!!!!!!!
και ειναι και παραλογο να της κοπαναω οτι ειμαι πιο καλος βαρκαρης και ψαρας [ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ]
δεν περιμενω απαντηση απλα προσπαθω να οδηγησω καπου τις σκεψεις ορισμενων..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top