Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
διαλεξε αγγλικα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
https://www.mozilla.com/en-US/firefox/all.html
Kατέβασε τα αγγλικά αλλά πριν τα εγκαταστήσεις βγάλε τα ελληνικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
αχα αρα να αφαιρεσω τωρα τον firefox που εχω και να βαλω απο αυτα. οκ ελπιζω να με δειτε ξανα συντομα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
αχα αρα να αφαιρεσω τωρα τον firefox που εχω και να βαλω απο αυτα. οκ ελπιζω να με δειτε ξανα συντομα:P
xaxa, κατέβασε την άλλη έκδοση και μετά απεγκατέστησε αυτή (την ελληνική) και τρέξε την αγγλική.

Μια άλλη λύση είναι να βάλεις ένα πρόγραμμα (τιμ βιουερ) και να μπαίνει κάποιος φίλος σου στο πισι σου και να σου κάνει εξ αποστασεως τις διεργασίες. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
τα βρηκα:clapup: να στε καλα παιδια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
να σαι καλα τεκνον μου..8)8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

msp

Νεοφερμένος

Η msp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Έχω στο βιβλίο διευθύνσεων μου καταχωρημένες ομάδες και αντίστοιχες μέσα σε αυτές τις ομάδες τα e-mail των επαφών μου. Θέλω όπως είναι οι ομαδοποιήσεις στο βιβλίο διευθύνσεων να ανέβουν και στο yahoo mail. Γνωρίζεται πώς γίνεται κάτι τέτοιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Τι απαντηση θα σου την δωσει καποιος που ξερει απο yahoo... Αλλα μπορεις να ψαξεις και στο google... Ελπιζω να λυσεις το προβλημα σου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Βρήκα κάτι αλλά δεν ξέρω αν είναι αυτό που ζητάς.
https://support.microsoft.com/kb/308665/EN-US/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Πώς γίνεται κάποιος υπολογιστής να μην μπορεί να "διαβάσει" τα αρχεία .pdf ?

Ποιά η λύση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Έχει ο υπολογιστής το Adobe Reader;

Edit:
Βλέποντας πάλι την ερώτησή σου κατάλαβα ότι δε θες να τα διαβάζει.
Αν δε θες να τα διαβάζει, και από το internet πχ, βγάζεις το adobe.
Αν θες να τα διαβάζει, βάζεις το adobe, αν δεν το έχεις.
Αν πάλι δε θέλεις να διαβάσει κάποιος τρίτος κάποια pdf που έχεις αποθηκευμένα στο pc σου, τα βάζεις κωδικό.

Υπάρχει βέβαια και η περίπτωση να μην κατάλαβα τι θέλεις, ή να έχεις το adobe και να μη λειτουργεί, αλλά έχω να κοιμηθώ από χτες. :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Θοδωρούλα μου πρόκειται για τον υπολογιστή της κολλητής μου που ανοίγει τα pdf (σημάδι ότι έχει το adobe reader) αλλά δεν μπορεί να διαβάσει τα pdf γιατί είναι αλαμπουρνέζικα! Any clue?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Θοδωρούλα μου πρόκειται για τον υπολογιστή της κολλητής μου που ανοίγει τα pdf (σημάδι ότι έχει το adobe reader) αλλά δεν μπορεί να διαβάσει τα pdf γιατί είναι αλαμπουρνέζικα! Any clue?
Άλλα pdfs ανοίγουν στον Η/Υ της;
Επίσης πες της να σου στείλει αυτό το PDF σε σένα με mail να δεις αν ανοίγει στο δικό σου - μπορεί να της έφτασε corrupted.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Ναι ναι σε μένα ανοίγουν κανονικά! Σε εκείνη όλα ανοίγουν γραμμένα ιερογλυφικά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ναι ναι σε μένα ανοίγουν κανονικά! Σε εκείνη όλα ανοίγουν γραμμένα ιερογλυφικά!!!
Απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση του Adobe. Εάν δεν πιάσει πάλι, ας δοκιμάσει το evince, που είναι open-source. Σε περιβάλλον Linux παρουσιάζει άψογα τα PDFs. Το λινκ είναι για τον windows installer και προέρχεται από αυτή τη σελίδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Σ'ευχαριστώ Γιώργο. Θα τα δοκιμάσουμε κάποια στιγμή και θα επανέλθω... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αυτο το evince ή αλλο free opensource κλπ υπαρχει που να λειτουργει σαν το adobe acrobat?να μετατρεπει δηλαδη doc pdf κλπ.?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
αυτο το evince ή αλλο free opensource κλπ υπαρχει που να λειτουργει σαν το adobe acrobat?να μετατρεπει δηλαδη doc pdf κλπ.?
Το doc -> PDF το κάνει το OpenOffice. Για PDF software γενικά δες στη wikipedia.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Τελικα τι εγινε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,813 μηνύματα.
To laptop (DELL) όπως το κούναγα, έκανε ένα κρίκι κρίκι, όπως όταν έχει σπάσει ένα πλαστικό αυτάκι σε μια συσκευή και κολυμπάει μέσα της. Ζημιά εμφανή ή λειτουργική δεν βλέπω. Δεδομένου ότι η εγγύηση λήγει τον Απρίλιο, να δοκιμάσω να κάνω κανα χειρουργείο ή μπα;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top