Ποια θεωρείτε τη χειρότερη πόλη στην Ελλάδα;

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Μόνο που η παραλία γεμίζει...:P
Πάντως αν θες παραλία θεϊκή προτείνω Σούδα.Κρύα νερά αλλά κρυστάλινα:redface:

Ἐκεῖ ποὺ ἀράζουν τὰ καράβια;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ἐκεῖ ποὺ ἀράζουν τὰ καράβια;:P

Τι λε ρε. Εκεί είναι για όσους θέλουν να κολλήσουν τίποτε.:P
Λέω μετά τη Μαρίνα.Το δελφίνι if you know what I mean:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Τι λε ρε. Εκεί είναι για όσους θέλουν να κολλήσουν τίποτε.:P
Λέω μετά τη Μαρίνα.Το δελφίνι if you know what I mean:P

Μετὰ τὴ μαρῖνα στὸ Ῥέθυμνο λέμε τώρα; Ὄχι, δὲν ξέρω τὸ μέρος...:redface:

Γενικὰ δὲν ἔχω ἀκούσει καλὰ λόγια γιὰ τὴν παραλία τοῦ Ῥεθύμνου γιὰ νὰ κάνῃς μπάνιο. Ὅσους ἔχω ῥωτήσει, παίρνουν τὸ λεωφορεῖο καὶ πᾶνε στὸ Μπαλί. Σὰν τὴν Πρέβελη πάντως δὲν ἔχει ἔστω κι ἂν χρειάζεται νὰ κάνῃς τόση ἀπόσταση. Εὐτυχῶς ποὺ ὑπάρχουν καὶ τὰ λεωφορεῖα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
γενικα η λαρισα σαν πολη ειναι ενα μαυρο χαλι. κακοδομημενη με ασχημες πολυκατοικιες λιγο πρασινο και πολυ τσιμεντο.

Αλλα για το κεντρο θα διαφωνησω. Το αλκαζαρ το αφηνω εκτος συζητησης ειναι πολυ ομορφο. Ομως στο κεντρο αν πας ειναι και το φρουριο που ειναι πολυ ομορφα κ εχεις δυνατοτητες να βγεις και να διασκεδασεις. Μετα ειναι οι μεγαλες πλατειες (κεντρικη και ταχυδρομειου) που δεν τις λες ασχημες. Μετα και οι κεντρικοι δρομοι (Κουμα, Βενιζελου) ειναι ωραια να περπατας κ να χαζεψεις βιτρινες.

μαλλον δεν ειχες καλο ξεναγο :P

Τα κριτήρια που έθεσα ήταν αισθητικά μόνο, δεν αναφέρομαι στο τι έχει και τι όχι η πόλη. Το «χειρότερη» είναι πολύ ευρύ και καθένας το καταλαβαίνει αλλιώς.

Η αρχιτεκτονική της αδιάφορη σε μεγάλη πλειοψηφία, η δομή της αρκετά παράξενη, πολλά εμπορικά καταστήματα παντού και ναι, εκεί προς το φρούριο κάτι γίνεται, αλλά μέχρι να φτάσεις εκεί δεν έχει και τίποτα να χαζέψει το μάτι σου.

Την επόμενη φορά θα σε προσλάβω αν ενδιαφέρεσαι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Τι λε ρε. Εκεί είναι για όσους θέλουν να κολλήσουν τίποτε.:P
Λέω μετά τη Μαρίνα.Το δελφίνι if you know what I mean:P
Καλα ειναι κει,και γω εκει πηγαινα:P

Μετὰ τὴ μαρῖνα στὸ Ῥέθυμνο λέμε τώρα; Ὄχι, δὲν ξέρω τὸ μέρος...:redface:

Γενικὰ δὲν ἔχω ἀκούσει καλὰ λόγια γιὰ τὴν παραλία τοῦ Ῥεθύμνου γιὰ νὰ κάνῃς μπάνιο. Ὅσους ἔχω ῥωτήσει, παίρνουν τὸ λεωφορεῖο καὶ πᾶνε στὸ Μπαλί. Σὰν τὴν Πρέβελη πάντως δὲν ἔχει ἔστω κι ἂν χρειάζεται νὰ κάνῃς τόση ἀπόσταση. Εὐτυχῶς ποὺ ὑπάρχουν καὶ τὰ λεωφορεῖα...
Το Μπαλι οντως ειναι πολυ ωραιο,αλλα γεμιζει απο νωρις με κοσμο και ειναι δυσκολο να βρεις ελευθερη ομπρελα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Μετὰ τὴ μαρῖνα στὸ Ῥέθυμνο λέμε τώρα; Ὄχι, δὲν ξέρω τὸ μέρος...:redface:
Γενικὰ δὲν ἔχω ἀκούσει καλὰ λόγια γιὰ τὴν παραλία τοῦ Ῥεθύμνου γιὰ νὰ κάνῃς μπάνιο. Ὅσους ἔχω ῥωτήσει, παίρνουν τὸ λεωφορεῖο καὶ πᾶνε στὸ Μπαλί. Σὰν τὴν Πρέβελη πάντως δὲν ἔχει ἔστω κι ἂν χρειάζεται νὰ κάνῃς τόση ἀπόσταση. Εὐτυχῶς ποὺ ὑπάρχουν καὶ τὰ λεωφορεῖα...
Γενικά,αν ψάξεις κάτι άρθρα στο internet θα δεις ότι με διάφορες έρευνες που κάνουν κατά καιρούς θα δεις ότι τα αποτελέσματα δεν είναι και τα καλύτερα ακόμα και για τον Πλακιά (και τα μέρη εκεί γύρω).Το φταίξιμο ρίξ'το στα ενοικιαζόμενα και σε ότι ξενοδοχειακή μονάδα βρίσκεται εκεί.:whistle:
Τώρα,Πρέβελη είχα πάει 4 χρονών κοριτσάκι και είχα φάει και τα μούτρα μου.Εν ολίγοις,δε θυμάμαι τίποτε.:P
Τα λεωφορεία αν πήγαιναν και στο Baya θα΄ταν much better.:P

Καλα ειναι κει,και γω εκει πηγαινα:P
Το Μπαλι οντως ειναι πολυ ωραιο,αλλα γεμιζει απο νωρις με κοσμο και ειναι δυσκολο να βρεις ελευθερη ομπρελα :P
.
Εγώ πάω διότι έχει πιο φθηνό καφέ και ροφήματα γενικότερα.Αν πας στις 12 λογικό μου φαίνεται.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚρύβεΛόγια

Νεοφερμένος

Η ΚρύβεΛόγια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Θα πώ την Πάτρα, κι ας είναι η γενέτειρά μου. Παρακμιακή πόλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑNι

Νεοφερμένος

Η Αναστασια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
:hmm:ΚΑΡΔΙΤΣΑ..:mpinelik::down: και ειδικά τους κατοίκους της.........​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
αθήνα (κυρίως ζωγράφου και γλυφάδα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lidakan

Νεοφερμένος

Η lidakan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Πύργος και Αθήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

eld

Νεοφερμένος

Η eld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
χαλκιδα..ομορφη πολη αλλα δεν την προσεχουν. Παντου βρωμια, και οι ανθρωποι σε κοιτουν στην τσεπη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick9019

Νεοφερμένος

Ο nick9019 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γιατί τόσο απέχθεια για την Λαμία? Δεν έχω πάει ποτέ, αλλά μου κάνει εντύπωση που το λέτε πολλοί

Προφανώς επειδή είναι κοντά στην εθνική Αθηνών-Θεσσαλονίκης και όλη η Ελλάδα έχει περάσει ,απ'έξω τουλάχιστον.Η πόλη που βλέπεις από το δρόμο είναι απογοητευτική.Από μέσα όμως δεν είναι χάλια ούτε τίποτα ιδιαίτερο βέβαια.Δεν συγκρίνεται με Πύργο,Χαλκίδα και τέτοιες ιστορίες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Έχω μείνει Λαμία καποια χρόνια ...και συμφωνώ δεν είναι ωραια ως πόλη αλλά δεν θα έλεγα η χειρότερη...Νομίζω για μένα χειρότερη είναι η Λάρισα, Πτολεμαίδα...πολύ βρωμιά και γκρίζο φόντο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Για την Πτολεμαιδα συμφωνω, ειναι μακραν η χειροτερη πολη που μπορει να ζησει κανεις...Για τη Λαρισα δεν συμφωνω. Ειναι η καλυτερη πολη της κεντρικης Ελλαδας, βεβαια εμφανισιακα δεν εχει και κατι ιδιαιτερο...απλα σε σχεση με αλλες ειναι πιο μπροστα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metspanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο metspanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
κομοτηνη, κοζανη, γρεβενα, λαμια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivicoolgirl

Νεοφερμένος

Η Vivicoolgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Αμαν ρε παιδιά,τι έχει η Λαμία και δε σας αρέσει!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
για την Κομοτηνη και την Αθηνα διαφωνω καθετα ομως!
anyway απο τα μερη που εχω παει ή εχω περασει θα ελεγα Σπαρτη,Λαρισσα,Σερρες και Τριπολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivicoolgirl

Νεοφερμένος

Η Vivicoolgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Εντάξει, θα μου πείτε αυτά τα πράγματα είναι υποκειμενικά.Εκτός απο την εμφάνιση και τη ρυμοτομία μιάς πόλης μετράει φυσικά και το τι προσφέρει απο υπηρεσίες,διασκέδαση και ασφαλώ πόσο φυσική ομορφιά υπάρχει στο γύρω τοπίο.Και φυσικά οι εμπειρίες που έχουμε απο αυτή και τον χαρσκτήρα των κατοίκων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Εντάξει, θα μου πείτε αυτά τα πράγματα είναι υποκειμενικά.Εκτός απο την εμφάνιση και τη ρυμοτομία μιάς πόλης μετράει φυσικά και το τι προσφέρει απο υπηρεσίες,διασκέδαση και ασφαλώ πόσο φυσική ομορφιά υπάρχει στο γύρω τοπίο.Και φυσικά οι εμπειρίες που έχουμε απο αυτή και τον χαρσκτήρα των κατοίκων!
Για τους Λαμιώτες έχω ακούσει τα χειρότερα,ακόμα και από κοπέλα που είναι η ίδια από Λαμία. :P
Πάντως εντάξει η Λαμία για μένα είναι απλά τραγική ρε παιδιά,δεν πιστεύω πως έχουν άδικο πολλοί που δεν την χωνεύουν.

Αλλά έχει ένα πολύ βασικό καλό,το ότι είναι κόμβος: 2 ώρες από Αθήνα,3 - 3μιση ώρες από Θεσσαλονίκη,1μιση ώρα από Βόλο.. Πράγμα πολύ σημαντικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Κατερίνη. :mpliaks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top