Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;

Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 235)
  • Ναι, και θα το έκανα ξανά!

  • Μια φορά, αλλά δεν θα το έκανα ξανά!

  • Κάποτε το σκεφτόμουν, αλλά...

  • Όχι, ποτέ μου!

  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
τα μεσα κοινωνικης δικτυωσης ειναι ενας χωρος που οι περισσοτεροι περναμε ενα αξιοσεβαστο ποσοστο της μερας μους (μην λετε οχι ξερετε οτι ισχυει :redface:).

εδω μεσα και εγω αλλα και οι αλλοι εχουμε γνωρισει πολλα ατομα. εχουν δημιουργηθει φιλιες, αντιπαθειες, εχουμε γελασει και εχουμε γινει μπιλιες (giosx μ λειπεις :'( )

με πολλα απο αυτα τα ατομα εχουμε βρεθει κιολας irl και περισσοτερες απο μια φορες.

φυσικα δεν μπορουμε να αφησουμε τον ερωτα εξω απο αυτο. υπαρχει η περιπτωση λοιπον να γνωριστουν δυο ατομα εδω μεσα να αρχισουν να μιλανε περισσοτερο με πμ μετα στο μσν στο σκαιπ στο τηλεφωνο. καποια στιγμη λοιπον μπορει να αναπτυχθει κατι παραπανω απο μια απλη ''συμπαθεια΄΄. Το κακο δεν μπορω να βρω που ειναι. οταν μιλας με καποιο ατομο ποσες ωρες την ημερα (και δεν μιλαω μονο μεσα απο τσατ) τοτε σιγα σιγα αρχιζεις να τον/την γνωριζεις. θες πως και πως να γυρισεις σπιτι να του/της μιλησεις, ή περιμενεις πως και πως ενα sms στο κινητο.

και ομως αυτο ειναι ερωτας μην το γελατε. ναι μπορει να μην εχεις αγκαλιασει τον αλλον ή να μην τον εχεις φιλησει αλλα ειναι ερωτας. και οταν με το καλο ερθει η στιγμη να βρεθητε απο κοντα για πρωτη φορα εχει κατι το μαγικο (μαζι με 100 κιλα ιδρωτα απο το αγχος). και αυτες οι σχεσεις ειναι δυνατον να κρατησουν και πολλα χρονια μαλιστα να ειναι πολυ δυνατες και να μην εχουν σε τιποτα να ζηλεψουν απο πολλες ''κοντινες'' (εκτος αν εξαιρεσεις τα καθημερινα φιλια κλπ).

βεβαιως υπαρχουν και αυτοι που το εχουν για απλες ξεπετες αλλα και παλι το ιδιο δεν ειναι να πας σε ενα μπαρ και να γνωρισεις καποιον/α για να γ******ς; εξαλλου και στις δυο περιπτωσεις μπορει να σου βγει ψυχοπαθεια :P

απλα ειναι κατι νεο στην ζωη μας ολο αυτο και υπαρχει ακομα ο φοβος αν και σιγα σιγα θα ξεπεραστει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vento

Νεοφερμένος

Ο Vento αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Σχεση ακριβος ισως να μην μπορουσα να το χαρακτηρισω, αλλα περασαμε πολυ ομορφα εναν μηνα σε κοινες διακοπες με μια κοπελα που ειχα γνωρισει απο το internet.
Σιγουρα θα μπορουσα να το ξανακανω, δεν υπαρχει αλλωστε καποια διαφορα στο μεσο απο το οποιο θα γνωρισεις καποιων στις μερες μας, ιδικα μετα το facebook.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Το διαδίκτυο είναι ο καθρέφτης (ίσως λίγο παραμορφωμένος λόγω της ανωνυμίας) με ό,τι βρίσκεται "εκεί έξω".
Ναι, αρκετές φορές...
Πριν 7 χρόνια ήταν η τελευταία φορά και με το άτομο εκείνο είμαστε μαζί μέχρι σήμερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Wilfred

Νεοφερμένος

Ο Wilfred αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Πριν 7 χρόνια ήταν η τελευταία φορά και με το άτομο εκείνο είμαστε μαζί μέχρι σήμερα.

πριν ενα. κι εχει ο θεος xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pontios

Νεοφερμένος

Ο pontios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
κάναμε και τι καταλάβαμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Wilfred

Νεοφερμένος

Ο Wilfred αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
ε το ''τι καταλαβαμε'' κι η οποια απογοητευση/αποτυχια δε νομιζω πως οφειλεται στο οτι η σχεση ξεκινησε διαδικτυακα ομως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Εγω όχι αλλά φιλη μου έχει κανει, γνωριστηκανε μεσω ιντερνετ μιλουσανε αρκετο καιρο, αρχισανε τα δωρα μεσω ταχυδρομειου και αυτη πηγε για μεταπτυχιακές σπουδες στην ιδια πολη με αυτόν (στην Αγγλία) και τα φτιαξανε. Εγω νομίζω αρκετά δύσκολα θα το έκανα, αλλα ποτε δε λεω ποτέ....:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
αυτη πηγε για μεταπτυχιακές σπουδες στην ιδια πολη με αυτόν (στην Αγγλία) και τα φτιαξανε.


:confused:
εντελώς τυχαία???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
:confused:
εντελώς τυχαία???

Αυτή ισχυριζεται πως ναι αλλά η αλήθεια είναι ότι δε την πολυπιστευω από όσο τη ξέρω..:D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma_Libre

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alma_Libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Πήγε να γίνει αλλά οχι .. δε μπορώ λοιπόν να απαντήσω καταφατικά εκτός κι αν μπορώ να πως πως ναι Κάτι πήγε να γίνει αλλά τελικά δεν έγινε.

Αν και εδώ που τα λέμε .. το διαδίκτυο ναι μεν ειναι μικρογραφία της κοινωνίας αλλά δε ξέρω .. θεωρώ πως το άγνωστο δίνει την ευκαιρία στους ανθρώπους να βγάλουν ακόμη και τα αρρωστημένα τους θέλω χωρίς το φόβο της κοινωνικής απομόνωσης. Αν και στο διαδίκτυο μας υποχρέωναν να κινούμαστε με ονοματεπώνυμο τότε ίσως τα πράγματα να ήταν λίγο καλύτερα και να υπήρχε αμέριστη εμπιστοσύνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΆκαταΜάκατα

Νεοφερμένος

Η ΆκαταΜάκατα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ναι έχω κάνει σχέση μέσω ίντερνετ.Βέβαια εμείς είμαστε και πιο προχωρημένοι(βλέπεις δεν είμαστε πλέον στο 2006 αλλά στο 2013) όπου μέσω φβ μπορείς να βάλεις και κάμερα,να στείλεις φωτογραφίες κλπ.Ανταλλάξαμε και τηλέφωνα και μιλάμε κάθε μέρα!Τα έχουμε 8 μήνες και ακόμη δεν τον έχω δει από κοντά(κάθε φορά που πάει να έρθει κάτι γίνεται,τώρα το κατά πόσο τυχαίο είναι αυτό δεν ξέρω).
Τέλος πάντων...Πονεμένη ιστορία...Από εκεί που πιστεύεις ότι η ιστορία σας θα είναι ένα παραμύθι καταλήγει σε ένα κακό όνειρο,χειρότερο από εφιάλτη που το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να πριμένεις να χτυπήσει το ξυπνητήρι και να βεβαιωθείς πως ήταν απλά ένα όνειρο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ναι έχω κάνει σχέση μέσω ίντερνετ.Βέβαια εμείς είμαστε και πιο προχωρημένοι(βλέπεις δεν είμαστε πλέον στο 2006 αλλά στο 2013) όπου μέσω φβ μπορείς να βάλεις και κάμερα,να στείλεις φωτογραφίες κλπ.Ανταλλάξαμε και τηλέφωνα και μιλάμε κάθε μέρα!Τα έχουμε 8 μήνες και ακόμη δεν τον έχω δει από κοντά(κάθε φορά που πάει να έρθει κάτι γίνεται,τώρα το κατά πόσο τυχαίο είναι αυτό δεν ξέρω).
Τέλος πάντων...Πονεμένη ιστορία...Από εκεί που πιστεύεις ότι η ιστορία σας θα είναι ένα παραμύθι καταλήγει σε ένα κακό όνειρο,χειρότερο από εφιάλτη που το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να πριμένεις να χτυπήσει το ξυπνητήρι και να βεβαιωθείς πως ήταν απλά ένα όνειρο!

:eek::eek:
Βασικά άλλο να γνωρίζεις κάποιον μέσω νετ, κι άλλο να τα' χεις με κάποιον που δεν έχεις γνωρίσει από κοντά.
Δε ξέρω, θέλει γερό στομάχι (?) υποθέτω, πώς αντέχεις 8 μήνες και δεν το κάνεις ακόμα; Ουάου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Δε ξέρω, θέλει γερό στομάχι (?) υποθέτω, πώς αντέχεις 8 μήνες και δεν το κάνεις ακόμα;
Εύκολο. Λέγεται «πρόβλημα της μοναδικής επιλογής». :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Nah μωρέ.
ΆκαταΜάκατα απλά τολμήστε το και βρεθείτε. Ή έστω πήγαινε εσύ να τον δείς αν δεν μπορεί αυτός.
Όταν μιλάτε τόσο καιρό υπάρχει ένα άγχος,αλλά πραγματικά απλά χάνετε στιγμές και χρόνο όσο δεν βρίσκεστε,
είναι κρίμα! ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
8 μήνες δεν ειναι τίποτα :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalker70

Νεοφερμένος

Ο Stalker70 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Δυο φορές, με πολύ καλές αναμνήσεις και τις δυο. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Ναι έχω κάνει σχέση μέσω ίντερνετ.Βέβαια εμείς είμαστε και πιο προχωρημένοι(βλέπεις δεν είμαστε πλέον στο 2006 αλλά στο 2013) όπου μέσω φβ μπορείς να βάλεις και κάμερα,να στείλεις φωτογραφίες κλπ.Ανταλλάξαμε και τηλέφωνα και μιλάμε κάθε μέρα!Τα έχουμε 8 μήνες και ακόμη δεν τον έχω δει από κοντά(κάθε φορά που πάει να έρθει κάτι γίνεται,τώρα το κατά πόσο τυχαίο είναι αυτό δεν ξέρω).
Τέλος πάντων...Πονεμένη ιστορία...Από εκεί που πιστεύεις ότι η ιστορία σας θα είναι ένα παραμύθι καταλήγει σε ένα κακό όνειρο,χειρότερο από εφιάλτη που το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να πριμένεις να χτυπήσει το ξυπνητήρι και να βεβαιωθείς πως ήταν απλά ένα όνειρο!

8 μήνες και δεν έχετε βρεθεί ποτέ; Σοβαρά τώρα;
Κάποιο λάκο έχει η φάβα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Ναι έχω κάνει σχέση μέσω ίντερνετ.Βέβαια εμείς είμαστε και πιο προχωρημένοι(βλέπεις δεν είμαστε πλέον στο 2006 αλλά στο 2013) όπου μέσω φβ μπορείς να βάλεις και κάμερα,να στείλεις φωτογραφίες κλπ.Ανταλλάξαμε και τηλέφωνα και μιλάμε κάθε μέρα!Τα έχουμε 8 μήνες και ακόμη δεν τον έχω δει από κοντά(κάθε φορά που πάει να έρθει κάτι γίνεται,τώρα το κατά πόσο τυχαίο είναι αυτό δεν ξέρω).
Τέλος πάντων...Πονεμένη ιστορία...Από εκεί που πιστεύεις ότι η ιστορία σας θα είναι ένα παραμύθι καταλήγει σε ένα κακό όνειρο,χειρότερο από εφιάλτη που το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να πριμένεις να χτυπήσει το ξυπνητήρι και να βεβαιωθείς πως ήταν απλά ένα όνειρο!

Σε αντιστοιχη περιπτωση μου ειχε δημιουργηθει η αναγκη να το κανω σε πολυ πιο συντομο χρονικο διαστημα.Και φυσικα εκανα τα αδυνατα δυνατα. Τολμησε το και εσυ αν εχεις την ευκαιρια, τουλαχιστον θα ξεκαθαρισεις αν ειναι τυχαιο η οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elepan

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;
Όχι. Δεν το αποκλείω όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Τα έχουμε 8 μήνες και ακόμη δεν τον έχω δει από κοντά(κάθε φορά που πάει να έρθει κάτι γίνεται,τώρα το κατά πόσο τυχαίο είναι αυτό δεν ξέρω).
8 μήνες και δεν έχετε βρεθεί ποτέ; Σοβαρά τώρα; Κάποιο λάκο έχει η φάβα.
Θα είμαι πολύ κακός, αν πώ ότι τον κόβω για παντρεμένο που περνά την ώρα του με μακρινές γοργόνες?


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top