Φιλία VS Έρωτας

Τελίνα

Νεοφερμένος

Η Τελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Μετά από μία πολύ δύσκολη σχέση που κράτησε 8 ολόκληρα χρόνια αυτό που είχα ανάγκη ήταν να κάνω φίλους, να μοιραστώ, να διασκεδάσω. Με έναν από αυτούς προέκυψε και σεξ. Δεν είμαι ερωτευμένη μαζί του αλλά τον εκτιμώ απεριόριστα και γενικά περνάμε καλά. Το θετικό είναι πως το σεξ γίνεται όταν θέλουμε κ οι 2 και έχουν οριστεί όρια.
Η δική μου περίπτωση όμως είναι πιο απλή γιατί τα πράγαμτα είναι έτσι εξ αρχής. Στην περίπτωση που προηγήται η φιλία και μάλιστα πολύ στενή δεν ξέρω κατά πόσο τα όρια γίνονται σεβαστά και από τους 2.
Η πιο άσχημη εκδοχή είναι ο ένας να την πατήσει ενώ για τον άλλο να μην τρέχει τίποτα... Τί κάνεις τότε? Κάποιος θα πληγωθεί άσχημα και πάει περίπατο η φιλία. Για αυτό πιστεύω ότι χρειάζεται πολύ σκέψη πριν κάνεις σεξ με τον/την φίλο/η σου.
Τα πράγματα δεν είναι απλά στις ανθρώπινες σχέσεις συμπεριλαμβανομένου του σεξ και δεν μπορούμε να γενικεύουμε.Η κάθε περίπτωση είναι μοναδική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Μετά από μία πολύ δύσκολη σχέση που κράτησε 8 ολόκληρα χρόνια αυτό που είχα ανάγκη ήταν να κάνω φίλους, να μοιραστώ, να διασκεδάσω. Με έναν από αυτούς προέκυψε και σεξ. Δεν είμαι ερωτευμένη μαζί του αλλά τον εκτιμώ απεριόριστα και γενικά περνάμε καλά. Το θετικό είναι πως το σεξ γίνεται όταν θέλουμε κ οι 2 και έχουν οριστεί όρια.
Η δική μου περίπτωση όμως είναι πιο απλή γιατί τα πράγαμτα είναι έτσι εξ αρχής. Στην περίπτωση που προηγήται η φιλία και μάλιστα πολύ στενή δεν ξέρω κατά πόσο τα όρια γίνονται σεβαστά και από τους 2.
Η πιο άσχημη εκδοχή είναι ο ένας να την πατήσει ενώ για τον άλλο να μην τρέχει τίποτα... Τί κάνεις τότε? Κάποιος θα πληγωθεί άσχημα και πάει περίπατο η φιλία. Για αυτό πιστεύω ότι χρειάζεται πολύ σκέψη πριν κάνεις σεξ με τον/την φίλο/η σου.
Τα πράγματα δεν είναι απλά στις ανθρώπινες σχέσεις συμπεριλαμβανομένου του σεξ και δεν μπορούμε να γενικεύουμε.Η κάθε περίπτωση είναι μοναδική

Ναι αλλά ο φίλος (έστω Απόλλωνας) που κάνεις σεξ μαζί του, δε θα είναι το ίδιο φίλος με τον Νώντα λ.χ. τον παιδικό σου φίλο που βγαίνετε ακόμα κάθε Χ μέρες τη βδομάδα. Θα είναι κάτι, άλλο! Θα είναι "Έχω τον Απόλλωνα για φίλο, μέσα απ της συκής το φύλλο". Δεν μπορείς να τον λές φίλο. Εραστής σου είναι! Και ανάλογα την συχνότητα έχουμε τον περιστασιακά εραστή ή τον συχνό εραστή! Έχω άδικο; Κι ο Νώντας φίλος σου είναι. Γιατί δεν κάνεις μαζί του σεξ, η γενικά και με άλλους φίλους; Γιατί δε γουστάρεις! Άρα η ορμόνη σου βαράει κόκκινο για το κορμί του Απόλλωνα και μόνο.:)

Το ότι βγήκες από μια 8χρονη σχέση δε δικαιολογεί τις σαρκικές απολαύσεις με φίλους. Το κάνεις λες και φαίνεται ότι ήσουν μέσα στη μαύρη απελπισία και -να με συγχωράς για την έκφραση- πήρες το δίκανο και βγήκες παγανιά για κηνύγι στην Παμβώτιδα και βάραγες ακόμα και τη λίμνη. Εγώ δε μπορώ να καταλάβω γιατί εσύ και γενικά όλοι οι άνθρωποι, έχουν την ανάγκη να ρίξουν κάπου αλλού το ερέθισμα ως πηγή για τις ενδόμυχες επιθυμίες τους. Άλλο να μου πεί κάποια "Ο άντρας μου με ξυλοκόπησε και έχω φοβηθεί τους άντρες". Ναι, εκεί πάσο! Στο προκάλεσε κάποιος ανεύθυνος.

Όμως όλο αυτό το "ξεσάλωμα" που φωτογραφίζεις εσύ, ήταν δική σου επιθυμία. Σεξ δεν έκανες με το αγόρι σου 8 χρόνια; Αν έκανες, δεν δικαιολογείται το πέσιμο στον Απόλλωνα επειδή είχες και καλά 8 χρόνια σχέση. Αν δεν έκανες, γιατί δεν έφευγες από τη σχέση. Και ας το κάνω λίγο πιό γενικό. Άν ένιωθες πιεσμένη και ότι ήθελες να πας στα κλαμπάκια και να κάνεις σεξ και να φας 40 κιλά παγωτό (που λέει ο λόγος).... γιατί κάθησες 8 χρόνια με τον άλλο;

Το μόνο πράγμα που θα δικαιολογούσα σε κάποιον/α που είχε μείνει 6+ χρόνια σε μια σχέση ενώ είναι κάτω από 25-26 ετών και χώριζε, είναι ότι μετά θα ήταν πάτος από τη στενοχώρια (αν τον/την χώριζε το άλλο μέλος της σχέσης, κάτι που ενέχει και τον κίνδυνο για ψυχολογικά προβλήματα) και σαν χαμένος στον ερωτικό τομέα και δε θα είχε την εμπειρία να κάνει "καμάκι" γιατί άλλο ο 25αρης/α με 5 σχέσεις κι άλλο ο 25αρης/α με μια μεγάλη σχέση.

Και όπως λες πολύ ωραία στην τελευταία σου φράση:

Τα πράγματα δεν είναι απλά στις ανθρώπινες σχέσεις συμπεριλαμβανομένου του σεξ και δεν μπορούμε να γενικεύουμε.Η κάθε περίπτωση είναι μοναδική

...οπότε, εαν δέχεσαι τη συμβουλή μου, θα σου έλεγα να ξεκαθαρίσεις μέσα σου ότι ο συγκεκριμένος δεν είναι φίλος σου αλλά εραστής. Πάντως αν μείνει έτσι όπως είναι, δε μπορείς να το λες και να μην δημιουργείς απορία σε όσους σε ακούν/διαβάζουν. Ή θα πρέπει να λάβεις πιό σοβαρά υπ' όψιν την έννοια φίλος ή θα πρέπει να λάβεις πιό σοβαρά υπ' όψιν την έννοια σεξ, ή θα πρέπει να λάβεις πιό σοβαρά υπ' όψιν και τις δύο έννοιες.

Πάντα φιλικά και καλώς ήρθες στο στέκι.:clapup: Για όποια απορία ή διαφωνία ή παράπονο, μη διστάσεις να απαντήσεις!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Ρε Valder ξεχνάς κάτι. Επειδή
Τα πράγματα δεν είναι απλά στις ανθρώπινες σχέσεις συμπεριλαμβανομένου του σεξ και δεν μπορούμε να γενικεύουμε.Η κάθε περίπτωση είναι μοναδική
ο καθένας μπορεί να αντιμετωπίζει διαφορετικά το ζήτημα σεξουαλική επαφή.Από προσωπική εμπειρία σου λέω ότι δεν χάλασε τίποτα.
Η ουσία είναι ότι το σεξ μεταξύ φίλων είναι πια πιθανή πραγματικότητα χωρίς να πάνε όλα κουτουρού αλλά και χωρίς να υπάρχουν προβλήματα και αποθημένα που αναφέρεις. Η πραγματική ουσία στο θέμα είναι όμως
1)ποιες οι απαραίτητες συνθήκες μεταξύ των δύο ατόμων (χαρακτήρες κυρίως και χρονική συγκυρία)
2)και πως ξέρεις ότι αυτές οι πορυποθέσεις καλύπτονται.

Προσωπικά το τζογάρω ποιο εύκολα γιατί απλά πιστεύω ότι αν είναι να υπάρξει πρόβλημα τότε αυτό σε βάθος χρόνου θα βγεί από αλλού. Συνεπώς γιατί να κρυφτώ πίσω από την σκιά μου για να καθυστερήσω το αναπόφευκτο αν αυτό τελικά είναι να γίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Μετά από μία πολύ δύσκολη σχέση που κράτησε 8 ολόκληρα χρόνια αυτό που είχα ανάγκη ήταν να κάνω φίλους, να μοιραστώ, να διασκεδάσω. Με έναν από αυτούς προέκυψε και σεξ. Δεν είμαι ερωτευμένη μαζί του αλλά τον εκτιμώ απεριόριστα και γενικά περνάμε καλά. Το θετικό είναι πως το σεξ γίνεται όταν θέλουμε κ οι 2 και έχουν οριστεί όρια.
Η δική μου περίπτωση όμως είναι πιο απλή γιατί τα πράγαμτα είναι έτσι εξ αρχής. Στην περίπτωση που προηγήται η φιλία και μάλιστα πολύ στενή δεν ξέρω κατά πόσο τα όρια γίνονται σεβαστά και από τους 2.
Η πιο άσχημη εκδοχή είναι ο ένας να την πατήσει ενώ για τον άλλο να μην τρέχει τίποτα... Τί κάνεις τότε? Κάποιος θα πληγωθεί άσχημα και πάει περίπατο η φιλία. Για αυτό πιστεύω ότι χρειάζεται πολύ σκέψη πριν κάνεις σεξ με τον/την φίλο/η σου.
Τα πράγματα δεν είναι απλά στις ανθρώπινες σχέσεις συμπεριλαμβανομένου του σεξ και δεν μπορούμε να γενικεύουμε.Η κάθε περίπτωση είναι μοναδική

Αρα δεν μιλαμε για δυο φιλους, αλλα για δυο απλους γνωστους, σωστα? :worry:
Εχει διαφορα το ενα με το αλλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pepper-ann

Νεοφερμένος

Η Pepper-ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Δε θεωρώ ότι υφίσταται ο όρος φιλικό σεξ. Όταν κάνεις σεξ νιώθεις κάτι για τον άλλο και αυτό σίγουρα δεν είναι φιλία... Δηλαδή συγγνώμη, αλλά μετά πως θα νιώθω όταν τον βλέπω με κάποια άλλη;;; :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Δε θεωρώ ότι υφίσταται ο όρος φιλικό σεξ. Όταν κάνεις σεξ νιώθεις κάτι για τον άλλο και αυτό σίγουρα δεν είναι φιλία... Δηλαδή συγγνώμη, αλλά μετά πως θα νιώθω όταν τον βλέπω με κάποια άλλη;;; :mad:
ΠΕς τα πεππερ αν!!!!!!!!!!!!!!!!!!:clapup: :clapup: :clapup: :clapup:

Δε θεωρώ ότι υφίσταται ο όρος φιλικό σεξ. Όταν κάνεις σεξ νιώθεις κάτι για τον άλλο και αυτό σίγουρα δεν είναι φιλία... Δηλαδή συγγνώμη, αλλά μετά πως θα νιώθω όταν τον βλέπω με κάποια άλλη;;; :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pepper-ann

Νεοφερμένος

Η Pepper-ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
ΠΕς τα πεππερ αν!!!!!!!!!!!!!!!!!!:clapup: :clapup: :clapup: :clapup:

Δε θεωρώ ότι υφίσταται ο όρος φιλικό σεξ. Όταν κάνεις σεξ νιώθεις κάτι για τον άλλο και αυτό σίγουρα δεν είναι φιλία... Δηλαδή συγγνώμη, αλλά μετά πως θα νιώθω όταν τον βλέπω με κάποια άλλη;;; :mad:
Μα αυτό είναι το θέμα. Είναι προσωπικό για τον καθένα αν μπορεί. Εσύ βλέπεις το σεξ έτσι εγώ αλλιώς εκείνος διαφορετικά. Αν τύχει και οι δυο να συμφωνούν τότε δεν υπάρχει πρόβλημα. Εσύ ας πούμε λόγω προσωπικής άποψης δεν θα το κάνεις ποτέ, από επιλογή.

Υπάρχουν και άνθρωποι που το βλέπουν διαφορετικά από εσάς. Ότι δλδ δεν θέλουν συναίσθημα για να πραγματοποίησουν την πράξη. Θέμα επιλογών και άποψης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pepper-ann

Νεοφερμένος

Η Pepper-ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Υπάρχουν και άνθρωποι που το βλέπουν διαφορετικά από εσάς. Ότι δλδ δεν θέλουν συναίσθημα για να πραγματοποίησουν την πράξη. Θέμα επιλογών και άποψης.

Μπορεί να έχεις δίκιο, αν και εμένα μου φαίνεται πολύ περίεργο. Όταν φτάσεις σε αυτό το σημείο, δεν νιώθεις μια ερωτική έλξη για τον άλλο; Πως γίνεται να το κάνεις απλά για να το κάνεις ;;; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Μπορεί να έχεις δίκιο, αν και εμένα μου φαίνεται πολύ περίεργο. Όταν φτάσεις σε αυτό το σημείο, δεν νιώθεις μια ερωτική έλξη για τον άλλο; Πως γίνεται να το κάνεις απλά για να το κάνεις ;;; :hmm:
Απορώ πραγματικά που το ρωτάς! Δεν ειρωνεύομαι ή τίποτα τέτοιο. Απλά η ερώτηση σου απαντιέται τουλάχιστον αυτόματα απλά από το ανδρικό φύλλο και το πως προσεγγίζει στην πραγματικότητα το θέμα.
Μιλάμε για σεξουαλική έλξη και όχι ερωτική(υποθέτω εννοείς προς το συναισθηματική) έλξη.

Το one night stand δεν είναι απλά σεξουαλικής έλξης? Και όμως γίνεται (όχι όσο με τους τόνους που θέλουν να μας πείσουν).
Τώρα αν ψάχνεις τα αίτια που κάποιος μπορεί να ενεργήσει σεξουαλικά χωρίς να νιώθει κάτι για το συνεργάτη τότε απλά να σου πω το βασικότερο.
Η σεξουαλική έλξη και μόνο προκύπτει από το πιο έυκολο κριτήριο την εξωτερική εμφάνιση. Βλέπεις, πιάνεις και τα υπόλοιπα τα αναλαμβάνει η φύση. Οκ μπορεί να μην είναι και ότι καλύτερο αλλά είναι σεξ.
Η ερωτική έλξη είναι πιο δύσκολη αλλά είναι το αλατοπίπερο και μπαχαρικά στην ιστορία που ανεβάζει την πράξη ένα επίπεδο πάνω.

Επίσης μην ξεχνάς ότι για ένα άνδρα η πράξη είναι διαφορετική από μια γυναίκα καθαρά και μόνο για λόγους εισχώρησης (πηγάζουν και πολλοί λόγοι υγείας) αν και οι σημερινές γυναίκες εκπαιδεύονται στο να το αγνοούν αυτό (υπάρχει όμως και μικρότερος κίνδυνος υγείας).

Αυτό δεν σημαίνει έτσι ότι οι άνδρες είναι "ζώα" και ενεργούν μόνο για την πράξη.
Αλλά η αλήθεια είναι ότι πολλοί το επιδιώκουν και να επιτύχουν αυτό παρουσιάζουν ότι θέλει να δει και ακούσει μια γυναίκα από τον ονειρικό πρίγκηπα που έχουν στο μυαλό τους μέχρι να τους "κάτσει" και μετά άντε γεια! Και ενώ είναι ολοφάνερο το σχέδιο το λυπητερό της ιστορίας είναι ότι για κάποιο λόγο γουστάρεται αυτούς και την φάση και μετά "Α με πλήγωσε".
Έχω γνωρίσει άτομα που κυνηγάγαν κοπέλα για 8 μήνες για να την ... και αφού οκ τα καταφέραν απλά εξαφανιστήκαν μετά, λες και τσεκάραν κάπου μια επιλογή από μια λίστα "των τι πρέπει να κάνω στην ζωή μου".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Το one night stand δεν είναι απλά σεξουαλικής έλξης? Και όμως γίνεται (όχι όσο με τους τόνους που θέλουν να μας πείσουν).

Ναι, αλλα θεωρητικα εχει διαφορα το ενα απο το αλλο.
Τον φιλο σου τον βλεπεις καθημερινα ας πουμε ενω τον τυπα του ONS το πιο πιθανο ειναι οτι δεν θα τον ξανα δεις. :worry:
Αρα η συγκριση δεν ειναι σωστη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Ναι, αλλα θεωρητικα εχει διαφορα το ενα απο το αλλο.
Τον φιλο σου τον βλεπεις καθημερινα ας πουμε ενω τον τυπα του ONS το πιο πιθανο ειναι οτι δεν θα τον ξανα δεις. :worry:
Αρα η συγκριση δεν ειναι σωστη.
Δίκιο έχεις αλλά δεν έκανα αυτή την σύγκριση. Απλά απάντησα στο πως είναι δυνατόν να υπάρχει απλά σεξ για το σεξ.

Αλλά αν θες να το επεκτείνεις η βάση είναι ίδια πρακτικά. Η μόνη διαφορά και πολύ σημαντική και εκεί αλλάζει τα πάντα είναι αν είναι φίλος. Και στις δυο περιπτώσεις γίνεται κάτι και μόνο για την σαρκικη επαφή εφόσον υπάρχει σεξουαλική έλξη. Η διαφορά είναι ότι τον partner τον έχεις και φίλο. Και για να μην υπάρξει πρόβλημα χρειάζονται δύο άτομα που και οι δύο έχουν την ικανότητα να κρατάνε τα πράγματα όπως έχω αναλύσει παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
έχεις ένα φίλο... άρα σου "κάνει" η παρέα του, περνάς καλά μαζί του [της].
επίσης σε έλκει ερωτικά...αρκετα ωστε να κάνετε σεκθ....

Τότε γιατί δεν γίνεστε ζευγάρι??? :hmm:

τα βλέπω πολύ παλιομοδίτικα τα πράγματα ή δεν έχω καταλάβει κάτι???:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
έχεις ένα φίλο... άρα σου "κάνει" η παρέα του, περνάς καλά μαζί του [της].
επίσης σε έλκει ερωτικά...αρκετα ωστε να κάνετε σεκθ....

Τότε γιατί δεν γίνεστε ζευγάρι??? :hmm:

τα βλέπω πολύ παλιομοδίτικα τα πράγματα ή δεν έχω καταλάβει κάτι???:confused:
Είναι μια πιθανή εκδοχή και μάλιστα από τις καλύτερες για μένα.
Άλλα όπως κατάλαβα σε μια φάση, καλύτερα τελικά που δεν έγινε κάτι μόνιμο καθώς η κοπέλα είναι φίλη μου αλλά στην σχέση δεν έχεις ακριβώς τις ίδιες απαιτήσεις και τις ίδιες ανοχές πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
η φιλος η 'φιλος' κ τα δυο δεν γινετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
έχεις ένα φίλο... άρα σου "κάνει" η παρέα του, περνάς καλά μαζί του [της].
επίσης σε έλκει ερωτικά...αρκετα ωστε να κάνετε σεκθ....

Τότε γιατί δεν γίνεστε ζευγάρι??? :hmm:

τα βλέπω πολύ παλιομοδίτικα τα πράγματα ή δεν έχω καταλάβει κάτι???:confused:

Αυτο ακριβως! :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Άλλα όπως κατάλαβα σε μια φάση, καλύτερα τελικά που δεν έγινε κάτι μόνιμο καθώς η κοπέλα είναι φίλη μου αλλά στην σχέση δεν έχεις ακριβώς τις ίδιες απαιτήσεις και τις ίδιες ανοχές πάντα.
Άρα μιλάμε για μία ελεύθερη σχέση. Έτσι δεν είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Άρα μιλάμε για μία ελεύθερη σχέση. Έτσι δεν είναι;
Όχι. Δεν ήταν συστηματικό. Απλά αν τύχαινε και φυσικά είχαμε μιλήσει για μια πιθανή εκδοχή και μετά την πρώτη φορά επαληθεύσαμε τα λεγομένα μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Logotupo

Νεοφερμένος

Ο Logotupo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Όλοι εχετε φίλους και απο τα 2 φύλλα
Τους φίλους σας του αντίθετου φύλλου τους βρίσκετε ελκυστικούς εμφανησιακά?
Τους έχετε σκεφτεί ποτέ ερωτικά?
Αν δεν ήταν ωραιοι θα κυκλοφορούσατε μαζίτους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
- Όχι πάντα
- Μερικές φορές
- Χαλλλαρά

:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top