Φράσεις απο χωρισμούς που σας σημάδεψαν

Katerina192

Δραστήριο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Ελα Κατερινα,σε πήρα να σου πω πως τα εφτιαξα με μια αλλη κοπελα....Τα λέμε!!!
Παρεπιπτόντως,πριν απο 7 ώρες ήταν όλα τελεια,που σημαινει πως ειχα φάει ΤΗΝ Κοροϊδία(με το Κ κεφάλαιο)...Γι' αυτο κι εγω,μετα τα κλαμματα και την καταθλιψη,κοιτάω μόνο την παρτη μου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Ελα Κατερινα,σε πήρα να σου πω πως τα εφτιαξα με μια αλλη κοπελα....Τα λέμε!!!
Παρεπιπτόντως,πριν απο 7 ώρες ήταν όλα τελεια,που σημαινει πως ειχα φάει ΤΗΝ Κοροϊδία(με το Κ κεφάλαιο)...Γι' αυτο κι εγω,μετα τα κλαμματα και την καταθλιψη,κοιτάω μόνο την παρτη μου!!!
Καλα ποσο χρονων ηταν ο αλλος;10;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina192

Δραστήριο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Οχι....25...φαντάσου τι brains είχε....Αλλά δεν πειράζει...Την πάρτη μας τώρα.... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t@nia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η t@nia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
δεν τα πηγαιναμε και πολυ καλα αλλα δεν ειχαμε χωρισει οριστικα, ειχαμε να μιλησουμε 2-3 μερες και του στελνω μηνυμα στο κινητο << γεια τι κανεις; εισαι καλα; >> και εκεινος μου απανταει <<γιατι;>> . πειτε μου ηταν απαντηση αυτη; θα επρεπε να εχω καποιο συγκεκριμενο λογο για να τον ρωτησω κατι τετοιο; το μονο που ηθελα ηταν να μιλησω μαζι του κι εκεινος ... ηταν η τελευταια φορα που ειχα καποια επικοινωνια μαζι του , ειπα τοτε πως δεν εχω να πω κατι αλλο μαζι του αν ηθελε εκεινος ηξερε που να με βρει. αλλα αυτο το <<γιατι;>> με απογοητευσε παρα παρα πολυ....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.
Μήπως βρε πουλάκι μου με το γιατί εννοούσε κάτι άλλο; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
ηταν η τελευταια φορα που ειχα καποια επικοινωνια μαζι του , ειπα τοτε πως δεν εχω να πω κατι αλλο μαζι του αν ηθελε εκεινος ηξερε που να με βρει. αλλα αυτο το <<γιατι;>> με απογοητευσε παρα παρα πολυ....:(

γιατί ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t@nia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η t@nia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
σαν τι δηλαδη ; μη τυχον ειχα δει κανενα κακο ονειρο; απλα δεν ηθελε να μου μιλησει και ηθελε να μου δειξει την ενοχληση του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.
σαν τι δηλαδη ; μη τυχον ειχα δει κανενα κακο ονειρο; απλα δεν ηθελε να μου μιλησει και ηθελε να μου δειξει την ενοχληση του.

Αν κάποιος δε θέλει να σου μιλήσει δε σου μιλάει. Θα μπορούσε να βρει κάτι πιο ευφάνταστο από το γιατί για να σου δείξει την ενόχλησή του. Μήπως εννοούσε ξέρω γω γιατί τσακωθήκαμε ή γιατί χωρίσαμε;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena

Πολύ δραστήριο μέλος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
Εμένα τα λόγια που με έχουν πονέσει είναι από φλερτ και όχι από χωρισμό...:confused: μετά από αρκετά κοιτάγματα και λογάκια εκείνος έδειχνε να ενδιαφέρεται...όσπου μια μέρα τον είδα με την κοπέλα του στη σχολή...ένιωσα τόσο πολύ άσχημα και ας μην είχε συμβεί ποτέ τίποτα παραπάνω...:worry:από τότε προσπαθούσα να μην τον ξανακοιτάξω και να του μιλάω πολύ λιγότερο όμως εκείνος συνέχεια με κοιτούσε και κάποια μέρα μου είπε με έμμεσο τρόπο ότι είμαι γκόμενα που πότε θέλει και πότε δεν θέλει, που θέλει δλδ κατά βάθος, αλλά θέλει να φαίνεται ότι δεν θέλει...:mad: (νόμιζε ο μ*****ς ότι όλες οι κοπέλες είναι γκόμενες που όλες ''τα θέλουν'')
Ένιωσα τόσο μα τόσο άσχημα και επειδή δεν περίμενα να ακούσω κάτι τέτοιο δεν του απάντησα εκείνη την στιγμή απλά έφυγα...:hmm:Ίσως τελικά να ήταν καλύτερη απάντηση η σιωπή μου γιατί υπάρχουν άτομα που δεν αξίζουν ούτε για να τα βρίσεις ούτε για να τα φτύσεις καν...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Εμένα τα λόγια που με έχουν πονέσει είναι από φλερτ και όχι από χωρισμό...:confused: μετά από αρκετά κοιτάγματα και λογάκια εκείνος έδειχνε να ενδιαφέρεται...όσπου μια μέρα τον είδα με την κοπέλα του στη σχολή...ένιωσα τόσο πολύ άσχημα και ας μην είχε συμβεί ποτέ τίποτα παραπάνω...:worry:από τότε προσπαθούσα να μην τον ξανακοιτάξω και να του μιλάω πολύ λιγότερο όμως εκείνος συνέχεια με κοιτούσε και κάποια μέρα μου είπε με έμμεσο τρόπο ότι είμαι γκόμενα που πότε θέλει και πότε δεν θέλει, που θέλει δλδ κατά βάθος, αλλά θέλει να φαίνεται ότι δεν θέλει...:mad: (νόμιζε ο μ*****ς ότι όλες οι κοπέλες είναι γκόμενες που όλες ''τα θέλουν'')
Ένιωσα τόσο μα τόσο άσχημα και επειδή δεν περίμενα να ακούσω κάτι τέτοιο δεν του απάντησα εκείνη την στιγμή απλά έφυγα...:hmm:Ίσως τελικά να ήταν καλύτερη απάντηση η σιωπή μου γιατί υπάρχουν άτομα που δεν αξίζουν ούτε για να τα βρίσεις ούτε για να τα φτύσεις καν...:(

πολυ κακο αυτο οντως....τι μ@λ*κες υπαρχουν!!!!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena

Πολύ δραστήριο μέλος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
πολυ κακο αυτο οντως....τι μ@λ*κες υπαρχουν!!!!:/:

άστα να πάνε....και το θέμα είναι ότι το γεγονός είναι πρόσφατο και ο τύπος συνεχίζει να κοιτάει και αυτό είναι ακόμα πιο εκνευριστικό....:mad: εγώ βέβαια έχω κόψει κάθε επαφή και δεν του λέω ούτε γεια από τότε αλλά είναι ενοχλητικό που τολμάει και ''παίζει'' ακόμα....:eek: προσπαθώ να τον βγάλω απ' το μυαλό μου και το ότι εκείνος το συνεχίζει, μου το κάνει πιο δύσκολο....:( αλλά το ξέρω ότι δεν αξίζει τον κόπο με έχει κάνει να αηδιάσω και νομίζω ότι θα έρθει η στιγμή που δεν θα τον σκέφτομαι καθόλου..:) δεν θα χαραμίσω άλλα συναισθήματα για την πάρτι του...απλά σου μένει αυτό το γαμώτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Είσαι πολύ σημαντική για εμένα για να σε ξαναπληγώσω....
:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Θελω να μεινω μονος. Δε φταις εσυ, απλα χρειαζομαι χρονο.

To είπε ένα γουρούνι στην κολλητή μου..
Θέλω να χωρίσουμε. Το ξέρω ότι θες να μάθεις τον λόγο, αλλά δεν είναι δική σου υπόθεση, δεν σε αφορά!!!:confused::confused:

Πίστευε και μη ερεύνα!:devil::devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
"οταν σας πρωτοειδα εσενα και την αδερφη σου αμεσως τα βλεματα ολων μας επεσαν πανω στην αδερφη σου αλλα επειδη την ειχε προλαβει ο κολητος μου εκανα πισω,ενταξει οπως και να το κανουμε η αδερφη σου ειναι πιο ομορφη απο σενα, εχει κατι που εσυ δεν το χεις..ε τι κανεις τωρα? κλαις? καλα γιατι? ζηλευεις την αδερφη σου?"


οντόπικ : <<χωρίζουμε>> :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
"Θέλω να ξεφύγω από την Θεσσαλονίκη..Όχι από σένα καρδιά μου.Εσένα σ'αγαπάω,αλλά θέλω να αλλάξω παραστάσεις.."

Φεύγει φοιτητής σε άλλη πόλη..

Πώς γίνεται να αγαπάς κάποιον,να τον θέλεις χαρούμενο και να του λες,ουσιαστικά,ότι θέλεις να ξεφύγεις από αυτόν και από τα τελευταία 2 χρόνια που είσαι μαζί του?Δεν το καταλαβαίνω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
"Θέλω να ξεφύγω από την Θεσσαλονίκη..Όχι από σένα καρδιά μου.Εσένα σ'αγαπάω,αλλά θέλω να αλλάξω παραστάσεις.."

Φεύγει φοιτητής σε άλλη πόλη..

Πώς γίνεται να αγαπάς κάποιον,να τον θέλεις χαρούμενο και να του λες,ουσιαστικά,ότι θέλεις να ξεφύγεις από αυτόν και από τα τελευταία 2 χρόνια που είσαι μαζί του?Δεν το καταλαβαίνω..
Γιατί όσο υπέροχη κι αν είναι η σχέση σας, το να θυσιάσει την καριέρα του για σένα είναι too much. Διότι η επιλογή αυτή θα τον κυνηγάει πολύ αφότου εσύ θα έχεις σταματήσει να του λες και καλήμερα. Και όσοι το έκαναν (πχ ξέρω πολλούς που δεν έφυγαν έξω για phd ενώ μπορούσαν, που είναι παρόμοιο) για τέτοιους λόγους το μετάνιωσαν αργότερα οικτρά.

Εγωιστικότατη τη βρίσκω τη σκέψη σου, σόρρυ. Θα έπρεπε να θες το καλύτερο γι'αυτόν, και το καλύτερο γι'αυτόν είναι να φύγει.
Οκ, άνθρωπος είσαι, το κατανοώ να μην μπορείς να σκεφτείς τόσο αλτρουιστικά, αλλά όχι και να τον κατηγορείς από πάνω που δεν σκέφτεται αλτρουιστικά αυτός!

Και κατά τη γνώμη μου, αν μια σχέση αξίζει, αντέχει οποιαδήποτε απόσταση, ακόμα και Ελλάδα-US, πόσο μάλλον διαφορετικές πόλεις στην Ελλαδίτσα. Αν δεν αξίζει, όσο νωρίτερα ξεμπερδεύετε τόσο το καλύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Ναι ρε συ Λια ωραια ολα αυτα αλλα την κοπελα τη χωρισε, δεν της ειπε να το παλεψουν εστω τον πρωτο καιρο. Και παει φοιτητης δε θα διακινδυνεψει το διδακτορικο του αν πεταγεται και τη βλεπει μια στις τοσες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ναι ρε συ Λια ωραια ολα αυτα αλλα την κοπελα τη χωρισε, δεν της ειπε να το παλεψουν εστω τον πρωτο καιρο. Και παει φοιτητης δε θα διακινδυνεψει το διδακτορικο του αν πεταγεται και τη βλεπει μια στις τοσες.
Ε προφανώς για να τη χώρισε είτε είναι εντελώς ανώριμος είτε τα συναισθήματα του γι'αυτή είναι επιφανειακά και "καλά να περνάμε". Either way, καλύτερα γι'αυτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Γιατί όσο υπέροχη κι αν είναι η σχέση σας, το να θυσιάσει την καριέρα του για σένα είναι too much. Διότι η επιλογή αυτή θα τον κυνηγάει πολύ αφότου εσύ θα έχεις σταματήσει να του λες και καλήμερα. Και όσοι το έκαναν (πχ ξέρω πολλούς που δεν έφυγαν έξω για phd ενώ μπορούσαν, που είναι παρόμοιο) για τέτοιους λόγους το μετάνιωσαν αργότερα οικτρά.

Εγωιστικότατη τη βρίσκω τη σκέψη σου, σόρρυ. Θα έπρεπε να θες το καλύτερο γι'αυτόν, και το καλύτερο γι'αυτόν είναι να φύγει.

Οκ, άνθρωπος είσαι, το κατανοώ να μην μπορείς να σκεφτείς τόσο αλτρουιστικά, αλλά όχι και να τον κατηγορείς από πάνω που δεν σκέφτεται αλτρουιστικά αυτός!

Και κατά τη γνώμη μου, αν μια σχέση αξίζει, αντέχει οποιαδήποτε απόσταση, ακόμα και Ελλάδα-US, πόσο μάλλον διαφορετικές πόλεις στην Ελλαδίτσα. Αν δεν αξίζει, όσο νωρίτερα ξεμπερδεύετε τόσο το καλύτερο.


Μονο που ο συγκεκριμενος νεαρος παει φοιτητης σε αλλη πολη επειδη "θελει να ξεφυγει απο τη Θεσσαλονικη" και επειδη "θελει να αλλαξει παραστασεις".
Απεχει παρα πολυ απο το "βαζω τη σταδιοδρομια μου πανω απο εναν ανθρωπο" που υποστηριζω μαλιστα οτι τον αγαπαω κιολας...
Οποτε δε μιλαμε καν για ανωριμοτητα, παρα για ελλειψη συναισθηματων, για βαρεμαρα, για ρουτινα και για αναγκη να συλλεξει νεες εμπειριες...
Σιμπλ ας δατ...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Δεν θεωρώ εγωιστική την σκέψη μου..Ενώ μέχρι τώρα λέγαμε ότι θα τα καταφέρουμε,και μάλιστα το πίστευε,ξαφνικά γυρίζει και μου λέει όλα αυτά..Το δέχομαι να θέλει να χωρίσουμε,γιατί δεν μπορεί,κουράστηκε κλπ.Δεν δέχομαι να μου λέει ότι θέλει να ξεφύγει από μένα..Αυτό ήταν με πλήγωσε περισσότερο..Γιατί δεν κάθεσαι 2 χρόνια σε σχέση μόνο και μόνο για να περνάς την ώρα σου..

Κι επίσης,ήξερα ότι θα φύγει..Κι εκείνος.Και είχαμε συμβιβαστεί!Δεν του ζήτησα να μην πάει να σπουδάσει..Το μόνο που ήθελα ήταν να προσπαθήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top