Έρωτες εξ' αποστάσεως

Πιστεύετε ότι μια σχέση από απόσταση μπορεί να κρατήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 69)

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Είχα κάνει στο παρελθόν και μου ηταν υπερβολικά δύσκολο.
Χρειάζεται πολλά.Και απο τους δυο.Βρίσκεσαι σε μια περίεργη συναισθηματική κατάσταση.
Δεν μπορείς να την αγγίξεις,να την αισθανθείς,να την αγκαλιάσεις.Είναι λυπημένη και οταν στο λεει απο το τηλέφωνο,νοιώθεις ανήμπορος και άχρηστος,απο την στιγμή που δεν μπορείς να εισαι κοντά της,να την παρηγορήσεις.Νοιώθεις,οτι θα συνεχίσει να είναι λυπημένη και για αυτο θα φταίς εσυ.Την μια φορά τον μήνα που βρίσκεστε,δεν μιλάτε.Άλλωστε,τα χετε πεί ολα,όσο καιρό μιλάτε απο απόσταση.Την ακούς να γελάει και ξαφνικά συνειδητοποιείς,πως εχεις αρχίσει και ξεχνάς το χαμόγελο της.Βλέπεις φωτογραφία της,μαζι με άλλους,και τους ζηλεύεις που ειναι αυτοί κοντα της,και όχι εσυ.Κάποιες φορες,ξεχνάς ακομα και την μορφή της.Προσπαθείς να την επαναφέρεις στη μνήμη σου και το μόνο που έρχεται,ειναι μια ιδεατή άμορφη μάζα.
Τέλος παντων,μην τα πολυλογώ...
Όσοι αποφασίσετε να μπείτε σε μια τέτοια σχέση,σκεφτείτε το.Σκεφτείτε το καλά.



...Ωχ ρε συ πατριδη :(
Και που να μην ειχατε αποσταση Χολαργος με Νεα Ιωνια δηλαδη :s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kate-Bender

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
εγω τα ειχα με εναν απο Μεξικοοοοο, εχω αποκτησει πειρα...:P
βασικα δεν ξερω αν τα εχουμε ακομα..οποτε με βλεπει μουσουνου "hi baby"κτλ..απλα ανταποκρινομαι..χαχαχα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
An υπάρχει υπομονή και εμπιστοσύνη όλα γίνονται!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria17

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
η σχεση απο αποσταση δεν υσχειει κ ειναι λαθος!ματια που δεν βλεπονται γρηγορα λησμονιουνται!παω αυτη την φραση με 1000!:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::D:D:D:D:D:D:):):):):):):);););)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pithiki

Νεοφερμένος

Η pithiki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Πιστεύετε στις σχέσεις από απόσταση;
Μπορούν να κρατήσουν ή είναι απλά΄χάσιμο χρόνου;:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
αν το θελετε, αν το ποθειτε. αν αγαπιεστε. ειναι ενας καλος τροπος δοκιμασιας αλλωστε θα ερθουν πολυ χειροτερες δυσκολιες.....αμα δν αντεχετε την αποσταση, τι θα αντεξετε???;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Πιστεύω πως όταν είναι για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα, αντέχεται η απόσταση.
Όταν είναι για αόριστο χρόνο, δυσκολεύουν τα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fnou

Νεοφερμένος

Η fnou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
καλησπερα παιδια:)
ειναι η πρωτη φορα που επισκεπτομαι το συγκεκριμενο φορουμ..
συνηθως συχναζω στο mycat!
δεν ξερω αν μπορει να αντεξει καποια σχεση εξ'αποστασεως η οχι.....αλλες ναι αλλες οχι!
παντως εγω θα συμφωνησε με την απο πανω δεσποινιδα..αν ειναι για συγκεκριμενο διαστημα ισως ναι...κ γω δεν ξερω,τωρα την μαθαινω την αποσταση...
το θεμα ειναι τι πρεπει να κανει κανεις για να κρατησει μια σχεση απο αποσταση?
:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.

το θεμα ειναι τι πρεπει να κανει κανεις για να κρατησει μια σχεση απο αποσταση?
:/:

υπομονη.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fnou

Νεοφερμένος

Η fnou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
αυτο κανουμε μεχρι στιγμης και βλεπω οτι πιανει;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.

και το τραγικό είναι πως όταν επιτέλους το ζευγάρι καταφέρει να ζήσει στην ίδια πόλη, μετά από λίγο χωρίζουν. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fnou

Νεοφερμένος

Η fnou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
το εχω ακουσει και αυτο και γω το βρισκω λιγο τραγικο...ισως επειδη ετσι συνηθισαν απο την αρχη...
η γνωμη μου ειναι οτι μια σχεση που ξεκιναει απο κοντα και υστερα υπαρχει αποσταση με ημερομηνια ληξης,ναι μπορει να αντεξει!!!
αλλα μια σχεση που ξεκιναει απο αποσταση,μαθαινεις με τον αλλον να εισαι μακρια και ξαφνικα τον εχεις διπλα σου,εκει μπορει να υπαρξουν και υπαρχουν συνηθως μεγαλα προβληματα που καταληγουν στο χωρισμο
:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
χμ..
νομιζω εδω δεν εκφρασει την αποψη μου...
σχεσεις και ερωτες εξ'αποστασεως λοιπον...
οχι πως δεν μπορει να πετυχει το ολο θεμα, αλλα δυστυχως δεν ειναι παντα εφικτο..
αυτη τη φορα δεν θα μιλησω γενικα και αοριστα... αλλα θα πω την μικρη μου ιστοριουλα...
(οχι πως με ρωτησε και κανεις, αλλα τελος παντων... :P:P)
τα ειχα 3 χρονακια με καποιον και το πηγαιναμε σοβαρα το θεματακι
ομως δεν μεναμε κοντα...
εμενε λιγο πιο εξω απο την αθηνα, 45 λεπτα με το τραινο..
δυστυχως λογω των σπουδων μου τοτε, δεν ειχα πολυ χρονο να συναντιομαστε...
πηγαινοερχομασταν και οι 2, αλλα ηταν πολυ ψυχοφθορο...
η σχολη τελειωσε, μετα ηρθε η δουλεια..
και παλι δεν μπορουσα να πηγαινοερχομαι εγω τουλαχιστον συνεχεια
καταληξαμε να βρισκομαστε μονο παρασκευοσαββατοκυριακα, και κατα κυριο λογο να πηγαινω εγω για να μπορουμε να μενουμε και μονοι μας στο σπιτι που ειχε νοικιασει εκει..
δυστυχως αυτη η ιστορια εφερε διαφορους καυγαδες (επειδη δνε βρισκομασταν συχνα κτλ......) και στο τελος επεφερε την οριστικη ρηξη... (συντελλασαν βεβαια και αλλοι λογοι)
οποτε οχι δεν ειναι ευκολο...
βεβαια ολα εξατριωνται απο τα 2 ατομα, και κατα ποσο γερες βασεις εχει η σχεση....
τιποτα δεν ειναι προκαταδικασμενο...
αν πιστευετε οτι αξιζει, απλα παλεψτε το... ;);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ax αχ αχ...

Εγω παντως μια φορα το δοκιμασα και δεν το ξαναματακανω....

Πολυ ψυχοφθορο... Υπερβολικα πολυ... Κι οταν τελειωνει, συνειδητοποιεις πως εκανες τοσο κοπο για το τιποτα... Μονο για να μιλας στο τηλ ή στο νετ...

Οχι ευχαριστω... Δεν θα παρω αλλο... Αν θελω να μιλαω στο τηλεφωνο εχω πολλους φιλους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.
Πολυ ψυχοφθορο... Υπερβολικα πολυ... Κι οταν τελειωνει, συνειδητοποιεις πως εκανες τοσο κοπο για το τιποτα... Μονο για να μιλας στο τηλ ή στο νετ...

Οχι ευχαριστω... Δεν θα παρω αλλο... Αν θελω να μιλαω στο τηλεφωνο εχω πολλους φιλους...

Βρε συ, δικαίωμά σου να μη θες να επαναλάβεις μια τέτοιου είδους σχέση, δε μπήκα να γράψω για να σου αλλάξω τη γνώμη, αλλά για να σταθώ στο bold

Δεν έκανες τόσο κόπο "για το τίποτα"... από κάθε σχέση μας με τον οποιονδήποτε, είτε ερωτική είτε φιλική, κάτι παίρνουμε, κάτι μαθαίνουμε. Οι σχέσεις είναι γνώση - λολ

Το δοκίμασες και δε σου έκανε, μη μετανιώνεις όμως γι'αυτό. Γνώρισες τον εαυτό σου καλύτερα, πειραματίστηκες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Βρε συ, δικαίωμά σου να μη θες να επαναλάβεις μια τέτοιου είδους σχέση, δε μπήκα να γράψω για να σου αλλάξω τη γνώμη, αλλά για να σταθώ στο bold

Δεν έκανες τόσο κόπο "για το τίποτα"... από κάθε σχέση μας με τον οποιονδήποτε, είτε ερωτική είτε φιλική, κάτι παίρνουμε, κάτι μαθαίνουμε. Οι σχέσεις είναι γνώση - λολ

Το δοκίμασες και δε σου έκανε, μη μετανιώνεις όμως γι'αυτό. Γνώρισες τον εαυτό σου καλύτερα, πειραματίστηκες ;)

Μα και μια τετοια σχεση εγω πλεον δεν μπορω να την θεωρησω ερωτικη... Γιατι??? Επειδη λες ενα μωρο μου κι ενα αγαπη μου και σε θελω και σε κανω??? Αυτο ειναι που εννοω...

Αλλα μιας και το λες... Δεν μετανιωνω... Καθολου και για τιποτα...

Συμφωνω απολυτα πως οι σχεσεις ειναι γνωση... Οπως και καθε λαθος που κανουμε...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Nα πω κι εγώ που τη δοκίμασα για 634756η φορά :P

Η εμπειρία μου μου έδειξε ότι θέλει πολύ προσπάθεια, πολύ πείσμα, πολύυυυυυυυυυ αγάπη και πολύ μα πάρα πολύ υπομονή....
Και εμπιστοσύνη....απίστευτη εμπιστοσύνη.... (κι εγώ είμαι και λίγο ζηλιάρα όπως και να το κάνουμε :P)....
Και να ξέρετε ότι σε χ χρόνια θα είστε στο ίδιο μέρος....
Να είναι ένας εφικτός στόχος... όχι κάποτε...ίσως...αλλά σήμερα...αύριο...μεθαύριο....
Όπως και να έχει, για εμένα λειτούργησε....και δεν πίστευα κιόλας στην αρχή.... ήμουν απαισιόδοξη ότι θα αποτύχει μιας και είχα άπειρα παραδείγματα γύρω μου....

Αλλά τελικά διαψεύστηκα.... Μετά από ένα χρόνο μένουμε μαζί....
Φτιάχνουμε το σπιτάκι μας και είμαι αρραβωνιασμένη.... (ακόμα δεν έχω συνηθίσει να συστήνω τον άντρα ως αρραβωνιαστικό...μου ακούγεται τόσο περίεργο :P).
Και μερικές φορές πρέπει να επαναλάβω στον εαυτό μου ότι επιτέλους ΣΥΖΟΥΜΕ και δεν θα φύγω/ει σε 1/2/7 μέρες....
Και είναι πολύ ωραίο να κοιτάω πίσω και να λέω ότι την έζησα και την απόσταση και την νίκησα...η καλύτερα την ζήσαμε και την νικήσαμε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Nα πω κι εγώ που τη δοκίμασα για 634756η φορά :P

Η εμπειρία μου μου έδειξε ότι θέλει πολύ προσπάθεια, πολύ πείσμα, πολύυυυυυυυυυ αγάπη και πολύ μα πάρα πολύ υπομονή....
Και εμπιστοσύνη....απίστευτη εμπιστοσύνη.... (κι εγώ είμαι και λίγο ζηλιάρα όπως και να το κάνουμε :P)....
Και να ξέρετε ότι σε χ χρόνια θα είστε στο ίδιο μέρος....
Να είναι ένας εφικτός στόχος... όχι κάποτε...ίσως...αλλά σήμερα...αύριο...μεθαύριο....
Όπως και να έχει, για εμένα λειτούργησε....και δεν πίστευα κιόλας στην αρχή.... ήμουν απαισιόδοξη ότι θα αποτύχει μιας και είχα άπειρα παραδείγματα γύρω μου....

Αλλά τελικά διαψεύστηκα.... Μετά από ένα χρόνο μένουμε μαζί....
Φτιάχνουμε το σπιτάκι μας και είμαι αρραβωνιασμένη.... (ακόμα δεν έχω συνηθίσει να συστήνω τον άντρα ως αρραβωνιαστικό...μου ακούγεται τόσο περίεργο :P).
Και μερικές φορές πρέπει να επαναλάβω στον εαυτό μου ότι επιτέλους ΣΥΖΟΥΜΕ και δεν θα φύγω/ει σε 1/2/7 μέρες....
Και είναι πολύ ωραίο να κοιτάω πίσω και να λέω ότι την έζησα και την απόσταση και την νίκησα...η καλύτερα την ζήσαμε και την νικήσαμε :)
Λίγο οφφ, αλλά άντε με το καλό και να παντρευτείτε. :D
Πότε με το καλό;

Κι εγώ πρώτο τραπέζι θα 'μαι στην δεξίωση (για να προλάβω τον μπουφέ... :P).


Και οντόπικ για να μην αυτολογοκριθώ: συμφωνώ με την μαντρού στο ότι ίσα-ίσα ΔΕΝ είναι χάσιμο χρόνου κάτι τέτοιο. Είναι ένα καλό τεστάρισμα του εαυτό σου και των αντοχών σου για να ξέρεις μέχρι πού φτάνεις. Καλύτερα να το δοκιμάσεις μια φορά και να πεις "δεν μου κάνει" παρά να μην ξέρεις μέχρι πού μπορείς να φτάσεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
αν υπαρχει θεληση, εμπιστοσυνη και αγαπη στο ζευγαρι, νομιζω οτι μπορουν να τα καταφερουν. με την προυποθεση να υπαρχει προοπτικη μεσα σε καποιο διαστημα να μεινουν στην ιδια πολη. αλλιως δωρον αδωρον. παντως εγω ειμαι θετικη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanasis31

Νεοφερμένος

Ο thanasis31 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Θα ήθελα να πώ και εγώ την ιστοριούλα μου που έιναι πέρα για πέρα αληθινή.

Εδώ και 2 χρόνια "τα έχω" ψηφιακά... μέσω Ιντερνετ με μια κοπέλα απο άλλη... ήπειρο.
Ήμουν πολύ καιρό μόνος γιατί οι ...Ελληνίδες (απο 20-30) δέν ελκύονται απο μένα. Μου το έχουν πεί και κατάμουτρα με τον έναν ή τον άλλον τρόπο. Δέν ήταν κομπλεξικές απλά δέν τους άρεσα. Το παραδέχομαι πλέον. Έτσι στράφηκα στις ... ξένες.

Αυτή, αν και λίγα χρόνια μεγαλύτερη, είχε χωρίσει απο έναν μ@@@@@ ο οποίος επειδή ήταν όμορφη, την κακομεταχειριζόταν και την ζήλευε. Τον σούταρε και κλείστηκε στον εαυτό της μέχρι που μια μέρα αποφάσισε να ανοιχτεί (μέσω του ιντερνετ) σε όχι σε δικής της καταγωγής ανθρώπους.

Έτσι, γνωριστήκαμε μέσω ενός online παιχνιδιού. Αρχικά ήταν πολύ επιφυλακτική (σωστά) και απόμακρη. Με τον χρόνο και αφού γνωριστήκαμε καλύτερα, το "δέσιμο" άρχισε να φαίνεται. Αυτή αν και μακριά με αισθανόταν κοντά της, παρομοίως κι εγώ μου έλειπε κάθε φορά που έκλεινα το skype. Μιλάγαμε μέσω μηνυμάτων και αφού πέρασε ένα διάστημα αποφασίσαμε να βάλουμε κάμερες. Τότε είναι που έπεσε το κεραμμύδι στο κεφάλι μου και "συνδεθήκαμε" ακόμα περισσότερο. Κοινές απόψεις και λοιπά...

Πέρα απο την εικονική και ψηφιακή "περιπέτεια" κρύβονται δύο αληθινοί άνθρωποι. Μόνοι και απογοητευμένοι απο τις ερωτικές τους εμπειρίες σε 2 σημεία του πλανήτη. Δύο άνθρωποι που όσα λένε έιναι αληθινά και τα πιστεύουν όσο και αντίξοο ή ακατόρθωτο ακούγεται ή είναι να βρεθούν μαζί. Το έχουν συζητήσει και κλαίνε γι αυτό και οι δύο.
Η απόσταση -δεν θέλω να αναφερθώ σε χώρα- είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ! Δεκάδες χιλιάδες μίλια... Μα το skype και η συνομιλία μαζί της με κάνει να την νιώθω κοντά.

Έχει έρθει στην Ελλάδα, περάσαμε μια εβδομάδα μαζί διακοπές και "ζωντανέψαμε" την σχέση απο εικονική σε πραγματική πλέον. Το να πάω εγώ εκεί είναι αρκετά δύσκολο μά όχι μη εφικτό. Αλλά υπάρχει στο μυαλό μου σαν όνειρο.
Δέν αρκεί να βρισκόμαστε 1 ή 2 φορες σε έναν χρόνο. Είναι δύσκολο... όταν δέν βρίσκεις την αγάπη και τον έρωτα στην πόλη σου και ξαφνικά σου έρχεται απο μακριά! Πολύ ψυχοφθόρο όπως είπανε κάποιοι. Πώς να εκφράσεις την αγάπη σου μέσα απο ένα τηλέφωνο ή ένα ψυχρό γραπτό μήνυμα (και σε μια άλλη γλώσσα βέβαια); Πώς να κάνεις αυτά που θα έκανες αν την είχες δίπλα σου;

Μέχρι στιγμής έχουμε περάσει περισσότερεες στιγμές Online παρά "πραγματικές". Αλλά στην καρδιά όλα επιτρέπονται.
Δέν ξέρω. Για πόσο θα συνεχίσει και που θα καταλήξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top