Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Μπορεί να γίνεται και με καλώδιο αν έχεις.. Δεν είμαι σίγουρος.. Εγώ έγραψα ότι θέλεις laptop επειδή αυτές τις επιλογές βλέπω στο laptop μου με Win 7.. ;)

τι καλωδιο δεν καταλαβα.....(αρα-λογικα παντα- θα γινεται και σε σταθερο...;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Πιο από τα δύο εξής ποντίκια να επιλέξω;

Razer Abyssus

ή

Revoltec FightMouse Elite
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
τα razer θεωρουνται τα καλυτερα..

αλλα το revoltec εχει dpi περισσοτερα,,μεγαλυτερη μεγιστη ακριβεια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
εγω θα διαλεγα το 2ο μου αρεσει περισσοτερο:P

επισης εχει ρύθμιση πάνω του να επιλεγείς την ταχύτητα του ποντικιού, στοιχειο πολυ καλο για ατομα που παιζουν cod....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
το razer ειναι καλυτερο συμφωνα με τις γνωμες που ειδα,,το δευτερο ειναι αντιγραφο αλλου ποντικιου και δεν εχει καλες γνωμες

τα 5χιλ dpi ειναι υπερβολικα και δεν χρειαζοντα ισως..

δες reviews και πηγαινε για razer.. αφου θες να ξοδεψεις λεφτα σε ενα ποντικι,,να παρεις κατι καλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Γεια σας!!!Επειδη προκειται σε λιγο καιρο να αγορασω υπολογιστη, θα ηθελα να μου προτεινετε laptops μικρου, σχετικα, μεγεθους και παχους( σε στυλ netbook), κατα προτιμηση ασημι χρωμα, και να αξιζει πραγματικα τα λεφτα του!!

(Επειδη δεν ειμαι και πολυ ειδημων, θα ηθελα να μου τεκμηριωνετε τις προτασεις σας)
Ευχαριστω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Πρέπει όμως να μας πεις για τι θα το χρησιμοποιείς και και το ανώτατο ποσό που μπορείς να διαθέσεις.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Αφηστε την τιμη, απλως καντε τις προτασεις και θα δω εγω στο τελος...
Ενδιαφερομαι κυριως για internet, μουσικη, ταινιες, αναγνωση e books, word και γενικα παρουσιασεις τετοιου ειδους...(για μελλοντικους εργασιακους σκοπους)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
βασικα αμα θες νετμπουκ 10ιντσες οθονη δηλαδη..ολα ιδια βασικα ιδια ειναι..acer,asus για μενα απο οτι εχω διαβασει,ειναι τα ανθεκτικοτερα..


τωρα λαπτοπ ειναι τα 15αρικα σε οθονη..οπου υπαρχει ποικιλια τεραστια..

βασικα πρωτα πρεπει να πεις μεγιστη τιμη που θες,αλλιως δεν βρισκουμε ακρη..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
ηθελα και εγω να ρωτησω κατι αντιστοιχο..ενα λαπτοπ με επεξεργαστη γυρω στα 2.5 ghz μια καλη καρτα γραφικων και σκληρο δισκο μεγαλου μεγεθους οχι και ενα terra βεβαια..στα ποσα περιπου να υπολογιζω οτι μπορω να βρω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
ηθελα και εγω να ρωτησω κατι αντιστοιχο..ενα λαπτοπ με επεξεργαστη γυρω στα 2.5 ghz μια καλη καρτα γραφικων και σκληρο δισκο μεγαλου μεγεθους οχι και ενα terra βεβαια..στα ποσα περιπου να υπολογιζω οτι μπορω να βρω?

Βασικα νομιζω οτι πρεπει να διευκρινησεις λιγο περισσοτερο τα χαρακτηριστικα που θελεις να εχει το laptop γιατι με βαση αυτα κυμαινεται η τιμη..Ας πουμε οταν λες καλη καρτα γραφικων τι ακριβως εννοεις; Να παιζει τα τα περισσοτερα τωρινα παιχνιδια ή να ειναι πιο μπροστα απο τις απαιτησεις των συγχρονων παιχνιδιων.Επεισης παιζει ρολο το μεγεθος της οθονης καθως και η αυτονομια του laptop (ποσο θα διαρκει η μπαταρια του).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
1200 ευρω μαξ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
https://www.skroutz.gr/s/300370/Lenovo-G560A-6-i3-380M.html

https://www.skroutz.gr/s/323358/Acer-Aspire-5742G-484G50Mnkk-LX-RB902-049.html
https://www.skroutz.gr/s/300436/Lenovo-G560A-4.html

μερικα δειγματα..

αλλα ο i5 core κανει boost μονος του μεχρι τα 3ghz..


1200 ευρω μαξ
ωωω..
τοσο πολυ?

παπαδες παιρνεις με τοσα..τα κορυφαια βασικα,,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
ε ας πουμε τα συγχρονα παιχνιδια..π.χ αυτη που πηρα για τον επιτραπεζια ειναι 1gb μια παρομοια τελοσπαντων ξερω δεν ειναι ακριβης αυτη η περιγραφη μιας καρτας γραφικων :P ε ας πουμε με 700 ευρω βρισκεις λαπτοπ με τετοια χαρακτηριστικα?? στο περιπου παντα..σιγουρα υπαρχουν και αλλα χαρακτηριστικα οπως λες πιο πανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ε ας πουμε με 700 ευρω βρισκεις λαπτοπ με τετοια
βεβαια...

οπως τα δειγματα που σου εδειξα παραπανω..

με μεγαλο i3 ή i5 cpu ,4giga ram ,500αρη δισκο,,και ανω του μεσου καρτα γραφικων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Μπορειτε να πειτε γνωμη για
1. VAIO
2.Apple Macbook

ως προς δυνατοτητες(και αυτα που προανεφερα) και εμφανιση;
Επισης, η 15' ειναι τετοιο μεγεθος που να επιτρεπει ευκολη μεταφορα(δεν θελω οπως ειπα να ειναι ογκωδης αλλα ουτε και να εχει μεγαλο παχος);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
και τα δυο θεωρουνται τα πιο αξιοπιστα..αλλα διαβαζω οτι πουλανε περισσοτερο design και λιγοτερο ουσια πια..

πχ απο το vaio θεωρω καλυτερο το toshiba..


τωρα,,η 15αρα οθονη ειναι στο μεσον,,αναμεσα στη απολυτα φορητοτητα 10-13ιντσες και στα εναλλακτικα σταθερου υπολογιστη με 17αρες οθονες..

οποτε η χρυση τομη και η πλειοψηφια των λαπτοπ ειναι 15αρια,,μεταφερεται,μεν,αλλα δεν μπαινει και στην τσαντα οπως το netbook 10αρι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
παιδια απ' οτι βλεπω εχετε σκοπο να ξοδεψετε αρκετα χρηματα για να αγορασετε laptop γι'αυτο σας προτεινω να ξεκαθαρισετε πρωτα τα χαρακτηριστικα που θελετε να εχει.Ας πουμε καποια χαρακτηριστικα που θεωρω οτι πρεπει να λαβετε υποψη ειναι:
1)Επεξεργαστης (εγκεφαλος του laptop)
2)καρτα γραφικων
3)μεγεθος οθονης (παιζει ρολο και για την φορητοτητα του υπολ.)
4)Αυτονομια (δεν υπαρχουν παντου μπριζες)
5)χωριτικοτητα σκληρου δισκου (αν και υπαρχουν οι εξωτερικοι καλο θα ηταν να υπαρχει αρκετος χωρος)
6)Servise (εχει σημασια η διαρκεια και η ποιοτητα του)
7)μνημη Ram (παιζει ρολο για την ταχυτητα του)
Λογικα δεν ειναι μονο αυτα:hmm:. Πρωτα ξεκαθαριζω τι θελω απο το καθενα και μετα ψαχνω με οριο την τιμη να βρω ενα υπολ. που να ικανοποιει τα κριτηρια μου ! Η αποψη μου ειναι αυτη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Σας ευχαριστω πολυ, ομως θα ηθελα αν γινεται να μου κανετε συγκεκριμενες προτασεις που πιστευετε, λογω πειρας ή οτιδηποτε, οτι ειναι εγγυημενες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Ναι ρε συ αλλα αν εγω για παραδειγμα σου προτεινω κατι θα ειναι συμφωνα με τα δικα μου κριτηρια (καλος επεξεργαστης, καρτα γραφικων) ενω εσυ να θες αυτονομια ή εγγυηση. Για να σου προτεινει καποιος κατι εγγυημενο θα πρεπει να το χρησιμοποιει ο ιδιος καιρο ή να δουλευει σε καταστημα υπολ. ωστε να μπορει να σου πει ποιες μαρκες και που εχουν ελαττώματα. Ξερεις θα ηταν το μονο ευκολο να γουγλαρω ''laptop με 1200 ευρω'' ή ''τα καλυτερα laptop'' και να σου τα βαλω εδω μεσα.
Ας πουμε οτι σου δειχνω ενα υπολ. με επεξεργαστη i3 και χωρητικοτητα σκληρου 1 ΤΒ, αυτος ειναι καλος, επισης σου δειχνω ενα laptop με επεξεργαστη i5 και χωριτικοτητα σκληρου δισκου 500 GB , και αυτος ειναι καλος.Που ειναι η διαφορα; Ειναι τελειως διαφορετικοι υπολ. κι ας ειναι και οι δυο καλοι.Εκει ειναι τωρα ακριβως αυτο που λεω...αναλογα με τα δικα σου κριτηρια θα επιλεξεις ενα απο τα δυο.
Υπαρχει πλεον στην αγορα πληθωρα υπολ. που εχουν διαφορετικα χαρακτηριστικα και που μπορουν να σε βαλουν σε σκεψεις αφου ο ενας ειναι καλος σε ενα χαρακτηριστικο και στα αλλα μετριος και σε καποιους αλλους με την ιδια τιμη να συμβαινει το ακριιβως αντιθετο.Θα μπω σε λιγο στο internet και θα δω αν μπορω να βρω κατι να δεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top