Γυναίκες και άνδρες στα 30

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
@ Ηimela : Αφου το πας στο ενα ακρο...να στο παω στο αλλο : Προτιμας να εισαι με καποιον που ειτε δε ξερει τι θελει, ειτε δε θα στο πει ποτε και θα σου κανει ανω κατω τη ζωη χωρις λογο ;

Δε μιλαμε για 1ο ραντεβου κλπ. Αλλα μεσα στο κεφαλι σου και μονο που θα εχεις το θεμα οικογενεια, αυτοματως και συνειδητα και υποσυνειδητα, για αρχη, θα εστιαζεις σε ατομα που σου κανουν για το σκοπο αυτο. (δε θα κοιταξεις 20αρηδες, ουτε αλητες, ουτε κανεναν που για τα κριτηρια σου τρωει χ).
Ενα αυτο. 2ον : εσυ ναι μεν θα ξεκινας τη σχεση οπως ολες, αλλά οπως και να χει...αλλα πραγματα θα ψαξεις να δεις αν εχει ο αλλος, οταν σε ενδιαφερει πιο πολυ για "σπιτι" , παρα κατι χαλαρο να περνας καλα και βλεπουμε. Δε συμφωνεις ;

Ουτε θα του το πεις τοσο χυμα. Αλλά εμμεσως μπορεις να περασεις το μηνυμα. Αλλά και αργοτερα οταν δεις οτι σαρεσει, του αρεσεις, περνατε καλα κλπ, και υπαρχει οικειοτητα και ανεση, ειναι ακομα πιο ευκολο να εκφραστεις. Κα δε χρειαζεται να περασει πολυς καιρος.

2 ειναι τα χειροτερα :

1. Να μην ξερει καποιος τι θελει
2. Να ξερει και να μη το λεει

Εαν καποιος ειναι σιγουρος τι θελει, να το πει στον αλλο. Πριν δεθει συναισθηματικα πολυ. Μετά θα τον πονεσει πολυ χωρις λογο.
Στο κατω κατω, αν γνωρισεις καποιον που δε θελει οικογενεια, μπορει να μπορεσετε περασετε μαζι καποιο καιρο υπευθυνα και ωριμα, και να χετε μια καλη αναμνηση οταν χωρισουν οι δρομοι σας. Ειναι κριμα να χαλαει ο καθενας την καρδια του αλλου για τετοιους λογους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δε γίνεται να αρχίσεις να συζητάς για οικογένειες και παιδιά στην πρώτη γνωριμία ή στο πρώτο ραντεβού! Τι λέμε τώρα. Θα λακίσει ο τύπος και πολύ καλά θα κάνει γιατί θα με περάσει για λυσσασμένη που θέλω απεγνωσμένα να γονιμοποιηθώ. :eek:

Μωρε Χιμ, το πας σε αλλο ακρο. Δε λεω να πας ραντεβου και να του πεις -γεια σου ειμαι η χιμελα και θελω να κανω παιδια και οικογενεια συντομα ομως γιατι τα περιθωρια you know στενευουνε γδυσου και ορισε ημερομηνιες yo..:P
Ο τυπος οχι θα σε πει τρελαρω αλλα θα παει και ο ιδιος σε ψυχιατρο για το σοκ που υπεστη:P
Θα γνωριστεις, θα μιλησεις για το νερο και τον αερα, θα μιλησεις με τα ματια, θαρχισεις να τον καψουρευεσαι, θα ερωτοτροπεις, θα κανεις παθιασμενο σεξ, θα δεις πως ταιριαζεις κι εκει, θα περνατε καλα κι οταν ερθει η στιγμη, τις καταλληλες στιγμες σοβαρης κουβεντας θα του πεις πως ''η αληθεια ειναι πως τα χρονια καπως περνανε συντομα και πολλες φορες συλλογιζομαι να ειμαι καπου σταθεροτερα και γιατι οχι να φροντισω εναν ανδρα και να κανω πραματα μαζι του, να εξελιχθουμε, να ζησουμε μαζι, να κανουμε πραματα μαζι και να χτισουμε ''κατι'' παρεα... εσυ πως βλεπεις τη δικη σου φαση? (ε δεν ξερω πως μιλας με τους γαμπρους, ενα παραδειγμα σου εφερα) σε τρομαξε αυτο? :P
τα παιδια αστα για πιο μετα:P, το μηνυμα το χει λαβει εκτος αν ειναι στοκος.:P:P:P
Μη με ρωτησεις για το μετα (σε προλαβα:P) γιατι δεν το ξερει κανεις, ουτε συ ξερεις αν θα ζεις σε καμια ωρα για να μου απαντησεις σε αυτο το μηνυμα:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DriveIn

Νεοφερμένος

Ο DriveIn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Τα πρώτα... -άντα! Εκεί πια θα δεις πραγματικά τον διπλανό σου τι κουμάσι είναι και αν αξίζει να τον πετάξεις στα σκουπίδια. Υποψήφιοι άνθρωποι για αποστολή σε ειδικά στρατόπεδα συγκέντρωσης αλλοίωσης πνευματικού επιπέδου είναι:
a) Άντρες που ξαφνικά κλειδώνουν αυτόματα κάθε ελεύθερη βούληση, πάνε επιτέλους στρατό μετά από 45 χρόνια αναβολής, παίρνουν με λάδωμα πτυχίο και όλα αυτά... επειδή είναι 30 και ως δια μαγείας θα βρούνε στον δρόμο την πρώτη απελπισμένη χαζόκοτα που θα θέλει να γονιμοποιηθεί με τον Homo Sapius που από εδώ και στο εξής η ζωή του θα είναι μπουρδελότσαρκα, 5x5 τις νυχτερινές ώρες (φυσικά ποτέ του δεν έχει αγγίξει μπάλα, αλλά τώρα "πρέπει"...), διαζύγιο και πρόωρος θάνατος από αλλοιωμένη pizza Hut στα σκουπίδια.
b) Γυναίκες που δεν σκέφτηκαν να βγάλουν τις μπαταρίες από αυτό το γαμ***νο βιολογικό ρολόι και θα βρουν ένα πολύ "καλό παιδί", δηλαδή επιχειρηματία/εφοπλιστή/βιομήχανο κατά 69 περίπου χρόνια μεγαλύτερό τους με αμύθητη περιουσία, ώστε να ζήσουν ένα πριγκιπικό γάμο στην Αγ. Βαρβάρα, λατρεμένες ερωτικές βόλτες σε μισογκρεμισμένα ξενοδοχεία τής Αθηνάς με τον διαδικτυακό εραστή τους και να αποσυρθούν σιγά-σιγά στο νεκροταφείο θηλυκών ελεφάντων με τα πρώτα σημάδια εμμηνόπαυσης μετά τα 45.

Το λατρεύω όταν γίνομαι μισάνθρωπος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Μια χαρά είναι τα 30!:)
Η γυναίκα στα καλύτερά της... και ορμονικά, και εμφανισιακά, και από άποψη αυτοπεποίθησης, και σεξουαλικά, και όσον αφορά διαπραγμάτευση, διεκδίκηση και οριοθέτηση σε επίπεδο σχέσεων, και έχει ¨δουλέψει¨ -θέλω να πιστεύω- τον εαυτό της σε πολλά θέματα.... Μια πολύ γλυκιά, και φίλη της γυναίκας, ηλικία είναι τα 30!
Just enjoy it! :)
Ειδικά στην εποχή μας, τα 30 δείχνουν και εκφράζονται πολύ διαφορετικά σε σχέση με τα 30 των προηγούμενων πχ 20 χρόνων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Μια χαρά είναι τα 30!


...
Χάλια είναι

χίλιες φορές να πήγαινες απευθείας στα 40 μετά τα 20 :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
...
Χάλια είναι

χίλιες φορές να πήγαινες απευθείας στα 40 μετά τα 20 :confused:
Γιατί βρε συ;;;
Ίσα -ίσα που στα 30 έχεις χαρακτηριστικά και από τα δύο(και από τα 20 και από τα 40)!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Τα πρώτα... -άντα! Εκεί πια θα δεις πραγματικά τον διπλανό σου τι κουμάσι είναι και αν αξίζει να τον πετάξεις στα σκουπίδια. Υποψήφιοι άνθρωποι για αποστολή σε ειδικά στρατόπεδα συγκέντρωσης αλλοίωσης πνευματικού επιπέδου είναι:
a) Άντρες που ξαφνικά κλειδώνουν αυτόματα κάθε ελεύθερη βούληση, πάνε επιτέλους στρατό μετά από 45 χρόνια αναβολής, παίρνουν με λάδωμα πτυχίο και όλα αυτά... επειδή είναι 30 και ως δια μαγείας θα βρούνε στον δρόμο την πρώτη απελπισμένη χαζόκοτα που θα θέλει να γονιμοποιηθεί με τον Homo Sapius που από εδώ και στο εξής η ζωή του θα είναι μπουρδελότσαρκα, 5x5 τις νυχτερινές ώρες (φυσικά ποτέ του δεν έχει αγγίξει μπάλα, αλλά τώρα "πρέπει"...), διαζύγιο και πρόωρος θάνατος από αλλοιωμένη pizza Hut στα σκουπίδια.
b) Γυναίκες που δεν σκέφτηκαν να βγάλουν τις μπαταρίες από αυτό το γαμ***νο βιολογικό ρολόι και θα βρουν ένα πολύ "καλό παιδί", δηλαδή επιχειρηματία/εφοπλιστή/βιομήχανο κατά 69 περίπου χρόνια μεγαλύτερό τους με αμύθητη περιουσία, ώστε να ζήσουν ένα πριγκιπικό γάμο στην Αγ. Βαρβάρα, λατρεμένες ερωτικές βόλτες σε μισογκρεμισμένα ξενοδοχεία τής Αθηνάς με τον διαδικτυακό εραστή τους και να αποσυρθούν σιγά-σιγά στο νεκροταφείο θηλυκών ελεφάντων με τα πρώτα σημάδια εμμηνόπαυσης μετά τα 45.

Το λατρεύω όταν γίνομαι μισάνθρωπος...


O Χριστός και η Παναγιά, όλα αυτά μόνος σου τα σκέφτηκες;;;; Τέλος πάντων δεν θα τα σχολιάσω μισάνθρωπε :P γιατί με έκαναν και γέλασα......μα νεκροταφείο θηλυκών ελεφάντων;;; :knife: Πάντως πρόσεξε μην βρεθεί στο δρόμο σου καμιά 30άρα και βάλε και ψάχνεσε.....:whistle:έχεις ακούσει για την γριά κότα;;;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Η ερωτηση ειναι η εξης:Μετα τα 30 θεωρειται καποιος νεος? Εχω ακομα 3 μηνες που μπορω να χρησιμοποιω το δυαρι ως πρωτο νουμερο στην ηλικια μου ...μετα μπαινει το τριαρι:worry:. Να ανησυχω οταν τα πιτσιρικια μου μιλανε στον πληθυντικο? Μπορω να κανω νεανικες χαζομαρες η πρεπει να ωριμασω? Να αρχισω να χρησιμοποιω αντιγηραντικες κρεμες? Πρεπει να αρχισω να ντυνομαι με ταγιερ? Να σταματησω να ακουω Justin Bieber ? Μηπως μια επισκεψη στον ψυχαναλυτη θα βοηθουσε? :hmm:Χμμμ...εχω προβλημα? Ποιο ειναι το σημερινο status quo μιας 30αρας/αρη?

ΥΓ: Οι ερωτησεις ειναι φανταστικες. Οποιαδηποτε ταυτιση με προσωπα ή γεγονοτα ειναι καθαρα συμπτωματικη.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να ανησυχήσεις μόνο αν αρχίσεις να "γερνάς" μέσα σου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Η ερωτηση ειναι η εξης:Μετα τα 30 θεωρειται καποιος νεος? Εχω ακομα 3 μηνες που μπορω να χρησιμοποιω το δυαρι ως πρωτο νουμερο στην ηλικια μου ...μετα μπαινει το τριαρι:worry:. Να ανησυχω οταν τα πιτσιρικια μου μιλανε στον πληθυντικο? Μπορω να κανω νεανικες χαζομαρες η πρεπει να ωριμασω? Να αρχισω να χρησιμοποιω αντιγηραντικες κρεμες? Πρεπει να αρχισω να ντυνομαι με ταγιερ? Να σταματησω να ακουω Justin Bieber ? Μηπως μια επισκεψη στον ψυχαναλυτη θα βοηθουσε? :hmm:Χμμμ...εχω προβλημα? Ποιο ειναι το σημερινο status quo μιας 30αρας/αρη?

ΥΓ: Οι ερωτησεις ειναι φανταστικες. Οποιαδηποτε ταυτιση με προσωπα ή γεγονοτα ειναι καθαρα συμπτωματικη.:P


μετα τα τριαντα αρχιζει το καλο!!!!;):clapup::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάριλυ

Δραστήριο μέλος

Η Μάριλυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
H αλήθεια είναι πως αυτό το 3 που ξεκινά η ηλικία σου είναι λίγο τρομακτικό! Και εγώ λέω στον εαυτό μου πως δεν πειράζει που τριανταρίζω αλλά κατά βάθος δεν μου αρέσει που μεγαλώνω. Το παρήγορο είναι πως το παθαίνουμε όλοι μαζί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Η ερωτηση ειναι η εξης:Μετα τα 30 θεωρειται καποιος νεος? Εχω ακομα 3 μηνες που μπορω να χρησιμοποιω το δυαρι ως πρωτο νουμερο στην ηλικια μου ...μετα μπαινει το τριαρι:worry:. Να ανησυχω οταν τα πιτσιρικια μου μιλανε στον πληθυντικο? Μπορω να κανω νεανικες χαζομαρες η πρεπει να ωριμασω? Να αρχισω να χρησιμοποιω αντιγηραντικες κρεμες? Πρεπει να αρχισω να ντυνομαι με ταγιερ? Να σταματησω να ακουω Justin Bieber ? Μηπως μια επισκεψη στον ψυχαναλυτη θα βοηθουσε? :hmm:Χμμμ...εχω προβλημα? Ποιο ειναι το σημερινο status quo μιας 30αρας/αρη?

ΥΓ: Οι ερωτησεις ειναι φανταστικες. Οποιαδηποτε ταυτιση με προσωπα ή γεγονοτα ειναι καθαρα συμπτωματικη.:P

εγώ πάλι αυτή τη "φρίκη" την πέρασα στα 29. Στα 30 τπτ δεν κατάλαβα (έτσι μου έχουν πει, δεν ξέρω εγώ 22 είμαι εδώ και χρόνια (απλώς κάθε φορά αλλάζω σύστημα μέτρησης--φέτος παίζω στο 14αδικό :P)

ως σοφή και μεγάλη λοιπόν [γελάστε ελεύθερα) θα σου πω ότι όχι να μην ανησυχείς που τα πιτσιρίκια σου μιλάνε στον πληθυντικό.. είναι η εκδίκηση που κι εσύ στα 16 προκαλούσες πολλαπλά εγκεφαλικά στους 30χρονους μιλώντας τους στον πληθυντικό :P.
"Νεανικές" χαζομάρες επιτρέπονται ελεύθερα... απλώς απόφυγε να γυρίσεις τύφλα στη μαμά σου γιατί δεν γλυτώνεις το κύρηγμα "30άρισες και μυαλό δεν έβαλες!" :P
Αντιγηραντικές μη βάζεις αν σε παίρνει [έχω φίλη που είχε ρυτίδες από τα 20, εγώ ακόμα παλεύω με τα σπυράκια :P], αλλά ενυδατική και/ή αντηλιακή να μην την ξεχνάς! :P

Το σημερινό στάτους των 30άρηδων -κρίνοντας από τους φίλους και τους γνωστούς- έχει..απόλα! Έχει μαμάδες (ενίοτε και με 2 παιδιά), έχει παντρεμένες, αρραβωνιασμένες, σε σχέση σοβαρή, σε σχέση "μη σοβαρή", single...
Kατά πλειοψηφία έχει εργαζόμενους που παλεύουν να αποδείξουν την αξία τους, sometimes underpaid, που γκρινιάζουν γιατί δυσκολεύονται να συνδυάσουν το ξενύχτι και τη διασκέδαση με την πρωινή εργασία. Έχει όμως κι άλλους που "την είδαν αλλιώς" και βρίσκονται στα φοιτητικά έδρανα για μεταπτυχιακές σπουδές..

Γενικώς... έχει τα πάντα... Αυτό που έχω δει σχεδόν στο σύνολό του να έχει είναι ανθρώπους που λίγο πριν τα 30κοστά γενέθλια πέρασαν μια αντίστοιχη φρίκη και λίγο μετά... την ξεπέρασαν ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,882 μηνύματα.
Μετά τα 30 αλλάζουν πολλά. Όποιο κορίτσι δεν δέσει γρήγορα γάιδαρο κινδυνεύει να μείνει στο ράφι.
Αν πάλι δεν την ενδιαφέρει ο γάμος, κινδυνεύει να μείνει μόνη. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Μετά τα 30 αλλάζουν πολλά. Όποιο κορίτσι δεν δέσει γρήγορα γάιδαρο κινδυνεύει να μείνει στο ράφι.
Αν πάλι δεν την ενδιαφέρει ο γάμος, κινδυνεύει να μείνει μόνη.

οποτε κοριτσα το καλο που σας θελω να βρητε ενα καλο παλουκαρι να του κανετε τρια τεσσερα κουτσουβελα γιατι μετα μπουκαλα και τι θα πει η κενονια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Η ερωτηση ειναι η εξης:Μετα τα 30 θεωρειται καποιος νεος? Εχω ακομα 3 μηνες που μπορω να χρησιμοποιω το δυαρι ως πρωτο νουμερο στην ηλικια μου ...μετα μπαινει το τριαρι:worry:. Να ανησυχω οταν τα πιτσιρικια μου μιλανε στον πληθυντικο? Μπορω να κανω νεανικες χαζομαρες η πρεπει να ωριμασω? Να αρχισω να χρησιμοποιω αντιγηραντικες κρεμες? Πρεπει να αρχισω να ντυνομαι με ταγιερ? Να σταματησω να ακουω Justin Bieber ? Μηπως μια επισκεψη στον ψυχαναλυτη θα βοηθουσε? :hmm:Χμμμ...εχω προβλημα? Ποιο ειναι το σημερινο status quo μιας 30αρας/αρη?

ΥΓ: Οι ερωτησεις ειναι φανταστικες. Οποιαδηποτε ταυτιση με προσωπα ή γεγονοτα ειναι καθαρα συμπτωματικη.:P

Κοίτα την ηλικία μου: 28 στα 29

Κοίτα τα πόστ μου και έλα πες μου αν πρέπει να φοβηθώ που πλησιάζει το 3άρι απειλητικά... Μάντεψε! Χεσμένο το έχω! Γιατί; Διάβαζε:

Πρελούδιον εις τα Τριάντα

Στίχος 1 - Διασκέδαση:

Ναι ρε κερατά, το χω ακόμα το τσαγανό να κουνάω τα κωλομέρια μου στο Dance Festival του Armin Van Buuren, γιατί ούτε 70άρης είμαι με το ένα πόδι στον τάφο, ούτε 18άρης να ψάχνω με τη γνωστή μέθοδο trial and error τα καλύτερα ξενυχτάδικα στην Αθήνα γιατί στου χωριού μου στου Κιάτου δεν είχαμε τέτοια, παρά μόνου ένα ρουσιδάδικο με ξέκωλες άντε κι ένα μπιλιαρδάδικο για να βγάζουν τα νεύρα τους οι μάγκες με τα KAZE-R μηχανάκια τους και τα κωλοφτιαγμένα Fiat Uno τους.

Στίχος 2 - Καλοπέραση:

Το να βγω στο κλαμπ και να κουνιέμαι με 50cent δεν το κάνω, όχι γιατί δε μπορώ, αλλά γιατί δε γουστάρω. Έχω βγάλει τα πρώτα μου φράγκα εδώ και καιρό και ξέρω που να σε πάρω από το χέρι και να πάμε να τα ξοδέψουμε μαζί με τα δικά σου, ούσα αυτόνομη κι εσυ, σε ένα καλό εστιατόριο και μετά τσάρκα για ποτό στα καλύτερα στέκια της Αθήνας. Κι άσε τους της παρακάτω δεκαετίας να κλείνουν θέση στο Καραμέλα με 10 ευρώ -χορηγία της ΔΑΠ/ΠΑΣΠ- γιατί τέλειωσαν τα λεφτά από το χαρτζηλίκι του παππού.

Στίχος 3 - Σεξ:

Ναι στα 18 το πουλί μου είναι μπετοκολώνα, αλλά μέχρι και στη γιαγιά μου να τον ακούμπαγα, θα τελείωνα πιό γρήγορα από τη μπαταρία του Sony Ericsson Xperia 10 Mini στα καλύτερά της. Η δε εμπειρία των 30 ασύγκριτη. Μετά από δαιδαλώδεις μαραθωνίους με μελαχρινές, ξανθιές και κοκκινομάλλες σε κάθε δυνατή στάση, αλλά και ατελείωτες αυνανοδρομίες με τη μισή βιομηχανία πορνό στις εποχές ξηρασίας, ο 30αρης έχει κάνει ένα πουλί φίδι, έτοιμο να δαγκώσει μέχρι τη γυνή να βαλσαμώσει. Τεχνική και διάρκεια άψογη. Φημολογείται ότι οι πρώτες μπαταρίες Duracell θα έβγαιναν σε σχήμα πέους 30άρη αλλά κόπηκαν από το ραδιοτηλεοπτικό εν μέσω φόβων για επιζήμια χρήση των μπαταριών ως αντικείμενα αυνανισμού από ενθουσιώδεις κορασίδες.

Στίχος 4 - Σχέση:

Ναι, κι όμως, είμαι από αυτούς που μπορούν ακόμα να κάνουν σχέση! Καλός ο στίχος 3, αλλά τον βαριέσαι άμα επαναλαμβάνεται από μόνος του. Ο στίχος 4 είναι από τους πιό όμορφους του πρελουδίου, ειδικά από έναν σχεδόν-30άρη Valder, γιατί αυτός (ναι εγώ!) έχει όλα τα εχέγγυα να σε στηρίξει στις άσχημες στιγμές σου με τις συμβουλές του και την πολύτιμη βοήθειά του, να σου δώσει αυτό που ζητάει και ο ίδιος, σταθερότητα και αγάπη και τα θεμέλια για ένα ακόμα καλύτερο μέλλον. Σαφώς ο σχεδόν-30άρης Valder είναι τόσο υπεργαμάτος αστρογκόμενος που μπορεί να χτυπήσει από σεληνιακή τροχιά και πολύ μικρότερες που έχουν θαυμάσια χαρίσματα, αλλά σε σένα πολυαγαπημένη 30άρα, θα έρθει να προσγειωθεί και να πατήσει τα πόδια του γερά στη Γη (και στο κρεβάτι σου).

Στίχος 5 - Γονείς:

Όχι, μπορεί να μην ήρθε η ώρα να γίνουμε εμείς ακόμα γονείς, αλλά σίγουρα ήρθε η ώρα για τους δικούς μας γονείς να αποστασιοποιηθούν από εμάς. Φυσικά και αγαπάω τη μάνα μου, αλλά αυτό το "Λυκούργο, πείνασες μανάρι μου;" έχει κοπεί εδώ και καιρό. ΝΑΙ μάνα, μπορώ και να φάω, και το μποξεράκι μου να φορέσω απ' την καλή, και να πλύνω τα γαμημένα τα πιάτα στο νεροχύτη, διότι ως γνωστόν, καθαρό σπίτι ίσον υγιεινή, ίσον πειστήριο άντρα έτοιμου για σπίτι (μη με γλυκοκοιτάς κούκλα, έχω πολύ εργένικο χρόνο ακόμα, δε θα μου χαλάσεις εσύ το όνειρο).

Στίχος 6 - Λογαριασμοί:

Είπαμε, έχω δικά μου φράγκα και πληρώνω τους λογαριασμούς μου εγώ. Επιπλέον, δεν δίνω λογαριασμό σε κανέναν για το ποιός είμαι και τι κάνω. Και τα "πιό χαμηλά τα ηχεία παιδάκι μου" κυρα-Αριάδνη από τον 2ο άστα για θα χεστούμε. Γουστάρω να κάνω πάρτυ σε ώρες μη κοινής ησυχίας με τη μουσική, τις ξέκωλες στρίπερ και τα ουίσκια να ρέουν άφθονα και δε θα μου την πεις εσύ επειδή δε σου αρέσουν οι Opeth... τσιμούχα, ε τσιμούχα!

Στίχος 7 - Δουλειά:

Λένε πως καμιά δουλειά δεν είναι ντροπή, και έτσι είναι. Πάντα θαύμαζα αυτούς τους 20ρηδες που κατάφερναν να συνδιάζουν δουλειά από οικονομική ανάγκη, αλλά και σπουδές. Όχι όμως και αυτούς που παρατάνε τις σπουδές και τις θυμούνται έπειτα από 7 χρόνια εθελοντικής εργασίας στα "Γεροντάκια χωρίς δόντια", ή ως σερβιτόρα Αχ-κοίτα-τον-κώλο-μου στην καφετέρια "Χύνει χύνει την καφεϊνη" ή ως τηλεφωνήτρια στον ΟΤΕ, κατα προτίμηση στα τηλεγραφήματα για άπειρο ξύσιμο. Η ΑΣΟΕΕ βγαίνει σε 4 χρόνια, άντε 5 με 5μιση αν σ εχει βάλει και κανας παλαβός στο μάτι και δε σε περνάει στο μάθημα. Πόσο μάλλον η ανωτάτη ζαχαροπλαστική και τα μεταπτυχιακά στο πέταγμα πίτσας. Στα 30 μου έχοντας ήδη ένα κιλό χαρτιά, είμαι έτοιμος για εκείνο το διδακτορικό ή τη θεσάρα strategy consultant στην πολυεθνική στη Νέα Υόρκη. Γιατί; Γιατί μπορώ. Αυτά σε ζούν σήμερα και όχι το χαρτζηλίκι του παππού και του μπαμπά όσο εσύ το παίζεις 7 χρόνια εργαζόμενος "είμαι ανεξάρτητος γαμώ τους γονείς μου ρε φιλάρα, και σήμερα θα σου κεράσω τη ζάχαρη στο φρέντο". Εφτά χρόνια εργαζόμενος είναι αυτός που το κάνει από ανάγκη και σε δουλειά συναφή με το αντικείμενό του, όχι εσύ που το κάνεις γιατί βαριέσαι να σπουδάσεις.

Όταν είσαι στα 30, κάτι τέτοιες επιλογές μπορείς και τις ξεχωρίζεις crystal clear γιατί γίνονται και τι σημαίνουν, και ήδη είσαι φτασμένος σε ένα σημείο.

Στίχος 8 - Καμάκι:

Άμα θέλω εγώ δεσποινίς Θερμοπύλα να σε καμακώσω, δε θα το κάνω αλα 20άρης "σήμερα στην ΚΝΕ μας μίλησαν για τον Τσε Γκεβάρα, αλλά εγώ έχω κάτι καλύτερο να σου δείξω. Π**-Τσε και βάρα..."

Το Βαλντέριο καμάκι είναι εκλεπτυσμένο, χωρίς βωμολωχίες, με την εμπειρία των σχεδόν 30ετών σαν καλό ποιοτικό ουίσκυ έτοιμη να σε μεθύσει. Βασικό χαρακτηριστικό ότι ούτε καν ακόμα και τώρα δεν υπάρχει επίδειξη κάποιας τεχνικής δημοσίως, ακριβώς γιατί σε αυτή την ηλικία έχει μάθει κανείς να φυλάει τις καλές τεχνικές για πιό ιδιαίτερες στιγμές, τις οποίες και σέβεται, ακριβώς επειδή σέβεται τον εαυτό του, και εσένα που καμακώνει.

Στίχος 9 - Διακοπές:

Ξέχνα τη Μύκονο. Αυτά είναι passe καταστάσεις της περασμένης δεκαετίας για πιπινάκια του στυλ "Γουάου, χώρισε η κολλητή μου, ας χωρίσω κι εγώ τους πέντε μαλάκες που σέρνω πίσω μου και πάμε να βρούμε άλλους πέντε μαλάκες πίσω από τη μπάρα στο Super Paradise για να μη μας ενοχλεί κανείς εμένα και το παρεάκι".

Όχι. Αυτά δε θα τα κάνεις στον 30άρη, γιατί θα καταλήξεις με τη μπετοκωλόνα του έφηβου Ανέστη στο ρουθούνι και θα αναρρωτιέσαι από που ήρθε και γιατί δεν αγχώθηκα που δε μου έκανες αναπάντητη το βράδυ.

Ο σχεδόν 30άρης θα σε πάρει τις 15 μέρες άδειας το καλοκαίρι να πάτε Μήλο ή Σαντορίνη (γιατί έχουμε κι ένα ρομαντισμό γαμώ) και τα Χριστούγεννα Παρίσι ή Νέα Υόρκη αγκαλιά κάτω από την ελαφριά χιονόπτωση να γουστάρεις κορίτσι... ΕΤΣΙ γίνονται οι διακοπές.

Στίχος 10 - Χιούμορ:

Ακριβώς επειδή είσαι στα 30 κι εσύ που με διαβάζεις, ξέρεις ότι πολλά από αυτά τα λέω με καυστικό χιούμορ και δε θα βιαστείς να με βρίσεις από μέσα σου (ή και φωναχτά). Το ίδιο θα κάνει και όποιος 20άρης έχει την ωριμότητα 30άρη γιατί ξέρει να ξεχωρίσει τον εαυτό του από τις ακραίες κατηγορίες συνομιλήκων του που περιγράφω. Παρόλαυτά, αν ακόμα υπάρχουν αντιδράσεις, μπορεί ο οποιοσδήποτε να πάρει εκείνο το σακούλι με τις φουσκάλες που όταν σκάνε κάνουν τσίκι τσίκι, και να εκτονώσει τα εύθιχτα νευράκια του.

Ευχαριστώ.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Η ερωτηση ειναι η εξης:Μετα τα 30 θεωρειται καποιος νεος? Εχω ακομα 3 μηνες που μπορω να χρησιμοποιω το δυαρι ως πρωτο νουμερο στην ηλικια μου ...μετα μπαινει το τριαρι:worry:. Να ανησυχω οταν τα πιτσιρικια μου μιλανε στον πληθυντικο? Μπορω να κανω νεανικες χαζομαρες η πρεπει να ωριμασω? Να αρχισω να χρησιμοποιω αντιγηραντικες κρεμες? Πρεπει να αρχισω να ντυνομαι με ταγιερ? Να σταματησω να ακουω Justin Bieber ? Μηπως μια επισκεψη στον ψυχαναλυτη θα βοηθουσε? :hmm:Χμμμ...εχω προβλημα? Ποιο ειναι το σημερινο status quo μιας 30αρας/αρη?

ΥΓ: Οι ερωτησεις ειναι φανταστικες. Οποιαδηποτε ταυτιση με προσωπα ή γεγονοτα ειναι καθαρα συμπτωματικη.:P

δεν υπαρχει θεραπεια γι'αυτη την ασθενεια :( η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Κοίτα την ηλικία μου: 28 στα 29

Κοίτα τα πόστ μου και έλα πες μου αν πρέπει να φοβηθώ που πλησιάζει το 3άρι απειλητικά... Μάντεψε! Χεσμένο το έχω! Γιατί; Διάβαζε:

Πρελούδιον εις τα Τριάντα

Στίχος 1 - Διασκέδαση:

Ναι ρε κερατά, το χω ακόμα το τσαγανό να κουνάω τα κωλομέρια μου στο Dance Festival του Armin Van Buuren, γιατί ούτε 70άρης είμαι με το ένα πόδι στον τάφο, ούτε 18άρης να ψάχνω με τη γνωστή μέθοδο trial and error τα καλύτερα ξενυχτάδικα στην Αθήνα γιατί στου χωριού μου στου Κιάτου δεν είχαμε τέτοια, παρά μόνου ένα ρουσιδάδικο με ξέκωλες άντε κι ένα μπιλιαρδάδικο για να βγάζουν τα νεύρα τους οι μάγκες με τα KAZE-R μηχανάκια τους και τα κωλοφτιαγμένα Fiat Uno τους.

Στίχος 2 - Καλοπέραση:

Το να βγω στο κλαμπ και να κουνιέμαι με 50cent δεν το κάνω, όχι γιατί δε μπορώ, αλλά γιατί δε γουστάρω. Έχω βγάλει τα πρώτα μου φράγκα εδώ και καιρό και ξέρω που να σε πάρω από το χέρι και να πάμε να τα ξοδέψουμε μαζί με τα δικά σου, ούσα αυτόνομη κι εσυ, σε ένα καλό εστιατόριο και μετά τσάρκα για ποτό στα καλύτερα στέκια της Αθήνας. Κι άσε τους της παρακάτω δεκαετίας να κλείνουν θέση στο Καραμέλα με 10 ευρώ -χορηγία της ΔΑΠ/ΠΑΣΠ- γιατί τέλειωσαν τα λεφτά από το χαρτζηλίκι του παππού.

Στίχος 3 - Σεξ:

Ναι στα 18 το πουλί μου είναι μπετοκολώνα, αλλά μέχρι και στη γιαγιά μου να τον ακούμπαγα, θα τελείωνα πιό γρήγορα από τη μπαταρία του Sony Ericsson Xperia 10 Mini στα καλύτερά της. Η δε εμπειρία των 30 ασύγκριτη. Μετά από δαιδαλώδεις μαραθωνίους με μελαχρινές, ξανθιές και κοκκινομάλλες σε κάθε δυνατή στάση, αλλά και ατελείωτες αυνανοδρομίες με τη μισή βιομηχανία πορνό στις εποχές ξηρασίας, ο 30αρης έχει κάνει ένα πουλί φίδι, έτοιμο να δαγκώσει μέχρι τη γυνή να βαλσαμώσει. Τεχνική και διάρκεια άψογη. Φημολογείται ότι οι πρώτες μπαταρίες Duracell θα έβγαιναν σε σχήμα πέους 30άρη αλλά κόπηκαν από το ραδιοτηλεοπτικό εν μέσω φόβων για επιζήμια χρήση των μπαταριών ως αντικείμενα αυνανισμού από ενθουσιώδεις κορασίδες.

Στίχος 4 - Σχέση:

Ναι, κι όμως, είμαι από αυτούς που μπορούν ακόμα να κάνουν σχέση! Καλός ο στίχος 3, αλλά τον βαριέσαι άμα επαναλαμβάνεται από μόνος του. Ο στίχος 4 είναι από τους πιό όμορφους του πρελουδίου, ειδικά από έναν σχεδόν-30άρη Valder, γιατί αυτός (ναι εγώ!) έχει όλα τα εχέγγυα να σε στηρίξει στις άσχημες στιγμές σου με τις συμβουλές του και την πολύτιμη βοήθειά του, να σου δώσει αυτό που ζητάει και ο ίδιος, σταθερότητα και αγάπη και τα θεμέλια για ένα ακόμα καλύτερο μέλλον. Σαφώς ο σχεδόν-30άρης Valder είναι τόσο υπεργαμάτος αστρογκόμενος που μπορεί να χτυπήσει από σεληνιακή τροχιά και πολύ μικρότερες που έχουν θαυμάσια χαρίσματα, αλλά σε σένα πολυαγαπημένη 30άρα, θα έρθει να προσγειωθεί και να πατήσει τα πόδια του γερά στη Γη (και στο κρεβάτι σου).

Στίχος 5 - Γονείς:

Όχι, μπορεί να μην ήρθε η ώρα να γίνουμε εμείς ακόμα γονείς, αλλά σίγουρα ήρθε η ώρα για τους δικούς μας γονείς να αποστασιοποιηθούν από εμάς. Φυσικά και αγαπάω τη μάνα μου, αλλά αυτό το "Λυκούργο, πείνασες μανάρι μου;" έχει κοπεί εδώ και καιρό. ΝΑΙ μάνα, μπορώ και να φάω, και το μποξεράκι μου να φορέσω απ' την καλή, και να πλύνω τα γαμημένα τα πιάτα στο νεροχύτη, διότι ως γνωστόν, καθαρό σπίτι ίσον υγιεινή, ίσον πειστήριο άντρα έτοιμου για σπίτι (μη με γλυκοκοιτάς κούκλα, έχω πολύ εργένικο χρόνο ακόμα, δε θα μου χαλάσεις εσύ το όνειρο).

Στίχος 6 - Λογαριασμοί:

Είπαμε, έχω δικά μου φράγκα και πληρώνω τους λογαριασμούς μου εγώ. Επιπλέον, δεν δίνω λογαριασμό σε κανέναν για το ποιός είμαι και τι κάνω. Και τα "πιό χαμηλά τα ηχεία παιδάκι μου" κυρα-Αριάδνη από τον 2ο άστα για θα χεστούμε. Γουστάρω να κάνω πάρτυ σε ώρες μη κοινής ησυχίας με τη μουσική, τις ξέκωλες στρίπερ και τα ουίσκια να ρέουν άφθονα και δε θα μου την πεις εσύ επειδή δε σου αρέσουν οι Opeth... τσιμούχα, ε τσιμούχα!

Στίχος 7 - Δουλειά:

Λένε πως καμιά δουλειά δεν είναι ντροπή, και έτσι είναι. Πάντα θαύμαζα αυτούς τους 20ρηδες που κατάφερναν να συνδιάζουν δουλειά από οικονομική ανάγκη, αλλά και σπουδές. Όχι όμως και αυτούς που παρατάνε τις σπουδές και τις θυμούνται έπειτα από 7 χρόνια εθελοντικής εργασίας στα "Γεροντάκια χωρίς δόντια", ή ως σερβιτόρα Αχ-κοίτα-τον-κώλο-μου στην καφετέρια "Χύνει χύνει την καφεϊνη" ή ως τηλεφωνήτρια στον ΟΤΕ, κατα προτίμηση στα τηλεγραφήματα για άπειρο ξύσιμο. Η ΑΣΟΕΕ βγαίνει σε 4 χρόνια, άντε 5 με 5μιση αν σ εχει βάλει και κανας παλαβός στο μάτι και δε σε περνάει στο μάθημα. Πόσο μάλλον η ανωτάτη ζαχαροπλαστική και τα μεταπτυχιακά στο πέταγμα πίτσας. Στα 30 μου έχοντας ήδη ένα κιλό χαρτιά, είμαι έτοιμος για εκείνο το διδακτορικό ή τη θεσάρα strategy consultant στην πολυεθνική στη Νέα Υόρκη. Γιατί; Γιατί μπορώ. Αυτά σε ζούν σήμερα και όχι το χαρτζηλίκι του παππού και του μπαμπά όσο εσύ το παίζεις 7 χρόνια εργαζόμενος "είμαι ανεξάρτητος γαμώ τους γονείς μου ρε φιλάρα, και σήμερα θα σου κεράσω τη ζάχαρη στο φρέντο". Εφτά χρόνια εργαζόμενος είναι αυτός που το κάνει από ανάγκη και σε δουλειά συναφή με το αντικείμενό του, όχι εσύ που το κάνεις γιατί βαριέσαι να σπουδάσεις.

Όταν είσαι στα 30, κάτι τέτοιες επιλογές μπορείς και τις ξεχωρίζεις crystal clear γιατί γίνονται και τι σημαίνουν, και ήδη είσαι φτασμένος σε ένα σημείο.

Στίχος 8 - Καμάκι:

Άμα θέλω εγώ δεσποινίς Θερμοπύλα να σε καμακώσω, δε θα το κάνω αλα 20άρης "σήμερα στην ΚΝΕ μας μίλησαν για τον Τσε Γκεβάρα, αλλά εγώ έχω κάτι καλύτερο να σου δείξω. Π**-Τσε και βάρα..."

Το Βαλντέριο καμάκι είναι εκλεπτυσμένο, χωρίς βωμολωχίες, με την εμπειρία των σχεδόν 30ετών σαν καλό ποιοτικό ουίσκυ έτοιμη να σε μεθύσει. Βασικό χαρακτηριστικό ότι ούτε καν ακόμα και τώρα δεν υπάρχει επίδειξη κάποιας τεχνικής δημοσίως, ακριβώς γιατί σε αυτή την ηλικία έχει μάθει κανείς να φυλάει τις καλές τεχνικές για πιό ιδιαίτερες στιγμές, τις οποίες και σέβεται, ακριβώς επειδή σέβεται τον εαυτό του, και εσένα που καμακώνει.

Στίχος 9 - Διακοπές:

Ξέχνα τη Μύκονο. Αυτά είναι passe καταστάσεις της περασμένης δεκαετίας για πιπινάκια του στυλ "Γουάου, χώρισε η κολλητή μου, ας χωρίσω κι εγώ τους πέντε μαλάκες που σέρνω πίσω μου και πάμε να βρούμε άλλους πέντε μαλάκες πίσω από τη μπάρα στο Super Paradise για να μη μας ενοχλεί κανείς εμένα και το παρεάκι".

Όχι. Αυτά δε θα τα κάνεις στον 30άρη, γιατί θα καταλήξεις με τη μπετοκωλόνα του έφηβου Ανέστη στο ρουθούνι και θα αναρρωτιέσαι από που ήρθε και γιατί δεν αγχώθηκα που δε μου έκανες αναπάντητη το βράδυ.

Ο σχεδόν 30άρης θα σε πάρει τις 15 μέρες άδειας το καλοκαίρι να πάτε Μήλο ή Σαντορίνη (γιατί έχουμε κι ένα ρομαντισμό γαμώ) και τα Χριστούγεννα Παρίσι ή Νέα Υόρκη αγκαλιά κάτω από την ελαφριά χιονόπτωση να γουστάρεις κορίτσι... ΕΤΣΙ γίνονται οι διακοπές.

Στίχος 10 - Χιούμορ:

Ακριβώς επειδή είσαι στα 30 κι εσύ που με διαβάζεις, ξέρεις ότι πολλά από αυτά τα λέω με καυστικό χιούμορ και δε θα βιαστείς να με βρίσεις από μέσα σου (ή και φωναχτά). Το ίδιο θα κάνει και όποιος 20άρης έχει την ωριμότητα 30άρη γιατί ξέρει να ξεχωρίσει τον εαυτό του από τις ακραίες κατηγορίες συνομιλήκων του που περιγράφω. Παρόλαυτά, αν ακόμα υπάρχουν αντιδράσεις, μπορεί ο οποιοσδήποτε να πάρει εκείνο το σακούλι με τις φουσκάλες που όταν σκάνε κάνουν τσίκι τσίκι, και να εκτονώσει τα εύθιχτα νευράκια του.

Ευχαριστώ.:redface:

Κατσε γιατι χρειαζομαι δευτερη και τριτη αναγνωση για να καταλαβω ολο το σκεπτικο σου. Το μυαλο μου αρχισε να υπολειτουργει...γεραααματα!:P

δεν υπαρχει θεραπεια γι'αυτη την ασθενεια :( η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα

Αστα,αστα! Και οσο σκεφτομαι οτι πρεπει να σταματησω και τα παιδικα με την μπαρμπι που βλεπω με πιανει τρελα!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Κατσε γιατι χρειαζομαι δευτερη και τριτη αναγνωση για να καταλαβω ολο το σκεπτικο σου. Το μυαλο μου αρχισε να υπολειτουργει...γεραααματα!:P

Μην προσπαθείς να κατανοήσεις. Απλά κατάπιε τη γνώση. Ο Valder είναι ένας, είναι μοναδικός, είναι ξεχωριστό είδος από μόνος του, που δεν μπαίνει σε στεγανά ανθρώπινης νόησης. Επίσης είναι και λίγο παλαβός γιατί περιγράφει τον εαυτό του σε τρίτο πρόσωπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αστα,αστα! Και οσο σκεφτομαι οτι πρεπει να σταματησω και τα παιδικα με την μπαρμπι που βλεπω με πιανει τρελα!!!!:P

γιατί να σταματήσεις?! :hmm::hmm::hmm:
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Δυστυχώς και γώ 30....δυστυχώς γιατί κάπως νιώθω και γω το μπάσιμο του χρόνου να καραδοκεί.Χτυπάει και το αντρικό φύλο λοιπόν αυτή η κρίση (και όποιος άντρας πεί όχι κρατήστε και μια πισινή :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top