Τι δεν θα θέλατε από τον άλλο/η στο πρώτο ραντεβού

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να πάμε να φάμε και να ακούω τα μασουλητά του.
Να τρώει δηλαδή με ανοιχτό το στόμα, να μην σκουπίζει το στόμα του πριν χρησιμοποιήσει το ποτήρι, γενικά να μην έχει άψογους τρόπους.

Με εμένα πρέπει να βγεις :clapup: Γιατί πρέπει να σκουπίζεις το στόμα πριν πιεις απτό ποτήρι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Να με πει αγενή και τσιγκούνη..όμως να που έτσι έγινε η διαφορά:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Να μου μιλάει για τις πρώην του ή γενικά για τις επιτυχίες του :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Με εμένα πρέπει να βγεις :clapup: Γιατί πρέπει να σκουπίζεις το στόμα πριν πιεις απτό ποτήρι?

Εεεε γιατί αυτό προστάζουν οι τρόποι καλής συμπεριφοράς. Όταν τρώμε, πρέπει να σκουπίζουμε το στόμα μας πριν χρησιμοποιήσουμε το ποτήρι, ώστε να μην μείνουν "λεκέδες του λερωμένου στόματός μας" στο ποτήρι.
Γενικά το θεωρώ αντιαισθητικό, τα μασουλητά, το να μιλάει κανείς και να φτύνει φαγητό, αυτούς τους αντιαισθητικούς ήχους που ακούγοται όταν μασάει κάποιος τσίχλα..
Δεν χρειάζεται κανείς να εφαρμόζει το Savoir Vivre κατά γράμμα, απλά τις βασικές αρχές να ακολουθεί και όλα μια χαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εεεε γιατί αυτό προστάζουν οι τρόποι καλής συμπεριφοράς. Όταν τρώμε, πρέπει να σκουπίζουμε το στόμα μας πριν χρησιμοποιήσουμε το ποτήρι, ώστε να μην μείνουν "λεκέδες του λερωμένου στόματός μας" στο ποτήρι.
Γενικά το θεωρώ αντιαισθητικό, τα μασουλητά, το να μιλάει κανείς και να φτύνει φαγητό, αυτούς τους αντιαισθητικούς ήχους που ακούγοται όταν μασάει κάποιος τσίχλα..
Δεν χρειάζεται κανείς να εφαρμόζει το Savoir Vivre κατά γράμμα, απλά τις βασικές αρχές να ακολουθεί και όλα μια χαρά.

Εγώ πάλι νομίζω πως οι το savoir-vivre και τα συναφή είναι απλώς κατάλοιπα μιας wannabe-αριστοκρατίας απλά και μόνο για δείχνουν ότι ξεχωρίζουν από τους κοινούς θνητούς. Είμαι τελείως κατά τέτοιον πραγμάτων. Τρώω σουβλάκι με τζατζίκι, τρώω παιδάκια με το χέρι και γλύφω τα δάχτυλα μετά, μπύρα απ'το κουτάκι, και ναι πίνω και νερό απ'το μπουκάλι. Συχαίνομαι τους καθωςπρεπεισμούς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Το ότι τρως το σουβλάκι με τζατζίκι, παϊδάκια με το χέρι, πίνεις μπύρα από το κουτάκι κτλ πού κολλάνε;
Αυτά είναι θέμα γούστου, δε θα σου πει κανείς ότι το τζατζίκι είναι αγενές. λολ

Το θέμα είναι να μην φέρεσαι σαν ζώο σε σημείο που ο άλλος μπορεί να εκνευριστεί.
Τι πάει να πει σιχαίνεσαι τους καθωσπρεπισμούς; Το κάνεις μόνο για να πας κόντρα και να φαίνεσαι πιο γαμάτος; Τότε όταν πηγαίνεις τουαλέτα να μη κλείνεις τη πόρτα, να αερίζεσαι παντού και μπροστά σε όλους, να τρως με λερωμένα χέρια, να μη κάνεις ποτέ μπάνιο για να μυρίζεις, να μη φοράς καθαρά ρούχα, να μην βάζεις αποσμητικό, να μη πλένεις τα δόντια σου και η λίστα δε τελειώνει. Έτσι, επειδή τα σιχαίνεσαι όλα βρε αδερφέ.
Και ναι, το ότι πίνεις από το μπουκάλι ενώ στο σπίτι είναι άλλοι 2 και μπορεί να σιχαίνονται, είναι πρόβλημα και αηδία και δείχνεις ότι δε σέβεσαι τον άλλον.

Το πολύ χύμα δεν είναι πάντα καλό. Λίγοι τρόποι δεν έβλαψαν ποτέ κανέναν. Και δε λέω να το κάνεις για να πουλάς μούρη, αλλά επειδή έτσι έχεις μάθει κι αυτό θεωρείς σωστό/φυσιολογικό, ούτε να παθαίνεις σοκ όταν ο άλλος βουτάει το ψωμί στη χωριάτικη, νορμάλ πράγματα, χωρίς υπερβολές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι από πριν και να πω ότι αν το κάνει αυτό δεν ξανα βγω μαζί του..Σημασία για μένα έχει η συνολική εικόνα και συμπεριφορά που μου δίχνει..Και αν έχει και κανένα ψεγάδι ε δεν θα τον κρεμάσω κιόλας...Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν μπορώ τους μίζερους..
Γενικά δεν μου έχει συμβεί ποτέ να κάνει κάτι πολύ χοντρό ο άλλος ώστε γι'αυτό το λόγο να το σταματήσω το όλο θέμα..Το μόνο που μου έχει συμβεί και με ξενέρωσε τόσο ώστε να μην ξανα βγω μαζί του είναι ότι ήταν τελείως απαθής..Δλδ δεν έπερνε καμία πρωτοβουλία (και δεν το πάω στο σεξουαλικό,είπαμε πρώτη φορά βγήκα μαζί του) αλλά ήταν λες και δεν έχει καθόλου ένταση μέσα του..Δεν ξέρω πως αλλιώς να το περιγράψω αλλά εγώ δεν το αντέχω αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το ότι τρως το σουβλάκι με τζατζίκι, παϊδάκια με το χέρι, πίνεις μπύρα από το κουτάκι κτλ πού κολλάνε;
Αυτά είναι θέμα γούστου, δε θα σου πει κανείς ότι το τζατζίκι είναι αγενές. λολ

Το θέμα είναι να μην φέρεσαι σαν ζώο σε σημείο που ο άλλος μπορεί να εκνευριστεί.
Τι πάει να πει σιχαίνεσαι τους καθωσπρεπισμούς; Το κάνεις μόνο για να πας κόντρα και να φαίνεσαι πιο γαμάτος; Τότε όταν πηγαίνεις τουαλέτα να μη κλείνεις τη πόρτα, να αερίζεσαι παντού και μπροστά σε όλους, να τρως με λερωμένα χέρια, να μη κάνεις ποτέ μπάνιο για να μυρίζεις, να μη φοράς καθαρά ρούχα, να μην βάζεις αποσμητικό, να μη πλένεις τα δόντια σου και η λίστα δε τελειώνει. Έτσι, επειδή τα σιχαίνεσαι όλα βρε αδερφέ.
Και ναι, το ότι πίνεις από το μπουκάλι ενώ στο σπίτι είναι άλλοι 2 και μπορεί να σιχαίνονται, είναι πρόβλημα και αηδία και δείχνεις ότι δε σέβεσαι τον άλλον.

Το πολύ χύμα δεν είναι πάντα καλό. Λίγοι τρόποι δεν έβλαψαν ποτέ κανέναν. Και δε λέω να το κάνεις για να πουλάς μούρη, αλλά επειδή έτσι έχεις μάθει κι αυτό θεωρείς σωστό/φυσιολογικό, ούτε να παθαίνεις σοκ όταν ο άλλος βουτάει το ψωμί στη χωριάτικη, νορμάλ πράγματα, χωρίς υπερβολές.

Δε θα κλάσω μπροστά στον άλλο (τουλάχιστο όχι μπροστά στους περισσότερους) ούτε θα βγάζω κουκούδια όταν τρώμε και θα τα κολλάω στο πιάτο. Αλλά υπάρχουν άτομα που χαρακτηρίζουν αν κάνεις οτιδήποτε αντίθετα από το savoir-vivre. Πίνω από το μπουκάλι γιατί πίνω νερό 20 φορές τη μέρα και δε βλέπω το λόγο να λερώνω ποτήρια, έχω δικό μου μπουκάλι και δεν πειράζω κανένα, παρόλα αυτά ακούω πάλι σχόλια "καλά γιατί πίνεις απ'το μπουκάλι γουρούνι είσαι?". Το να κλάσεις δημόσια το έχουμε κάνει πλέον έγκλημα, άσχετα αν είναι φυσικό πράγμα, άσχετα αν δε μπορείς να κρατηθείς αν είσαι άρρωστος ας πούμε, αν κλάσεις δημόσια είσαι χωριάτης και βρομιάρης.

Όσο για τα άλλα που λες για το μπάνιο και τα δόντια αυτά τα κάνεις εσύ για να αισθάνεσαι καλά και για την υγεία σου, όχι γιατί στο λένε οι τρόποι καλής συμπεριφοράς.

Ο άλλος μπορεί να κάνει θόρυβο όταν τρώει γιατί δεν μπορεί αλλιώς, εγώ που έβαλα σιδεράκια πρόσφατα όταν τρώω είμαι σαν άλογο τι πάει να πει αυτό δηλαδή. Προσωπικά αδυνατώ να χαρακτηρίσω κάποιον για τέτοια μικροπράγματα τα θεωρώ γελοία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Εεεε γιατί αυτό προστάζουν οι τρόποι καλής συμπεριφοράς. Όταν τρώμε, πρέπει να σκουπίζουμε το στόμα μας πριν χρησιμοποιήσουμε το ποτήρι, ώστε να μην μείνουν "λεκέδες του λερωμένου στόματός μας" στο ποτήρι.
Γενικά το θεωρώ αντιαισθητικό, τα μασουλητά, το να μιλάει κανείς και να φτύνει φαγητό, αυτούς τους αντιαισθητικούς ήχους που ακούγοται όταν μασάει κάποιος τσίχλα..
Δεν χρειάζεται κανείς να εφαρμόζει το Savoir Vivre κατά γράμμα, απλά τις βασικές αρχές να ακολουθεί και όλα μια χαρά.

καθωσπρεπεισμοι του κωλου. Και με τα χερια αν θελει να τρωει , ας τρωει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Εγώ πάλι νομίζω πως οι το savoir-vivre και τα συναφή είναι απλώς κατάλοιπα μιας wannabe-αριστοκρατίας απλά και μόνο για δείχνουν ότι ξεχωρίζουν από τους κοινούς θνητούς. Είμαι τελείως κατά τέτοιον πραγμάτων. Τρώω σουβλάκι με τζατζίκι, τρώω παιδάκια με το χέρι και γλύφω τα δάχτυλα μετά, μπύρα απ'το κουτάκι, και ναι πίνω και νερό απ'το μπουκάλι. Συχαίνομαι τους καθωςπρεπεισμούς

Γιατί δεν υπάρχει περίπτωση, κάποιος να το θεωρεί φυσιολογικό να περνάει ευχάριστα, χωρίς να θέλει να ενοχλεί τον δίπλα του? Πραγματικά δεν θέλω να ξεχωρίζω απ τους κοινούς θνητούς, γιατί δεν διαφέρω σε τίποτα. Απλά έτσι με μεγάλωσαν οι δικοί μου, μου εξήγησαν ότι η ελευθερία μου δεν πρέπει να σταματάει την ελευθερία του άλλου. Δεν γίνεται να μιλάμε και να πετάγονται φαγητά επειδή θέλουμε να μιλάμε και να καταπίνουμε ταυτόχρονα, είναι αγενές. Αν αυτό εσένα σου φαίνεται κατάλοιπα wannabe-αριστοκρατίας, δικαίωμά σου. Εμένα απλώς μου φαίνονται καλοί τρόποι.

Το ότι τρως το σουβλάκι με τζατζίκι, παϊδάκια με το χέρι, πίνεις μπύρα από το κουτάκι κτλ πού κολλάνε;
Αυτά είναι θέμα γούστου, δε θα σου πει κανείς ότι το τζατζίκι είναι αγενές. λολ

Το θέμα είναι να μην φέρεσαι σαν ζώο σε σημείο που ο άλλος μπορεί να εκνευριστεί.
Τι πάει να πει σιχαίνεσαι τους καθωσπρεπισμούς; Το κάνεις μόνο για να πας κόντρα και να φαίνεσαι πιο γαμάτος; Τότε όταν πηγαίνεις τουαλέτα να μη κλείνεις τη πόρτα, να αερίζεσαι παντού και μπροστά σε όλους, να τρως με λερωμένα χέρια, να μη κάνεις ποτέ μπάνιο για να μυρίζεις, να μη φοράς καθαρά ρούχα, να μην βάζεις αποσμητικό, να μη πλένεις τα δόντια σου και η λίστα δε τελειώνει. Έτσι, επειδή τα σιχαίνεσαι όλα βρε αδερφέ.
Και ναι, το ότι πίνεις από το μπουκάλι ενώ στο σπίτι είναι άλλοι 2 και μπορεί να σιχαίνονται, είναι πρόβλημα και αηδία και δείχνεις ότι δε σέβεσαι τον άλλον.

Το πολύ χύμα δεν είναι πάντα καλό. Λίγοι τρόποι δεν έβλαψαν ποτέ κανέναν. Και δε λέω να το κάνεις για να πουλάς μούρη, αλλά επειδή έτσι έχεις μάθει κι αυτό θεωρείς σωστό/φυσιολογικό, ούτε να παθαίνεις σοκ όταν ο άλλος βουτάει το ψωμί στη χωριάτικη, νορμάλ πράγματα, χωρίς υπερβολές.

Συμφωνώ απόλυτα, λες και το χω γράψει εγώ είναι.

Το να κλάσεις δημόσια το έχουμε κάνει πλέον έγκλημα, άσχετα αν είναι φυσικό πράγμα, άσχετα αν δε μπορείς να κρατηθείς αν είσαι άρρωστος ας πούμε, αν κλάσεις δημόσια είσαι χωριάτης και βρομιάρης.

Όσο για τα άλλα που λες για το μπάνιο και τα δόντια αυτά τα κάνεις εσύ για να αισθάνεσαι καλά και για την υγεία σου, όχι γιατί στο λένε οι τρόποι καλής συμπεριφοράς.

Ο άλλος μπορεί να κάνει θόρυβο όταν τρώει γιατί δεν μπορεί αλλιώς, εγώ που έβαλα σιδεράκια πρόσφατα όταν τρώω είμαι σαν άλογο τι πάει να πει αυτό δηλαδή. Προσωπικά αδυνατώ να χαρακτηρίσω κάποιον για τέτοια μικροπράγματα τα θεωρώ γελοία.

Προφανώς κανείς δεν μιλάει για το άτομο που έχει βάλει σιδεράκια, το καταλαβαίνεις αυτό έτσι δεν είναι?
Τώρα αν κάποιος θέλει να αεριστεί επειδή είναι άρρωστος, αρχικά θα μπορούσε ο άρρωστος να κάτσει σπίτι, να κάνει ότι κάνει στο χώρο του και να μην κολλήσει και κανέναν άλλο την ίωση.

καθωσπρεπεισμοι του κωλου. Και με τα χερια αν θελει να τρωει , ας τρωει

Ναι δίκιο έχεις, και μετά να σκουπίζεται με το μανίκι του. Απλά πράγματα, καθημερινά... :P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

InSheerPleasure

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Απ'ότι παρατηρώ ο καθένας ζητάει κάτι διαφορετικό που τις περισσότερες φορές είναι "παραξενιά" και όχι πρόβλημα ουσίας. Πώς είναι δυνατόν ένας άνθρωπος να μαντέψει ποια πράγματα θα παρεξηγήσουμε ή όχι; Εγώ θα πω πως από τη στιγμή που γυρίσω σπίτι μου και έχω περάσει καλά και θέλω να ξαναδώ την κοπέλα, δε χρειάζεται να κάτσω να αναλύσω κάθε μικρή κίνησή της. Τα φαινόμενα απατούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Δεν σας ρίχνουν? :P

Μπααα, εμενα προσωπικα καθολου! Ειναι σαν να σου φωναζει μες στα μουτρα <<ειμαι ανωριμος μαλακας και θελω να σε ριξω στο κρεβατι πολυ συντομα!>>:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Απλά έτσι με μεγάλωσαν οι δικοί μου, μου εξήγησαν ότι η ελευθερία μου δεν πρέπει να σταματάει την ελευθερία του άλλου. Δεν γίνεται να μιλάμε και να πετάγονται φαγητά επειδή θέλουμε να μιλάμε και να καταπίνουμε ταυτόχρονα, είναι αγενές.

Με το να πεταγονται φαγητα και να κλανει ο αλλος σε εναν δημοσιο χωρο,πως ακριβως εξαπατατει η ελευθερια του αλλου?Πες καλυτερα οτι προσβαλεται και ασε τις ελευθεριες.Ε λοιπον αν προσβαλεται,προβλημα του.Δεν με ενδιαφερει καν.Δεν θα μπω στο τρυπακι να μην προσβαλω τον αλλον,μπορει ο αλλος να προσβαλεται με καθε ειδους παπαρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Με το να πεταγονται φαγητα και να κλανει ο αλλος σε εναν δημοσιο χωρο,πως ακριβως εξαπατατει η ελευθερια του αλλου?Πες καλυτερα οτι προσβαλεται και ασε τις ελευθεριες.Ε λοιπον αν προσβαλεται,προβλημα του.Δεν με ενδιαφερει καν.Δεν θα μπω στο τρυπακι να μην προσβαλω τον αλλον,μπορει ο αλλος να προσβαλεται με καθε ειδους παπαρια.

Τί διαφορά έχει βρε συ αν πρόκειται περί προσβολής ή περί ελευθερίας?
Το ίδιο είναι στην ουσία.
Είναι αντιαισθητικό, αγενές και ασχημο, πως να το κάνουμε.
Δεν προσπαθώ να σε πείσω για τίποτα. Θες να μασουλάς και να μπαίνει η μπουκιά στο αυτί του άλλου? Δικαίωμά σου. Θέλεις να βρωμοκοπάς τον κόσμο με αέρια? Πάλι δικαίωμά σου.
Απλά εγώ με έναν άνθρωπο τέτοιου τύπου δεν θα καθόμουν στο ίδιο τραπέζι, δεν θα έκανα παρέα.
Από την άλλη κι εσύ με μια κοπέλα σαν εμένα δεν θα κανες παρέα, γιατί θα σου φαινόταν σνομπ.
Γι αυτό υπάρχουν οι συναντήσεις, τα πρώτα ραντεβού κτλ, για να δει ο κάθε ένας αν ταιριάζει με τον άλλον, ωστε αν υπάρχουν τέτοιες αποκλίσεις, να αποφεύγεται το δεύτερο ραντεβού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Τί διαφορά έχει βρε συ αν πρόκειται περί προσβολής ή περί ελευθερίας?
Το ίδιο είναι στην ουσία.
Είναι αντιαισθητικό, αγενές και ασχημο, πως να το κάνουμε.
Δεν προσπαθώ να σε πείσω για τίποτα. Θες να μασουλάς και να μπαίνει η μπουκιά στο αυτί του άλλου? Δικαίωμά σου. Θέλεις να βρωμοκοπάς τον κόσμο με αέρια? Πάλι δικαίωμά σου.
Απλά εγώ με έναν άνθρωπο τέτοιου τύπου δεν θα καθόμουν στο ίδιο τραπέζι, δεν θα έκανα παρέα.
Από την άλλη κι εσύ με μια κοπέλα σαν εμένα δεν θα κανες παρέα, γιατί θα σου φαινόταν σνομπ.
Γι αυτό υπάρχουν οι συναντήσεις, τα πρώτα ραντεβού κτλ, για να δει ο κάθε ένας αν ταιριάζει με τον άλλον, ωστε αν υπάρχουν τέτοιες αποκλίσεις, να αποφεύγεται το δεύτερο ραντεβού.

Πολυ ωραια τα λες στο τελος.Ακριβως ετσι ειναι.Αλλα αφου και εσυ δεχεσαι οτι υπαρχουν και γινονται τετοια πραγματα και τα δεχεσαι κιολας,γιατι λες οτι δεν ΠΡΕΠΕΙ,εξαπατηση ελευθεριας του αλλου κτλ.

Εγω το λεω απλα διαφορετικα γουστα και ολα καλα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Πολυ ωραια τα λες στο τελος.Ακριβως ετσι ειναι.Αλλα αφου και εσυ δεχεσαι οτι υπαρχουν και γινονται τετοια πραγματα και τα δεχεσαι κιολας,γιατι λες οτι δεν ΠΡΕΠΕΙ,εξαπατηση ελευθεριας του αλλου κτλ.

Εγω το λεω απλα διαφορετικα γουστα και ολα καλα :D

Γιατί κατά τη δική μου γνώμη όταν κάποιος αερίζεται μπροστά στον άλλο, δεν είναι απλά διαφορετικά γούστα. Πρόκειται για άλλους κόσμους. Όμως εγώ ποτέ δεν θα πήγαινα σε κάποιον να του πω "Ε ψιτ, εσένα σου κρέμεται μια μπάμια απ το στόμα", ή "Πω πω μας φλόμωσες βρε παιδί μου!" Το θεωρώ αγένεια και ίσως και κομπλεξικό να προσβάλεις κάποιον. Επειδή όμως εκτος από τους άλλους σέβομαι και τον εαυτό μου, πραγματικά αν γνώριζα έναν τέτοιο άνθρωπο ΔΕΝ θα έκανα παρέα μαζί του. Σε καμία περίπτωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freepepsi

Νεοφερμένος

Η Ουρανία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Δεν θα ηθελα να απλωσει τα ξερα του σε σημεια του σωματος μου,που δεν του εδωσα ακομη την προσβαση και το δικαιωμα να το κανει!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Οσα αποτυχημένα ραντεβού είχα ήταν επειδή ο άνθρωπος δεν μου έκανε γενικά, όχι επειδή δεν "επαιξε" σωστά. Δηλαδή: ένας μου είπε ότι με αγαπάει μετά από μισή ώρα, ένας άλλος με φίλησε στο λαιμό και έτρεξαν τα σάλια του στην πλάτη μου, ένας άλλος έκανε σχέδια για το μέλλον μας, ένας μου το έπαιζε σούπερ γκόμενος που και καλά τον θέλουν όλες, ένας άλλος έκανε συνέχεια αισχρά "κομπλιμέντα" για το σώμα μου και γενικά διάφορα πράγματα αυτού του στιλ. Με άλλα λόγια, όταν κάποιος προσπαθεί πολύ το χάνει. Προτιμώ στο ραντεβού να είναι όπως θα ήταν με τους φίλους του παρά να το παίζει κάπως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.

souzana

Δραστήριο μέλος

Η souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
χαχαχα αηδιεστατος μα καλα τον γνωρίζεις τον άλλον εκείνη την ώρα και τον φιλάς στον λαιμό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top