Emo

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Μια κοινωνία που διδάσκει τη βία.

Μια κοινωνία που μισεί τον εαυτό της, που δεν έχει τα κότσια να κοιτάξει τα μάτια της στον καθρέφτη.

Μια κοινωνία που διδάσκει την παθητικότητα και την αδιαφορία, την αποδοχή κάθε μορφής επιβολής της εξουσίας.

Μια κοινωνία που δεν έχει τίποτε να προσφέρει εκτός από την κατανάλωση ανούσιων αγαθών και που η μόνη της θεραπεία είναι το shopping therapy.

Μια κοινωνία που οδηγεί με μαθηματική ακρίβεια στην κατάθλιψη.

Μια κοινωνία αποκομμένη από τη φύση και την ατέρμονη ροή της.

Μια κοινωνία κατασκευασμένη από τον Μαρκήσιο. Πιστέψτε με, όσοι δεν έχετε διαβάσει σχετικά, αυτοί οι τύποι ξέρουν να κάνουν τα θύματά τους να λατρεύουν το βασανισμό τους και να τον αποζητούν. Ο μαζωχισμός καλλιεργείται από τους σαδιστές και κυνικούς εξουσιαστές μας.

Μια κοινωνία που καταρρέει, σαν κάποιον που πέφτει από τον 100ο όροφο ενός κτηρίου. Πέφτει πέντε ορόφους και λέει "εντάξει, μέχρι εδώ δεν πάθαμε τίποτε" (μπορείτε να το εκλάβετε ως απάντηση σε όσους τα βρίσκουν όλα αυτά φυσιολογικά).

Μια κοινωνία παρακμής και απόγνωσης, χωρίς συναίσθημα, ωμή, που μόνο προκαλώντας πόνο στον εαυτό του μπορεί κανείς να αισθανθεί κάτι.

Μια κοινωνία unisex, όπου η ομοφυλοφιλία διδάσκεται από όλες τις μεριές, εδώ και δεκαετίες. Όπου οι ρόλοι των φύλων έχουν καταρρεύσει.

Μια κοινωνία εκμετάλλευσης, ανούσιας εργασίας, για την οποία πρέπει να φιλήσεις κατουρημένες ποδιές, με χαμηλούς μισθούς και συντάξεις πείνας. Αλήθεια, πόση αισιοδοξία μπορεί κάτι τέτοιο να σου προκαλέσει; "Όταν θα φτάσουμε εμείς στα 65 θα μας εκτελούν, σκέφτονται τα παιδιά, για να μην καταρρεύσει το υποτιθέμενο ασφαλιστικό σύστημα".

Κι εμείς τι περιμένουμε είπαμε από τα παιδιά; Να μας μοιάσουν;;;

Αυτό κάνουν, μας μοιάζουν!!!


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Εικόνα σου είμαι κοινωνία και σου μοιάζω"


"Praise of Death
Life's a dream
We're only living to die"
Slayer
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lexx

Νεοφερμένος

Ο Lexx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Βρε παιδιά τι σας κάνανε οι Emo? Παιδάκια είναι και παίζουνε. Εσείς δηλαδή ξεχάσατε που ντυνόσασταν στα μαύρα ακούγατε Iron Maiden και θέλατε να κατακτήσετε τον κόσμο;

Βρίσκω αδικαιολόγητο τόσο θάψιμο. Όπως είπε και ρουμάνα κάποιος λόγος θα υπάρχει που έγιναν έτσι. Λίγο η εφηβεία, λίγο ο τρελαμένος αυτός κόσμος, λίγο οι γονείς που πλέον δεν έχουν χρόνο για τα παιδιά τους και έτσι αυτά κάνουν το παν για να τα προσέξουν, λίγο το ότι τα έχουν όλα και έτσι "ψάχνονται" άνευ αιτίας...
I ll have to agree with you.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
The thing is, απο οσο γνωριζω, δεν ψαχνονται. Περισσοτερο σαν μοδα ακολουθειται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
The thing is, απο οσο γνωριζω, δεν ψαχνονται. Περισσοτερο σαν μοδα ακολουθειται.
Τα νέα παιδιά πάντοτε θέλουν να έχουν κάποιο πρότυπο. (κατά κόρον πάντα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Αν και μου ακούγονται λίγο αστεία όλα αυτά, δε με ενοχλούν ούτε οι emo, ούτε οι trendy, ούτε κάποιο άλλο ρεύμα έκφρασης της νεολαίας/εφηβείας.
'Εχουν δικαιώμα να εκφράζονται όπως θέλουν και δε θα ήταν "νορμάλ" έφηβοι αν δεν πήγαιναν κόντρα στο συμβατικό.
'Αλλωστε τους περνάνε όλα σούμπιτο όταν έρθουν στην ηλικία που κόβει το χαρτζηλίκι ο μπαμπάς και πρέπει να δουλέψουν...-άτιμο reality check :P-.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Aν κάποιος θέλει να αντιδράσει-επαναστατήσει σε αυτά που τον φθίρουν βρίσκει ένα επαναστατικό πρότυπο.
Αν κάποιος θέλει να επαναπαυθεί βρίσκει ένα ασήμαντο και στατικό πρότυπο (δεν είναι κακό, αλλά ας μη λέει πως κάνει κάτι).
Εδώ έχουμε να κάνουμε με τη δεύτερη περίπτωση.
Τα όνειρα αυτών των παιδιών είναι (από μια εκπομπή στη τηλεόραση, δεν είναι δικά μου λόγια) να γίνουν στυλίστες, μάνατζερ, κομμωτές και άλλα παρεμφερή επαγγέλματα, που δεν είναι "κακά" αλλά δε συμβαδίζουν με την έννοια της σκεπτόμενης επανάστασης.

michelle μου (συγχώρεσε το "μου", αν σε ενοχλεί, είναι από τη συμπάθεια μου για εσένα), σχετικά με αυτό που συζητήσαμε νωρίτερα περί στατιστικής και συμπερασμάτων, απλά σχολίασα αυτό που λες περι Kinsey διότι σε αυτή τη περίπτωση (συζητάμε για μια ιδιάζουσα ομάδα) δε μπορεί να εφαρμοστεί, σχετικά σου έδωσα και το παράδειγμα της καλόγριας και της πορνοστάρ, δε μπορούμε σε αυτά τα παιδιά να καταλογίζουμε συμπεράσματα που προέρχονται από μελέτη ευρύτερων κοινωνικών ομάδων, και οι ροκάδες ως επι το πλείστον (7 στους 10 ας πούμε) έχουν μακριά μαλλία, δε μπορούμε να πούμε ότι 7 στους 10 τυχαίους ανθρώπους έχουν και αυτοί μακριά μαλλιά, φυσικά ισχύει και το αντίστροφο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Δε δάβασα όλα τα ποστ πριν από μένα, αλλά ισχυρίστηκε κάποιος ότι αυτά τα άτομα επαναστατούν?:hmm:. Ή-μαρ-τον.

Γίνεται επανάσταση με κορδέλα στο μαλλί και αιλαινερ?
Αυτό περισσότερο για αντίδραση μου κάνει και τάση του να ''ανήκω σε μια ομάδα''.

Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα σε σχέση με τα πρότυπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Δε δάβασα όλα τα ποστ πριν από μένα, αλλά ισχυρίστηκε κάποιος ότι αυτά τα άτομα επαναστατούν?:hmm:. Ή-μαρ-τον.

Γίνεται επανάσταση με κορδέλα στο μαλλί και αιλαινερ?
Αυτό περισσότερο για αντίδραση μου κάνει και τάση του να ''ανήκω σε μια ομάδα''.

Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα σε σχέση με τα πρότυπα.
Ευχαριστώ...
Και έχω να πω δύο πράγματα που λέχθηκαν και δε τους δώσαμε καθόλου βάση:
  1. τσάμπα μάγκες είναι και
  2. emoροϊδες και emoκάθαρση
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Ευχαριστώ...
Και έχω να πω δύο πράγματα που λέχθηκαν και δε τους δώσαμε καθόλου βάση:
  1. τσάμπα μάγκες είναι και
  2. emoροϊδες και emoκάθαρση
:P
έχει και άλλα πράγματα που δεν δώσαμε βάση. διάβασε πιο προσεκτικά το τελευταίο ποστ του
Great Chaos για παράδειγμα.
Μια κοινωνία που διδάσκει τη βία.

Μια κοινωνία που μισεί τον εαυτό της, που δεν έχει τα κότσια να κοιτάξει τα μάτια της στον καθρέφτη.

Μια κοινωνία που διδάσκει την παθητικότητα και την αδιαφορία, την αποδοχή κάθε μορφής επιβολής της εξουσίας.

Μια κοινωνία που δεν έχει τίποτε να προσφέρει εκτός από την κατανάλωση ανούσιων αγαθών και που η μόνη της θεραπεία είναι το shopping therapy.

Μια κοινωνία που οδηγεί με μαθηματική ακρίβεια στην κατάθλιψη.

Μια κοινωνία αποκομμένη από τη φύση και την ατέρμονη ροή της.

Μια κοινωνία κατασκευασμένη από τον Μαρκήσιο. Πιστέψτε με, όσοι δεν έχετε διαβάσει σχετικά, αυτοί οι τύποι ξέρουν να κάνουν τα θύματά τους να λατρεύουν το βασανισμό τους και να τον αποζητούν. Ο μαζωχισμός καλλιεργείται από τους σαδιστές και κυνικούς εξουσιαστές μας.

Μια κοινωνία που καταρρέει, σαν κάποιον που πέφτει από τον 100ο όροφο ενός κτηρίου. Πέφτει πέντε ορόφους και λέει "εντάξει, μέχρι εδώ δεν πάθαμε τίποτε" (μπορείτε να το εκλάβετε ως απάντηση σε όσους τα βρίσκουν όλα αυτά φυσιολογικά).

Μια κοινωνία παρακμής και απόγνωσης, χωρίς συναίσθημα, ωμή, που μόνο προκαλώντας πόνο στον εαυτό του μπορεί κανείς να αισθανθεί κάτι.

Μια κοινωνία unisex, όπου η ομοφυλοφιλία διδάσκεται από όλες τις μεριές, εδώ και δεκαετίες. Όπου οι ρόλοι των φύλων έχουν καταρρεύσει.

Μια κοινωνία εκμετάλλευσης, ανούσιας εργασίας, για την οποία πρέπει να φιλήσεις κατουρημένες ποδιές, με χαμηλούς μισθούς και συντάξεις πείνας. Αλήθεια, πόση αισιοδοξία μπορεί κάτι τέτοιο να σου προκαλέσει; "Όταν θα φτάσουμε εμείς στα 65 θα μας εκτελούν, σκέφτονται τα παιδιά, για να μην καταρρεύσει το υποτιθέμενο ασφαλιστικό σύστημα".

Κι εμείς τι περιμένουμε είπαμε από τα παιδιά; Να μας μοιάσουν;;;

Αυτό κάνουν, μας μοιάζουν!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Δε δάβασα όλα τα ποστ πριν από μένα, αλλά ισχυρίστηκε κάποιος ότι αυτά τα άτομα επαναστατούν?:hmm:. Ή-μαρ-τον.

Γίνεται επανάσταση με κορδέλα στο μαλλί και αιλαινερ?
Αυτό περισσότερο για αντίδραση μου κάνει και τάση του να ''ανήκω σε μια ομάδα''.

Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα σε σχέση με τα πρότυπα.

o χαρακτηρισμός (που ήρθε από μένα), ήταν "αντάρτες της π*ρδής με τα λεφτά του μπαμπά".

Φαντάζομαι θα έχεις ακούσει το τραγούδι του Πορτοκάλογλου που εμπεριέχει το στίχο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
btw που τώρα το πρόσεξα στο αυτί του emo-Hitler:

το stretching το καταχώρησαν στη λίστα τους οι emo?

Η εμπειρία μου στους δρόμους των νοτίων προαστίων μου δείχνει πως δεν το έχουν καταχωρήσει ακόμη, δόξα τον Δία :P Είναι ακόμη trademark των πιο urban τύπων :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Η εμπειρία μου στους δρόμους των νοτίων προαστίων μου δείχνει πως δεν το έχουν καταχωρήσει ακόμη, δόξα τον Δία :P Είναι ακόμη trademark των πιο urban τύπων :)


κανεις λαθος. Βασικα δεν το εχουν πολυ-εφαρμασει τα Ελληνακια (δεν αφηνει ο μπαμπακας και η μαμακα) αλλα γενικα εχουν ενα μικρο streching. Βεβαια εχουν σχευτει και την αλλη λυση η εταιριες και βγαζουν λευτα... ψευτκο streching, σκουλαρικη κανονικο δλδ που φαινετε σαν να ειναι streching...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
έχει και άλλα πράγματα που δεν δώσαμε βάση. διάβασε πιο προσεκτικά το τελευταίο ποστ του
Great Chaos για παράδειγμα.
Απλά τα κράτησα γιατί είναι αστεία. Έχω διαβάσει με προσοχή όλα τα posts, ειλικρινά.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
κανεις λαθος. Βασικα δεν το εχουν πολυ-εφαρμασει τα Ελληνακια (δεν αφηνει ο μπαμπακας και η μαμακα) αλλα γενικα εχουν ενα μικρο streching. Βεβαια εχουν σχευτει και την αλλη λυση η εταιριες και βγαζουν λευτα... ψευτκο streching, σκουλαρικη κανονικο δλδ που φαινετε σαν να ειναι streching...

Με τον όρο stretching σε καμία περίπτωση δεν εννοώ τα λίγο μεγαλύτερα από τον μέσο όρο σκουλαρίκια. Εννοώ τις μεγάλες τρύπες, που από μέσα τους μπορείς να δεις τον κόσμο :P Για τα ψεύτικα δεν υπάρχει λόγος να μιλήσουμε, οπότε εξακολουθώ να πιστεύω ότι τα δικά μας emoπαιδα δεν το έχουν εντάξει (ακόμα;) στο στυλ τους. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sarah_Fest

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Απόλυτα φυσιολογικός ο μαζωχισμός και το χαράκωμα;;; Μήπως χάσαμε το μέτρο σ' αυτή τη χώρα; Έτσι ήταν και τα άλλα κινήματα στην ηλικία σου αγαπητή μου; Εγώ όπου είδα τέτοια φαινόμενα, ήταν ενδεικτικά παθογένειας πάλι. Διαφωνώ ότι διαφοροποιούνται από αυτό που τους επιβάλλουν οι ενήλικες, μάλλον το αναπαράγουν.

1. Τα ίδια και χειρότερα! Μήπως ξεχνάς τους χίπις, το LSD, τη μαριχουάνα, και τα κάθε λογής ναρκωτικά της εποχής εκείνης που ήταν MUST για κάθε νέο από τα 16-17 και πάνω; Και δε μιλάω για ομάδες νέων μιλάω για ΚΑΘΟΛΙΚΟ φαινόμενο! Αν ήθελες να συγκαταλέγεσαι στη νεολαία της εποχής ΕΠΡΕΠΕ να παίρνεις ναρκωτικά, να πειραματίζεσαι να να να... μόνο το ελέυθερο σεξ δεν είχε την ίδια απήχηση στην Ελλάδα με το εξωτερικό, κι αυτό λόγω των αυστηρών ηθών στο θέμα γάμου και παρθενίας! Πού πήγαν οι χίπις; Πού είναι οι εξοργισμένοι ροκάδες; Πού είναι οι πανκ; Εδώ είναι...ανάμεσά μας...αξιοσέβαστοι οικογενειάρχες, γονείς και παππούδες!

2. Ο μαζοχισμός και το χαράκωμα μπορεί να μην θεωρούνται φυσιολογικά από εμάς φυσικά, αλλά πόσα παιδιά το κάνουν; Ούτε 1 στα 10 σε πληροφορώ! Μπες σε μια καφετέρια, ένα νετ καφέ, ένα σχολείο και δες τις παρέες των παιδιών. Τα περισσότερα υιοθετούν το ντύσιμο και μόνο...φωνάζουν, χαχανίζουν, φλερτάρουν, κάνουν πλάκες... Άντε αν σε δουν να τους παρακολουθείς να πάρουν εκείνο το αόριστο μελαγχολικό βλέμμα, έτσι για να τονίσουν την αντίθεσή τους με τους ενήλικες...

3. Θα μου πεις...μα τόση επιπολαιότητα; Να υιοθετούν ένα στυλ ντυσίματος δήθεν ότι διαφέρουν; ΝΑΙ! Γιατί έτσι κινούν την προσοχή μας! Αν αναπαρήγαγαν όσα τους επιβάλλουμε εμείς, δε θα κάναμε αυτή την κουβέντα! Θα ήταν τα "παιδιά του μπαμπά και της μαμάς"! Ξέρεις πολλούς εφήβους που να το θέλουν αυτό; Σε οποιαδήποτε εποχή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iduna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Iduna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
Ας κανουν οτι θελουν, μοδα ειναι θα περασει. Δεν προκαταβαλομαι με ατομα που αυτοαποκαλουνται emo, αλλα μπορω να καταλαβω οτι ειναι θυματα.
Δε μ' αρεσει να βλεπω κοσμο με οποιοδηποτε τροπο trendy γιατι απλουστατα ειναι ολοι τους ΒΙΤΡΙΝΕΣ. Μαγαζιων, ΜΜΕ κοκ. Των πραγματων που μας πλασαρουν και που μας κανουν μαζα. Αυτο δε μπορω να το καταλαβω. Οχι πως οι emo ειναι τρεντυ, απλα εχει παρει διαστασεις το θεμα απο τους φιλους μας τους ΜΜΕεδες.
Και η μοδα εχει ερθει απο Ιαπωνια νομιζω... δειτε τα καρτουν τους και τους ιδιους! Μαυρα ισια μαλλια, φρατζες, το βαψιμο των ματιων τα κανει "σχιστα", εχουν τασεις αυτοκτονιας (ταχα μου) κτλ.
Βσκ οποιοσδηποτε ταμπελωνεται δεν αντεχει και για πολυ. Του χρονου μπορει να ειναι μοδα τα ρασα και να ειναι οι ιδιοι με ρασα, σιγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Το emo απο οσο ξερω, δεν προηλθε ουτε σαν μοδα απο Ασια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Το emo απο οσο ξερω, δεν προηλθε ουτε σαν μοδα απο Ασια.
Ανάπτυξέ το λίγο…άφησες ορφανή την πρόταση…:P

(αλήθεια, με ενδιαφέρει από πού προέρχεται η μόδα emo)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ειναι συνδυσμος του look που ειχε το punk των 80s-90s με το gothic look. (Γιαυτο στην αρχη ειπα μεταηυ αστειου και σοβαρου "φλωρέ gothic :P ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BrokenHeart

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Τι να πω κι εγώ... Πιστεύω ότι είναι απλώς μία μόδα, η οποία θα περάσει. Αυτοί που θέλουν να λέγονται emo, είναι κατα τη γνώμη μου άτομα που δε μπορούν να ξεχωρίσουν για τις ικανότητες τους, κι έτσι διαλέγουν τον "εύκολο δρόμο".

Όπως προείπα, μία μόδα είναι... και θα περάσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top