Χιούμορ, πόσο απαραίτητο είναι για εσάς;

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Δείτε ;)αυτό;)

Η ζωή δεν θα είχε νόημα χωρίς χιούμορ...σε κάνει πολλές φορές να ξεχνάς τις στενοχώριες σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna283

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα... :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Ό,τι σε χαλάει δες το με άλλο μάτι..δες το με χιούμορ κι αλλάζει...
τις χειρότερες καταστάσεις τις εκλαμβάνουμε τελείως διαφορετικά άμα τις δούμε από το πρίσμα μιας πιο χιουμοριστικής διάθεσης,δεν συμφωνείτε?
όταν συμβαίνει κάτι που με κάνει να αισθάνομαι αμήχανα γελάω...πετάω μια ατάκα και γελάμε όλοι παρέα..είναι απλό και σε βγάζει από τη δύσκολη θέση :devil::devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Το χιούμορ, ακόμα και αν έχει μικρές (αλλά ποτέ μεγάλες) δόσεις καφρίλας είναι απαραίτητο στη ζωή. Προσωπικά, θυμάμαι όλες τις στιγμές της ζωής μου στις οποίες είχα λυθεί στα γέλια μαζί με την παρέα μου, τις στιγμές που έκανα εγώ τους άλλους να γελάσουν με ένα αστείο μου, τις δυσάρεστες καταστάσεις που αντιμετώπισα με αισιοδοξία και χιούμορ και έτσι κατάφερα να τις ξεπεράσω σχεδόν ανώδυνα.
Όμως υπάρχουν καταστάσεις στη ζωή, στις οποίες είναι απαραίτητο να δείξουμε σοβαρότητα και υπευθυνότητα.

Όταν σας επιτίθενται προτιμάτε να σαρκάσετε, ή να μαλλωσετε;
Αποδέχεστε το χιούμορ απο τους άλλους οταν θέλουν να γίνουν δεικτικοί μαζί σας; Βελτιώνεστε απο αυτό, βελτιώνοντας και τις σχέσεις σας ή αντιθετα το θεωρείτε "αιτια διαζυγιου";
Παρεξηγείστε πιο ευκολα οταν σας βρίζουν ή όταν σας ειρωνεύονται;
Εξαρτάται από το ποιός και γιατί θα το κάνει. Με τους φίλους μου κάνουμε αρκετά συχνά "χοντροκομμένα" αστεία μεταξύ μας, είμαστε όμως φίλοι, γνωριζομαστε καιρό οπότε έχουμε ψυχολογήσει ο ένας τον άλλον και καταλαβαίνουμε ότι το κάνουμε καθαρά για την πλάκα και δεν πρόκειται να δημιουργηθεί παρεξήγηση. Αν όμως κάποιος άσχετος, μου κάνει κάποιο "χοντροκομμένο" αστείο, θα του φερθώ ανάλογα με την πρόθεση του, με το τι ήθελε να προκαλέσει με αυτό, αν δηλαδή ήταν μια προσπάθεια να με γνωρίσει περισσότερο ή να προσπαθήσει να με γελιοποιήσει. Δεν είναι καθόλου δύσκολο να καταλάβουμε τη πρόθεση του άλλου σε τέτοια θέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Έχω πολύ χιούμορ... ετσι πιστέυω...
Ομως είναι στιγμές που είμαι σε τέτοια ψυχολογία που δεν
δέχομαι ευκολα αστεία...:worry:
Υπάρχουν και κάποια όρια...:mad: εκει που βρίζω ας πούμε γιατι κάποιος μπορεί να με κάνει πλάκα, μπορεί να βάλω τα γέλια και να περάσουν όλα.
Μου αρέσει να κάνω τους γύρο να χαμογελάνε... και το πετυχένω.
Δυσκολα λέω κακία για κάποιον όμως ουτε για πλάκα...Πρέπει να σε μισώ για να πω κακία, και πάλι δύσκολα.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Σωτήριο.
Χιούμορ και αυτοσαρκασμός χωρίς αυτά νομίζω θα είχα πάρει φόρα προ πολλού να πέσω απο κάποιο μπαλκόνι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΛΑΡΑ7427

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΛΑΡΑ7427 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Δε μπορώ χωρίς χιούμορ είναι η ζωή μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Για μενα το χιουμορ ειναι θεμα αντιληψης...Μπορει να ειναι λαιτ μεχρι και αρκετα αιχμηρο, αλλα ποτε δε θα φτασει σε επιπεδα πλακας...Διοτι αλλο κανω πλακα και αλλο χιουρορ....Το ενα δε συγκρινεται με το αλλο...
Προσωπικα βρισκω πολυ ελκυστικο το χιουμορ και αναγκαιο στην καθημερινοτητα μου....


Η πηγή του χιούμορ

Ο Πλάτωνας είχε ήδη ορίσει από την αρχαιότητα το κωμικό ως το αυτάρεσκο αίσθημα ανωτερότητας, το οποίο νιώθουμε αποκλειστικά εμείς οι άνθρωποι. Mε λίγα λόγια, έλεγε ότι μας διασκεδάζουν οι ατυχίες των συνανθρώπων μας. Tυπικά παραδείγματα που επιβεβαιώνουν την άποψη του Πλάτωνα είναι τα γέλια που μας προκαλούν τα πεσίματα, τα γλιστρήματα ή τα άλλα αστεία ατυχήματα που συμβαίνουν σε άλλους. Σχεδόν πάντα γελάμε μ' αυτές τις κωμικοτραγικές καταστάσεις, επειδή θεωρούμε τον εαυτό μας πιο έξυπνο από τον εκάστοτε άτυχο συνάνθρωπό μας. Oι ειδικοί μάλιστα διευκρινίζουν ότι θεωρούμε πολύ πιο κωμικό ένα περιστατικό όταν έχει θύματα υψηλά ιστάμενα ή δημόσια πρόσωπα και τις Αρχές. Επιπλέον, όσο περισσότερο απροσδόκητη είναι μια τέτοια κατάσταση τόσο περισσότερο γέλιο μάς προκαλεί. Έτσι εξηγείται γιατί μας διασκεδάζουν περισσότερο τα αυθόρμητα και απρόβλεπτα κωμικά επεισόδια παρά οι προσχεδιασμένες κωμικές καταστάσεις.

Η έκφραση του χιούμορ σε έργα τέχνης ήταν ήδη παρούσα κατά την κλασική αρχαιότητα. Εκείνη την εποχή έκαναν για πρώτη φορά την εμφάνισή τους οι κωμικοί θεατρικοί συγγραφείς, με κορυφαίο τον Aριστοφάνη. Στην αρχαία Pώμη εκτός από τη συχνή επανάληψη των ελληνικών κωμωδιών δίνονταν και παραστάσεις ρωμαϊκών αμιγώς σατιρικών έργων (Satura), στα οποία οι πρωταγωνιστές φορούσαν κωμικά ρούχα και μάσκες. Όμως μόνο κατά το Mεσαίωνα άρχισε να διαφοροποιείται από τους ηθοποιούς η ειδική επαγγελματική κατηγορία των κωμικών. Ο αληθινός επαγγελματίας κωμικός γεννήθηκε στην Iταλία κατά την Αναγέννηση, το δεύτερο μισό του 16ου αιώνα, με την περίφημη Ιταλική Κωμωδία (Commedia dell'Αrte). Tο όνομα "έντεχνη κωμωδία" οφείλεται ακριβώς στο ότι για πρώτη φορά τους ρόλους υποδύονταν επαγγελματίες κωμικοί, που ήταν μέλη μόνιμων θιάσων. Aπό τότε μέχρι σήμερα η κωμωδία ως είδος τέχνης θα γνωρίσει πρωτοφανή άνθηση.

Kάτι πολύ προσωπικό

Ποιες καταστάσεις όμως προκαλούν την έκρηξη του γέλιου; Eίναι αδύνατο να δοθεί απόλυτος ορισμός της "διασκεδαστικής" κατάστασης. Όπως ο καθένας από μας αντιλαμβάνεται διαφορετικά την πραγματικότητα, ακριβώς το ίδιο ισχύει και για την "κωμικότητα". Πέρα όμως από τις ποικίλες υποκειμενικές αντιδράσεις, όλοι οι ειδικοί που μελετούν την αίσθηση του χιούμορ συμφωνούν ότι ορισμένες καταστάσεις μάς κάνουν να γελάμε περισσότερο από άλλες επειδή διαθέτουν κάποια συγκεκριμένα χαρακτηριστικά. Ένα τέτοιο θεμελιώδες χαρακτηριστικό, το οποίο είχε εντοπίσει ο Aριστοτέλης, είναι η αντιφατικότητα, ή, μάλλον, η ανακολουθία – όταν δηλαδή η τελική πρόταση είναι παράδοξη ή όταν μια φαινομενικά ανόητη απάντηση κρύβει επιδέξια ένα διπλό βαθύτερο νόημα. Όλοι διαθέτουμε μέσα στον εγκέφαλό μας μια νοητική δομή η οποία αποτελεί τη σύνθεση όλων των προηγούμενων εμπειριών μας. Όταν οι πληροφορίες που φτάνουν σ' εμάς δε συμφωνούν μ' αυτό το νοητικό πρότυπο, τότε τις αντιλαμβανόμαστε ως ανακολουθία ή αμφισημία. Ένα παράδειγμα; Στη γωνία του δρόμου στέκεται ο τρελός του χωριού. Στο χέρι του κρατά ένα καλάμι ψαρέματος με το αγκίστρι να αιωρείται πάνω από ένα αναποδογυρισμένο καπέλο. Ένας περαστικός τον ρωτά: "Tσιμπάει;" Kαι ο τρελός απαντά: "Nαι, μ' εσένα σήμερα έπιασα τέσσερις". Θα μπορούσαμε να διακρίνουμε δύο φάσεις σ' αυτό το ανέκδοτο. Στην πρώτη εντοπίζουμε την κατάσταση (ένας τρελός ψαρεύει μέσα από ένα καπέλο), η οποία όμως διαψεύδεται από την τελική πρόταση ("Tσιμπάει; Nαι, μ' εσένα σήμερα έπιασα τέσσερις"), οπότε αντιλαμβανόμαστε ότι υπάρχει κάποια ανακολουθία. Στη δεύτερη φάση προσπαθούμε να δώσουμε νόημα στην τελική πρόταση συσχετίζοντας τα δύο ανακόλουθα μέρη (εκείνος που έκανε τον έξυπνο αποδεικνύεται ανόητος και ο πραγματικά έξυπνος είναι ο τρελός).

Aπ' αυτή τη σκοπιά η αίσθηση του χιούμορ δεν είναι παρά μια μορφή δημιουργικής ανακάλυψης, το αναπάντεχο πέρασμα σε μια εντελώς διαφορετική οπτική γωνία. Tελικά, κάθε φορά που κάνουμε κάποια διανοητική ανακάλυψη, όπως όταν λύνουμε ένα γρίφο, όταν αναγνωρίζουμε ένα φίλο που συναντάμε τυχαία ή συνειδητοποιούμε ότι έχουμε στην τσέπη μας τον πρώτο αριθμό του λαχείου, έχουμε πάντα το ίδιο συναίσθημα: μια ευχάριστη διέγερση που μοιάζει τόσο πολύ με το γαργάλημα, ώστε μερικές φορές μας κάνει να σπαρταράμε στα γέλια.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitral

Δραστήριο μέλος

Η dimitral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 413 μηνύματα.
δεν θα μπορουσα να τα βγαλω περα χωρις χιουμορ,σαρκασμο,αυτοσαρκασμο και θετικη διαθεση.ακομα και στις πιο δυσκολες καταστασεις μου βρισκω τροπο ,αν οχι να ξεραθω στα γελια,τουλαχιστον να χαμογελασω.
πολλες φορες εχω παρεξηγηθει για το χιουμορ μου απο ανθρωπους που δεν με ξερουν καλα,αλλες κατηγορω απο μονη μου τον εαυτο μου για ανωριμοτητα αλλα καλως ή κακως δεν μπορω να ανταπεξελθω διαφορετικα.ειναι ενα ειδος αυτοθεραπειας.....εξαγνιζω το κακο ,την στενοχωρια ,την λυπη ,τον θυμο,κανοντας αστεια.οι φιλοι μου ξερουν οτι οταν γελαω παρα πολυ κατι δεν παει καλα στην ζωη μου.
λατρευω τους ανθρωπους με εξυπνο χιουμορ και δεν αντεχω αυτους που για να σκασουν χαμογελο πρεπει να κανεις ταμα πρωτα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Το χιούμορ είναι απαραίτητο, αλλά με μέτρο και στη σωστή στιγμή.
Όσο δεν αντέχω τους ανθρώπους χωρίς καθόλου χιούμορ, άλλο τόσο δεν αντέχω και τους ανθρώπους που δεν έχουν μάθει να μιλούν ποτέ με σοβαρότητα. Όσο δεν αντέχω τους ανθρώπους που αντιμετωπίζουν με σοβαρότητα μια περίσταση η οποία είναι κατάλληλη να αντιμετωπίστεί με χιούμορ, άλλο τόσο δεν αντέχω και τους ανθρώπους που αντιμετωπίζουν με χιούμορ καταστάσεις που οφείλουν να αντιμετωπίσουν με σοβαρότητα.
Συμπερασματικά, καλό είναι το χιούμορ, αλλά όχι όταν χρησιμοποιείται σαν το κλύσμα στο Μεσαίωνα.

Συμφωνω..Το χιουμορ χρειαζεται,αλλα σε λογικα πλαισια...Και,ναι,τοσο αυτοι με υπερβολικο και εκνευριστικο χιουμορ,οσο και αυτοι που ειναι συνεχεια σοβαροι και ψυχροι με κανουν να αισθανομαι αβολα και δεν τους συμπαθω καθολου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πάντως έχω παρατηρήσει ότι οι άνθρωποι που έχουν πραγματικά καλό και έξυπνο χιούμορ, ξέρουν και πότε χρειάζεται να μιλήσουν σοβαρά.
Όσοι είναι μονίμως του χαβαλέ και δεν μπορείς να σταυρώσεις μαζί τους σοβαρή κουβέντα για τίποτα, είναι συνήθως άνθρωποι χωρίς ή με πολύ κακή αίσθηση του χιούμορ, ατέλεια που μάλλον προσπαθούν να καλύψουν κατ'αυτό τον τρόπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ισως το σημαντικότερο στη δική μου ζωή.
Αγαπώ ανθρώπους που αυτοσαρκάζονται, έχουν χιούμορ αληθινό.
Αν δεν είχαμε χιούμορ θα αντέχαμε? Πες μου...θα άντεχες?

Εγώ όχι, ποτέ...

Μαρέσουν τα χαμόγελα, τα πολύ πολύ βαθιά χαμόγελα, το δυνατό γέλιο, το φωναχτό!

Ακομα και στις φωτογραφίες.. με τραβούν τα χαμόγελα.
Γιαυτό και καμμιά φορά για πλάκα λέω
δε γουστάρω σοβαρούς και το ρίχνω στο κους κους!:P

Χωρίς χαμόγελο η ζωή είναι δυστυχία κι αυτή τη λέξη δε την θέλω στη ζωή μου...

εσύ?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Πάντως έχω παρατηρήσει ότι οι άνθρωποι που έχουν πραγματικά καλό και έξυπνο χιούμορ, ξέρουν και πότε χρειάζεται να μιλήσουν σοβαρά.
Όσοι είναι μονίμως του χαβαλέ και δεν μπορείς να σταυρώσεις μαζί τους σοβαρή κουβέντα για τίποτα, είναι συνήθως άνθρωποι χωρίς ή με πολύ κακή αίσθηση του χιούμορ, ατέλεια που μάλλον προσπαθούν να καλύψουν κατ'αυτό τον τρόπο.
Σιγουρα, απλά παιζει ρολο και η διαθεση της στιγμης καθως και το ποιον εχεις απεναντι. Μπορει σε μια παρεα να μη μπορεις να σοβαρευτεις λεπτο και να γελας και να διασκεδαζεις, και σε μια αλλη να εισαι σοβαρος και να πετιεται και κανα αστειακι που και που. Αν καποιος πετυχει το ιδιο ατομο στην μια απο τις 2 περιπτωσεις, και επιχειρηση να βγαλει ασφαλες συμπερασμα, πιθανοτατα θα πεσει εξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Σιγουρα, απλά παιζει ρολο και η διαθεση της στιγμης καθως και το ποιον εχεις απεναντι. Μπορει σε μια παρεα να μη μπορεις να σοβαρευτεις λεπτο και να γελας και να διασκεδαζεις, και σε μια αλλη να εισαι σοβαρος και να πετιεται και κανα αστειακι που και που. Αν καποιος πετυχει το ιδιο ατομο στην μια απο τις 2 περιπτωσεις, και επιχειρηση να βγαλει ασφαλες συμπερασμα, πιθανοτατα θα πεσει εξω.

Το σιγουρο ειναι πως εκεινος που χαρακτηριζεται απο χιουμορ και με τον Πρωθυπουργο να συνδιαλεγεται περι του Κυπριακου, η παρουσια χιουμορ θα ειναι εκδηλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
...

Για σάς πόσο σημαντικό είναι το χιούμορ στη ζωή σας και τις καθημερινές σας σχέσεις;

Όσο το χρυσόψαρο για τη γυάλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
Χιούμορ, πόσο απαραίτητο είναι για εσάς;
Όσο ο αέρας,το νερό,το κρασί και το φαγητό.:)
Αλλά τι τα θες.
Όσο κακό κάνουν αυτά όταν είναι μολυσμένα,άλλο τόσο κάνει το χιούμορ όταν προέρχεται από κακοπροαίρετους ανθρώπους.:worry:
Και τι να κάνεις δηλαδή;
Να καταναλώνεις μόνο το χιούμορ που έχει ετικέτα με <<ονομασία προέλευσης>>;:confused:
Ξέρω και εγώ;Γίνεται;:hmm:

p.s.Όλα αυτά βέβαια ως καταναλωτής, γιατί το δικό μου δεν το καλλιέργησα σωστά, και ξεράθηκε.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
μη σας τυχει να γνωρισετε ανθρωπο που να μην εχει οχι απλα χιουμορ αλλα να μην γελαει.... τοτε θα καταλαβετε τι θα πει δυστυχια...

αρα το χιουμορ και το γελιο ή το χαμογελο που φερνει ειναι υγεια και ευτυχια και γιαυτον που το εχει αλλα και γιαυτους που ειναι κοντα του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Το χιούμορ δεν είναι τόσο που διευκολύνει τους ανθρώπους να πουν αυτά που αλλιώς δεν θα έλεγαν, διευκολύνει περισσότερο τους ακροατές τους να ακούσουν αυτά που αλλιώς δεν θα άκουγαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η silence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
πολυ σημαντικο για μενα!!!
εχω πολυ χιουμορ και μ αρεσει να εχουν και τα ατομα που συναναστρεφομαι!!

αυτοσαρκαζομαι και δεν παρεξηγω!!

δεν μπορω τα ατομα που παρεξηγουνται με το παραμικρο!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
πολυ σημαντικο για μενα!!!
εχω πολυ χιουμορ και μ αρεσει να εχουν και τα ατομα που συναναστρεφομαι!!

αυτοσαρκαζομαι και δεν παρεξηγω!!

δεν μπορω τα ατομα που παρεξηγουνται με το παραμικρο!!:P

μαρεσουν τα ατομα που αυτοσαρκαζονται.
ειναι τελειως ακομπλεξαριστα.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
πολυ σημαντικο για μενα!!!
εχω πολυ χιουμορ και μ αρεσει να εχουν και τα ατομα που συναναστρεφομαι!!

αυτοσαρκαζομαι και δεν παρεξηγω!!

(...)

Να προσθέσω ότι έχω μεγάάάλη δόση μαύρου χιούμορ (έως πρόβλημα αυτό γιατί συνήθως δε σταματάω μπροστά σε τίποτα...)
Και ότι θεωρώ αναγκαία και ικανή συνθήκη στις ανταλλαγές με τους άλλους εάν κάνουν χιούμορ να το δέχονται κιόλας (ή ακόμα καλύτερα να έχουν το χάρισμα του αυτοσαρκασμού) αλλοιώς, κολλάω και δεν προχωράει το πράγμα... κοινώς αμοιβαίο ή τίποτα.

Άσε που δεν περνάει αλλοιώς ούτε η δουλειά, ούτε η ζωή... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top