Συζήτηση για... τρίχες!

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
η αληθεια ειναι οτι αρχικα ηθελα χαλαρες μπουκλες.βασικα θελω να τα κανω απο το βραδυ και να κρατησει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Κάνε κάτι τέτοιο. Απλό, ωραίο και κομψό. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
δε μαρεσει.μοιαζει λες και δε προλαβες να χτενιστεις και τα επιασες βιαστικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
Αν έκανες αυτό με τον φιόγκο πίσω; Που είναι της μόδας;


Αν και γενικά λόγω καλοκαιριού μου αρέσει αυτό το ατημέλητο, και δη τα ψαροκόκκαλα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
επειδη εχω μακρινο ταξιδι αναγκαστικά θα κανω χτενισμα απο βραδυ. οποτε ο φιογκος δεν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ναι οκ η συγκεκριμένη φώτο δεν είναι καλή. Στο διαφημιστικό που έκανε η Σκάρλετ έτσι φαινόταν πιο τέλεια. :inlove: Ή ένα πιο ψηλό σενιον με κουρλάκια, πιασιματάκια στο πλάι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
εγώ θα πρότεινα απλώς να τα ισιώσεις. εφόσον θα χτενιστείς το βράδυ, θα κοιμηθείς κ θα ταξιδέψεις τα περισσότερα χτενίσματα θα σου χαλάσουν. ίσιωσε τα με ψαλίδι λοιπόν και αν χρειαστεί πέρνα τα και πριν την τελετή μία επανάληψη κι είσαι τζετ. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
θα ηθελα κατι παραπανω απο ισιο. το χαλαρο σπαστο θα χαλασει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
θα ηθελα κατι παραπανω απο ισιο. το χαλαρο σπαστο θα χαλασει;

Αν δεν το έχεις ξαναδοκιμάσει δεν στο προτείνω. Τα έκανα μεσημέρι για να πάω σε γάμο και καλά ότι επειδή είναι σγουρά θα κάτσουν καλύτερα με χαλαρή μπούκλα παρά ίσια και μέχρι το βράδυ είχαν γίνει μια αηδία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
εχω δοκιμασει τη μπουκλα μπουκλα οταν ηταν μακρια και κρατησαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Κάνε αυτό που είπε η Tabby...Μπορείς να τα ισιώσεις πριν φύγεις και παίρνεις μια ισιωτική ή ένα ψαλίδι για μπούκλες μαζί σου και μία ώρα πριν πας στην εκκλησία τα περνάς και τελείωσες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intrig(hue)ing

Νεοφερμένος

Η intrig(hue)ing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Καλημέρα!

θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο προϊόν που θα μπορούσα να χρησιμοποιώ πριν ξεκινήσω να ισιώνω τα μαλλιά μου.. (κάποιο λάδι, κρέμα)
:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
μου είχε προτείνει - αν θυμάμαι καλά η fairygirl - ενα σπρει της aussie το οποίο προστατεύει τα μαλλιά από τη θερμότητα. Το βρίσκεις στα hondos center.
Εγώ έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Έχει ωραίο άρωμα, κάνει τη δουλειά του αν κρίνω από το μαλλί μου και επίσης με βοηθά και στο να τα κατεβάζω! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ειναι καμμια απο εσας ξανθια ολη βαμμενη ή κομμώτρια να μου λύσει μια απορία μου; Γιατι 3 κομμώτριες άλλαξα και τα ιδια θκατά μου καναν.:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.
Ειναι καμμια απο εσας ξανθια ολη βαμμενη ή κομμώτρια να μου λύσει μια απορία μου; Γιατι 3 κομμώτριες άλλαξα και τα ιδια θκατά μου καναν.:/

Για πες.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.

Γιατι ενω το υπολοιπο μαλλι βγαινει καθαρο ξανθο και η ριζα πορτοκαλι; Μετα απο μερικα λουσιματα, στρωνει το χρωμα. Πιστευω ομως κατι λαθος κανουν. Οσο κι αν μου λενε πως φταιει η ριζα μου. Με καποιον τροπο, θα επρεπε να μου το φτιαχνουν. Ετσι δεν ειναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Γιατι ενω το υπολοιπο μαλλι βγαινει καθαρο ξανθο και η ριζα πορτοκαλι; Μετα απο μερικα λουσιματα, στρωνει το χρωμα. Πιστευω ομως κατι λαθος κανουν. Οσο κι αν μου λενε πως φταιει η ριζα μου. Με καποιον τροπο, θα επρεπε να μου το φτιαχνουν. Ετσι δεν ειναι;

Eτσι ειναι. Προσωπικα μονο σε ενα κομμωτηριο καταφερα να το βρω αυτο, στα 6 χρονια που το ειχα ολο το μαλλι καταξανθο(και ημουν και περιεργη). Κανεις ντεκαπαζ και στη ριζα ή απλα βαφη? Αν κανεις απλη βαφη τοτε ειναι λογικο στη ριζα να σου βγαινει πορτοκαλι. Αν κανεις ντεκαπαζ και στη ριζα τοτε πρεπει να στο βγαζουν σωστα. Η δικια μου ριζα στην ντεκαπαζ εβγαζε πορτοκαλοπρασινο. Μου εκαναν ντεκαπαζ και μετα ρεφλε και ηταν μια χαρα. Αποτι καταλαβα απο τα τοσα χρονια που τα εβαφα ξανθα(ασπρα για την ακριβεια) ειναι οτι λιγοι ξερουν να κανουν σωστα τη ντεκαπαζ ωστε να βγαινει ομοιομορφα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.
Παίζει ρόλο και το χρώμα της ρίζας σου! Όπως και το τι χρώμα "ξερνάει" το κάθε μαλλί! Εμένα πχ πορτοκαλίζει γιατί το μαλλί μου βγάζει κόκκινο, σε άλλους κιτρινίζει κτλ.. Με ντεκαπάζ στη ρίζα θα έχεις καλύτερα αποτελέσματα απ' ότι με βαφη αλλά αν έχεις πολύ σκούρα βάση είναι δύσκολο να γίνει ακριβώς ίδιο με τα έξω γιατί σκέψου οτι στη ρίζα έχεις το φυσικό σου μαλλί, ενώ τα κάτω ειναι τα πολλές φορές βαμένα μαλλιά σου!
Ακόμα και με ντεκαπάζ το κάθε μαλλί ανοίγει μέχρι ένα συγκεκριμένο σημείο, όσες ώρες και να το αφήσεις απο ένα σημείο και μετά απλά δεν προσφέρει τίποτα περισσότερο! Και ακόμα και βαφή να περάσεις μετά με τα λουσίματα ούτως ή άλλως θα αρχίσει να φεύγει το χρώμα της βαφής να και φαίνεται το χρώμα που έβγαλες με τη ντεκαπάζ!

Δυστηχώς το ξανθό μαλλί μαζί με το κόκκινο είναι απο τα πιο δύσκολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Με ντεκαπάζ στη ρίζα θα έχεις καλύτερα αποτελέσματα απ' ότι με βαφη αλλά αν έχεις πολύ σκούρα βάση είναι δύσκολο να γίνει ακριβώς ίδιο με τα έξω γιατί σκέψου οτι στη ρίζα έχεις το φυσικό σου μαλλί, ενώ τα κάτω ειναι τα πολλές φορές βαμένα μαλλιά σου!
Ακόμα και με ντεκαπάζ το κάθε μαλλί ανοίγει μέχρι ένα συγκεκριμένο σημείο, όσες ώρες και να το αφήσεις απο ένα σημείο και μετά απλά δεν προσφέρει τίποτα περισσότερο

Σε αυτο διαφωνω, ποτε δεν ειχε διαφορα η ριζα μου με την ακρη και ειχα πολυ δυσκολη ριζα, που μπορουσε πολυ ευκολα να γινει λαθος (που ειχε γινει κι ολας). Εχω γυρισει σχεδον ολα τα κομμωτηρια της Αθηνας, λιγα μπορουν να σου πετυχουν την τελεια ντεκαπαζ(σε ολοκληρο το μαλλι, σαν να εφαρμοζεις βαφη, τις ανταυγειες τις θεωρω πιο ευκολες). Επισης, τα καλυτερα αποτελεσματα με ντεκαπαζ τα εχεις με 20αρι οξυζενε και οχι 30αρι που βαζουν οι περισσοτεροι κομμωτες. Δεν ανοιγει αποτομα και προλαβαινει να ανοιξει ομοιομορφα.
Αν δεν ανοιξει με τη πρωτη ντεκαπαζ, εφαρμοζεις και 2η σε λιγοτερο χρονο, αλλα αν εφτανα στο σημειο να κανω 2 ντεκαπαζ για να το χω ξανθο, δεν θα το χα καθολου γιατι ειναι 2πλη ταλαιπωρια για το μαλλι και δεν θα μπορουσα να εχω κιτρινη ριζα και ασπρο το εξωτερικο.

Ολα αυτα ομως για την ντεκαπαζ, αν κανεις απλη βαφη ειναι φυσιολογικοτατο να βγαινει διαφορετικο χρωμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top