Της νύστας τα καμώματα τα βλέπει η μέρα και γελά

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
αν νυστάζω,είτε είναι πρωί είτε βράδυ, μπορεί να πω απίστευτα πράγματα...!Μέχρι και μυστικό μπορεί να διαρρεύσει!:redface:
Δεν έχω πρόβλημα να με ξυπνήσουν...τον ύπνο τον έχω στο τσεπάκι και μπορώ να κοιμηθώ άνετα αμέσως!!:D
Και αν καταλάβω ότι ο άλλος νυστάζει όταν μιλάμε πρώτα θα αλλάξω θέμα συζήτησης γιατί μου δείχνει ότι βαριέται και δεν τον ενδιαφέρει και αν δε πιάσει και αυτό το κλείνω και κάνω νανάκια!!
Πολύ γέλιο ρίχνω με μια φίλη μου όταν κοιμόμαστε μαζί που αυτή πάντα έχει όρεξη για κουβέντα και μιλάει μιλάει μέχρι που με νανουρίζει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Βασικά έχω ψηλοδυνατή φωνή οπώτε και νυσταγμένους ξυπνάει, όταν θέλω να κάνω σοβαρή συζήτηση χοντρένει η φωνή μου και δυναμώνει, οπώτε και να θέλει δεν μπορεί να κοιμηθεί, άν πάλι ξέρω ότι κάποιος είναι πτώμα δεν του μηλάω, αφού δεν θα με ακούσει ποιος ο λόγος;

Πάντος δεν το βλέπω κακό να θέλει κάποιος να κοιμηθεί όταν ξέρει ότι θα ακολουθήσει δύσκολή μέρα, άρα κάνω συζητήσεις μεσημέρια συνήθος ή απογέυματα και δεν με αγχώνει η νύστα κανενώς:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Αυτος ειναι ο μονιμος τελευταιος καβγας της μερας..
Εκεινος μολις ακουει τη φραση "αντε να πεσουμε" φανταζεται οτι θα κοιμηθουμε καπακια, εγω φανταζομαι οτι μολις ξεκιναει μια μακραααα συζητηση..στο τελος εκεινος αποκοιμιεται, εγω τον πειραζω μεχρι τελικης πτωσεως, με βριζει, θυμωνω, δεν απανταει γιατι εχει κοιμηθει πια, μετραω προβατακια, δεν με παιρνει υπνος, και γυρω στις 3 ειναι η τελευταια φορα που βλεπω το ρολοι :P
Εγω απ'την αλλη δεν ειμαι του πρωινου, δεν υπαρχει καμια περιπτωση ποτε και για κανεναν λογο να απαντησω σε ανθρωπο αν δεν παω τουαλετα/πιω καφε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tirogaridaki_23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tirogaridaki_23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Τσατίζομαι και όταν πάω να κοιμηθώ και όταν με ξυπνήσουν να μου πιάνουν την πάρλα. Όμως δεν μου αρέσει όταν κάνω το ίδιο(να τους μιλάω όταν νυστάζουν ή να τους ξυπνάω με πάρλα) να μου μιλάνε άσχημα, εκενυρίζομαι αφάνταστα. Δεν έχουν δικαιώματα γιαμένα οι άντρες!!! Μόνο υποχρεώσεις!!!:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Εγώ δε μιλάω για σοβαρά θέματα με κάποιον όταν νυστάζει. Αν πρόκειται για το σύντροφό μου, τον παίρνω μια αγκαλιά και του λέω να πέσει για ύπνο αν καταλάβω οτι είναι κουρασμένος.
Εγώ όταν ξυπνήσω και αρχίσει κανείς να μου μιλάει σοβαρά και διαφωνεί κιόλας μαζί μου θα τον βρίσω σίγουρα. Αν πάλι νυστάζω απλά θα μιλάω κοιμισμένη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Νομίζω ότι αν το δω να νυστάζει και να προσπαθεί να μιλήσει, μάλλον με πιάνουν τα γέλια... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ πάντως μόλις ξαπλώσω συνηθως έχω φοβερή διάθεση για συζήτηση..:blink::P

(Ακομα δεν με έχει πιάσει με τον Θοδωρή αυτό, είμαι στα μέλια, προτιμώ να κάνω άλλα από το να μιλάω.. αλλα ειπα να ριξω μια προειδοποίηση! :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Εγώ πάντως μόλις ξαπλώσω συνηθως έχω φοβερή διάθεση για συζήτηση..:blink::P

(Ακομα δεν με έχει πιάσει με τον Θοδωρή αυτό, είμαι στα μέλια, προτιμώ να κάνω άλλα από το να μιλάω.. αλλα ειπα να ριξω μια προειδοποίηση! :P )
:rofl: :rofl:

να εχω το νου μου ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ε.. αν και είμαι σίγουρη πως έχεις πολλούς τρόπους για να με κάνεις να σταματήσω να μιλάω! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
εγω δεν εχω τετοια προβληματα ουτε αν κοιμηθω ουτε οταν ξυπνησω.:P
ειδικα αν νυσταζω και αρχισει ο αλλος την παρλα(ο αντρας μου δεν το κανει ποτε αυτο) κοιμαμαι και πιο ευκολα:P:P
και γενικα δεν μιλαω στον αλλον οταν ειναι να παμε για υπνο η οταν ξυπνησει...
αν θελω να πω κατι θα το πω αλλη ωρα ...τοτε ειναι αναγκη να τα πω ολα;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Την τελευταία φορά που αρχίσαμε συζήτηση πριν από τον ύπνο κοιμηθήκαμε χωρίς να το καταλάβουμε...ούτε καληνύχτα δεν είπαμε :worry::P

Αλλά είναι ανάλογα τις φάσεις και τι έχει προηγηθεί πριν... Αν και όταν νυστάζω και με ρωτά κάποιος μπορεί να του πω ότι ποιο κουλό μου έρθει και δεν θα έχει και καμία σχέση με την ερώτηση :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Α.. εγώ όταν νυστάζω έχω πολύ πλάκα. Μια φορά ήθελα να πω κάτι στην Μάρα, αλλά έκλειναν τα μάτια μου οπότε διαδραματίστηκε ο εξής διάλογος:

Εγώ: "Που λες χτεεεεεες..." (χασμουρητό) "...πηγαμέεε σε εκείνο το μαγαζί... χρρρρρρ.."
Μάρα: "Ναι ε;"
Εγώ: "Χρρρρρρρρρρρρ"
Μάρα: "Καλά άντε την πέφτω κι εγώ. Καληνύχτα!"
Εγώ: "(αναλαμπή) Τι λέγαμε λοιπόν;"
Μάρα: "Α, δεν κοιμάσαι;"
Εγώ: "Όχι μωρέεεεεε... Α, ναι! Σου έλεγα για εκείνο το .. χρρρρρρρ"
Μάρα: "Ναι, το μαγαζί"
Εγώ: "Χρρρρρρρρρ"
Μάρα: "Καληνύχτα!!"
Εγώ: "Μα να σου πωωωωωω..."

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top