Γενική συζήτηση για τα antivirus

Ποιο Antivirus χρησιμοποιείτε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 25)
  • avast!

    Ψήφοι: 6 24.0%
  • AVG Anti-Virus

    Ψήφοι: 2 8.0%
  • Avira

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • BitDefender

    Ψήφοι: 3 12.0%
  • ClamAV / ClamWin

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Windows Defender

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • Kaspersky

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ESET

    Ψήφοι: 6 24.0%
  • Norton

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • Άλλο (διευκρινίστε με μήνυμα ποιο)

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • Κανένα (διευκρινίστε με μήνυμα γιατί όχι)

    Ψήφοι: 4 16.0%
  • Panda Antivirus

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Dracula82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dracula82 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Και κάθε χρόνο πιο ακριβά μάλλον...

Μπα το ίδιο έχει καθε χρόνο... 3 ευρώ. :D :D (Σόρρυ δε μπορεσα να κρατηθώ) :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dracula82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dracula82 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Καλά, βάλε κάποιο άλλο και θα καταλάβεις τεράστια διαφορά.

Ναι έχω ακούσει ότι υπάρχουν και καλύτερα από αυτό αλλά χωρίς να είμαι ειδικός είμαι μια χαρά με αυτό, γιατί να μπώ σε περιπέτειες με κάτι που δε γνωρίζω?...

Btw, βγήκε το Νόρτον 2007 και όπως τουλάχιστον διαφημίζει στο κουτί είναι ότι ελαφρύτερο έχει βγεί έως τώρα. Θα δούμε στη πράξη. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Καταρχάς το norton ήταν πολύ βαρύ κυρίως αυτό είναι το πρόβλημα του. Αν και πιστεύω ότι ότι τo norton έχει αποκτήσει τόσο αρνητικό όνομα επειδή οι άνθρωποι συχνά φθονούμε τις μεγάλες εταιρίες, ίσως επειδή δεν πιστεύουμε ότι έχουμε τις δυνάμεις να τις φτάσουμε. :) Anyway ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dracula82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dracula82 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Καταρχάς το norton ήταν πολύ βαρύ κυρίως αυτό είναι το πρόβλημα του. Αν και πιστεύω ότι ότι τo norton έχει αποκτήσει τόσο αρνητικό όνομα επειδή οι άνθρωποι συχνά φθονούμε τις μεγάλες εταιρίες, ίσως επειδή δεν πιστεύουμε ότι έχουμε τις δυνάμεις να τις φτάσουμε. :) Anyway ...

Εντάξει όντως είναι πρώτο σε κυκλοφορία και μεγάλο όνομα. Προσωπικά το εμπιστεύομαι από το 2001 χωρίς προβλήματα. Δεν είμαι όμως ειδικός και δε μπορώ να πώ με βεβαιότητα ότι δεν κυκλοφορεί και κάτι καλύτερο... Και το λέω αυτό γιατί δεν είμαι κολλημένος ή φανατικός υποστηρικτής. Πολύ πιθανόν να κυκλοφορεί. Τώρα... ας κρίνουν οι ειδικοί.

Αλήθεια εσύ τί χρησιμοποιείς? :hmm:Είσαι ικανοποιημένος με αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
nod32, είμαι πολύ ευχαριστημένος αν και έχει 2 αρνητικά.
1. Δεν μπορείς να του πεις στο επόμενο boot να σου κάνει έναν scan πριν ξεκινήσουν τα windows
2. Δεν μου αρέσει που κάποιες φόρες δεν σε αφήνει να σβήσεις κάποιο αρχείο αλλά μόνο να το βάλεις σε καραντίνα, στην ουσία το ίδιο είναι αλλά ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
λοιπόν πηρα το Παντα 2007 και οταν το εγκατεστησα επειδη ειχα καποιο προβλημα τους πήρα τηλ και μου εδωσαν ενα κωδικο να μπω στο νετ και να κατεβάσω ολοκληρο του 2008:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
εγώ χρησιμοποιώ το avast εδώ και αρκετούς μήνες και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Άσε που προσέχω κιόλας και σπάνια έχω οποιοδήποτε πρόβλημα με "συναγερμό" για ιούς και τέτοια... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mafiozos_16

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Όλοι μας χρησιμοποιούμε Internet και όπως ξέρουμε επιφυλάσει πολλούς κινδύνους.Για αυτό και υπάρχουν τα Anti-Virus για να προσφέρουν μια άμεση προστασία στον υπολογιστή από τις ''ασύμμετρες''απειλές του Internet.Λοιπόν εδώ θέλω να φτάσω στο τι Anti-Virus χρησιμοποιεί ο καθένας

Εγώ χρησιμοποιώ Kaspersky και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Εμμμ.... νομίζω ότι έχεις ένα λαθάκι... χρησιμοποιείτε είναι το σωστό. ;)

Όσο για το antivirus... εγώ χρησιμοποιώ c*****d norton antivirus 2007 που λήγει σε 10 χρόνια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johndrim

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΑΝΝΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Bullguard antivirus
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Έχω χρησιμοποιήσει κατά καιρούς το Norton, το AVG, το ZoneAlarm, το f-prot, f-secure.
Το Norton: ήταν γενικά ψιλο-προβληματικό, έβρισκε όμως τα πάντα.
Το AVG: μου φάνηκε αρκετά καλό.
Το ZoneAlarm: όπως το πάρει κανείς.
Το f-prot ήταν πολύ καλό.
Το f-secure ήταν επίσης πολύ καλό στο θέμα των ιών, αλλά όχι και στα spy-wares, ad-wares κλπ.
Επίσης έχω ακούσει ότι είναι καλό (αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει σε windows και δεν το έχω δοκιμάσει) το ClamAV.
Μία σίγουρη όμως λύση για να απαλλαγείται για πάντα από τους ιούς και τα σχετικά, είναι το: Linux:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lia_spade

Νεοφερμένος

Η Lia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Χρησιμοποιώ το Nod32

(στη συγκεκριμένη ερώτηση έχω ακουσει και την εξης απάντηση:
-Το ιντερνετ εξπλόρερ (:lol:)
-Μα αυτό δεν είναι anti-virus
-Α ναι ! Σωστά! Το mozilla firefox )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D|m|tr|

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ορμύλια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Κανένα... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

desolator_X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο desolator_X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
avg anti-virus free...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mafiozos_16

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Γενικά πάντως να ξέρετα τα Norton είναι πολύ ''βαριά'' Anti-Virus,όσο αφορά το Nod 32 είναι άψογο,ελαρφύ και ''λαγωνικό'' πολύ καλή η επιλογή σου lia_spade
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
AVG τώρα, αλλά δεν έχω προβλήματα με ιους ποτέ. Μόνο μια φορά είχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Βάλε και το NOD32 στο poll :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
AVG Forever
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
ΈιΒιΤζί που είναι και τζάμπα. Καλούλι και ελαφρύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lunatic

Νεοφερμένος

Η lunatic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
αυτη την εποχη Avira AntiVir και ειμαι αρκετα ευχαριστημενη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top