Κολώνιες και αρώματα

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannisd

Νεοφερμένος

Ο giannisd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Πολύ καλή κολώνια, από τα αγαπημένα μου ανδρικά αρώματα!! Μήπως έχεις δοκιμάσει και την Azaro Elixir, να μου πεις μια γνώμη (ή κάποιος άλλος)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Η Angel όπως και η Alien(<3) είναι καταπληκτικές για χειμώνα, το καλοκαίρι είναι αρκετά βαριές και αποπνικτικές...

Γενικά όμως τα πιο ωραία αρώματα τα βγάζει η Chanel:)

All time classic: Chanel No.5 (πολύ ωραίο, κυρίως όταν ξεθυμαίνει μετα από καμιά ώρα είναι εκπληκτικό, καθαριότητα και θηλυκότητα μαζι, νομίζω ταιριάζει καλύτερα όχι σε έφηβες αλλά σε ενήλικες γυναίκες...25 και πάνω ας πούμε:))

Favourite: Chance by Chanel
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Flora by Gucci. Αγαπημένη το τελευταίο 6μηνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Γενικά όμως τα πιο ωραία αρώματα τα βγάζει η Chanel:)

All time classic: Chanel No.5 (πολύ ωραίο, κυρίως όταν ξεθυμαίνει μετα από καμιά ώρα είναι εκπληκτικό, καθαριότητα και θηλυκότητα μαζι, νομίζω ταιριάζει καλύτερα όχι σε έφηβες αλλά σε ενήλικες γυναίκες...25 και πάνω ας πούμε:))

Favourite: Chance by Chanel

Το Νο.5 κι εμένα μου φαίνεται καθαρά γυναικείο άρωμα.

Θέλω να δοκιμάσω τόσο το Chance που αναφέρεις, όσο και το Poudré!

Τους τελευταίους μήνες φοράω το Mademoiselle, πολύ ιδιαίτερο άρωμα. :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Flora by Gucci. Αγαπημένη το τελευταίο 6μηνο.

Όντως μυρίζει πανέμορφα:)


Το Νο.5 κι εμένα μου φαίνεται καθαρά γυναικείο άρωμα.

Θέλω να δοκιμάσω τόσο το Chance που αναφέρεις, όσο και το Poudré!

Τους τελευταίους μήνες φοράω το Mademoiselle, πολύ ιδιαίτερο άρωμα. :inlove:

Είναι είναι, το άτιμο (αλλά είναι και ακριβό!!):loltooth: To Poudré το είχα δοκιμάσει στα Hondos Cente και η αλήθεια είναι ότι δεν μου άρεσε γιατί έχει πολύ έντονο το άρωμα της ίριδας που είναι αρκετά spicy, που σε λίγη ποσότητα είναι πολύ ωραίο (π.χ. το Prada Infusion d'Iris) αλλά νομίζω παραέβαλαν στο poudre no.19., μετά από κανα δύωρο βέβαια μου άρεσε αλλά οκ, δεν μπορείς να φοράς το άρωμα δύο ώρες πριν βγεις έξω:P

Αν σου αρέσει το Νο. 5 νομίζω θα σου αρέσει και το Chance:) Είναι πολύ σικάτο (δεν ξέρω αν την χρησιμοποιούμε την λέξη αυτή για αρώματα αλλά μου το βγάζει πολύ έντονα) και πολύ θηλυκό, χωρίς να είναι καθόλου μα καθόλου βαρύ. Το Mademoiselle δεν το έχω δοκιμάσει να σου πω την αλήθεια.:redface: Θα το δοκιμάσω και θα σε ενημερώσω:D Αν δοκιμάσεις κάποιο απ'τα παραπάνω πες μου ποιο σου άρεσε (το Prada Infusion d'Iris, το poudre no.19 ή το chance) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosa Nostra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Πολύ καλή κολώνια, από τα αγαπημένα μου ανδρικά αρώματα!! Μήπως έχεις δοκιμάσει και την Azaro Elixir, να μου πεις μια γνώμη (ή κάποιος άλλος)?

Κοιτα οι κολώνιες ειναι ανάλογες τι ταιριαζει στον καθενα,απο Azzaro οτι αλλο εχω δοκιμάσει εκτος απο Chrome δεν μου καθότανε καλα.Τωρα αυτη που γραφεις δεν την θυμαμαι,μπορει και να την εχω δοκιμασει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Μου πήραν δώρο αυτή και είναι πολύ ωραία αν και αρκετά ανοιξιάτικη-καλοκαιρινή για τα γούστα μου, αλλά φανταστική. :redface:

Τους τελευταίους μήνες φοράω το Mademoiselle, πολύ ιδιαίτερο άρωμα. :inlove:

Αγαπώ.-


Plus, είναι μια από τις επόμενες αγορές που θέλω να κάνω,τώρα που έρχεται και χειμώνας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria-happy4ever

Νεοφερμένος

Η ria-happy4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Μ'αρέσει πάρα πολύ. Είναι φοβερά αισθησιακό δίκιο έχεις :P
Το φοράω σε εξαιρετικές περιπτώσεις που θέλω κάτι ιδιαίτερο. Αλλιώς Miss Dior :D
Αν το πετύχετε πουθενά κάντε το ένα σνιφ σνιφ είναι υπέροχοοο, πολύ θηλυκό.


όντως είναι λίγο βαρύ για κάθε μέρα. και το miss dior μου αρέσει πολύ. είναι κλασσικό πλέον πιστεύω όπως το chanel 5 ή το flora
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Είναι είναι, το άτιμο (αλλά είναι και ακριβό!!):loltooth: To Poudré το είχα δοκιμάσει στα Hondos Cente και η αλήθεια είναι ότι δεν μου άρεσε γιατί έχει πολύ έντονο το άρωμα της ίριδας που είναι αρκετά spicy, που σε λίγη ποσότητα είναι πολύ ωραίο (π.χ. το Prada Infusion d'Iris) αλλά νομίζω παραέβαλαν στο poudre no.19., μετά από κανα δύωρο βέβαια μου άρεσε αλλά οκ, δεν μπορείς να φοράς το άρωμα δύο ώρες πριν βγεις έξω:P

Αν σου αρέσει το Νο. 5 νομίζω θα σου αρέσει και το Chance:) Είναι πολύ σικάτο (δεν ξέρω αν την χρησιμοποιούμε την λέξη αυτή για αρώματα αλλά μου το βγάζει πολύ έντονα) και πολύ θηλυκό, χωρίς να είναι καθόλου μα καθόλου βαρύ. Το Mademoiselle δεν το έχω δοκιμάσει να σου πω την αλήθεια.:redface: Θα το δοκιμάσω και θα σε ενημερώσω:D Αν δοκιμάσεις κάποιο απ'τα παραπάνω πες μου ποιο σου άρεσε (το Prada Infusion d'Iris, το poudre no.19 ή το chance) :)

Λοιπόν, μιας και κατέβηκα κέντρο σήμερα, μπήκα στα γρήγορα στα sephora, τα μύρισα όλα, κι έχω να πω τα εξής:

  • Το Poudré No.19 ήταν όντως πολύ έντονο την ώρα που ψέκασα, δεν νομίζω πως θα το φορούσα και θα άντεχα τόση ώρα, να "ελαφρύνει".
  • Από τα Chance είχε μόνο το Eau Fraîche, που, ειλικρινά, λάτρεψα! Υπέροχο άρωμα, ελαφρύ, με μια νότα από εσπεριδοειδή απ'ό,τι κατάλαβα, πραγματικά εξαιρετικό. :redface:
  • Το Prada Infusion d'iris μου φάνηκε κάπως έντονο και αρκετά "ξινό" για τα γούστα μου.

Το No.5 είναι κλασσικό, μ'αρέσει, αλλά επίσης δεν θα το φορούσα με τίποτα (ακόμα), γι'αυτό έχω πασάρει τα μπουκαλάκια στη μαμά μου!
Από Chanel φορούσα κάποτε, νομίζω στη Β'Λυκείου, το Allure Sensuelle, ένα μπουκαλάκι τόσο δα, που δυο σταγόνες στον λαιμό ήταν υπεραρκετές.

Γενικά, ίσως επειδή δεν βάφομαι, μ'αρέσουν τα έντονα αρώματα (φορούσα για 2 ή 3 χρόνια το The One από D&G κι έπειτα το Lady Million από Paco Rabbane). Αυτό το καλοκαίρι όμως δεν υπήρχε περίπτωση να βάλω κάτι τόσο βαρύ, γι'αυτό στράφηκα στο Mademoiselle. Μόλις το δοκιμάσεις στείλε! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
IDYLLE



Guerlain
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

souzana

Δραστήριο μέλος

Η souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Gucci rush τι να λέμε τώρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.

Like. ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grayxx

Νεοφερμένος

Ο grayxx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
davidoff cool water
και paco rabanne 1 million
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Λοιπόν, μιας και κατέβηκα κέντρο σήμερα, μπήκα στα γρήγορα στα sephora, τα μύρισα όλα, κι έχω να πω τα εξής:

  • Το Poudré No.19 ήταν όντως πολύ έντονο την ώρα που ψέκασα, δεν νομίζω πως θα το φορούσα και θα άντεχα τόση ώρα, να "ελαφρύνει".
  • Από τα Chance είχε μόνο το Eau Fraîche, που, ειλικρινά, λάτρεψα! Υπέροχο άρωμα, ελαφρύ, με μια νότα από εσπεριδοειδή απ'ό,τι κατάλαβα, πραγματικά εξαιρετικό. :redface:
  • Το Prada Infusion d'iris μου φάνηκε κάπως έντονο και αρκετά "ξινό" για τα γούστα μου.

Το No.5 είναι κλασσικό, μ'αρέσει, αλλά επίσης δεν θα το φορούσα με τίποτα (ακόμα), γι'αυτό έχω πασάρει τα μπουκαλάκια στη μαμά μου!
Από Chanel φορούσα κάποτε, νομίζω στη Β'Λυκείου, το Allure Sensuelle, ένα μπουκαλάκι τόσο δα, που δυο σταγόνες στον λαιμό ήταν υπεραρκετές.

Γενικά, ίσως επειδή δεν βάφομαι, μ'αρέσουν τα έντονα αρώματα (φορούσα για 2 ή 3 χρόνια το The One από D&G κι έπειτα το Lady Million από Paco Rabbane). Αυτό το καλοκαίρι όμως δεν υπήρχε περίπτωση να βάλω κάτι τόσο βαρύ, γι'αυτό στράφηκα στο Mademoiselle. Μόλις το δοκιμάσεις στείλε! :)


Λοιπόν το δοκίμασα το Mademoiselle:) έχω να πω ότι είναι πολύ κομψό και ανάλαφρο ενώ ταυτόχρονα έχει μια γλυκιά μυρωδιά και γενικά μου άρεσε! Παρόλα αυτά επειδή το φυσικό μου άρωμα είναι πιο γλυκό (γλυκοαίματη, κουνουπια κλπκλπκλπ:P) προτιμώ αρώματα που έχουν κάτι πιο spicy ή πιο δροσερό (π.χ. ανθη εσπεριδοειδών) γιατί αυτά που είναι ήδη γλυκά, πάνω μου παραγίνονται και συνήθως μυρίζω πολύ γλυκά σαν τούρτα!-.- Οπότε αν και ήταν αρκετά δροσιστικό έχω να πω ότι το Chance μου αρέσει κάπως καλύτερα:)

Και γω το έχω το The One, είναι φανταστικό (παρότι είναι γλυκό:P) αλλά για το καλοκαίρι είναι πολύ βαρύ!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

souzana

Δραστήριο μέλος

Η souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
και η chanel εχει βγάλει μια ωραία με ψέκασαν αλλά δεν θυμάμαι όνομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Eπέστρεψα στην παλιά μου αγάπη. :redface:


Δεν χρειάζονται συστάσεις. ^^​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κaτε_αlx

Πολύ δραστήριο μέλος

Η κaτε_αlx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,545 μηνύματα.
σήμερα τη μύρισα και μου άρεσε πάααααααααρα πολύ.




*αλλά δεν μαρέσει το μπουκαλάκι :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
ειναι τελεια,αλλα αρκουμαι στο δειγματακι!;)
View attachment 48936
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
εγώ χρησιμοποιώ αυτην την κολώνια.......μου αρεσει παρα πολύ!!!!!


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top