Σχέσεις με διαφορά ηλικίας

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.

Δραστήριο μέλος

Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 490 μηνύματα.
Το σχόλιό μου πάει για όλες που τα φτιάχνουν με πολύ μεγαλύτερους. Ερινύς δεν έχει σχέση η πατρική αγάπη με την ερωτική. Μάλλον την μπερδεύεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Το σχόλιό μου πάει για όλες που τα φτιάχνουν με πολύ μεγαλύτερους. Ερινύς δεν έχει σχέση η πατρική αγάπη με την ερωτική. Μάλλον την μπερδεύεις.

Δεν την μπερδεύω καθόλου.
Αλλά όταν σου λείπει το πατρικό πρότυπο, είναι πολύ πιθανόν να αναζητήσεις κάποιον που ηλικιακά θα μπορούσε να είναι πατέρας σου για να πάρεις την αγάπη που προσφέρει. Ακόμα και αν αυτή η αγάπη είναι ερωτική, ή στην τελική είναι μόνο σαρκικό συναίσθημα που το αναγάγουν σε αγάπη.
Και τέτοιες κοπέλες υπάρχουν. (Και vice versa για τα αγόρια και το μητρικό πρότυπο αν και όχι τόσο συχνά).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.

Δραστήριο μέλος

Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 490 μηνύματα.
Δεν παύει αυτή η κατάσταση να είναι αρρωστημένη αφού προέρχεται από έλλειψη στην παιδική ηλικία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catlin

Δραστήριο μέλος

Η Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 427 μηνύματα.

αλήθεια τώρα,του απαντάτε σοβαρά στα σοβαρά? :confused:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Δεν είναι πρόβλημα των κοριτσιών όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.

Δραστήριο μέλος

Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 490 μηνύματα.
Ούτε δικό μας... Τι να πω; Πώς μπορείτε να συνενοείστε με άτομα που είναι τόσο μεγαλύτερα σε ηλικία; Προσωπικά δεν θα μπορούσα να φανταστώ να είμαι με μία γυναίκα που να είναι παραπάνω ή παρακάτω από +5 -3 σε σχέση με μένα.ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Το μόνο που σας έλειπε από την παιδική σας ηλικία ήταν ένας στοργικός πατέρας που να σας δείξει την πατρική αγάπη. Αυτό σας λείπει γι' αυτό τρέχετε πίσω από τους μεγαλύτερους σε σχέση με εσάς άνδρες.

Δηλαδή αν μας έλειπε η μητρική αγάπη θα γινόμασταν λεσβίες? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ούτε δικό μας... Τι να πω; Πώς μπορείτε να συνενοείστε με άτομα που είναι τόσο μεγαλύτερα σε ηλικία; Προσωπικά δεν θα μπορούσα να φανταστώ να είμαι με μία γυναίκα που να είναι παραπάνω ή παρακάτω από +5 -3 σε σχέση με μένα.ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ...

Έχει τύχει να συνεννοηθώ με μεγαλύτερο άτομο πολύ καλύτερα από ό,τι συνεννούμαι με ανθρώπους της ηλικίας μου. Εξαρτάται πάντα, με ποιον έχεις να κάνεις.

Και αυτό γενικά, όχι μόνο σε ερωτικό επίπεδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Το μόνο που σας έλειπε από την παιδική σας ηλικία ήταν ένας στοργικός πατέρας που να σας δείξει την πατρική αγάπη. Αυτό σας λείπει γι' αυτό τρέχετε πίσω από τους μεγαλύτερους σε σχέση με εσάς άνδρες. Ερμηνευτικές συμπεριφορές με βάση τα κοινωνικά και οικογενειακά κριτήρια του ατόμου. Το πιο απλό μάθημα ψυχολογίας. Υπάρχουν βέβαια κι αυτές που θυσιάζουν στο βωμό του χρήματος κάθε έννοια αξιοπρέπειας που θα έπρεπε να έχουν ως γυναίκες.

Δεν θα κρίνω αυτά που είπες για εμένα. Έχεις το δικαίωμα της προσωπικής σου άποψης. Εξάλλου δεν με γνωρίζεις προσωπικά, για να έχεις ολοκληρωμένη άποψη. Η ηθική και η εντιμότητα, αγορίνα μου, κατέχουν πρωταρχική θέση στο δικό μου σύστημα αξιών. Δεν έχω ανάγκη να κάνω παράσταση ηθικής ούτε θα πούλαγα την ψυχή μου για τα λεφτά.
Όσο για τον πατέρα μου (όπως και τη μητέρα μου) έχω να σου πω ότι ήταν και είναι υποδειγματικός απέναντί μου και με μεγάλωσε με αρχές, αξίες και στοργή.
Απλώς μου αρέσουν οι μεγαλύτεροι και δεν ενόχλησα κανένα/μία με τις προσωπικές μου επιλογές. Ο λόγος σου εμπεριέχει συναισθηματική φόρτιση. Ωστόσο, έχω αρκετά ευρύ πνεύμα, έτσι ΄ώστε να χειρίζομαι τη σκληρή (και ενίοτε την άδικη) κριτική με ψυχραιμία και χαμόγελο.:) Συγνώμη αν ο τόνος μου ήταν οξύτερος του δέοντος.


Το post σου να υποθέσω πάει ως επίθεση στη Λυσιστράτη.
1ον) Δεν την ξέρεις προσωπικά άρα συνεπώς δεν έχεις το δικαίωμα να την κρίνεις για τις επιλογές της.
2ον) Ως προς το bold, άμα διάβασες, νομίζω εξήγησε ότι στη σχέση της αυτή το κίνητρό της δεν ήταν τα χρήματα...
Sure, ό,τι πεις, master psychologist. :confused:

Ακόμα και αν υποθέσουμε ότι ισχύει, αυτό γιατί κάνει επιεικώς απαράδεκτες τις κοπέλες που τα φτιάχνουν με μεγαλύτερους? Αυτές φταίνε αν -σύμφωνα με την ερμηνεία σου- δεν τους είχε δοθεί η πατρική αγάπη και την αναζήτησαν στο ίδιο ηλικιακό γκρουπ σε άλλη μορφή?

Σας ευχαριστώ, κορίτσια, για την υποστήριξή σας!

Το περιστατικό για εμένα θεωρείται λήξαν και δεν θα διαταράξει την ηρεμία μου.:P;) Το καπελάκι μου στραβά 8) Γι' αυτά θα σκάσουμε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Το μόνο που σας έλειπε από την παιδική σας ηλικία ήταν ένας στοργικός πατέρας που να σας δείξει την πατρική αγάπη. Αυτό σας λείπει γι' αυτό τρέχετε πίσω από τους μεγαλύτερους σε σχέση με εσάς άνδρες. Ερμηνευτικές συμπεριφορές με βάση τα κοινωνικά και οικογενειακά κριτήρια του ατόμου. Το πιο απλό μάθημα ψυχολογίας. Υπάρχουν βέβαια κι αυτές που θυσιάζουν στο βωμό του χρήματος κάθε έννοια αξιοπρέπειας που θα έπρεπε να έχουν ως γυναίκες.

Κατσε κατσε.Η Λυσιστρατη ΤΟΝΙΣΕ οτι δεν εκανε σχεση μαζι του για τα χρηματα. Ενω δηλαδη αν καποια κανει σχεση με καποιν 25 χρονια μικροτερο της θα ειναι σωστο;:confused: oh mein Gott... Σκεψου λογικα και βαλε και τα 2 ενδεχομενα μεσα. Εσυ ανεφερες μονο το ενα γτ μονο αυτο σε συμφερε. Δεν καταλαβαινω το παραδειγμα με τον στοργικο πατερα αλλα τεσπα. Το απαραδεκτες και το ανωριμες ασε να το κρινει ο καθε ενας για τον εαυτο του. Εδω μεσα δεν ξερει κανεις κανεναν και γι αυτον τον λογο δεν εχεις ΚΑΝΕΙΣ το δικαιωμα να αποκαλει ΚΑΝΕΝΑΝ με τετοια επιθετα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Εδω μεσα δεν ξερει κανεις κανεναν και γι αυτον τον λογο δεν εχεις ΚΑΝΕΙΣ το δικαιωμα να αποκαλει ΚΑΝΕΝΑΝ με τετοια επιθετα.;)

Σ' ευχαριστώ για την υποστήριξή σου.:)

Αισθάνομαι την ανάγκη να ζητήσω συγνώμη για την αναφορά του προσωπικού μου περιστατικού. Χωρίς να το θέλω προκάλεσα μια έκρυθμη κατάσταση. Ίσως ήταν λάθος μου να αναφερθώ σ' αυτό γιατί χωρίς να το θέλω ίσως δυσαρέστησα κάποια άτομα.
Η προσωπική μου προτίμηση προς τους μεγαλύτερους δεν σημαίνει υποτίμηση των νεότερων. Αντίθετα μπορώ να πω ότι η ωριμότητα και η ανωριμότητα δεν έχει να κάνει με την ηλικία. Μπορεί ένας άνδρας να είναι κάτω από 30 και να είναι ώριμος και συγκροτημένος κι ένας να είναι 45+ και να έχει το Σύνδρομο του Πίτερ Παν ("του αιώνιου παιδιού").
Ξεκαθαρίζω τη θέση μου σ' αυτό το σημείο, για να αποκαταστήσω την ηρεμία. Ο Εμμανουήλ έκανε μια αυθόρμητη δήλωση. Δεν έχω κανένα πρόβλημα μαζί του. Ίσως κι εγώ να μην ήμουν σαφής σε κάποια θέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Τελικά ποιά είναι δλδ η "σωστή" διαφορά?
Γιατί μιας και τα +15 χρόνια πχ. σε ώριμες ηλικίες [νταξει, ας μας συμπαθάν οι διαφωνούντες αλλά ούτε όλες παντρεύονται από τα 25, ούτε όλες βρίσκουν τον ένα και μοναδικό στα 20] είναι σύνδρομο "έλλειψης στοργικού πατέρα", τα +5-6-7 ξέρω γω τι είναι? Το "σύνδρομο του μεγάλου αδελφού" ξέρω γω?
Οκ, δεν λέω ότι κι εμένα μου ακούγεται πολύυυ νορμάλ να ακούσω για μια 20χρονη που τα έχει με έναν 60άρη [και vice versa] αλλά τα 10 χρόνια τάξη μεγέθους δεν μου ακούγονται και ...candidates για οποιουδήποτε είδους σύνδρομο.

Δεν ξέρω, λέω απλώς... Και το λέω έχοντας στο μυαλό μου ότι όταν ήμουν πιτσιρίκα πχ. όντως ακόμα και οι συνομίλικοι της αδελφής μου (+5 χρόνια) μου φαίνονται *πολύ* μεγάλοι για να έχουμε οποιοδήποτε κοινό (και άρα να τους δω ερωτικά πχ), αλλά μιας και δεν ... έκατσε να μακροημερεύσει κάποιος από τους έρωτες της...πρώτης μου νιότης τελικά ο άνθρωπος μου είναι 6 γεμάτα χρόνια μεγαλύτερος αλλά όταν τον γνώρισα [κ ακόμα δλδ] βρισκόμασταν ακριβώς στην ίδια ...φάση και ουδέποτε μου φάνηκε η διαφορά [ψέμματα, πρώτη φορά μου φάνηκε πέρσι που έκλεισε 12ετια στον εργασιακό στίβο και οι μέρες άδειας του γίναν 25 ενώ εγώ έχω 7 χρόνια ακόμα για να "τσιμπήσω" αυτές τις έξτρα 3 μερούλες :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Βρε συντρόφια, σημασία έχει να νιώθει ωραία ο κάθε άνθρωπος με τις επιλογές του είτε είναι με ομήλικο είτε με συνομήλικο είτε με μικρότερο είτε με μεγαλύτερο είτε με ετερόφυλο είτε με ομόφυλο είτε μ' οτιδήποτε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Εγώ θέλω να θέσω μία ερώτηση πάνω στο συγκεκριμένο θέμα, να το συγκεκριμενοποιήσω όμως στην εφηβική ηλικία. Επειδή είχα κάτι τέτοιες συζητήσεις με φίλους πρόσφατα, είναι συνηθισμένο κάποιο κοριτσάκι (πρώτη-δευτέρα γυμνασίου) να "ενδιαφέρεται" για ένα αγόρι 3-4 χρόνια μεγαλύτερο (του λυκείου δηλαδή); Το αντίθετο μπορεί να συμβαίνει; Και μπορεί να προχωρήσει μία τέτοια σχέση; (αν θεωρήσουμε δεδομένο ότι το αγόρι δεν ενδιαφέρεται άμεσα για σεξουαλική επαφή). Γενικά ποια είναι η γνώμη σας πάνω στο ζήτημα;
Κουβέντα να γίνεται βασικά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
είναι συνηθισμένο κάποιο κοριτσάκι (πρώτη-δευτέρα γυμνασίου) να "ενδιαφέρεται" για ένα αγόρι 3-4 χρόνια μεγαλύτερο (του λυκείου δηλαδή);

Πάάάάάάρα πολύ συνηθισμένο θα έλεγα.
Στα 13-14 τους τα περισσότερα κοριτσάκια είναι σχεδόν πλήρως αναπτυγμένα, τα αγοράκια πάλι...όχι. Πού θα στραφούνε τα κοριτσάκια που θέλουνε να αρχίσουνε τα ξεμοναχιάσματα? Προφανώς όχι στα 13χρονα αγοράκια που ακόμα δεν έχουν πολυκαταλάβει τι είναι μέσα στο βρακί τους.

Του Λυκείου είναι σχετικά πιο ψαγμένοι, και έχει και άλλο γόητρο να λες ότι τα έχεις με Λυκειόπαιδο σε εκείνες τις ηλικίες (been there, done that :P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Καλα εσεις που λετε οτι ο ερωτας δεν κοιταει ηλικιες δεν θα σας φαινοταν λιγο περιεργο αν μια 70αρα π.χ ειχε ερωτικες περιπτυξεις μ'εναν 18χρονο; για να να μην πω ανηλικο... Εγω παντως δεν θα γυρνουσα να κοιταξω μια τοσο μεγαλυτερη μου. Θα υπηρχε πιστευω χασμα αναμεσα μας καθως οι αναγκες θα ηταν διαφορετικες. Οποτε δε νομιζω οτι στεκει και πολυ η αποψη οτι η ηλικια δεν εχει σημασια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Καλα, εσύ το παράχεσες. Είναι σαν να σε ρωτάνε αν θα έκανες σχέση με άτομο που έχει διαφορετικές αντιλήψεις από εσένα και αντί να σκεφτείς πως έχει διαφορετικά γούστα στη μουσική ή πιστεύει σε άλλη θρησκεία, αυτόματα να υποθέσεις πως μιλάμε για παιδεραστή δολοφόνο.
'Οταν λέμε διαφορά ηλικίας δεν εννοούμε +/-50 χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Καλα, εσύ το παράχεσες. Είναι σαν να σε ρωτάνε αν θα έκανες σχέση με άτομο που έχει διαφορετικές αντιλήψεις από εσένα και αντί να σκεφτείς πως έχει διαφορετικά γούστα στη μουσική ή πιστεύει σε άλλη θρησκεία, αυτόματα να υποθέσεις πως μιλάμε για παιδεραστή δολοφόνο.
'Οταν λέμε διαφορά ηλικίας δεν εννοούμε +/-50 χρόνια.

Δηλαδη μπορουμε να λεμε οτι απο τη μια δεν εχει σημασια η ηλικια και απο την αλλη " δεν εννοουμε τετοια διαφορα στα χρονια"; Ποιο ειναι δηλαδη το οριο στη διαφορα ηλικιας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
To όριο είναι στα πλαίσια του λογικού πάντα και διαφέρει από άτομο σε άτομο. Αυτό που είναι για μένα αποδεκτό, για κάποιον άλλον μπορεί να μην είναι. 'Ομως δεν νομίζω να βρεις άνθρωπο να θεωρεί λογικό το ραμολιμέντο να έχει σχέση με ανήλικο.
Εκτός κι αν μιλάμε για καταστάσεις τύπου καθολικοί και παπαδοπαίδια, αλλά και πάλι αυτό δεν το λες σχέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Πάάάάάάρα πολύ συνηθισμένο θα έλεγα.
Στα 13-14 τους τα περισσότερα κοριτσάκια είναι σχεδόν πλήρως αναπτυγμένα, τα αγοράκια πάλι...όχι. Πού θα στραφούνε τα κοριτσάκια που θέλουνε να αρχίσουνε τα ξεμοναχιάσματα? Προφανώς όχι στα 13χρονα αγοράκια που ακόμα δεν έχουν πολυκαταλάβει τι είναι μέσα στο βρακί τους.

Του Λυκείου είναι σχετικά πιο ψαγμένοι, και έχει και άλλο γόητρο να λες ότι τα έχεις με Λυκειόπαιδο σε εκείνες τις ηλικίες (been there, done that :P).
Από περιέργεια, συνήθως εκφράζουν το ενδιαφέρον τους ή (και λόγω της διαφοράς ηλικίας) ντρέπονται να το πουν; Γιατί εγώ προσωπικά αν ήμουν κοριτσάκι στα 13-14 θα ντρεπόμουν πολύ :P Ή μήπως προσπαθούν να μιλήσουν στο παιδί που τους "ενδιαφέρει" αλλά ντρέπονται να δηλώσουν ερωτικό ενδιαφέρον;
(εκτός βέβαια αν το κοριτσάκι είναι "ξεπεταγμένο" για την ηλικία του, εκεί αλλάζει το πράμα :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top