Starbucks

Τα Starbucks σας αρέσουν;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 237)

Affliction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Μια ερώτηση όχι σχετική με business αλλά όσον αφορά τα ροφήματα των Starbucks. Ξέρει κανείς αν έχουν κάποιο ρόφημα με λευκή σοκολάτα, πλην του Iced White Chocolate Mocha?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Το οποίο ποτήρι θα περιέχει και 66% λιγότερη ποσότητα ;)
Το αν θα είναι μιας χρήσεως ή όχι, αδυνατώ να καταλάβω τι σχέση έχει με τη γεύση...
Προσωπικά το θεωρώ και θετικό, διότι όταν για κάποιο λόγο πρέπει να φύγω, μπορώ να το πάρω μαζί ;)

Στα τυροπιτάδικα και τις υπόλοιπες καφετέριες έχει την ίδια ποσότητα πορτοκαλάδας με τα στάρμπακς. Και όχι, το πλαστικό ποτήρι σε ότι αφορά την τιμή δεν είναι θετικό, γιατί στις άλλες καφετέριες παίρνοντας μια πορτοκαλάδα πληρώνεις και τα έξοδα για να αγοραστούν και να καθαρίζονται τα γυάλινα ποτήρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
Krone τα Starbucks δεν είναι για φαγώσιμα, το χω πει και παραπάνω ότι τα φαγώσιμα τους είναι ψιλοάθλια (εκτός από κάποιες εξαιρέσεις).
Αυτό που αξίζει είναι τα ροφήματα τους, και κυρίως οι καφέδες, το τσάι και ο φρέσκος χυμός πορτοκάλι (σοκολάτα δεν έχω πιει ποτέ από εκεί, οπότε δεν ξέρω πώς είναι).
Από φαγώσιμα πάντως τα cheesecake που έχουν είναι απλά θεικά!
η σοκολάτα τους εμένα μου φαίνεται άθλια, δε μου αρέσει καθόλου!:/:
Καφέδες δεν έχω πιεί αλλά ένα Raspberry κάτι που έχω πάρει ήταν πολυύ καλο!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι πως στα starbucks εχω παει μια-δυο φορες μονο αλλα αυτα που σερβιρει δεν τα θεωρω καφεδες. Δεν ειναι καφεδες. ΕΙναι οποιουδηποτε αλλου τυπου ροφηματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Στα τυροπιτάδικα και τις υπόλοιπες καφετέριες έχει την ίδια ποσότητα πορτοκαλάδας με τα στάρμπακς. Και όχι, το πλαστικό ποτήρι σε ότι αφορά την τιμή δεν είναι θετικό, γιατί στις άλλες καφετέριες παίρνοντας μια πορτοκαλάδα πληρώνεις και τα έξοδα για να αγοραστούν και να καθαρίζονται τα γυάλινα ποτήρια.
Σε όσα Starbucks πηγαίνω τα πορτοκάλια είναι σημερινά και δεύτερο η μηχανή καθαρίζεται δύο φορές την ήμερα.

Μου έχει τύχει σε αρκετά τυροπιτάδικα ο χυμός να είναι σαν αυτόν που φτιάχνω όταν τύχει και κανένα πορτοκάλι είναι καμία εβδομάδα στο ψυγείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Στεκίτες μη γελιόμαστε...Παντού ο χυμός πορτοκάλι είναι ο ίδιος...Απλά στα Στάρμπακς πληρώνεις και τη φίρμα...Εάν πάρεις ένα χυμό πορτοκάλι από κάποια άλλη γνωστή αλυσίδα καταστημάτων με σάντουιτς (προς το παρόν δεν γράφω ποια...μη φανεί ότι κάνω και διαφήμιση) θα πληρώσεις για την ίδια ποσότητα χυμού αισθητά λιγότερα ευρώπουλα...Και εκεί το ποτήρι θα είναι πλαστικό και θα μπορείς να πάρεις το χυμό σου και να τον πιείς έξω...:)
Κάτι άλλο...Παναγιώτη πως ξέρεις ότι τα πορτοκάλια των Στάρμπακς είναι φρέσκα και των υπολοίπων καταστημάτων δεν είναι...;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
@Vendetta, τους έχω ρωτήσει επίσης μπορώ να κρίνω με την μέθοδο τους πειράματος. Ξανά διάβασε το σχετικό post.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
@Vendetta, τους έχω ρωτήσει επίσης μπορώ να κρίνω με την μέθοδο τους πειράματος. Ξανά διάβασε το σχετικό post.

Δεν θα διαφωνήσω για το αν έχουν φρέσκα πορτοκάλια, αλλά ειλικρινά περίμενες ο οποιοσδήποτε να σου δώσει την απάντηση "Όχι, τα έχω 3 βδομάδες αλλά πίνονται ακόμα";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ναι ... π.χ. γνωστή αλυσίδα που μου έχει πει είναι 3ημέρων. Εξάλλου φαίνεται πότε ένας υπάλληλος λέει αυτό που θέλεις να ακούσεις και πότε λέει την αλήθεια.

Ωστόσο όπως είπα κυρίως σε πείραμα το βασίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Εγω παντως ως μη εκλεπτυσμενος ουρανισκος δεν καταλαβαινω διαφορα αναμεσα στα σημερινα περτικαλια και στα μιας βδομαδας. Ισως στον ενα μηνα :P
Κι επισης, θεωρω απιθανο οποιοσδηποτε υπαλληλος να παραδεχτει οτι κατι ειναι βδομαδας+. Κανε το πειραμα, και την επομενη φορα ρωτα τους αν τα ξεραμενα γλυκα τους ειναι σημερινα. Εκει θα τον παραδεχτω αμα σε δει βαθια στα ματια και σου πει σημερινα :D Αλλα για τα πορτοκαλια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάσια

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Πολύ ακριβά...και αυτά τα μαγαζιά δε σε αφήνουν να κάτσεις...σε διώχνουν με έναν πολύ περίεργο τρόπο... άσε που απαγορεύεται και το κάπνισμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
βρε παιδιά ο χυμός πορτοκάλι είναι παντού ίδιος, αλλά ακόμα πιο φτηνό τον βρίσκεις σε αντίστοιχα μαγαζιά όπως γρηγόρης και εβερεστ, αφού στα σταρμπακς τον πουλάνε 3.5 ευρ. πάντως η πορτοκαλάδα των σταρ είναι φρεσκοστυμμένη, αρκεί να μην την πάρεις 1 ώρα πριν κλείσει το μαγαζί.
πάντως στα σταρμπ που δούλευα την μηχανή την καθαρίζαμε μια φορά στο τέλος της ημέρας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Από φαγώσιμα πάντως τα cheesecake που έχουν είναι απλά θεικά!
η σοκολάτα τους εμένα μου φαίνεται άθλια, δε μου αρέσει καθόλου!:/:
Καφέδες δεν έχω πιεί αλλά ένα Raspberry κάτι που έχω πάρει ήταν πολυύ καλο!:)
Εγώ πάλι που το cheesecake είναι το αγαπημένο μου γλυκό, θεωρώ ΑΘΛΙΟ αυτό των Starbucks!
Από φαγώσιμα αυτά που θεωρώ ότι αξίζουν εκεί είναι το Cinammon roll (αν το ζεστάνουν), τα muffins (αν τα ζεστάνουν), η σαλάτα (τίποτα ιδιαίτερο, αλλά τρώγεται) και το μπουρέκι με τυρί (σαν τυρόπιτα κούρου, έχω φάει και καλύτερες).
Στα τυροπιτάδικα και τις υπόλοιπες καφετέριες έχει την ίδια ποσότητα πορτοκαλάδας με τα στάρμπακς. Και όχι, το πλαστικό ποτήρι σε ότι αφορά την τιμή δεν είναι θετικό, γιατί στις άλλες καφετέριες παίρνοντας μια πορτοκαλάδα πληρώνεις και τα έξοδα για να αγοραστούν και να καθαρίζονται τα γυάλινα ποτήρια.
Εγώ πάντως όσες φορές έχω πάρει από αλλού, και χειρότερη στη γεύση είναι, και πολύ λιγότερη.
Όσο για το πλαστικό ποτήρι, και αυτό κοστίζει. Ειδικά δεδομένου ότι τα πλαστικά ποτήρια των Starbucks είναι πολύ ανώτερα ποιοτικά από των περισσότερων τυροπιτάδικων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Για να πουμε και του στραβου το δικιο, σημερα εφαγα ενα κεικ σοκολατας με χαμηλα λιπαρα -λεμε-τωρα, κι ηταν μιααα χαρουλα.
*Μισελ δε στην πεφτω :P*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Όσον αφορά τις τιμές είναι ναι μεν ακριβές, αλλά και σε μια καφετέρια να πας πάλι 3.5 με 4 ευρώ και βάλε θα πληρώσεις τον καφέ. Ε, αφού πας που πας πήγαινει Starbucks, βάλε ένα ακόμα ευρώ και πιές κάτι που να 'ναι γαμάτο. Άσε που η ποσότητα των Starbucks είναι σχεδόν διπλάσια από μιας κοινής καφετέριας στο ποτήρι μεγέθους Venti.
Αυτό το επιχείρημα δεν στέκει, διότι δεν πρέπει να γίνει η σύγκριση με άλλη καφετέρια που κάθεσαι, αλλά με τα μαγαζάκια που δίνουν καφέ στο χέρι, διότι και σε πλαστικό ποτήρι σε σερβίρουν και δεν πληρώνεις και σέρβις (εννοώ σερβιτόρους). Και αυτά τα μαγαζάκια έχουν την ίδια ποσότητα (σχεδόν) καφέ με 2 ευρώ. Μη τρελαθούμε, τα Στάρμπακς μπορεί να έχουν κάποιους φοβερούς καφέδες, αλλά είναι πραγματικά πανάκριβα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πάντως κάποια φαγητά τους δεν είναι καθόλου κακά. Τα γλυκά τους, με τρανταχτή εξαίρεση όντως το cheesecake που είναι σαν πλαστελίνη ανάμικτη με βούτυρο, είναι πολύ καλά, απλά βόμβες θερμίδων...
έχω πάρει και σαντουϊτσάκια συμπαθέστατα.











Από την άλλη, θα μου πείτε, αλίμονο αν δεν μπορούν να κάνουν ένα καλό σάντουιτς...
















μπερδεύτηκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Από την άλλη, θα μου πείτε, αλίμονο αν δεν μπορούν να κάνουν ένα καλό σάντουιτς...

Γιατί να το πούμε;
Καλό καφέ πουλάει, δεν είναι σαντουϊτσάδικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Όχι, βρε.. αν ήταν μόνο καφεμάγαζο, γιατί να έχει τόσα σνακ, τόσα γλυκά;
Και γιατί να αναλύουμε το χυμό πορτοκάλι; :P


After all το επιχείρημά μου ήταν ότι το σάντουιτς είναι κάτι εύκολο και ένα κατάστημα που θέλει να υποστηρίξει ένα ποιοτικό προφίλ, θέλει να 'ναι όλα του τα προϊόντα καλά κι όχι να έχει καφέδες όλων των ειδών και τυρόψωμο κατά τ' άλλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
εγώ πάντως ότι ρόφημα έχω πάρει μου άρεσε......από γλυκά μόνο muffins σοκολάτας και κέικ λεμόνι έχω δοκιμάσει και μου άρεσαν πολύ!!!!:thumbup: η μουσική του λίγο με χαλάει...θα ήθελα να έχει λίγο περισσότερη προσωπικότητα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Έχω πάει μόνο στα starbucks της Θεσσαλονίκης (Καμάρα και κοντά στο Λευκό Πύργο). Τα περισσότερα ροφήματα μου άρεσαν, δε μου άρεσε όμως η ατμόσφαιρα των καταστημάτων, δε θύμιζε ατμόσφαιρα cafe. Στα συν βάζω το ότι ανοίγουν πολύ νωρίς, στα μείον ότι δε σερβίρουν αλκοόλ, οπότε δε βρίσκω κάνα λόγο να πάει κάποιος εκεί το βράδυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top