Δίπλωμα οδήγησης

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
Tι ακούω Δανάη??:worry:
Παλιοπρεβεζάνα? Κι εγώ.. :D
Και για να μην είμαι οφτόπικ.. στην Πρέβεζα έδωσα κι εγώ για δίπλωμα πριν κάμποσα καλοκαίρια. Μη σου τύχει η γυναίκα όμως να εύχεσαι (μια είναι).. γιατί αν ψαρώνεις εύκολα, μπορεί να σε κομπλάρει. Όσες φίλες μου έδωσαν με αυτή εξετάστρια, κόπηκαν.. :/:

Εγώ κατά τα άλλα ήμουν πολύ τυχερή.. ο εξεταστής τότε, έβαζε υποψηφιότητα για δημοτικός σύμβουλος και έτυχε να ψηφίζω στο δημοτικό διαμέρισμα που έβαζε.. ε και μου άρχισε την κουβέντα, μου έδωσε την κάρτα του ενώ οδηγούσα και όταν, στο τέλος ο άλλος κατάλαβε πως δεν είχα βάλει ζώνη, γυρνάει και του λέει : Έλα μωρέ, δε φταίει η κοπέλα, εμείς φταίμε που δεν την αφήναμε να συγκεντρωθεί με τις εκλογές!

Μην ακούσω σχόλια για το πως πήρα το δίπλωμα!:P

εγώ για έναν άντρα είχα ακούσει ότι είναι πολύ αυστηρός (δε θυμάμαι όνομα:redface:), για τη γυναίκα πρώτη φορά ακούω κάτι!
νταξει θα κάνω αρκετά μαθήματα και με τον δάσκαλο κ με τον μπαμπά μου τώρα που θα ανέβω πάνω οπότε δε νομίζω να έχω κάποιο πρόβλημα εκτός αν με πιάσει το άγχος μου κ αρχίσω να κάνω βλακείες... (πράγμα διόλου απίθανο!):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Ντάξει μια χαρά θα πάνε όλα θα δεις,think possitive και θα το πάρεις!:clapup:

Πάντως, εξαρτάται πολύ από το δάσκαλο και τι άκρες έχει.. για παράδειγμα, αν έχεις πάει σε αυτούς που είναι απέναντι από τη λέσχη αξιωματικών (μην πούμε ονόματα) θα το περάσεις σίγουρα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
Ντάξει μια χαρά θα πάνε όλα θα δεις,think possitive και θα το πάρεις!:clapup:

Πάντως, εξαρτάται πολύ από το δάσκαλο και τι άκρες έχει.. για παράδειγμα, αν έχεις πάει σε αυτούς που είναι απέναντι από τη λέσχη αξιωματικών (μην πούμε ονόματα) θα το περάσεις σίγουρα!:D

πηγαίνω σε αυτόν που είναι απέντι από την παλιά αστυνομία! Εντάξει καλός είναι, δε φώναζε και τέτοια αλλά λίγο στον κόσμο του βρε παιδί μου...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
πηγαίνω σε αυτόν που είναι απέντι από την παλιά αστυνομία! Εντάξει καλός είναι, δε φώναζε και τέτοια αλλά λίγο στον κόσμο του βρε παιδί μου...:/:

Καλά, αυτό δεν σημαίνει ότι είναι καλός... Εμένα τουλάχιστον οι φωνές του δικού μου με βοήθησαν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
Καλά, αυτό δεν σημαίνει ότι είναι καλός... Εμένα τουλάχιστον οι φωνές του δικού μου με βοήθησαν...
καλά ναι δίκιο έχεις γιατί να σου πώ την αλήθεια πιο πολλά έμαθα από τον πατέρα μου παρά από αυτόν αλλά τελοσπάντων δε πειράζει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Ντάξει, όλα με μέτρο!:)
Και δεν είναι όλοι οι άνθρωποι το ίδιο, δηλαδή ενώ εσύ μπορεί να λειτουργείς καλύτερα όταν κάποιος σε πιέζει και σου φωνάζει, κάποιος άλλος μπορεί να κομπλάρει και να τα χάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
εγω λαδωσα κ το πηρα.
λαδωσα για 2 λογους,πρωτων, οι εξεταστες τα παιρνανε απο ολους και δευτερον δεν την παλευα να ξαναδωσω,ηθελα να ξεμπερδευω.
και παλι καλα που λαδωσα δηλαδη γιατι απο το αγχος μου τα σκατωσα κ σιγουρα θα κοβομουν.

τωρα,3 χρονια μετα οδηγω ωραιοτατα και ανετοτατα.
και σχεδιαζω να παρω και το δικο μου αμαξακι...

αχχχχ....τρεχω ν ανοξω ενα θεμα με αμαξακια:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

invalid

Πολύ δραστήριο μέλος

Η δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.
To πήρα το 2005 και έχω τρέλα με την οδήγηση. Κόπηκα βέβαια μια φορά στην παράσταση οδήγησης στα Τρίκαλα και μετέφερα την καρτέλα μου στη Σάμο, όπου το πήρα με την πρώτη. Τώρα οδηγώ όποτε βρίσκω ευκαιρία γιατί αμάξι έχω μόνο στα 3καλα και τα πάω αρκετά καλά, αν και οι φίλοι μου φονιά με ανεβάζουν, φονιά με κατεβάζουν :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Εγώ το πήρα το καλοκαίρι που μας πέρασε στην επαρχία και όχι στην Αθήνα. Τελικά καλά έκανα γιατί πρόλαβα να το πάρω σε 2 εβδομάδες (με την πρώτη) και μάλιστα χωρίς να λαδώσω. Το λάδωμα δε θα το γλίτωνα με τίποτα στην Αθήνα. Εντάξει, αγχώθηκα λιγάκι για να προλάβω να διαβάσω τα σήματα αλλά ο δάσκαλος μου είχε δώσει σε cd το πρόγραμμα του υπουργείου που εξετάζουν τα σήματα και έκανα εξάσκηση με αυτό στο σπίτι. Μια χαρά δηλαδή...

Το κακό είναι ότι δε μου δίνουν οι γονείς μου το αυτοκίνητο εδώ γιατί είναι διαφορετικοί οι δρόμοι της Αθήνας. Χθες όμως έκανα την πρώτη μου μεγάλη βόλτα και μάλιστα σε πολύ κεντρικό δρόμο, με αρκετή κίνηση και φανάρια. Μου εμπιστεύτηκε το αυτοκίνητο ο φίλος μου :D και τα πήγα πολύ καλά :clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dj.deniss

Νεοφερμένος

Ο dj.deniss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
γει παιδια!
ΝΕΟΣ εδω.
κ'εγω σκευτομαι να δωσω το σεπτεμβρη για διπλωμα.
δεν ειμαι αγχομενος αλλα τα βλεπω δυσκολα τα πραγματα στο ηρακλειο.
δεν εχω και καποιον για να μου πει για καποια σχολει (οδηγων) και επιπλεον δεν ξερω τι παιζει με το λαδωμα...
απο καβαλα ειμαι και εκει τα πραγματα ειναι πολυ χαλαρα.
εσεις ξερετε τπτ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Να πω ότι είμαι επίσημα οδηγός;

Οπότε τρέμετε γενικά όλοι σας.... Κυκλοφορώ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Affliction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 235 μηνύματα.
το Ελληνικο συστημα ειναι για τα μπαζα κατα την γνωμη μου - εαν δεν λαδωσεις η ξερεις κανεναν δεν περνας που να χτυπιεσαι κατω χιλιες φορες.

Αν σου πω ότι μου έτυχε το αντίθετο? Η μητέρα μου γνωρίζει έναν που δούλευε παλιά στο Υπουργείο Συγκοινωνιών και της είχε πει ότι όταν πάω να δώσω να τον πάρει ένα τηλέφωνο να κανονίσει αυτός να μιλήσει με τους εξεταστές μιάς και είχε εξέχουσα θέση στο υπουργείο. Έρχεται η βδομάδα που θα 'δινα και τον παίρνει τηλέφωνο η μητέρα μου και ο δάσκαλος οδήγησης (προσωπικοί φίλοι οι δύο τους) και μιλάνε. Οπότε πάει ο δάσκαλός μου και πιάνει τους εξεταστές μια μέρα πριν και τους λέει έτσι κι έτσι ο τάδε μαθητής μου. Κι ενώ αυτός ο γνωστός μας τους είχε μιλήσει μέσω τηλεφώνου επίσης, ο ένας από τους δύο εξεταστές λέει στο δάσκαλό μου "Εγώ δεν τον ξέρω τον κύριο και δε μου μίλησε ποτέ..." και κάτι τέτοια. Φτάνει η μέρα της εξέτασης, πάμε, μπαίνω στο αμάξι. Μου κάνουν τις τυπικές ερωτήσεις περί ελέγχους κι ένα δυο ακόμα πραματάκια, τα απαντάω κανονικά. Ξεκινάω το αμάξι και το πήγαινα αργά και σταθερά προσέχωντας να κάνω τα τυπικά όπως ελέγχους από καθρέφτες κτλ. με τη σειρά που τα θέλουν. Έρχεται η ώρα του παρκαρίσματος, το κάνω κανονικά. Και πάμε στην οπισθογωνία που θα ήταν το τελευταίο που έμενε για να τελειώσει η εξέταση και ο τύπος με βάζει να κάνω αριστερή οπισθογωνία (που θεωρείται πιο δύσκολη από τη δεξιά). Σταματάω αριστερά εκεί που μου 'πε και όπως γυρίζω το κεφάλι να κοιτάξω το πίσω τζάμι για να δω πότε να στρίψω το τιμόνι, τον βλέπω να 'χει απλώσει το χέρι του φαρδύ πλατύ και να μου κρύβει όλο το πίσω τζάμι και να μη βλέπω τίποτα. Κοιτάω το δάσκαλο και τον βλέπω πελαγωμένο καθώς ούτε κι αυτός έβλεπε ακριβώς που πρέπει να σταματήσω. Οπότε γυρίζω και του κάνω "Μπορείτε να πάρετε το χέρι σας από το πίσω τζάμι γιατί δε βλέπω πού να σταματήσω το αμάξι?". Και γυρνάει και μου κάνει "Μια χαρά θα έπρεπε να καταλαβαίνεις που να το σταματήσεις. Αύριο μεθαύριο αν έχεις κόσμο στο αμάξι μήπως θες και να κατέβουν κάτω για να δεις?"... Προφανώς έκανα όση όπισθεν νόμιζα ότι χρειαζόταν, έστριψα το τιμόνι στην τύχη και βγήκα αρκετά έξω ώστε να με κόψει...

Να ένας καλός λόγος να δώσεις 250 ευρώ παραπάνω. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μην απογοητεύεσαι. Και κακώς δεν του απάντησες πως αν είχες κόσμο, όχι δεν θα τους έβγαζες από το αμάξι, αλλά ΣΙΓΟΥΡΑ θα τους έβαζες να κατεβάσουν το χέρι μιας και τελευταία φορά που τσέκαρες την όρασή σου, αυτή δεν ήταν σαν του Σούπερμαν! Αν είναι ποτέ δυνατόν.. απλά ο τύπος ήθελε σώνει και ντε να λαδωθεί και εκνευρίστηκε που επειδή είχες μέσο, κατάλαβε πως δεν υπήρχε περίπτωση. Ξαναδώσε κανονικά και ΜΗ βάλεις το μέσο, ούτε να λαδώσεις! Θα νιώθεις πολύ καλά που θα το έχεις πάρει με την αξία σου (και σου μιλάει παθούσα, με την δεύτερη το πήρα γιατί δεν ήθελα να λαδώσω, ενώ την πρώτη με κόψανε γιατί στο παρκάρισμα ακούμπησε η ρόδα στο πεζοδρόμιο!!) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Affliction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Μην απογοητεύεσαι. Και κακώς δεν του απάντησες πως αν είχες κόσμο, όχι δεν θα τους έβγαζες από το αμάξι, αλλά ΣΙΓΟΥΡΑ θα τους έβαζες να κατεβάσουν το χέρι μιας και τελευταία φορά που τσέκαρες την όρασή σου, αυτή δεν ήταν σαν του Σούπερμαν! Αν είναι ποτέ δυνατόν.. απλά ο τύπος ήθελε σώνει και ντε να λαδωθεί και εκνευρίστηκε που επειδή είχες μέσο, κατάλαβε πως δεν υπήρχε περίπτωση. Ξαναδώσε κανονικά και ΜΗ βάλεις το μέσο, ούτε να λαδώσεις! Θα νιώθεις πολύ καλά που θα το έχεις πάρει με την αξία σου (και σου μιλάει παθούσα, με την δεύτερη το πήρα γιατί δεν ήθελα να λαδώσω, ενώ την πρώτη με κόψανε γιατί στο παρκάρισμα ακούμπησε η ρόδα στο πεζοδρόμιο!!) :)

Έχω πάρει το δίπλωμα και οδηγάω εδώ και 9 μήνες. Απλά ήθελα να δώσω ένα παράδειγμα του τι μπορεί να σου συμβεί αν πέσεις πάνω σε "περίπτωση".

Χμ, είχα την εντύπωση ότι επιτρέπεται να ακουμπήσεις πεζοδρόμιο αλλά όχι να καβαλήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Χμ, είχα την εντύπωση ότι επιτρέπεται να ακουμπήσεις πεζοδρόμιο αλλά όχι να καβαλήσεις.

Επιτρέπεται. Εγώ στο παρκάρισμα πάντα ακουμπάω λιγάκι, ώστε να το βάλω αρκετα κοντά στο πεζοδρόμιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Affliction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Επιτρέπεται. Εγώ στο παρκάρισμα πάντα ακουμπάω λιγάκι, ώστε να το βάλω αρκετα κοντά στο πεζοδρόμιο.

Κι εγώ πολλές φορές το ίδιο κάνω. Αλλά νομίζω ότι και στην εξέταση επιτρέπεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Όχι, στην εξέταση απ΄όσο θυμάμαι, δεν επιτρέπεται να ακουμπήσεις πεζοδρόμιο :)

edit: Οκ θυμήθηκα, έχετε δίκιο, στο παρκάρισμα κατά την εξέταση επιτρέπεται να ακουμπάμε πεζοδρόμιο.
Μπερδεύτηκα γιατί την αδερφή μου την είχαν κόψει επειδή ακούμπησε πεζοδρόμιο στην οπισθογωνία!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Κι εγώ πολλές φορές το ίδιο κάνω. Αλλά νομίζω ότι και στην εξέταση επιτρέπεται.

Μα αυτό σου λέω, εγώ το έκανα και στην εξέταση. Και μάλιστα μου το είχε πει και ο καθηγητής μου να το κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜΗΤΣΑΚΙ

Νεοφερμένος

Η ΜΗΤΣΑΚΙ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Εγώ πέρασα εξετάσεις στην Πάτρα και τα πράγματα ήταν πολύ πιο εύκολα από ότι στην Αθήνα (σύμφωνα με μαρτυρίες φίλων)

Να λαδώσω δεν χρειάστηκε... Η μόνη ζαβολιά ήταν ότι στο παρκάρισμα ο δάσκαλος μου πάταγε ελαφρά το φρένο για να καταλάβω που να σταματήσω (είχε πειράξει τους αισθητήρες της ηχητικής προείδοποίησης και αν το πάταγε λίγο δεν χτύπαγε)

κ εμένα η ζαβολιά ήταν ότι ο δάσκαλος μου πάτησε μια στιγμή το φρένο στην οπισθογωνία κ η γελοιότητα είναι ότι το ειχα πατήσει κ εγω εκεινη την ώρα οπότε οπως καταλαβαινετε ακόμα κλαίω το 200ευρω που με έπεισε να δώσω... πρέπει να έχουν κ αυτοί μερίδιο από το λάδωμα!γιατί απο δω μου τα φερνε απο κει μου τα φερνε μου είπε στο τέλος ότι ας τα δώσω καλύτερα για να μας μείνουν κ 3 μαθήματα να πάμε όπου θέλω εγω κλπ...!:/:οσο το σκεφτομαι. . .

πάντως στην αθήνα θεωρείται σχεδόν δεδομένο το λάδωμα το περιμένουν δάσκαλοι κ εξεταστές. . . .!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Συγνώμη ρε παιδιά, αλλά αυτό με το λάδωμα για το δίπλωμα οδήγησης είναι το μοναδικό ίσως που το λένε όλοι, το ξέρουν ΟΛΟΙ.
Στ αυτιά των αρμόδιων οργάνων για να εξυγειάνουν με κάποιο τρόπο την υπηρεσία δεν έχει φτάσει;
Σε άλλον κόσμο ζουν αυτοί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top