Ποιο θεωρείτε κατάλληλο ύψος για τον/τη σύντροφό σας;

Τι ύψος έχετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 322)
  • Μέχρι 1.50

    Ψήφοι: 6 1.9%
  • 1.51-1.65

    Ψήφοι: 60 18.6%
  • 1.66-1.75

    Ψήφοι: 114 35.4%
  • 1.76-1.80

    Ψήφοι: 49 15.2%
  • 1.81-1.85

    Ψήφοι: 46 14.3%
  • 1.86-1.90

    Ψήφοι: 22 6.8%
  • 1.91-1.95

    Ψήφοι: 13 4.0%
  • 1.96+

    Ψήφοι: 12 3.7%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.

    Ψήφοι: 0 0.0%

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Εσύ είσαι συγκροτημένο, ώριμο και προσγειωμένο άτομο. Υπάρχουν όμως και άντρες, οι οποίοι θέλουν οπωσδήποτε να είναι εκείνοι ψηλότεροι από τις συντρόφους τους. :eek:Με τον πρώην μου είχαμε το ίδιο ύψος και μου είχε απαγορεύσει να φοράω τακούνια. Έτσι, κι αλλιώς δεν φοράω ψηλά, 3-5 εκατοστά, εκεί κινούμαι. Εκείνος όμως ήθελε να φοράω μόνο flat. Ε, αυτό ήταν μια καταπίεση για εμένα. Το παιδί που είμαστε τώρα μαζί όχι μόνο δεν έχει πρόβλημα, αλλά αντίθετα μου λέει ότι θα ήθελε να φοράω πιο ψηλά τακούνια.

Κοιτα εγω ειμαι διστακτικός να κάνω σχέση με κορίτσι με ύψος κάτω απο 1.69 και ας μου αρέσει πολυ.Θα προτιμούσα να έχουμε το ίδιο ύψος η να ειναι και ψηλότερη ακόμα δεν με πειράζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeRns

Νεοφερμένος

Ο GeorgeRns αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Γύρω στο 1.65-1.70 για την σύντροφο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eva kan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eva kan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Δεδομένου ότι είμαι 1.65 ( αρκετά κοντή ) δεν θα ήθελα να είναι ο άλλος 1.90! Γύρω στο 1.75-1.80 ! και πολύ μου πέφτει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
5,5 μέτρα χωρίς τακούνια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,053 μηνύματα.


Έτσι κι αλλιώς, στον κάδο θα πάμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Αν και απο τους κοντους για αρχες 3η λυκειου ( 1.71) δεν μπορω την σκεψη να με περναει η κοπελα μου (Οταν με τον καλο ):P Λιγο υψος ακομα και βλεπουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Αν και απο τους κοντους για αρχες 3η λυκειου ( 1.71) δεν μπορω την σκεψη να με περναει η κοπελα μου (Οταν με τον καλο ):P Λιγο υψος ακομα και βλεπουμε.

Μην αγχώνεσαι! Τα αγόρια ψηλώνουν ως τα 21. 1.80 θα φτάσεις σίγουρα.

Υ/Γ Αμάν, βρε Δία! Μας έχεις σοκάρει!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmzk

Δραστήριο μέλος

Ο Dmzk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 451 μηνύματα.
Είμαι κοντός 1.70 δεν έχω κανένα θέμα,το υψος του συντροφου δεν με απασχολει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Προσωπικά το 1.75-1.80 το βρίσκω μια χαρά στον άντρα, τώρα να μας φαίνεται και κοντό παραπάει.
Γενικά δεν κατανοώ το κόλλημα με τους ψηλούς (ακόμη και από κοντές). Κι ακόμη πιο ακατονόητο το να απορρίπτεις τον άλλο λόγω ύψους.
Όσο για το δικό μου (1.69), δε θα είχα θέμα και κοντύτερη να μουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Δεν παίζει ρόλο το ύψος και ούτε είναι σοβαρός λόγος για να απορρίψεις κάποιον. Έχω δει ζευγάρια με 20+ εκατοστά διαφορά και κυκλοφορούν μια χαρά μαζί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eya95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δικηγόρος. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Να πω απλά οτι το αγόρι μου που με περνάει 30 εκατοστά θεωρει το 1.60-1.65 , τέλειο ύψος. Ο έρωτας δεν είναι παιδί των διακρίσεων. Τα σχόλια κοντός ψηλός κλπ γίνονται μόνο απ' τους γύρω. Αφήστε τους να λυσσάνε ;*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Για εμένα 1,83-1,87 είναι το κατάλληλο ύψος για αγόρι
Εγώ είμαι 1,76.....εεε μην είμαι και ψηλότερη από αυτόν δεν μου αρέσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Ο μερος ορος των αντρων στην ελλαδα δεν νομιζω να ειναι πανω απο 1.75..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Ο μερος ορος των αντρων στην ελλαδα δεν νομιζω να ειναι πανω απο 1.75..

Λίγο μου φαίνεται .....ο μέσος όρος από ότι βλέπω εγώ είναι κοντά στο 1,80 και για γυναίκες 1,70
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
O μέσος όρος των αντρών στην Ελλάδα είναι 1.77 και των γυναικών 1.65.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
O μέσος όρος των αντρών στην Ελλάδα είναι 1.77 και των γυναικών 1.65.

Δεν ξέρω μπορεί..:hmm:.Εγώ το είπα με αυτά που βλέπω ,όχι με στοιχεία και στατιστικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sev_vo

Νεοφερμένος

Η Sev_vo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει πολύ, και δεν πρόκειται να πάρω το μέτρο μαζί μου για να τον μετρήσω.. :P Εγώ, αν και ακόμα στη ανάπτυξη, είμαι γύρω στο 1,65. :redface: Εάν ήταν λίγο πιο ψηλός από εμένα θα ήταν μια χαρά.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikgal

Νεοφερμένος

Ο nikgal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ειμαι 1,92 και προτιμω τις αισθητα κοντυτερες γυναικες. Αν δεν υπηρχαν πρακτικα προβληματα θα ελεγα 1.60-1.65 οποτε υποθετω οτι γυρω στο 1.70 ειναι το ιδανικο υψος. Αν και το τελευταιο πραγμα που κοιταω σε ενα κοριτσι ειναι το υψος ( αλλα το κοιταω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Είμαι περίπου 1.70, γενικά δεν έχω θέμα με το ύψος στις κοπέλες με την έννοια ότι αν ήταν πιο ψηλή δεν θα με πείραζε, ωστόσο αισθάνομαι ότι το να πλησιάσω κοπέλα πιο ψηλή από εμένα είναι δύσκολο οι πιθανότητες να γίνει κάτι είναι λίγες. Ευτυχώς συνήθως μου αρέσουν οι κοντούλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chriiis

Νεοφερμένος

Ο chriiis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
εγω που ειμαι 23 ετων 1.70 θεωρουμαι κοντουλης???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top