Χρυσή Αυγή, η πορεία της ως πολιτικό κόμμα

Συμφωνείτε με τον χαρακτηρισμό της Χρυσής Αυγής ως εγκληματική οργάνωση;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 139)
  • Ναι

    Ψήφοι: 110 79.1%
  • Όχι

    Ψήφοι: 25 18.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 4 2.9%

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Αυτά κάνουν οι βουλευτές χρυσαυγίτες και στις επόμενες εκλογές θα πάρουν 12%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νταφι

Νεοφερμένος

Ο Νταφι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
οι βουλευτές χρυσαυγίτες και....

Kοίταξε να δεις, στο τελευταίο σκαλί της κοινωνικής αθλιότητας που έφτασε πατρίδα μας χάρη σε όλους αυτούς τους... δημοκράτες, και στην εικονική ευνομούμενη πολιτεία των ...χαρτογιακάδων που δεν μπορούν καλά καλά να περπατήσουν από τα πατσόκοιλα και να σκεφτούν πέρα από την ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ βόλεψη τους, δοκιμάστε και την Χρυσή Αυγή, πλέον δεν έχετε να χάσετε τίποτα, ουτε καν την...παρθενιά σας!

Τα συντρόφια θα τα...διατηρήσουμε σαν folklore, είναι υπόσχεση :console:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Νεογέννητος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 848 μηνύματα.
άρπαξε τον Π. Κωνσταντίνου και τον Τζ. Άσλαμ

Παρεμπιπτόντως, ο Άσλαμ είναι το καλόπαιδο που προ ολίγων ημερών απειλούσε με πόλεμο και είναι καταζητούμενος από την Ιντερπόλ για διακίνηση λαθρομεταναστών. Και λίγες του έδωσαν. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Χαζευα σημερα καποιο δελτιο ειδησεων στα μεσα μαζικης εξαπατησης,και ειδα το νικολακη με αψογο μαυρο τι-σερτ,που εγλυφε το μοναδικο κοιλιακο του, και χρυσο το εμβηλα της χ.α.χαχαχα στο μερος της καρδιας,να βγαζει λογο [ομολογω πως το μικροφωνο το ειχαν βαλει λιιιιγο πιο πανω απο αυτον και σηκωνοταν στις μυτουλες των μικροσκοπικων ποδιων του να το φτασει].
Δηλωνε πως βαρεθηκε βουλη και καλουσε ολους του χαχες και λοιπα μπεεε της ελλαδος,να βγουν με ο,τι οπλο κατεχουν στους δρομους και να δρασουν αυτοβουλως προς καθε κατευθυνση.
Εμπνευσμενο και καθολου βουκολικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the_truth

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the_truth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Τα συντρόφια θα τα...διατηρήσουμε σαν folklore, είναι υπόσχεση
Το πιο πιθανο ειναι να φυγετε εξω(απο τη βουλη και στη συνεχεια απο την Ελλαδα) με τις κλωτσιες παρα αυτο:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νεογέννητος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 848 μηνύματα.
Μου φαίνεται θα πάρω τον κολλητό μου φίλο, τον Τζακ, θα θρηνήσω (για πολλά) και θα πάω να αράξω περιμένοντας... όλοι για μπάτσες είναι πια, φιλελεύθεροι δεξιοί, χιλιοδιασπασμένοι αριστεροί, σοσιαλιστές κεντρώοι, δεξιοαριστεροί ακραίοι, απλυταριό, όλοι τους. Κάποτε είχαν ένα επίπεδο ρε παιδί μου. Τώρα όλοι είναι πυγμαίοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Το κόμμα που θα ανεβάσει και άλλο τα ποσοστά του πιστεύω θεαματικά. Δεν είναι πολύ ευχάριστη προοπτική, γιατί καταδεικνύει την παρακμή του πολιτικού συστήματος και της Δημοκρατίας, αλλά θα συμβεί. Είναι βέβαιο. Θα εκπλαγείτε. Φυσικά είχα προβλέψει θεαματική άνοδο της ακροδεξιάς από το 2007 γράφοντας την πρόβλεψή μου από τότε σε αυτό το φόρουμ, όταν ακόμα ήταν πολύ μακρυά από την βουλή.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Kοίταξε να δεις, στο τελευταίο σκαλί της κοινωνικής αθλιότητας που έφτασε πατρίδα μας χάρη σε όλους αυτούς τους... δημοκράτες, και στην εικονική ευνομούμενη πολιτεία των ...χαρτογιακάδων που δεν μπορούν καλά καλά να περπατήσουν από τα πατσόκοιλα και να σκεφτούν πέρα από την ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ βόλεψη τους, δοκιμάστε και την Χρυσή Αυγή, πλέον δεν έχετε να χάσετε τίποτα, ουτε καν την...παρθενιά σας!

Τα συντρόφια θα τα...διατηρήσουμε σαν folklore, είναι υπόσχεση :console:


Εγώ φίλε επί χούντας ήμουν ήδη γεννημένος.

Αυτά που διαβάζουν οι περισσότεροι εδω μέσα από τα βιβλία,
εγώ -ίσως και κάποιοι άλλοι- τα έχω ζήσει.

Αλλά δεν ξέρουν, δεν ακούνε κι'όλας. (κακό του κεφαλιού τους)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Knight.of.Creat

Νεοφερμένος

Ο Knight.of.Creat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Τα μηνύματα υποστήριξης μου, προς την χρυσή αυγή, ηταν επηρεασμένα απο την βαθύτατη οργή που νιώθω, για ολη αυτή την κατάντια και τον ξεπεσμό της χώρας.

Όμως, ως Άνθρωπος, οφείλω να ζητήσω συγνώμη απο ομοιδεάτες μου, για αυτή μου την στάση, η οποία προήλθε λόγο φόβου και αγωνίας για το αύριο .

Parafernalia , είχες απόλυτο δίκιο και σου το αναγνωρίζω. Άλλωστε, οι ιδέες που είσαι κοινωνός και που προσπάθησα να αντικρούσω είναι και δικό μου κτήμα.

Δεν πρέπει για κανένα λόγο να χάσουμε την ανθρωπιά μας ,εξαιτίας των αδίστακτων συμμοριών που αυτο-παρουσιάζονται ως πολιτικοί και ως Εθνοπατέρες και για κανένα λόγο να μην επιτρέψουμε στις ψυχές μας να αλιωθούν απο το μίσος και την προπαγάνδα της χρυσής αυγής.

Ο κόσμος μπορεί να αλλάξει και χωρίς το μίσος, οσο ανέφικτο κι αν φαντάζει αυτό. Οφείλουμε εστω να το προσπαθήσουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Ααααα να το βιδεο που σας ελεγα μικρα μου φασιστακια και μη



Καλε δεν τον κανει κουκλο το μαυρο;:redface:

ψ. Δεν ηταν χρυσο τελικα :(
ψ2. Δεν ειναι χαριτωμενοι οταν τσιριζουν "αιμα,τιμη,χρυση αυγη";
Αυτο το συνθημα νομιζω το εχουν κλεψει απο τον Καρβελα,δηλαδη πως εξηγειτε την τοση ομοιοτητα με το "αιμα,δακρυα και ιδρωτας"; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Έμαθα και γω για την επίθεση που έκανε ο μπαζοβουλευτής της νουλόμουφόμπαφόφασιστό ΧΑ στη ΣΥΡΙΖΑΙΑ και τον Πακιστανό στο προαύλιο χώρο της Βουλής.

Πείτε μου ότι η ΧΑ ύστερα και από αυτό εντυπωσίασε πάλι κόσμο στην Ελλάδα να κόψω φλέβα.Όχι πείτε το μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Έμαθα και γω για την επίθεση που έκανε ο μπαζοβουλευτής της νουλόμουφόμπαφόφασιστό ΧΑ στη ΣΥΡΙΖΑΙΑ και τον Πακιστανό στο προαύλιο χώρο της Βουλής.

Πείτε μου ότι η ΧΑ ύστερα και από αυτό εντυπωσίασε πάλι κόσμο στην Ελλάδα να κόψω φλέβα.Όχι πείτε το μου

Καλὰ τοὺς ἔκανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Καλὰ τοὺς ἔκανε.

Και γω πιστεύω ότι τα μπάζα που τους ψήφισαν ή θα τους ψηφίσουν μελλοντικά το ίδιο πιστεύουν.Αλλά πόσα μπάζα πια στην Ελλάδα ; Έχω πάθει πολιτισμικό σοκ να πούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Και γω πιστεύω ότι τα μπάζα που τους ψήφισαν ή θα τους ψηφίσουν μελλοντικά το ίδιο πιστεύουν.Αλλά πόσα μπάζα πια στην Ελλάδα ; Έχω πάθει πολιτισμικό σοκ να πούμε.
Πάμπολα. Κοίτα ψήφους η ΝΔ-ΠΑΣΟΚ-ΧΑ-ΔΗΜΑΡ-ΚΚΕ και μέτρα τα μπάζα. Για πολύ μικρά κόμματα δεν μιλάω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

the_truth

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the_truth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Ενα πονημα απο ενα μετανοημενο Χρυσαυγιτη πρωην ταμια της παρακρατικης συμμοριας που προσφατα αυτοβαφτιστηκε ως πατριωτικη.
Πισώπλατα καρφώματα, ρουφιανιλίκια και εσωτερικές εκκαθαρίσεις. Μέσα από ένα πλήθος στοιχείων από το εσωτερικό της οργάνωσης αποκαλύπτει τη σχέση του Μιχαλολιάκου - του αδιαμφισβήτητου Αρχηγού - με την αστυνομία, τις μυστικές υπηρεσίες και μεγάλα κόμματα της εποχής από τα τέλη της δεκαετίας του '70 (μετά την πρώτη σύλληψή του για βομβιστικές επιθέσεις), καθώς και για το ρόλο της ΧΑ ως παρακρατική χείρα βοηθείας.
https://www.scribd.com/doc/53789478/ΧΑΡΗΣ-ΚΟΥΣΟΥΜΒΡΗΣ-ΓΚΡΕΜΙΖΟΝΤΑΣ-ΤΟ-ΜΥΘΟ-ΤΗΣ-ΧΡΥΣΗΣ-ΑΥΓΗΣ

Απολαυστικα αποσπασματα αφιερωμενα σε χρυσαυγουλα
«Να αναλάβουν τις ευθύνες τους όσοι ψήφισαν, ανέχθηκαν, νομιμοποίησαν ή εξέθρεψαν τη Χρυσή Αυγή»
H «Χρυσή Αυγή» ξιφουλκεί εναντίον των «Γερμανών τοκογλύφων» όντας «γερμανόπληκτη» και κατακεραυνώνει το πολιτικό σύστημα, έχοντας πάρει λεφτά από άλλα κόμματα!


Απο συνεντευξη του ιδιου



Στο βιβλίο, λοιπόν, λέει ο Κουσουμβρής, ότι, όταν διοργάνωσαν μια “εθνικιστική κατασκήνωση“, για 4η συνεχόμενη χρονιά, τον Ιούνιο του 2002, νομίζω, στην Μεγαλόπολη στην Πελοπόννησο, για να τιμήσουν με την ευκαιρία και την πηγάδα του Μελιγαλά. ο Ζαφειρόπουλος, αντί να είναι παρών στην κατασκήνωση, και να εποπτεύει τους “νέους εθνικοσοσιαλιστές πολεμιστές” του (ναζιστικού) Ηλιου και του αιώνιου συμβόλου, δηλαδή του λύκου, και αντί να κάνει “εκπαίδευση” (αρχαιοελληνικού τύπου, υποπτεύομαι), και, τέλος πάντων, αντί να σκεί τα καθήκοντα και την “υπηρεσία” του, αυτός, ο Ζαφειρόπουλος, αφού “όρκισε” στα γρήγορα τα νέα δόκιμα μέλη, πήγε μαζί με κάτι άλλους σε ένα σκυλάδικο, (μιλάμε ήταν μόνον άντρες και δη οπαδοί του εθνικοσοσιαλιστικού αρχειοελληνικού κάλλους), και στο κέντρο που πήγαν, ήπιαν, γλέντησαν, πούλησαν τσαμπουκά, και στο τέλος επιδόθηκαν σε “ανατολίτικα λικνίσματα και όχι μόνον“, σύμφωνα με τον Κουσουμβρή, πάντα.

Σημείωση: Το μήνυμα προήλθε κατόπιν συγχώνευσης από το θέμα "Γκρεμίζοντας το μύθο της Χρυσής Αυγής".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Το Κ.Κ.Ε.
Δρακούλης, Μάξιμος
Λόγχη 2010
Το βιβλίο του Μάξιμου Δρακούλη, είναι ένα αποκαλυπτικό ιστορικό ντοκουμέντο, γραμμένο από ένα μετανοημένο κομμουνιστή, για τη δράση και τους τρόπους προπαγάνδας του ΚΚΕ, οι οποίοι παρέμειναν αναλλοίωτοι μέχρι τις μέρες μας.




- έχει νόημα;
ή μήπως νομίζεις πως έτσι θα κάνεις κάποιον από τους 450.000 που ψήφισαν αυτό το κόμμα
να το μετανιώση.


η χρυσή αυγή είναι το αποτέλεσμα, όχι το αίτιο, αλλά μέχρι να το καταλάβετε αυτό
θα έχει πάει στο 12%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the_truth

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the_truth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Το Κ.Κ.Ε.
Δρακούλης, Μάξιμος
Λόγχη 2010
Το βιβλίο του Μάξιμου Δρακούλη, είναι ένα αποκαλυπτικό ιστορικό ντοκουμέντο, γραμμένο από ένα μετανοημένο κομμουνιστή, για τη δράση και τους τρόπους προπαγάνδας του ΚΚΕ, οι οποίοι παρέμειναν αναλλοίωτοι μέχρι τις μέρες μας.
Σορρυ το θεμα ειναι για τη Χ.Α που κολλαει το ΚΚΕ στη συζητηση ακριβως?
- έχει νόημα;
ή μήπως νομίζεις πως έτσι θα κάνεις κάποιον από τους 450.000 που ψήφισαν αυτό το κόμμα
να το μετανιώση.
Ναι γιατι οχι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Σορρυ το θεμα ειναι για τη Χ.Α που κολλαει το ΚΚΕ στη συζητηση ακριβως?
Ναι γιατι οχι?


έτσι δεν γκρεμίζονται οι μύθοι, από μετανοημένους.

Μετανοημένοι ή αλλιώς κακοπληρεμένοι ή καλοπληρωμένοι υπάρχουν παντού.

- όχι, γιατί όπως σου προείπα η χρυσή αυγή είναι το αποτέλεσμα όχι το αίτιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

youhou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο takis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 352 μηνύματα.
Πωωωωωω,
μυθος η χρυση αυγη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top