Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,927 εγγεγραμμένα μέλη και 3,085,930 μηνύματα σε 95,563 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 444 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Δίπλωμα οδήγησης

Γκρινιάρης Gkrr (Κωνσταντίνος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γκρινιάρης Gkrr
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 705 μηνύματα.

O Γκρινιάρης Gkrr Perseverance makes the difference... έγραψε στις 17:42, 03-03-16:

Αρχική Δημοσίευση από Vold
Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν υπάρχει καμία συμβουλή, tip και αν θα πρέπει να τα διαβάσω όλα αυτά ή να εστιάσω στα πιο απαραίτητα.
Διάβασε όλο το βιβλίο κανονικά, και να διαβάζεις και να μαθαίνεις μόνο τις απαντήσεις.
Αναγκαστικά για να περάσεις, πρέπει να τα παπαγαλήσεις αλλά πίστεψέ με μετά όταν πιάσεις τιμόνι, αυτά του βιβλίου θα σε βοηθήσουν μέχρι ένα σημείο αρκετά!

Δεν υπάρχουν tips, διάβασμα θέλει. Μπορείς επίσης να κάνεις διάφορα τεστάκια. Υπάρχουν apps στο PlayStore (νομίζω ένα λεγόταν testdrive) και κάνε και εκεί τεστάκια για να εξασκηθείς.

Όπως επίσης δεν υπάρχουν αντι-sos, δεν υπάρχει το "επειδή έπεσε πριν, δεν θα πέσει τώρα", δεν υπάρχουν "πιθανές ερωτήσεις", όλα μπορούν να πέσουν από το βιβλίο.. Πλέον, ανα μισή ώρα, όλη μέρα εξετάζουν. Τα θέματα τα διαλέγει υπολογιστής.

Μην τρομάζεις εάν ακούς ότι πολλά άτομα δεν περνάνε και κόβονται συνέχεια. Δεν φταίει το σύστημα, αυτοί δεν διαβάζουν το βιβλίο. Όταν έδωσα εγώ ήταν ένας τυπάς που έδεινε 12η φορά, ένας άλλος 17η φορά... απλά δεν άνοιξαν το ριμάδι!
Εγώ όταν έδωσα όλη μέρα διάβαζα το βιβλίο, και πέρασα με την πρώτη, οπότε οι διάφορες θεωρίες που κυκλοφορούν δεν ισχύουν.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

PeterTheGreat (Staphylococcus aureus)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη PeterTheGreat
Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 879 μηνύματα.

O PeterTheGreat έγραψε στις 17:50, 03-03-16:

Αρχική Δημοσίευση από Γκρινιάρης Gkrr
Διάβασε όλο το βιβλίο κανονικά, και να διαβάζεις και να μαθαίνεις μόνο τις απαντήσεις.
Αναγκαστικά για να περάσεις, πρέπει να τα παπαγαλήσεις αλλά πίστεψέ με μετά όταν πιάσεις τιμόνι, αυτά του βιβλίου θα σε βοηθήσουν μέχρι ένα σημείο αρκετά!

Δεν υπάρχουν tips, διάβασμα θέλει. Μπορείς επίσης να κάνεις διάφορα τεστάκια. Υπάρχουν apps στο PlayStore (νομίζω ένα λεγόταν testdrive) και κάνε και εκεί τεστάκια για να εξασκηθείς.

Όπως επίσης δεν υπάρχουν αντι-sos, δεν υπάρχει το "επειδή έπεσε πριν, δεν θα πέσει τώρα", δεν υπάρχουν "πιθανές ερωτήσεις", όλα μπορούν να πέσουν από το βιβλίο.. Πλέον, ανα μισή ώρα, όλη μέρα εξετάζουν. Τα θέματα τα διαλέγει υπολογιστής.

Μην τρομάζεις εάν ακούς ότι πολλά άτομα δεν περνάνε και κόβονται συνέχεια. Δεν φταίει το σύστημα, αυτοί δεν διαβάζουν το βιβλίο. Όταν έδωσα εγώ ήταν ένας τυπάς που έδεινε 12η φορά, ένας άλλος 17η φορά... απλά δεν άνοιξαν το ριμάδι!
Εγώ όταν έδωσα όλη μέρα διάβαζα το βιβλίο, και πέρασα με την πρώτη, οπότε οι διάφορες θεωρίες που κυκλοφορούν δεν ισχύουν.
Νομίζω μιλάει για την πορεία, δηλαδή για τις δύο θεωρητικές ερωτήσεις που σου κάνουν πριν ξεκινήσεις την εξέταση στο αυτοκίνητο.

Σε αυτή την περίπτωση, εγώ δεν είχα διαβάσει πάρα πολλά. Εξωτερικοί έλεγχοι, εσωτερικοί έλεγχοι, απαραίτητα έγγραφα, πότε ανάβεις ποια φώτα, τι σημαίνει το φωτάκι του χειρόφρενου (ή θα σου πει πως ξέρεις ότι έχεις χειρόφρενο, ή θα σου δείξει το φωτάκι στο καντράν και θα σε ρωτήσει τι είναι), τι συμβαίνει όταν ανάβει κατά την διάρκεια πορείας (έχεις πρόβλημα στα φρένα, οπότε σταματάς στο πλάι και λαμβάνεις μέτρα ασφαλείας, μπορεί να σε ρωτήσουν σε τι απόσταση βάζεις το τρίγωνο ανάλογα με τον δρόμο), πως ανάβεις τα φώτα του αυτοκινήτου και πως ξέρεις ότι είναι αναμμένα τα μεγάλα (το μπλε φωτάκι), υαλοκαθαριστήρες, πως καθαρίζεις την υγρασία από το τζάμι (μπορεί να σου πουν να το κάνεις).

Έχω ακούσει να ρωτάνε και πως μετράς την πίεση στα λάστιχα, και κάθε πότε το κάνεις.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γκρινιάρης Gkrr (Κωνσταντίνος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γκρινιάρης Gkrr
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 705 μηνύματα.

O Γκρινιάρης Gkrr Perseverance makes the difference... έγραψε στις 18:05, 03-03-16:

Ότι και εάν είναι, ότι σε ρωτήσουν είναι όλα από το βιβλίο, από εκεί θα το δουν.
Δεν μπορούν να σε ρωτήσουν κάτι άσχετο, κάτι που δεν έχεις διαβάσει!

Πάλι στο ίδιο καταλήγουμε.

Και επειδή εξετάζουν πολλά άτομα, και πορεία όλη μέρα, και να ρωτήσεις έναν προηγούμενο που εξετάστηκε τι τον ρώτησαν, πάλι δεν μπορείς να το αποκλίσεις!

Όλα είναι το βιβλίο.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vold (Νίκος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vold
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.

O Vold έγραψε στις 18:36, 03-03-16:

Αρχική Δημοσίευση από PeterTheGreat
Νομίζω μιλάει για την πορεία, δηλαδή για τις δύο θεωρητικές ερωτήσεις που σου κάνουν πριν ξεκινήσεις την εξέταση στο αυτοκίνητο.

Σε αυτή την περίπτωση, εγώ δεν είχα διαβάσει πάρα πολλά. Εξωτερικοί έλεγχοι, εσωτερικοί έλεγχοι, απαραίτητα έγγραφα, πότε ανάβεις ποια φώτα, τι σημαίνει το φωτάκι του χειρόφρενου (ή θα σου πει πως ξέρεις ότι έχεις χειρόφρενο, ή θα σου δείξει το φωτάκι στο καντράν και θα σε ρωτήσει τι είναι), τι συμβαίνει όταν ανάβει κατά την διάρκεια πορείας (έχεις πρόβλημα στα φρένα, οπότε σταματάς στο πλάι και λαμβάνεις μέτρα ασφαλείας, μπορεί να σε ρωτήσουν σε τι απόσταση βάζεις το τρίγωνο ανάλογα με τον δρόμο), πως ανάβεις τα φώτα του αυτοκινήτου και πως ξέρεις ότι είναι αναμμένα τα μεγάλα (το μπλε φωτάκι), υαλοκαθαριστήρες, πως καθαρίζεις την υγρασία από το τζάμι (μπορεί να σου πουν να το κάνεις).

Έχω ακούσει να ρωτάνε και πως μετράς την πίεση στα λάστιχα, και κάθε πότε το κάνεις.
Άρα ρωτάνε βασικά πράγματα κι όχι τρελά όπως "έλεγχος υγρών-στάθμης", που περιγράφει στο φυλλάδιο που μου δόθηκε

Αρχική Δημοσίευση από Γκρινιάρης Gkrr
Ότι και εάν είναι, ότι σε ρωτήσουν είναι όλα από το βιβλίο, από εκεί θα το δουν.
Δεν μπορούν να σε ρωτήσουν κάτι άσχετο, κάτι που δεν έχεις διαβάσει!

Πάλι στο ίδιο καταλήγουμε.

Και επειδή εξετάζουν πολλά άτομα, και πορεία όλη μέρα, και να ρωτήσεις έναν προηγούμενο που εξετάστηκε τι τον ρώτησαν, πάλι δεν μπορείς να το αποκλίσεις!

Όλα είναι το βιβλίο.

Όπως είπε κι ο PeterTheGreat αναφερόμουν για πορεία...
Εντάξει προφανώς θα πούνε κάτι που υπάρχει στο βιβλίο αλλά το βιβλίο είναι 500 σελίδες και δεν το έχω ανοίξει σχεδόν καθόλου.
Σιγά μην κάτσω να διαβάσω από εκεί..
Προφανώς δεν θα μπω στην διαδικασία να ρωτάω από δω κι από κει τι τους ρώτησαν. Θα διαβάσω τα σημαντικά που θα κρίνω εγώ κι ο δάσκαλος κι από κει και πέρα ότι γίνει ας γίνει.

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις παιδιά..
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 8,964 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 15:16, 19-07-16:

σε μία βδομάδα δίνω για το δίπλωμα κι έχω αρχίσει από τώρα ν' αγχώνομαι έχω παραδείγματα από φίλες που κόπηκαν την πρώτη φορά για γελοίους λόγους και το πήραν με τη δεύτερη. και κατά κάποιο τρόπο έχω πείσει τον εαυτό μου ότι θα κοπώ κι εγώ την πρώτη φορά η δική σας εμπειρία πως ήταν? σας φάνηκε εύκολο, δύσκολο, απαιτητικό?
Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη vassilis498
Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5,752 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε στις 17:19, 19-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από meetmeinmontauk
σε μία βδομάδα δίνω για το δίπλωμα κι έχω αρχίσει από τώρα ν' αγχώνομαι έχω παραδείγματα από φίλες που κόπηκαν την πρώτη φορά για γελοίους λόγους και το πήραν με τη δεύτερη. και κατά κάποιο τρόπο έχω πείσει τον εαυτό μου ότι θα κοπώ κι εγώ την πρώτη φορά η δική σας εμπειρία πως ήταν? σας φάνηκε εύκολο, δύσκολο, απαιτητικό?
ανάλογα τον εξεταστή

αν πέσεις σε μαλάκα απλά μη δώσεις αφορμή να σε κόψει

και μην αγχωθείς
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 17:30, 19-07-16:

Να μην αγχωνεσαι... Αλλα γιατι δε δινεις κατιτις βρε κοπελια στον εξεταστη να χαλαρωσεις κι εσυ κι αυτος?

Αρχική Δημοσίευση από vassilis498
ανάλογα τον εξεταστή

αν πέσεις σε μαλάκα απλά μη δώσεις αφορμή να σε κόψει

και μην αγχωθείς
Γινεται να μην αγχωθει βρε Βασιλη? Δε νομιζω πως γινεται...

Η μπουρδα ειναι οτι τα θελουν ετσι κι ετσι. Ποσες κινησεις πρεπει να κανεις για παρκαρισμα? 3? Ημαρτον. Δηλαδη αμα παρκαρεις με 5 και τι εγινε? Ουτε και οι ιδιοι πολλες φορες δε γλιτωνουν τις μανουβρες. Γενικως αποτι εχω ακουσει ταχουν δυσκολεψει
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Claire Rentfield : 19-07-16 στις 20:42. Αιτία: Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Παράθεση

xristaras9

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη xristaras9
Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,521 μηνύματα.

O xristaras9 έγραψε στις 17:35, 19-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Αλλα γιατι δε δινεις κατιτις βρε κοπελια στον εξεταστη να χαλαρωσεις κι εσυ κι αυτος?
Τι διαβάζω θεε μου???Πάει και λέει στην άλλη να δώσει μίζα στον καθηγητή για να την περάσει.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 17:37, 19-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από xristaras12345
Τι διαβάζω θεε μου???Πάει και λέει στην άλλη να δώσει μίζα στον καθηγητή για να την περάσει.
Τρελο ε?

Εχεις δικιο....

Πως μου ρθε...

Ασχετο. τα διπλωματα απο τους παππουδες ποτε θα τους τα παρουν? Ακομα βλεπω στο δρομο, ειδικα μερες που δεν εχει συγκοινωνιες, ηλικιωμενους να οδηγουν εντελως ατσαλα, καποιος πρεπει να τους παιρνει τα διπλωματα καποια στιγμη...

Τις προαλλες πατησα ελαφρα το φρενο καθως ειχε κινηση μπροστα και βλεπω απτον καθρεφτη τον απο πισω μου να ρχεται καταπανω μου, σιγα σιγα μεν αλλα πανω μου. Λεω μα τι κανει??? Παταγα κορνα, πηγα οσο πιο μπροστα μπορουσα, εβγαλα κεφαλι εξω να φωναξω τιοποτα αυτος με πλησιαζε. Δεν μπορουσα να φυγω κι απο πουθενα!
Αυτος ηρθε και με ακουμπησα, εβγαλα αλαρμ και του εκανα νοημα να κατσει στην ακρη. Ετοιμη εγω να αρχισω να εκρηγνυμαι, τι να δω, εναν παππουλη να μιλα μεσα απο τα δοντια του και να μου λεει ''σε παρακαλω κοριτσι μου πως θα παω στην ταδε οδο?'' Επαθα αμοκ και δεν τολμησα να του πω κατι...
Μα επιτρεπεται?
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 19-07-16 στις 17:41.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

xristaras9

Διακεκριμένο μέλος

O xristaras9 έγραψε στις 17:40, 19-07-16:

Τρελο ε?

Εχεις δικιο....

Πως μου ρθε...

Ασχετο. τα διπλωματα απο τους παππουδες ποτε θα τους τα παρουν? Ακομα βλεπω στο δρομο, ειδικα μερες που δεν εχει συγκοινωνιες, ηλικιωμενους να οδηγουν εντελως ατσαλα, καποιος πρεπει να τους παιρνει τα διπλωματα καποια στιγμη...
Εχω εναν στην περιοχή μου 93 χρονών αντιλαμβάνεται οτι πρέπει να στρίψει κάπου 3-4 στενά πιο μετά.Βγήκε ο χάρος παγανιά και τρέχουμε να κρυφτούμε
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη akikos
Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,526 μηνύματα.

O akikos έγραψε στις 17:41, 19-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από xristaras12345
Aπό το να διαβάζει Αυγουστιάτικα καλύτερα μίζα να έχει το κεφάλι της ήσυχο.

Όταν έδινα εγώ όσοι δώσαμε μίζα κάνε ένα γύρο και είμασταν ok και το μοναδικό παιδί που δεν πλήρωσε τον είχαν ένα τέταρτο στο αμάζι και τελικά τον κόψανε.
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 17:43, 19-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από akikos
Aπό το να διαβάζει Αυγουστιάτικα καλύτερα μίζα να έχει το κεφάλι της ήσυχο.

Όταν έδινα εγώ όσοι δώσαμε μίζα κάνε ένα γύρο και είμασταν ok και το μοναδικό παιδί που δεν πλήρωσε τον είχαν ένα τέταρτο στο αμάζι και τελικά τον κόψανε.
Και ποσα πληρωνεις ρε παιδι για να ξαναδωσεις?
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,526 μηνύματα.

O akikos έγραψε στις 17:46, 19-07-16:

Και ποσα πληρωνεις ρε παιδι για να ξαναδωσεις?
Δεν ξέρω
Παράθεση

xristaras9

Διακεκριμένο μέλος

O xristaras9 έγραψε στις 17:54, 19-07-16:

150 είναι για την πορεία
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 8,964 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 18:51, 19-07-16:

160 είναι
ο δάσκαλος μέχρι στιγμής δε μου έχει πει να δώσω κάτι παραπάνω. κι ούτε θα ήθελα να δώσω δηλαδή... πιστεύω πως είμαι σε αρκετά καλό επίπεδο και οδηγώ και με τον πατέρα μου οπότε από αυτή την άποψη είμαι οκ. αλλά δεν ξέρω πως θα είμαι ψυχολογικά την ώρα της εξέτασης
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 19:06, 19-07-16:

Πες του εσυ καλε του δασκαλου...
Αλλα οκ αμα δε θες...
Κανε οσα ξερεις και οτι ειναι να γινει, θα γινει. Αυτο να σκεφτεσαι
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DarthFederer
Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,755 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 21:30, 19-07-16:

Ο καλος ο δασκαλος ειναι ενημερωμενος για τους εξεταστες που τα παιρνουν. Αν τα παιρνουν τα δινεις και ξεμπερδευεις. Απο το να σε κοψουν και να δωσεις ξανα λεφτα για πορεια, εχεις το κεφαλι σου ησυχο. Εδω ειναι Ελλαδισταν.
Παράθεση

JKaradakov (Ιορδάνης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη JKaradakov
Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,678 μηνύματα.

O JKaradakov Valar Morgulis έγραψε στις 22:28, 19-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από meetmeinmontauk
Που δίνεις; Πόλη εννοώ. Αν είσαι εκτός Θεσσαλονίκης (παναγία μου τι τράβηξα) και Αθηνών (έχω ακούσει ιστορίες) νομίζω είσαι εντάξει.

Εδώ Θεσσαλονίκη ήταν 100Ε η επανεξέταση.
Παράθεση

Φρεντος

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Φρεντος
Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,125 μηνύματα.

O Φρεντος έγραψε στις 04:16, 20-07-16:

Στις επαρχιες ειναι πιο ανθρωπινα τα πραγματα. Τεραστια διαφορα. Εγω το χα βγαλει τρικαλα πριν 3 χρονια... Ειχα πληρωσει 450 και οι εξεταστες με εξετασαν κανονικα, χωρις πουστικες ερωτησεις κτλ και χωρις λαδωμα.. Κατι φιλοι μου στη θεσσαλονικη εχουν πληρωσει τα διπλασια και ακομα παλευουν... Αλλα γενικα το αγχος δε βοηθαει, καθαρα θεμα εξεταστη ειναι...Αμα θελει λαδωμα οτι και να κανεις θα σε κοψει
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

H meetmeinmontauk έγραψε στις 07:35, 20-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από JKaradakov
Που δίνεις; Πόλη εννοώ. Αν είσαι εκτός Θεσσαλονίκης (παναγία μου τι τράβηξα) και Αθηνών (έχω ακούσει ιστορίες) νομίζω είσαι εντάξει.

Εδώ Θεσσαλονίκη ήταν 100Ε η επανεξέταση.
Κεφαλονιά είμαι. Τώρα πια είναι 160 ευρώ απ' ο,τι ξέρω.
Οι θεωρητικές ερωτήσεις είναι δύσκολες? Φοβάμαι μην τα πάω καλά στα άλλα και το χάσω εκεί
Παράθεση

JKaradakov (Ιορδάνης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,678 μηνύματα.

O JKaradakov Valar Morgulis έγραψε στις 09:26, 20-07-16:

Είναι κλασσικές αποκλείεται να μην στις είπε ο δασκαλος. Αφού είσαι επαρχία μην αγχώνεσαι.
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη *Serena*
H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,606 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 17:44, 19-08-16:

Καλησπέρα!

Ξέρει κάποιος πόσες είναι ακριβώς οι πιθανές ερωτήσεις που μπαίνουν στη θεωρητική εξέταση?
Παράθεση

JKaradakov (Ιορδάνης)

Τιμώμενο Μέλος

O JKaradakov Valar Morgulis έγραψε στις 19:10, 19-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από *Serena*
Καλησπέρα!

Ξέρει κάποιος πόσες είναι ακριβώς οι πιθανές ερωτήσεις που μπαίνουν στη θεωρητική εξέταση?
Τι σημαίνει η οποιαδήποτε φωτεινή ή μη ένδειξη στο ταμπλό και στο τιμόνι. (πχ. ποτε χρησιμοποιούμαι την κόρνα)
Τι χαρτιά πρέπει να έχεις μαζί σου.
Τι εξοπλισμό πρέπει να έχεις μαζί σου.

Ποιο τραβηγμένες ή δύσκολες:
Περιγραφή έκτακτων καταστάσεων για να τους πεις τι θα έκανες.
Σε ποιες ρόδες μπαίνουν οι αλυσίδες.
Τα νούμερα πάνω στα λάστιχα και τι σημαίνουν.
Να ανοίξεις το καπό και να τους πεις που βρίσκεται τι.
Να ελέγξεις τα λάδια.
Να τους πεις ποια φωτα έχει ένα αμάξι και πότε φέγγουν.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,252 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 19:54, 19-08-16:

Πόσες ρώτησε
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,606 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 20:48, 19-08-16:

Και επίσης εννοούσε στα σήματα όχι μέσα στο αμάξι κατά την πρακτική εξέταση.
Παράθεση

JKaradakov (Ιορδάνης)

Τιμώμενο Μέλος

O JKaradakov Valar Morgulis έγραψε στις 21:22, 19-08-16:

Έδωσα 3 φορές, όλες απο αυτές που είπα τις άκουσα.

Και επίσης εννοούσε στα σήματα όχι μέσα στο αμάξι κατά την πρακτική εξέταση.
Αααα...
Είναι ίδιες με αυτές στα διάφορα τεστάκια που κυκλοφορούν. Δεν μπορεί να μην τις έχεις δει.
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 21:52, 19-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από JKaradakov
Έδωσα 3 φορές, όλες απο αυτές που είπα τις άκουσα.

Αααα...
Είναι ίδιες με αυτές στα διάφορα τεστάκια που κυκλοφορούν. Δεν μπορεί να μην τις έχεις δει.
Έχω δει διάφορες εφαρμογές με 30 τεστ δλδ γυρω στις 800 ερωτησεις γιατι καποιες επαναλαμβάνονται. Όμως το πρόγραμμα που έχουν στη σχολή έχει 40 τεστ και αρκετές πιο ζόρικες ερωτήσεις που δεν έχω πετύχει πουθενά αλλού και ενδέχεται να μην μπορέσω να ξαναπάω εκεί για εξάσκηση μέχρι να δώσω. Μήπως ήταν παλιά έτσι και έχουν αφαιρεθεί κάποιες? Γιατί ειπώθηκε ότι φέρανε καινούριο πρόγραμμα για τη διδασκαλία...
Παράθεση

PeterTheGreat (Staphylococcus aureus)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη PeterTheGreat
Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 879 μηνύματα.

O PeterTheGreat έγραψε στις 22:32, 19-08-16:

Έχω δει διάφορες εφαρμογές με 30 τεστ δλδ γυρω στις 800 ερωτησεις γιατι καποιες επαναλαμβάνονται. Όμως το πρόγραμμα που έχουν στη σχολή έχει 40 τεστ και αρκετές πιο ζόρικες ερωτήσεις που δεν έχω πετύχει πουθενά αλλού και ενδέχεται να μην μπορέσω να ξαναπάω εκεί για εξάσκηση μέχρι να δώσω. Μήπως ήταν παλιά έτσι και έχουν αφαιρεθεί κάποιες? Γιατί ειπώθηκε ότι φέρανε καινούριο πρόγραμμα για τη διδασκαλία...
Εγώ όταν έδωσα σήματα πριν 2 χρόνια πάντως ήταν 100% από αυτά που κυκλοφορούν. Νομίζω μάλιστα πως έχει και το υπουργείο αντίστοιχα.
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,755 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 09:50, 20-08-16:

Εγω εδωσα πριν 4 χρονια και ειχε νομιζω 20 ερωτησεις, η πλειοψηφια των απαντησεων ηταν κοινη λογικη ή απλα παρα πολυ ευκολες. Υπηρχαν 1-2 ερωτησεις που απλα δεν πατουσες την απαντηση με τη μια. Κατα τα αλλα ομως ηταν γελοια ευκολο. Οχι οτι θυμαμαι πλεον σηματα, ο,τι ξερω ειναι εμπειρικα τελειως
Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Darkness
H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,367 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 21:46, 20-08-16:

Εγώ θεσσαλονικη με 600. Είναι πολλά;
Παράθεση

jj!

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη jj!
Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 3,578 μηνύματα.

O jj! έγραψε στις 18:13, 23-08-16:

Δεν σου έχει δώσει βιβλιαράκι με τα σήματα ο δάσκαλος;
Εκεί βρίσκονται ΟΛΕΣ οι πιθανές ερωτήσεις και βγαίνουν με διάβασμα ενός απογεύματος
Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη vassilis498
Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5,752 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε στις 18:30, 23-08-16:

πάρε και λιώσε 2 μέρες στα τεστάκια είναι μερικές εκατοντάδες τις μαθαίνεις παπαγαλία σχεδόν και πας και δίνεις ναι τα περισσότερα είναι κοινή λογική αλλά αν στις 30 ερωτήσεις με 2 λάθη κόβεσαι μη στηρίζεσαι εκεί.
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 20:07, 25-08-16:

Τελικά έδωσα σήμερα και πέρασα.

Όταν ρώτησα εδώ δεν ήξερα αν μπορούσα να πάω στη σχολή για εξάσκηση γιατί αν είχαν τμήματα αυτή τη βδομάδα θα ήταν πιασμένη ολες τις ώρες η αίθουσα. Τελικά δεν είχαν οπότε μέχρι χθες τις είχα μάθει όλες. Πολύ πιο εύκολα ήταν από ότι τα περίμενα. 6-7 ερωτήσεις καθαρά σήματα και καμία μηχανολογική δε μου έτυχε. Βιβλίο δε μας δώσανε αφού το βρίσκεις online γιατί να το πληρώσω κ αυτό? Δε φτάνουν τα 750 minimum?

Προτείνω πάντως όποιος είναι να δώσει να κατεβάσει μια εφαρμογή που κυκλοφορεί, μια με κίτρινο φοντο. Είναι πολύ ωραία έχει στατιστικά, επιτρέπει να αποθηκεύεις ερωτήσεις για μελλοντικό διάβασμα και γενικά βολεύει να κάνεις τεστ όποτε και όπου θες. Όλες οι ερωτήσεις που μου έτυχαν τις είχε εκεί.
Παράθεση

orange23

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη orange23
H orange23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 105 μηνύματα.

H orange23 έγραψε στις 18:28, 04-11-16:

Θέλει κανείς να με βοηθήσει με τα πράκτικα στην οδήγηση? Δεν έχω πάρει ακόμα το δίπλωμα αλλα είμαι στο 8ο μάθημα
Παράθεση

Elef8eria_Ad

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Elef8eria_Ad
H Elef8eria_Ad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H Elef8eria_Ad All that glitters is not gold. έγραψε στις 20:26, 04-11-16:

Tι ακριβώς θα ήθελες να μάθεις;
Παράθεση

orange23

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη orange23
H orange23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 105 μηνύματα.

H orange23 έγραψε στις 21:16, 04-11-16:

Στον κομβο βάζοπυμε δεξί φλας και 1η ταχύτητα? Τα εξτρα μαθηματα πληρωνονται επιπλεον? Ποσα μαθηματα ειχες κανει για να το παρεις?
Παράθεση

Elef8eria_Ad

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Elef8eria_Ad
H Elef8eria_Ad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H Elef8eria_Ad All that glitters is not gold. έγραψε στις 21:53, 04-11-16:

Δεν καταλαβαινω ακριβως τι θες να πεις στην πρωτη σου ερωτηση. Ποτε να αναψεις δεξι φλας; Οταν εισερχεσαι στον κομβο; Τα εξτρα απ'όσο ξερω τα πληρωνεις αλλα εξαρταται και απο τον δασκαλο. Εγω εκανα και τα 25 υποχρεωτικα.
Παράθεση

AngelinaCurious (Αγγελική)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη AngelinaCurious
H Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 27 μηνύματα.

H AngelinaCurious έγραψε στις 19:54, 20-03-17:

Καλησπέρα!Σπουδάζω σε επαρχιακή πόλη και μιας και είναι η προτελευταία μου χρονια εδώ σκεφτομαι να δώσω για δίπλωμα οδήγησης...Μονο και μόνο επειδή συμφέρει από οικονομικής άποψης και επειδή είναι κατι που αργά ή γρήγορα θα χρειαστεί να το κάνω!Το θέμα είναι ότι με τρομάζει η ιδεα...Αγχώνομαι μηπως δεν τα καταφέρω! Θα μου πείτε στις μερες μας όλοι έχουν δίπλωμα αλλα φοβάμαι και αγχώνομαι αρκετά γιατί δεν εχω ιδεα από οδήγηση!
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

O DarthFederer έγραψε στις 21:18, 20-03-17:

Καλυτερα απο το να ειχες. Συνηθως στραβομαθαινεις. Παρε γνωμες για τους δασκαλους της περιοχης σου και πηγαινε. Μη φοβασαι. Εδω οδηγουν κατι χουφταλα με το ενα ποδι στον ταφο, 21χρ κοπελα δεν θα τα καταφερεις; Αρκει να το θες...
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 23:03, 20-03-17:

Αρχική Δημοσίευση από AngelinaCurious
Καλησπέρα!Σπουδάζω σε επαρχιακή πόλη και μιας και είναι η προτελευταία μου χρονια εδώ σκεφτομαι να δώσω για δίπλωμα οδήγησης...Μονο και μόνο επειδή συμφέρει από οικονομικής άποψης και επειδή είναι κατι που αργά ή γρήγορα θα χρειαστεί να το κάνω!Το θέμα είναι ότι με τρομάζει η ιδεα...Αγχώνομαι μηπως δεν τα καταφέρω! Θα μου πείτε στις μερες μας όλοι έχουν δίπλωμα αλλα φοβάμαι και αγχώνομαι αρκετά γιατί δεν εχω ιδεα από οδήγηση!
Προτίμησε μια μικρότερη σχολή όχι πολύ busy , χωρίς γραμματείς και λοιπούς υπαλλήλους. Ζήτα να σου γράψει αναλυτικά το κόστος του καθε τι, ακόμα και πιθανής επανεξέτασης ώστε αν στα αλλάξει αργότερα να μπορείς να του το πεις με αποδείξεις. Μην κρίνεις μόνο από το έχει πολλούς πελάτες άρα είναι καλά γιατί δε θα φταίνε αυτοί που θα σου ακυρώσουν 10 μαθήματα για εξετάσεις άλλων αν πνίγονται. Και να μην το βιάζεσαι πες ότι το θες μέχρι μια συγκεκριμένη ημερομηνία για να μην είναι γιολο . Μάθε τι παίζει με το μηχανολογικό γιατί ας πούμε εδώ που είμαι εγώ για να ξαναδώσω μέσα στον Απρίλιο παίζει να μην προλαβαίνω να έχω ημερομηνία και αύριο αν το ζητήσω γιατί είναι αργοκίνητοι εκεί πέρα. Θα πεις τι πειράζει ε ναι πειράζει γιατί όταν έδωσα πρωτη φορά κάπως έτσι έκανα 7 επιπλέον μαθήματα όσο περιμέναμε για "συντήρηση" τα οποία θα μπορούσα να έχω αποφύγει.Αν δεν έχεις πρόσβαση σε αυτοκίνητο στην πόλη που μένεις καλό είναι να το έχεις μέχρι το καλοκαίρι αν είναι να γυρίσεις στο πατρικό σου για να μπορείς να οδηγήσεις αν έχετε αμάξι. Αυτά από προσωπική πείρα και καλή αρχή!
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

O akikos έγραψε στις 23:24, 20-03-17:

Κατά τη γνώμη μου ο καλύτερος τόπος να μάθεις να οδηγάς είναι σε μεγάλα αστικά κέντρα. Εγώ πήρα το δίπλωμα σε πόλη που δεν είχε φανάρι, ούτε πολλές λωρίδες. Όταν έφερα το αυτοκίνητο στην Αθήνα δεν είχα τα σωστά αντανακλαστικά και έκανα αρκετά λάθη.
Παράθεση

Νεοφερμένος

H Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 27 μηνύματα.

H AngelinaCurious έγραψε στις 12:03, 24-03-17:

Παιδιά, να ρωτήσω και κάτι ακόμα...Πόσο καιρό θέλει μέχρι να τελειώσει η όλη διαδικασία; Εννοώ μαζί τα μαθήματα και οι εξετάσεις. Κανένα 2μηνο περίπου;
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,252 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 12:58, 24-03-17:

Παιδιά, να ρωτήσω και κάτι ακόμα...Πόσο καιρό θέλει μέχρι να τελειώσει η όλη διαδικασία; Εννοώ μαζί τα μαθήματα και οι εξετάσεις. Κανένα 2μηνο περίπου;
Ανάλογα κάθε πότε θα κάνεις μαθήματα. Αν κάνεις κάθε μέρα θα τελειώσεις γρήγορα αν κάνεις αραιά μέσα στην εβδομάδα θα σου πάρει αρκετό καιρό...

Γενικά είναι εύκολη η οδήγηση. Το θέμα είναι η συνήθεια. Να συνηθίσεις τις κινήσεις δηλαδή να κοιτάς δρόμο, χέρι στις ταχύτητες όταν θες να αλλάξεις, πόδι στον συμπλέκτη κλπ, πότε να πατήσεις φρένο, πότε όχι. Το ότι θα κάνεις σε επαρχιακή πόλη το διευκολύνει πολύ γιατί και εγώ σε επαρχιακή έκανα και ήταν πολύ εύκολο. Μετά θα έχεις λίγο ζόρι αν μπεις στο κέντρο κάποιας μεγάλης πόλης πρώτη φορά αλλά όλα μέσα στην εμπειρία είναι.
Παράθεση

Νεοφερμένος

H AngelinaCurious έγραψε στις 13:43, 24-03-17:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Ανάλογα κάθε πότε θα κάνεις μαθήματα. Αν κάνεις κάθε μέρα θα τελειώσεις γρήγορα αν κάνεις αραιά μέσα στην εβδομάδα θα σου πάρει αρκετό καιρό...

Γενικά είναι εύκολη η οδήγηση. Το θέμα είναι η συνήθεια. Να συνηθίσεις τις κινήσεις δηλαδή να κοιτάς δρόμο, χέρι στις ταχύτητες όταν θες να αλλάξεις, πόδι στον συμπλέκτη κλπ, πότε να πατήσεις φρένο, πότε όχι. Το ότι θα κάνεις σε επαρχιακή πόλη το διευκολύνει πολύ γιατί και εγώ σε επαρχιακή έκανα και ήταν πολύ εύκολο. Μετά θα έχεις λίγο ζόρι αν μπεις στο κέντρο κάποιας μεγάλης πόλης πρώτη φορά αλλά όλα μέσα στην εμπειρία είναι.
Πήγα και ρώτησα στην σχολή...Μου είπαν περίπου 2 μήνες αλλά λέει εξαρτάται και από μένα σε μεγάλο βαθμό, οπότε μάλλον είναι αυτό που λες!
Πίστεψέ με, στο συγκεκριμένο μέρος οδηγάνε σαν τρελοί, οπότε νομίζω ότι θα μάθω στα δύσκολα εξ αρχής!
Το άλλο που με προβληματίζει είναι ότι μου φάνηκαν πολλά τα χρήματα που μου είπαν, για επαρχιακή πόλη. Μου είπαν 670 ευρώ όλα μαζί, αλλά στη συγκεκριμένη σχολή ξέρω ότι πηγαίνουν όλοι οι φοιτητές γιατί είναι η πιο καλή και οικονομική. Δύσκολα να βρω πιο φτηνά σε άλλη σχολή.
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε στις 13:57, 24-03-17:

Πήγα και ρώτησα στην σχολή...Μου είπαν περίπου 2 μήνες αλλά λέει εξαρτάται και από μένα σε μεγάλο βαθμό, οπότε μάλλον είναι αυτό που λες!
Πίστεψέ με, στο συγκεκριμένο μέρος οδηγάνε σαν τρελοί, οπότε νομίζω ότι θα μάθω στα δύσκολα εξ αρχής!
Το άλλο που με προβληματίζει είναι ότι μου φάνηκαν πολλά τα χρήματα που μου είπαν, για επαρχιακή πόλη. Μου είπαν 670 ευρώ όλα μαζί, αλλά στη συγκεκριμένη σχολή ξέρω ότι πηγαίνουν όλοι οι φοιτητές γιατί είναι η πιο καλή και οικονομική. Δύσκολα να βρω πιο φτηνά σε άλλη σχολή.
Δε θυμάμαι πόσα είχα δώσει εγώ πριν 4μιση χρόνια. Πιστεύεις στην πόλη σου θα βρεις πιο φτηνά;
Παράθεση

Νεοφερμένος

H AngelinaCurious έγραψε στις 18:41, 24-03-17:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Δε θυμάμαι πόσα είχα δώσει εγώ πριν 4μιση χρόνια. Πιστεύεις στην πόλη σου θα βρεις πιο φτηνά;
Ειμαι από Θεσσαλονίκη και με φιλους και γνωστούς που εχω μιλήσει κι αυτοί γύρω στα 600 έδωσαν...Ασε που αν το κάνω εκεί θα πρέπει να γίνει αναγκαστικά καλοκαίρι!
Παράθεση

paopaopao

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη paopaopao
Ο paopaopao αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 164 μηνύματα.

O paopaopao έγραψε στις 19:35, 25-03-17:

Ποσο καιρο πιστευετε θα μου παρει να παρω το διπλωμα Ι.Χ; Οδηγαω περιπου 1 χρονο σε επαρχιακους δρομους, σηματα τα δινω την επομενη εβδομαδα και θα προσπαθησω να κανω μαθηματα καθημερινα αν ειναι δυνατον
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη paopaopao : 25-03-17 στις 19:35. Αιτία: typo
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

O DarthFederer έγραψε στις 00:22, 26-03-17:

Ειμαι από Θεσσαλονίκη και με φιλους και γνωστούς που εχω μιλήσει κι αυτοί γύρω στα 600 έδωσαν...Ασε που αν το κάνω εκεί θα πρέπει να γίνει αναγκαστικά καλοκαίρι!
Μη το κανεις καλοκαιρι. Μακραν η χειροτερη επιλογη και ο δασκαλος παιζει να τσιγκουνευεται το A/C. Και τι καλυτερο να εχει 40β, να εισαι μποτιλιαρισμενος στο κεντρο της Θεσσαλονικης και να μην εχεις Aircon. Επισης θα μαθεις να οδηγεις σε θεωρητικα ιδανικες συνθηκες το οποιο ειναι αρνητικο.

Επισης σε οποια σχολη κανεις να κοιταξεις να κανεις μαθηματα 1. Βραδυ 2. Σε μεγαλους δρομους. Αν δεν κανεις και πας μετα μονη σου να οδηγησεις θα εχεις θεμα στην αρχη. Λογω του προγραμματος μου, εκανα τα μισα μαθηματα χειμωνα και εχοντας εξω νυχτωσει και πιστευω με βοηθησε παρα πολυ. Στην πραγματικη ζωη δεν οδηγουμε μονο γυρω γυρω απο τη σχολη με λιακαδα. Οδηγουμε και σε δρομους που δεν ξερουμε, σε δρομους που ερχονται ολοι πλακωμενοι, βραδυ που δεν βλεπεις καλα, με βροχη που μειωνει και την προσφυση και την ορατοτητα κλπ κλπ.
Παράθεση

JohnGreek

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη JohnGreek
Ο JohnGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 21 μηνύματα.

O JohnGreek έγραψε στις 01:58, 13-04-17:

Παιδιά να ρωτήσω κάτι, οι εξεταστές που λαδώνωνται έχουν μειωθεί ή είναι η ιδέα μου;

Το πήρα με την 2η και τις 2 φορές ο ένας από τους 2 εξεταστές δεν τα έπαιρνε (Αθήνα πάντα), μου φάνηκε αρκετά περίεργο να πω την αλήθεια. Μήπως ήταν τυχαίο ή όντως δεν είναι πλειοψηφία οι εξετατές που λαδώνωνται;
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

O DarthFederer έγραψε στις 15:32, 13-04-17:

Οχι, ειναι τζοκερ τι θα σου κατσει. Απλα δεν λαδωνονται ολοι, υπαρχουν αρκετοι που ειναι τιμιοι.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους