Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,693 μέλη και 2,403,684 μηνύματα σε 74,695 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 450 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Δίπλωμα οδήγησης

jj!

Συντονιστής

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 3,207 μηνύματα.

O jj! έγραψε: στις 18:13, 23-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από *Serena*
Έχω δει διάφορες εφαρμογές με 30 τεστ δλδ γυρω στις 800 ερωτησεις γιατι καποιες επαναλαμβάνονται. Όμως το πρόγραμμα που έχουν στη σχολή έχει 40 τεστ και αρκετές πιο ζόρικες ερωτήσεις που δεν έχω πετύχει πουθενά αλλού και ενδέχεται να μην μπορέσω να ξαναπάω εκεί για εξάσκηση μέχρι να δώσω. Μήπως ήταν παλιά έτσι και έχουν αφαιρεθεί κάποιες? Γιατί ειπώθηκε ότι φέρανε καινούριο πρόγραμμα για τη διδασκαλία...
Δεν σου έχει δώσει βιβλιαράκι με τα σήματα ο δάσκαλος;
Εκεί βρίσκονται ΟΛΕΣ οι πιθανές ερωτήσεις και βγαίνουν με διάβασμα ενός απογεύματος
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5,783 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε: στις 18:30, 23-08-16:

πάρε και λιώσε 2 μέρες στα τεστάκια είναι μερικές εκατοντάδες τις μαθαίνεις παπαγαλία σχεδόν και πας και δίνεις ναι τα περισσότερα είναι κοινή λογική αλλά αν στις 30 ερωτήσεις με 2 λάθη κόβεσαι μη στηρίζεσαι εκεί.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,614 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε: στις 20:07, 25-08-16:

Τελικά έδωσα σήμερα και πέρασα.

Όταν ρώτησα εδώ δεν ήξερα αν μπορούσα να πάω στη σχολή για εξάσκηση γιατί αν είχαν τμήματα αυτή τη βδομάδα θα ήταν πιασμένη ολες τις ώρες η αίθουσα. Τελικά δεν είχαν οπότε μέχρι χθες τις είχα μάθει όλες. Πολύ πιο εύκολα ήταν από ότι τα περίμενα. 6-7 ερωτήσεις καθαρά σήματα και καμία μηχανολογική δε μου έτυχε. Βιβλίο δε μας δώσανε αφού το βρίσκεις online γιατί να το πληρώσω κ αυτό? Δε φτάνουν τα 750 minimum?

Προτείνω πάντως όποιος είναι να δώσει να κατεβάσει μια εφαρμογή που κυκλοφορεί, μια με κίτρινο φοντο. Είναι πολύ ωραία έχει στατιστικά, επιτρέπει να αποθηκεύεις ερωτήσεις για μελλοντικό διάβασμα και γενικά βολεύει να κάνεις τεστ όποτε και όπου θες. Όλες οι ερωτήσεις που μου έτυχαν τις είχε εκεί.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

orange23

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H orange23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 111 μηνύματα.

H orange23 έγραψε: στις 18:28, 04-11-16:

Θέλει κανείς να με βοηθήσει με τα πράκτικα στην οδήγηση? Δεν έχω πάρει ακόμα το δίπλωμα αλλα είμαι στο 8ο μάθημα
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Elef8eria_Ad

Νεοφερμένος

H Elef8eria_Ad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H Elef8eria_Ad All that glitters is not gold. έγραψε: στις 20:26, 04-11-16:

Tι ακριβώς θα ήθελες να μάθεις;
Παράθεση

orange23

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H orange23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 111 μηνύματα.

H orange23 έγραψε: στις 21:16, 04-11-16:

Στον κομβο βάζοπυμε δεξί φλας και 1η ταχύτητα? Τα εξτρα μαθηματα πληρωνονται επιπλεον? Ποσα μαθηματα ειχες κανει για να το παρεις?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Elef8eria_Ad

Νεοφερμένος

H Elef8eria_Ad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H Elef8eria_Ad All that glitters is not gold. έγραψε: στις 21:53, 04-11-16:

Δεν καταλαβαινω ακριβως τι θες να πεις στην πρωτη σου ερωτηση. Ποτε να αναψεις δεξι φλας; Οταν εισερχεσαι στον κομβο; Τα εξτρα απ'όσο ξερω τα πληρωνεις αλλα εξαρταται και απο τον δασκαλο. Εγω εκανα και τα 25 υποχρεωτικα.
Παράθεση

AngelinaCurious (Αγγελική)

Νεοφερμένος

H Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H AngelinaCurious έγραψε: στις 19:54, 20-03-17:

Καλησπέρα!Σπουδάζω σε επαρχιακή πόλη και μιας και είναι η προτελευταία μου χρονια εδώ σκεφτομαι να δώσω για δίπλωμα οδήγησης...Μονο και μόνο επειδή συμφέρει από οικονομικής άποψης και επειδή είναι κατι που αργά ή γρήγορα θα χρειαστεί να το κάνω!Το θέμα είναι ότι με τρομάζει η ιδεα...Αγχώνομαι μηπως δεν τα καταφέρω! Θα μου πείτε στις μερες μας όλοι έχουν δίπλωμα αλλα φοβάμαι και αγχώνομαι αρκετά γιατί δεν εχω ιδεα από οδήγηση!
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,956 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε: στις 21:18, 20-03-17:

Καλυτερα απο το να ειχες. Συνηθως στραβομαθαινεις. Παρε γνωμες για τους δασκαλους της περιοχης σου και πηγαινε. Μη φοβασαι. Εδω οδηγουν κατι χουφταλα με το ενα ποδι στον ταφο, 21χρ κοπελα δεν θα τα καταφερεις; Αρκει να το θες...
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,614 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε: στις 23:03, 20-03-17:

Αρχική Δημοσίευση από AngelinaCurious
Καλησπέρα!Σπουδάζω σε επαρχιακή πόλη και μιας και είναι η προτελευταία μου χρονια εδώ σκεφτομαι να δώσω για δίπλωμα οδήγησης...Μονο και μόνο επειδή συμφέρει από οικονομικής άποψης και επειδή είναι κατι που αργά ή γρήγορα θα χρειαστεί να το κάνω!Το θέμα είναι ότι με τρομάζει η ιδεα...Αγχώνομαι μηπως δεν τα καταφέρω! Θα μου πείτε στις μερες μας όλοι έχουν δίπλωμα αλλα φοβάμαι και αγχώνομαι αρκετά γιατί δεν εχω ιδεα από οδήγηση!
Προτίμησε μια μικρότερη σχολή όχι πολύ busy , χωρίς γραμματείς και λοιπούς υπαλλήλους. Ζήτα να σου γράψει αναλυτικά το κόστος του καθε τι, ακόμα και πιθανής επανεξέτασης ώστε αν στα αλλάξει αργότερα να μπορείς να του το πεις με αποδείξεις. Μην κρίνεις μόνο από το έχει πολλούς πελάτες άρα είναι καλά γιατί δε θα φταίνε αυτοί που θα σου ακυρώσουν 10 μαθήματα για εξετάσεις άλλων αν πνίγονται. Και να μην το βιάζεσαι πες ότι το θες μέχρι μια συγκεκριμένη ημερομηνία για να μην είναι γιολο . Μάθε τι παίζει με το μηχανολογικό γιατί ας πούμε εδώ που είμαι εγώ για να ξαναδώσω μέσα στον Απρίλιο παίζει να μην προλαβαίνω να έχω ημερομηνία και αύριο αν το ζητήσω γιατί είναι αργοκίνητοι εκεί πέρα. Θα πεις τι πειράζει ε ναι πειράζει γιατί όταν έδωσα πρωτη φορά κάπως έτσι έκανα 7 επιπλέον μαθήματα όσο περιμέναμε για "συντήρηση" τα οποία θα μπορούσα να έχω αποφύγει.Αν δεν έχεις πρόσβαση σε αυτοκίνητο στην πόλη που μένεις καλό είναι να το έχεις μέχρι το καλοκαίρι αν είναι να γυρίσεις στο πατρικό σου για να μπορείς να οδηγήσεις αν έχετε αμάξι. Αυτά από προσωπική πείρα και καλή αρχή!
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,107 μηνύματα.

O akikos έγραψε: στις 23:24, 20-03-17:

Κατά τη γνώμη μου ο καλύτερος τόπος να μάθεις να οδηγάς είναι σε μεγάλα αστικά κέντρα. Εγώ πήρα το δίπλωμα σε πόλη που δεν είχε φανάρι, ούτε πολλές λωρίδες. Όταν έφερα το αυτοκίνητο στην Αθήνα δεν είχα τα σωστά αντανακλαστικά και έκανα αρκετά λάθη.
Παράθεση

Νεοφερμένος

H Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H AngelinaCurious έγραψε: στις 12:03, 24-03-17:

Παιδιά, να ρωτήσω και κάτι ακόμα...Πόσο καιρό θέλει μέχρι να τελειώσει η όλη διαδικασία; Εννοώ μαζί τα μαθήματα και οι εξετάσεις. Κανένα 2μηνο περίπου;
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,950 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 12:58, 24-03-17:

Παιδιά, να ρωτήσω και κάτι ακόμα...Πόσο καιρό θέλει μέχρι να τελειώσει η όλη διαδικασία; Εννοώ μαζί τα μαθήματα και οι εξετάσεις. Κανένα 2μηνο περίπου;
Ανάλογα κάθε πότε θα κάνεις μαθήματα. Αν κάνεις κάθε μέρα θα τελειώσεις γρήγορα αν κάνεις αραιά μέσα στην εβδομάδα θα σου πάρει αρκετό καιρό...

Γενικά είναι εύκολη η οδήγηση. Το θέμα είναι η συνήθεια. Να συνηθίσεις τις κινήσεις δηλαδή να κοιτάς δρόμο, χέρι στις ταχύτητες όταν θες να αλλάξεις, πόδι στον συμπλέκτη κλπ, πότε να πατήσεις φρένο, πότε όχι. Το ότι θα κάνεις σε επαρχιακή πόλη το διευκολύνει πολύ γιατί και εγώ σε επαρχιακή έκανα και ήταν πολύ εύκολο. Μετά θα έχεις λίγο ζόρι αν μπεις στο κέντρο κάποιας μεγάλης πόλης πρώτη φορά αλλά όλα μέσα στην εμπειρία είναι.
Παράθεση

Νεοφερμένος

H AngelinaCurious έγραψε: στις 13:43, 24-03-17:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Ανάλογα κάθε πότε θα κάνεις μαθήματα. Αν κάνεις κάθε μέρα θα τελειώσεις γρήγορα αν κάνεις αραιά μέσα στην εβδομάδα θα σου πάρει αρκετό καιρό...

Γενικά είναι εύκολη η οδήγηση. Το θέμα είναι η συνήθεια. Να συνηθίσεις τις κινήσεις δηλαδή να κοιτάς δρόμο, χέρι στις ταχύτητες όταν θες να αλλάξεις, πόδι στον συμπλέκτη κλπ, πότε να πατήσεις φρένο, πότε όχι. Το ότι θα κάνεις σε επαρχιακή πόλη το διευκολύνει πολύ γιατί και εγώ σε επαρχιακή έκανα και ήταν πολύ εύκολο. Μετά θα έχεις λίγο ζόρι αν μπεις στο κέντρο κάποιας μεγάλης πόλης πρώτη φορά αλλά όλα μέσα στην εμπειρία είναι.
Πήγα και ρώτησα στην σχολή...Μου είπαν περίπου 2 μήνες αλλά λέει εξαρτάται και από μένα σε μεγάλο βαθμό, οπότε μάλλον είναι αυτό που λες!
Πίστεψέ με, στο συγκεκριμένο μέρος οδηγάνε σαν τρελοί, οπότε νομίζω ότι θα μάθω στα δύσκολα εξ αρχής!
Το άλλο που με προβληματίζει είναι ότι μου φάνηκαν πολλά τα χρήματα που μου είπαν, για επαρχιακή πόλη. Μου είπαν 670 ευρώ όλα μαζί, αλλά στη συγκεκριμένη σχολή ξέρω ότι πηγαίνουν όλοι οι φοιτητές γιατί είναι η πιο καλή και οικονομική. Δύσκολα να βρω πιο φτηνά σε άλλη σχολή.
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,950 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 13:57, 24-03-17:

Πήγα και ρώτησα στην σχολή...Μου είπαν περίπου 2 μήνες αλλά λέει εξαρτάται και από μένα σε μεγάλο βαθμό, οπότε μάλλον είναι αυτό που λες!
Πίστεψέ με, στο συγκεκριμένο μέρος οδηγάνε σαν τρελοί, οπότε νομίζω ότι θα μάθω στα δύσκολα εξ αρχής!
Το άλλο που με προβληματίζει είναι ότι μου φάνηκαν πολλά τα χρήματα που μου είπαν, για επαρχιακή πόλη. Μου είπαν 670 ευρώ όλα μαζί, αλλά στη συγκεκριμένη σχολή ξέρω ότι πηγαίνουν όλοι οι φοιτητές γιατί είναι η πιο καλή και οικονομική. Δύσκολα να βρω πιο φτηνά σε άλλη σχολή.
Δε θυμάμαι πόσα είχα δώσει εγώ πριν 4μιση χρόνια. Πιστεύεις στην πόλη σου θα βρεις πιο φτηνά;
Παράθεση

Νεοφερμένος

H AngelinaCurious έγραψε: στις 18:41, 24-03-17:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Δε θυμάμαι πόσα είχα δώσει εγώ πριν 4μιση χρόνια. Πιστεύεις στην πόλη σου θα βρεις πιο φτηνά;
Ειμαι από Θεσσαλονίκη και με φιλους και γνωστούς που εχω μιλήσει κι αυτοί γύρω στα 600 έδωσαν...Ασε που αν το κάνω εκεί θα πρέπει να γίνει αναγκαστικά καλοκαίρι!
Παράθεση

Garist

Δραστήριο Μέλος

Ο Garist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 196 μηνύματα.

O Garist έγραψε: στις 19:35, 25-03-17:

Ποσο καιρο πιστευετε θα μου παρει να παρω το διπλωμα Ι.Χ; Οδηγαω περιπου 1 χρονο σε επαρχιακους δρομους, σηματα τα δινω την επομενη εβδομαδα και θα προσπαθησω να κανω μαθηματα καθημερινα αν ειναι δυνατον
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Garist : 25-03-17 στις 19:35. Αιτία: typo
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,956 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε: στις 00:22, 26-03-17:

Ειμαι από Θεσσαλονίκη και με φιλους και γνωστούς που εχω μιλήσει κι αυτοί γύρω στα 600 έδωσαν...Ασε που αν το κάνω εκεί θα πρέπει να γίνει αναγκαστικά καλοκαίρι!
Μη το κανεις καλοκαιρι. Μακραν η χειροτερη επιλογη και ο δασκαλος παιζει να τσιγκουνευεται το A/C. Και τι καλυτερο να εχει 40β, να εισαι μποτιλιαρισμενος στο κεντρο της Θεσσαλονικης και να μην εχεις Aircon. Επισης θα μαθεις να οδηγεις σε θεωρητικα ιδανικες συνθηκες το οποιο ειναι αρνητικο.

Επισης σε οποια σχολη κανεις να κοιταξεις να κανεις μαθηματα 1. Βραδυ 2. Σε μεγαλους δρομους. Αν δεν κανεις και πας μετα μονη σου να οδηγησεις θα εχεις θεμα στην αρχη. Λογω του προγραμματος μου, εκανα τα μισα μαθηματα χειμωνα και εχοντας εξω νυχτωσει και πιστευω με βοηθησε παρα πολυ. Στην πραγματικη ζωη δεν οδηγουμε μονο γυρω γυρω απο τη σχολη με λιακαδα. Οδηγουμε και σε δρομους που δεν ξερουμε, σε δρομους που ερχονται ολοι πλακωμενοι, βραδυ που δεν βλεπεις καλα, με βροχη που μειωνει και την προσφυση και την ορατοτητα κλπ κλπ.
Παράθεση

JohnGreek

Νεοφερμένος

Ο JohnGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

O JohnGreek έγραψε: στις 01:58, 13-04-17:

Παιδιά να ρωτήσω κάτι, οι εξεταστές που λαδώνωνται έχουν μειωθεί ή είναι η ιδέα μου;

Το πήρα με την 2η και τις 2 φορές ο ένας από τους 2 εξεταστές δεν τα έπαιρνε (Αθήνα πάντα), μου φάνηκε αρκετά περίεργο να πω την αλήθεια. Μήπως ήταν τυχαίο ή όντως δεν είναι πλειοψηφία οι εξετατές που λαδώνωνται;
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

O DarthFederer έγραψε: στις 15:32, 13-04-17:

Οχι, ειναι τζοκερ τι θα σου κατσει. Απλα δεν λαδωνονται ολοι, υπαρχουν αρκετοι που ειναι τιμιοι.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους