3ο Μνημόνιο

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Περίμενα κάτι καλύτερο από εσάς, αλλά καταλαβαίνω είστε συγχυσμένος! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lkjhgfdsa

Δραστήριο μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τραπεζικός υπάλληλος. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Περίμενα κάτι καλύτερο από εσάς, αλλά καταλαβαίνω είστε συγχυσμένος! :)
Φοιτήτρια οικονομικών και να μη ξέρει ότι ο καπιταλισμός δημιουργεί ανισότητα; Ότι δεν τον συμφέρει να σταματήσουν να υπάρχουν τριτοκοσμικές χώρες; :eek: Εννοείται ότι είμαι συγχυμένος, με το τι στο διάολο σας μαθαίνουν σε αυτό το κωλοχανείο που λέγεται Οικονομικό ΠΑΜΑΚ. :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Φοιτήτρια οικονομικών και να μη ξέρει ότι ο καπιταλισμός δημιουργεί ανισότητα; Ότι δεν τον συμφέρει να σταματήσουν να υπάρχουν τριτοκοσμικές χώρες; :eek: Εννοείται ότι είμαι συγχυμένος, με το τι στο διάολο σας μαθαίνουν σε αυτό το κωλοχανείο που λέγεται Οικονομικό ΠΑΜΑΚ. :eek:

Αρχίζω να ανησυχώ σοβαρά για την περίπτωσή σας! Είτε χρήζετε παρακολούθησης είτε απλά συνεχίζετε με τα ad hominem γιατί πολύ απλά ... σας βολεύει!
Είπα πουθενά ότι δεν δημιουργεί ανισότητες ή ότι δεν είναι παρασιτικό σύστημα; :confused:
Είπα ότι η δική σας πρόταση δεν εγγυάται επ'ουδενί ότι οι ανισότητες θα εξαλειφθούν και ότι πριν τον καπιταλισμό οι ανισότητες ήταν ακόμη εντονότερες! :confused:

Αλλά δε θα σας ζορίσω παραπάνω. Αφού αυτό θέλετε να ακούσετε, έχετε απόλυτο δίκιο! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lkjhgfdsa

Δραστήριο μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τραπεζικός υπάλληλος. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Αρχίζω να ανησυχώ σοβαρά για την περίπτωσή σας! Είτε χρήζετε παρακολούθησης είτε απλά συνεχίζετε με τα ad hominem γιατί πολύ απλά ... σας βολεύει!
Είπα πουθενά ότι δεν δημιουργεί ανισότητες ή ότι δεν είναι παρασιτικό σύστημα; :confused:
Είπα ότι η δική σας πρόταση δεν εγγυάται επ'ουδενί ότι οι ανισότητες θα εξαλειφθούν και ότι πριν τον καπιταλισμό οι ανισότητες ήταν ακόμη εντονότερες! :confused:

Αλλά δε θα σας ζορίσω παραπάνω. Αφού αυτό θέλετε να ακούσετε, έχετε απόλυτο δίκιο! :)
Μπα; :D Νόμιζα ότι ήταν slippery slope, αλλά να μη σε πιέσω και εγώ. Δύσκολο να παραδεχθείς ότι μία ισότητα στην οικονομία ή θα κατέστρεφε τον καπιταλισμό ή αυτός θα κατέστρεφε την ισότητα.
Και το να με κατηγορείς για ad hominem ΕΣΥ, είναι γελοίο! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Ναι, ναι, και τώρα... σε άπταιστη εφηβική γλώσσα: έφαγα χώμα, δικέ μου!yo! :D
Το μόνο που έχεις πετύχει είναι να μου δώσεις υλικό να συζητώ με δημοκρατικούς αμερικανούς διαδικτυακούς γνωστούς μου για τις παρανοήσεις των νέων επί των πολιτικών εννοιών. Και σε βλέπω ορεξάτο να μου δώσεις και άλλο. :P

Ουάου, χαίρομαι που οι απόψεις μου είναι τόσο άξιες συζητήσεις. Χαιρετίσματα στους διαδικτυακούς φίλους σου! Εάν είναι ομοιδεάτες σου, στείλ' τους και φιλάκια, μην νιώθουν μοναξιά. :D
1) Ελευθερία στα ΜΜΕ υπάρχει μόνο φαινομενικά. Ουκ ολίγες φορές έχουμε δει στην τηλεόραση να κόβονται συνδικαλιστές, πολιτικοί ή και άννθρωποι εκτός πολιτικής, αλλά γνωστοί, που κλήθηκαν ή κάλεσαν για να εκφράσουν τη γνώμη τους. Πρόσφατα παραδείγματα: Μανώλης Γλέζος, Κλέων Γρηγοριάδης.

Επίσης, ποτέ, μα ποτέ, ακόμη και στο κρατικό κανάλι, δεν έχουμε δει να ακούγονται εξωκοινοβουλευτικά κόμματα, εκτός από τις περιπτώσεις τύπου Ποταμιού που ουσιαστικά είναι το Μέγκα το ίδιο.

Τέλος πολύ καλώς τα μεγάλα ΜΜΕ δεν επιτρέπουν πια στη ΧΑ να βγει να μιλήσει. Αυτό, βεβαίως, είναι στέρηση ελευθερίας, αλλά εδώ είναι απαραίτητη.

2) Όταν ανθρωποι που ασχολούνται άμεσα ή έμμεσα με τον συνδικαλισμό απολύονται ή δεν τους προσλαμβάνουν για αυτό το λόγο, είναι ντροπή να λέγεται ότι υπάρχει το δικαίωμα στο συνδικαλισμό. Επίσης, η προπαγάνδα των ΜΜΕ έχει ταυτίσει τον συνδικαλισμό με κάτι κακό και ως ένα βαθμό έχει περάσει αυτό και στην κοινωνία.

Όταν βγαίνουν, επίσης, ειρηνικοί διαδηλωτές και τους στέλνουν ασφαλίτες για να προκαλέσουν μπάχαλο και μετά να τους επιτεθούν συνολικά με χημικά, είναι γελοίο να λέγεται ότι υπάρχει ελευθερία διαδηλώσεων.

Όσο για την προστασία της ιδιοκτησίας, εννοούμε κάτι σαν τη ληστεία του περιπτερά ή τα βίντεο που υπάρχουν στο youtube με το σπάσιμο αυτοκινήτων και τζαμαριών;

3) Αυτό λέει το Σύνταγμα; Ότι η δημοσιογραφία πρέπει να αποκρύπτει την αλήθεια, να κατασκευάζει ρεπορτάζ και να είναι κατευθυνόμενη;

4) Πολιτική και οικονομία είναι αλληλένδετα. Αν δε σου αρέσει η δική μου άποψη, ρώτα φιλελεύθερους οικονομολόγους να σου πουν.

5) Αγόρι μου, στα σχολεία γίνεται πρωϊνή προσευχή; Στα δικαστήρια έχει πάνω από το δικαστή αγιογραφίες; Το ίδιο και σε δημόσιες υπηρεσίες, την αστυνομία και αλλού. Δε διώκεται κανείς απλά και μόνο επειδή έχει μία θρησκεία, οπότε ιδού και η τυπική ανεξιθρησκεία σου, αλλά όσο το κράτος δεν είναι διαχωρισμένο από τη χριστιανική εκκλησία, προφανώς και καταπιέζονται τα θρησκευτικά ή αθεϊστικά πιστέυω των υπολοίπων πολιτών.
Εγώ διώκομαι από τις βλακείες που λες από ό,τι φαίνεται. :P
Πάμε να αναλύσουμε τώρα τον νέο κύκλο αντιφάσεών σου...
1) Εάν ο σκοπός ήταν να να μην ακούγονται κάποιες απόψεις στην τηλεόραση, αντί να τους κόβουν στα παράθυρα, πολυ απλά δεν θα τους καλούσαν καν. Κόμματα εξωκοινοβουλευτικά βγαίνουν ενίοτε στα παράθυρα και ο λόγος για τον οποίο η παρουσία τους είναι πιο σπάνια είναι η χαμηλή δημοτικότητά τους. Κάθε κόμμα εμφανίζεται στα πάνελ λιγότερο ή περισσότερο ανάλογα με το εκλογικό του ποσοστό. Και από εκεί που υποστηρίζεις ότι τα κόμματα πρέπει εν συνόλω να έχουν εμφανίσεις στην τηλεόραση, έρχεσαι να μας πεις το κορυφαίο: η ΧΑ να μην βγαίνει. Είμαι υπέρ της γνώμης ότι το σωστό είναι να ακούγονται όλες οι απόψεις, αλλά δεν περίμενα κάτι καλύτερα από εσένα που δεν έχεις επαφή με τις αξίες μας. Και γιατί ας πούμε να μην στερηθούν το δικαίωμα της γνώμης τους στην τηλεόραση οι κομμουνιστές και να τη στερηθεί η ΧΑ; Συνεχώς προδίδεις τις αντιδημοκρατικές σου αντιλήψεις. :whistle:

2) Είναι αστείο να μιλάς για τα προβλήματα του συνδικαλισμού, όταν στο σύστημα το οποίο πρεσβεύεις δεν υπάρχει καν συνδικαλισμός. :laugh:

3) Άρθρο 14Σ. παρ.2: "Ο τύπος είναι ελεύθερος. Η λογοκρισία και κάθε άλλο προληπτικό μέτρο απαγορεύονται". Εάν δεν καταλαβαίνεις αυτή τη φιλελεύθερη αξία που υιοθετεί το Σύνταγμα, μπορώ να σου την εξηγήσω βεβαίως!

4) Πολιτική και οικονομία είναι αλληλένδετα. Μόνο που εγώ μιλάω για ατομικά & κοινωνικά δικαιώματα τα οποία έχεις χάρη στον φιλελευθερισμό. Τον κοινωνικό, όχι τον οικονομικό. Εν ολίγοις είσαι εκτός θέματος. :confused:

5) Τι σχέση έχει η πρωινή προσευχή και οι εικόνες με την ανεξιθρησκεία; Αυτό που λες λέγεται "σχέση εκκλησίας-κράτους" και συμφωνώ ότι πρέπει να υπάρξει διαχωρισμός. Από εκεί και πέρα, ανεξιθρησκεία υπάρχει και μπορείς να πιστεύεις ό,τι θες χωρίς καμία επίπτωση. Δεν θα βρεις τρόπο να καταρρίψεις το αυτονόητο, ότι δηλαδή υπάρχει ανεξιθρησκεία. Μην το κουράζεις και γελοιοποιείς τον εαυτό σου περισσότερο...

Κατέβα τώρα από το ουτοπικό φιλελεύθερο συννεφάκι και δες την εφαρμογή του γύρω σου. Τώρα είναι, ούτε πριν 25 χρόνια, ούτε υποθετικά.
Τις είπα τις θέσεις μου παραπάνω από μία φορά σε αυτό το θέμα και σε εσένα, δε σου άρεσε ο τρόπος που τα εξέφρασα, αλλά εγώ δεν έχω να προσθέσω κάτι παραπάνω επ' αυτών.

Οι ουτοπίες εκφράζονται από διαφορετικά ιδεολογικά μπλοκ. Εγώ επιλέγω τον δρόμο του ρεαλισμού, με συγχωρείς. ;)

Θαυμάστε τον lkjhgfdsa, τον πολέμιο των ανθρωπίνων δικαιωμάτων, μόνο και μόνο επειδή αυτά ανήκουν στην σφαίρα του φιλελευθερισμού, τον "δημοκράτη" που δεν έχει το θάρρος της γνώμης του να πει τι υποστηρίζει, παρά μόνο ανακρίνει και μιλάει για δημοκρατία για να προσεταιριστεί το πλήθος. :whistle:

Και, ναι, φιλαράκι, αφού έκανες χίλια δυο λογικά σφάλματα, ή θα προσέχεις σε μελλοντικό μήνυμα σου, ή θα δέχεσαι αντί απαντήσεις, περισσότερες ερωτήσεις. Το αν τις απαντήσεις, μου είναι αδιάφορο. Ή όπως το λέμε εμείς οι αντιδραστικοί 15χρονοι έφηβοι: (- Γκαρσόν, λεκιάστηκα!), (-) στ' αρχίδια μου (,κύριε)! :)
Ουυ...τι απειλή. :look:
Δεν περίμενα καλύτερο ήθος. Μπορείς να συνεχίσεις, για να πειστούν πιο πολλοί σε ποιο ιδεολογικό μπλοκ αρέσει να μιλάει με λεξιλόγιο του δρόμου. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Μπα; :D Νόμιζα ότι ήταν slippery slope, αλλά να μη σε πιέσω και εγώ. Δύσκολο να παραδεχθείς ότι μία ισότητα στην οικονομία ή θα κατέστρεφε τον καπιταλισμό ή αυτός θα κατέστρεφε την ισότητα.
Και το να με κατηγορείς για ad hominem ΕΣΥ, είναι γελοίο! :P

Ο Libertus αξίζει το κόπο σας ή ούτε και εκείνος θα έχει την τιμή; Να ξέρουμε δηλαδή, να μην γράφουμε καθόλου, μη σας κουράζουμε!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lkjhgfdsa

Δραστήριο μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τραπεζικός υπάλληλος. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Θα κάνω επιλογή γιατί είσαι στο ίδιο μήκος κύματος με την άλλη, επομένως δεν αξίζεις, ούτε εσύ.
Και από εκεί που υποστηρίζεις ότι τα κόμματα πρέπει εν συνόλω να έχουν εμφανίσεις στην τηλεόραση, έρχεσαι να μας πεις το κορυφαίο: η ΧΑ να μην βγαίνει. Είμαι υπέρ της γνώμης ότι το σωστό είναι να ακούγονται όλες οι απόψεις, αλλά δεν περίμενα κάτι καλύτερα από εσένα που δεν έχεις επαφή με τις αξίες μας.
Αυτό, όμως, θα το σχολιάσω; Ναι, τις ξέρω τις "αξίες" σας, λέγονται ευρώ, δολάριο κλπ Ή για να μην είμαι τόσο κυνικός, είναι οι ίδιες αξίες που οδήγησαν μεγαλοεπιχειρηματίες της εποχής εκείνης να ανεβάσουν τον Μουσολίνη στην Ιταλία και τον Χίτλερ στη Γερμανία. Επόμενο.

3) Άρθρο 14Σ. παρ.2: "Ο τύπος είναι ελεύθερος. Η λογοκρισία και κάθε άλλο προληπτικό μέτρο απαγορεύονται". Εάν δεν καταλαβαίνεις αυτή τη φιλελεύθερη αξία που υιοθετεί το Σύνταγμα, μπορώ να σου την εξηγήσω βεβαίως!
Πες το στις διάφορες ιστοσελίδες που λογοκρίνονται κατά καιρούς (παστίτσιος), στην εκπομπή του Λεβέντη που είχαν κόψει παλιά, στους δημοσιογράφους που αναγκάζονται να γράφουν σε blogs ή να φτιάχνουν νέες σελίδες (πχ ertopen, thepressproject etc) επειδή τα ΜΜΕ δε δέχονταν τα ρεπορτάζ τους λόγω συμφερόντων. Ναι, είμαι σίγουρος ότι θα ακολουθήσουν πανέξυπνες δικαιολογήσεις "μα, ναι, αλλά το σύνταγμα λέει για τον τύπο, όχι το ρεπορτάζ, χαχαχα" και άλλα πολλά.
Οι ουτοπίες εκφράζονται από διαφορετικά ιδεολογικά μπλοκ. Εγώ επιλέγω τον δρόμο του ρεαλισμού, με συγχωρείς. ;)
Πήγαινε να δεις να έρχομαι, ρεαλιστή μου, εσύ. :P

Ουυ...τι απειλή. :look:
Ε, όχι και απειλή. Εκτός αν θεωρείς ότι το να σου λέει κάποιος να προσέχεις να μην κάνεις λογικά σφάλματα, είναι απειλή. :clapup:

Φουλ στις γελοιότητες και εσύ. Άνετα, αν δεν έβλεπα username έλεγα ότι οι χρήστες Eileen και Libertus είναι ο ένας και ο αυτός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Πάει, Eileen, μας αφόρισε! :laugh:
lkjhgfdsa, δεν απαντάς ούτε στο 1/5 από αυτά που έγραψα. Μάλλον η επίθεση και η απαξίωση είναι ο καλύτερος τρόπος για να "νικήσεις" τη δημοκρατία... Περαστικά! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Πάει, Eileen, μας αφόρισε! :laugh:
lkjhgfdsa, δεν απαντάς ούτε στο 1/5 από αυτά που έγραψα. Μάλλον η επίθεση και η απαξίωση είναι ο καλύτερος τρόπος για να "νικήσεις" τη δημοκρατία... Περαστικά! ;)

Και πάλι τιμή θα πρέπει να νιώθεις! Εγώ, η .... άλλη τι να πω;! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Και πάλι τιμή θα πρέπει να νιώθεις! Εγώ, η .... άλλη τι να πω;! :P
Εσύ δεν έχεις θέση στον παράδεισο των προλετάριων, θα σε πετάξουμε σε καμιά χωματερή. :pfff:
Εμένα μπορεί να με κρατήσουν να καθαρίζω τις τουαλέτες των πολιτικών κρατουμένων. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lkjhgfdsa

Δραστήριο μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τραπεζικός υπάλληλος. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Πάει, Eileen, μας αφόρισε! :laugh:
lkjhgfdsa, δεν απαντάς ούτε στο 1/5 από αυτά που έγραψα. Μάλλον η επίθεση και η απαξίωση είναι ο καλύτερος τρόπος για να "νικήσεις" τη δημοκρατία... Περαστικά! ;)
Όταν θα σταματήσετε (οι γνωστοί) να ασχολείστε περισσότερο με τη δική μου ιδεολογία, την οποία δε συζητούσαμε και η οποία δεν είναι κατ' εφαρμογή, δηλαδή, όταν σταματήσετε τα whataboutism, τα ad hominem, τα οποία δε ξεκίνησα εγώ, και μια σειρά λογικών σφαλμάτων και όλα αυτά σε ένα θέμα για το "3ο Μνημόνιο", ίσως συζητήσουμε φυσιολογικά. Μέχρι τότε, ура! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

your_idol

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο your_idol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Προσέξε τι λες γιατί εδώ θα σε κατηγορήσουν για ιδεαλισμό! Απορώ κιόλας πώς δεν σε πήρε η μπάλα! :P
Ας με πούνε και νόθο τέκνο του φονταμενταλισμού, καρφί δεν μου καίγεται, μπάλα παίζω εγώ, ακόμη κι όταν δεν είμαι μέσα στο γήπεδο, δες τι γίνεται παραδίπλα, χτυπιούνται μόνοι τους και μου λένε τι ...έπρεπε να πω και τι δεν έπρεπε να κάνω! :laugh:

Όσο για σένα, πότε θα καταλάβεις ότι η "κενωνία" δεν είναι ακόμη έτοιμη για τις πολύ έξυπνες γυναίκες; ;)
Απλώς ακολουθεί τη μόδα της εποχής, δεν θέλει και πολύ να το καταλάβεις, μια ματιά έριξα και ήταν αρκετή.

Λοιπόν, επειδή μου...έλειψες :redface: να σε πάρω από δω να τα πούμε λιγάκι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Κοίτα εαν ο καπιταλισμός εφαρμοζόταν κατά γράμμα όπως χαρακτηρίστηκε απο τους προτεργάτες του θα είχε εξαλήψει την ανισότητα και το μονοπώλιο σε βάρος των αδύναμεων.Ο καπιταλισμός είναι ένας μαραθώνιος δρόμος επιβίωσης των ισχυρών που απο μόνος του δίνει την ευκαιρία στο σύνολο των ανθρώπων να προχωρήσουν σε καινοτόμες προσπάθειες που θα αυξήσουν το πλούτο όλου του κόσμου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top