Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,713 μέλη και 2,404,292 μηνύματα σε 74,730 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 325 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Microsoft PowerPoint

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε: στις 14:30, 28-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από aggeliki!
δεν μπορώ να βρω πουθενά το download για να τα κατεβάσω...
Εδώ ελπίζω να το βλέπεις. Αν θες στο product language επίλεξε ελληνικά. Αν θες κάτι που να σου μείνει και μετά από τις 30 μέρες δοκιμής, τότε καλύτερα κατ΄βασε το ελεύθερο openoffice.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.

O Boom έγραψε: στις 18:28, 10-11-10:

Έβλεπα κάτι ασκήσεις που έχω για τη σχολή και έλεγε να αλλάξουμε το φόντο του πλαισίου κειμένου και το φόντο της διαφάνειας. Το πρώτο πώς γίνεται;

*Βάλτε ένα r στον τίτλο γιατί δεν το πιάνει η αναζήτηση.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,807 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 19:02, 10-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Έβλεπα κάτι ασκήσεις που έχω για τη σχολή και έλεγε να αλλάξουμε το φόντο του πλαισίου κειμένου και το φόντο της διαφάνειας. Το πρώτο πώς γίνεται;

*Βάλτε ένα r στον τίτλο γιατί δεν το πιάνει η αναζήτηση.
Βάζεις τον κέρσορα στο περίγραμμα του πλασίου κειμένου (μέχρι ο δείκτης να γίνει 4 βελάκια) και κάνεις διπλό click.
Θα σου ανοιχτεί το παράθυρο "Μορφοποίηση αυτόματου σχήματος".
Στην καρτέλα "Χρώματα και γραμμές", πατάς το "Εφέ γεμίσματος" (όπως φαίνεται στην εικόνα) και θα σου εμφανιστεί το παράθυρο που μπορείς να επιλέξεις με τι θα γεμίσεις το πλαίσιο κειμένου (αν θες να βάλεις εικόνα, πατάς την καρτέλα "Εικόνα").

-petros
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε: στις 16:50, 30-03-11:

Πρώτη φορά κάνω εργασία στο πανεπιστήμιο σε powerpoint.
Θέλει κάτι ιδιαίτερο πχ από γραμματοσειρά;
Επίσης, να κάνω παραγράφους η να αφήσω κουκκίδες;

Αν έχετε εμπειρία σχετικά με το πως θα φαίνεται πιο καλά η παρουσίαση, πείτε.
Παράθεση

Lilla My

Δραστήριο Μέλος

H Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 299 μηνύματα.

H Lilla My έγραψε: στις 19:33, 30-03-11:

Από γραμματοσειρά θα σου πρότεινα να χρησιμοποιήσεις την Arial, που ενδείκνυται για powerpoint. Τώρα για να είμαι ειλικρινής, δεν έχω δει παρουσίαση powerpoint με παραγράφους. Το powerpoint σε μια εργασία δεν εξυπηρετεί τον ίδιο σκοπό με το word. Στο word γράφεις εκτενώς για το θέμα σου με αιτιολογήσεις κλπ. ενώ στο powerpoint συγκεντρώνεις κουκίδες με τα σημαντικότερα (είτε λέξεις-κλειδιά είτε μικρές προτάσεις) και οι περαιτέρω επεξηγήσεις γίνονται προφορικά.
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε: στις 19:37, 30-03-11:

Σε εμάς θέλει όλη την εργασία σε pp και είναι ολόκληρα κατεβατά.
Μπορώ να επεξεργαστώ όλες τις διαφάνειες μαζί;
Δηλαδή να μην αλλάζω σε κάθε διαφάνεια χρώμα, μέγεθος, γραμματοσειρά.
Παράθεση

Lilla My

Δραστήριο Μέλος

H Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 299 μηνύματα.

H Lilla My έγραψε: στις 19:58, 30-03-11:

Μπορείς να παρουσιάσεις ολόκληρη την εργασία χωρίς να γράψεις κατεβατά στο powerpoint. Στο powerpoint θα γράψεις απλώς λέξεις-κλειδιά και σύντομες προτάσεις, για να θυμάσαι εσύ η ίδια το περιεχόμενο και τη σειρά παρουσίασης των θεμάτων που έχεις αναπτύξει γραπτώς στην εργασία. Απλώς τώρα θα τα αναπτύξεις/εξηγήσεις στους άλλους προφορικά και θα δείξεις ότι όντως το έχεις ψάξει το θέμα και γνωρίζεις κάτι γι' αυτό. Εφόσον μιλάμε για παρουσίαση, κατά πάσα πιθανότητα αυτό είναι το ζητούμενο. Αλλιώς θα σας έλεγε να εκτυπώσετε την εργασία και να τη διαβάσετε από εκεί. Τέλος πάντων, εσύ ξέρεις τις ακριβείς οδηγίες που σας έχει δώσει ο καθηγητής σας, απλώς μου φαίνεται παράξενο να απαιτούνται ολόκληρες παράγραφοι και κατεβατά στο powerpoint, προκειμένου να παρουσιαστεί μια εργασία.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε: στις 00:56, 01-04-11:

Θέλω στην πρώτη διαφάνεια να συνυπάρχει μια εικόνα σαν υδατογράφημα και το φόντο που θα έχουν και οι άλλες διαφάνειες. Πώς το κάνω αυτό;
Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,160 μηνύματα.

H MissKit έγραψε: στις 01:15, 01-04-11:

Δεν ξέρω ποια έκδοση του office έχεις, στη 2007 πάντως, κάνεις δεξί κλικ στη διαφάνεια, επιλέγεις format background κι εμφανίζεται ένα πινακάκι με επιλογές όπως αυτό παρακάτω. Επιλέγεις picture fill, φορτώνεις την εικόνα που θέλεις από την ανάλογη θέση, στα stretch options φτιάχνεις τη θέση της εικόνας στη σελίδα και στο transparency τη διαφάνεια που θέλεις να έχει. Μετά πατάς apply to all και το ίδιο background μπαίνει σε όλες τις διαφάνειες.
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  pp.jpg
Εμφανίσεις:  122
Μέγεθος:  64,6 KB  
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε: στις 15:26, 01-04-11:

Άλλο ζητάω.
Να συνυπάρχει μια εικόνα στο κέντρο με ένα φόντο.
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 18:10, 01-04-11:

δεν είνια πολύ σαφές έτσι όπως το λές...
Βασικά έτσι όπως το λες είναι σαν να εννοείς ότι το φόντο α είνια σε όλες τις διαφάνειες το ίδιο και στην πρώτη θα βάλεις μια εικόνα. Αυτό δεν είναι κάτι περίεργο/δύσκολο. Απλώς κάνεις Insert την εικόνα στη διαφάνεια που 8ες.
Αν εννοείς κάτι άλλο γίνε λίγο πιο σαφής/περιγραφική...
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε: στις 15:44, 02-04-11:

Θα σας πρήξω λίγο αυτές τις μέρες αλλά οτσέι.
Λοιπόν...
Όταν γράφω 1/2 το κάνει αμέσως σε στυλ κλάσματος.
Για ομοιομορφία θέλω και το 2/2 να το κάνει σε κλάσμα, τι πρέπει να κάνω;
Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε: στις 17:38, 02-04-11:

Δεν είμαι σίγουρος αν είναι σωστό αλλά μία λύση είναι να γράφεις τον αριθμητή με superscipt και τον παρονομαστή με subscript...
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε: στις 17:51, 02-04-11:

Το οποίο είναι;
Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε: στις 18:10, 02-04-11:

Στην μορφοποίηση κειμένου υπάρχει η επιλογή να γράψεις κάτι σαν δείκτη ή εκθέτη... Μπορεί να μην είναι ενεργοποιημένα, οπότε πρέπει να μπεις στην προσαρμογή των γραμμών εργαλείων και να τα ενεργοποιήσεις...
Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω παραπάνω γιατί σ' αυτό το pc έχω πολύ παλιά έκδοση του office(2000)...
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε: στις 19:54, 09-06-11:

Επειδή έχω να διαβάσω του κόσμου της διαφάνειες, γίνεται όταν κάνω προβολή να μη με πάει από την αρχή αλλά στη διαφάνεια που είμαι στη μη-προβολή. (λολ, αυτό τέλος πάντων)
Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,160 μηνύματα.

H MissKit έγραψε: στις 20:00, 09-06-11:

Shift + F5
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε: στις 18:25, 13-06-11:

Ουάάάά.
Αύριο παρουσιάζω εργασία με μια κοπέλα.
Ως συνεπείς φοιτήτριες και οι 2, κάνουμε σήμερα την εργασία.
So, θέλω να χρησιμοποιήσω ένα φόντο που χρησιμοποίησα σε άλλη εργασία, όμως δεν το βρίσκω.
Μπορώ κάπως να το αντιγράψω;

(ναι οκ, είμαι ψείρα σ'αυτά. :Ρ)
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,789 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε: στις 13:05, 10-12-11:

Μπορώ να δημιουργήσω υπερσύνδεσμο προς μια άλλη διαφάνεια της ίδιας παρουσίασης;
Μετά θα με μεταφέρει αυτόματα εκεί που ήμουν ή ζητάω πολλά;
Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,634 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 00:33, 29-04-12:

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

Πως μπορώ σε μία παρουσίαση να πατάω τα βελάκια και να εμφανίζονται ένα ένα τα στοιχεία μιας διαφάνειας;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Microsoft Surface - Από gademis
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φορητές συσκευές.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-06-12 στις 14:11.
    • Microsoft Windows 7 - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 561 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 25-06-11 στις 14:06.
    • Microsoft Surface - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 34 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-05-09 στις 00:13.
    • Widcomm -> Microsoft - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 7 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 19-01-07 στις 13:57.
    • Κράτος και Microsoft - Από O'Zorgnax
      Το θέμα έχει λάβει 42 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-02-06 στις 21:30.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους