Διεκδικήσεις ομοφυλόφιλων στις κοινωνικές παροχές

Να νομιμοποιηθούν οι γάμοι ομοφυλοφίλων;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 577)
  • Ναι

  • Όχι

  • Με αφήνει αδιάφορο/η


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
λεγε οτι ειναι φυσιολογικη η ομοφυλοφιλια ,συμφωνα με τους ψυχολογους κλπ...

μην κανεις οτι δεν καταλαβαινεις..

δεν μπορεις να κρυφτεις πισω απο ενα δαχτυλο..
Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς... Από ποια πραγματικότητα θέλω δηλαδή να κρυφτώ;

'Όχι βέβαια. Ο σχιζοφρενής δολοφόνος με το πριόνι ζούσε χαρούμενος πριονίζοντας ανθρώπους, και προσέγγιζε την ευτυχία μόνο με αυτόν τον ιδιαίτερο τρόπο.
Πες μου σε παρακαλώ πολύ τι σχέση έχει ένας εγκληματίας που σκοτώνει ανθρώπους με δύο ανθρώπους που συνειδητά αγαπιούνται και επιλέγουν να είναι μαζί. Τι σχέση έχει; Τι σκατά έχουν κάνει οι ομοφυλόφιλοι πια και τους συγκρίνεις με ''τον σχιζοφρενή δολοφόνο με τον πριόνι''; Μήπως σκότωσαν κανέναν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.
@ 'Άγγελος:

Φυσικά και δεν ταιριάζουμε σε όλα με όσους κάνουμε παρέα ή συμπαθούμε, όμως εδώ δε μιλάμε για ένα τμήμα του χαρακτήρα του :confused:

Δεν είναι ότι αργεί στα ραντεβού ή λέει ψέμματα παθολογικά ή αρέσκεται στο να τραβάει την προσοχή ή είναι απόλυτος στις απόψεις του ή έχει λάβει διαζύγιο από τη μπανιέρα

Και μόνο ο τρόπος που το γράφεις σε συνδυασμό με τη μαζικότητα που προσδίδεις σ'εκείνους λέγοντας πως <<τους αγαπάς όλους>>, εκφράζει μια απόμακρη στάση απέχθειας με μορφή ανωτερότητας του εαυτού σου απέναντί τους

Αυτό, είναι που με εξοργίζει.

Μπορείς να έχεις όποια άποψη θέλεις για οποιοδήποτε ζήτημα και να την εκφράζεις και δημόσια,

όσο δημοκρατικό είναι να την εκφράζεις άλλο τόσο είμαι κι εγώ ελεύθερη να θυμώνω

αλλά

1)μην προσπαθείς να επιβάλλεις τη δική σου θεώρηση ως το μόνο σωστό και λογικό απορρίπτοντας τις υπόλοιπες υποκρινόμενος ότι τις ακούς - διότι δεν τις ακούς καν και πέφτεις και σε αντιφάσεις

2)να θυμάσαι πως κανείς δεν είναι ανώτερος κανενός, είμαστε απλά διαφορετικοί (προσωπική άποψη)


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
@ 'Άγγελος:

Φυσικά και δεν ταιριάζουμε σε όλα με όσους κάνουμε παρέα ή συμπαθούμε, όμως εδώ δε μιλάμε για ένα τμήμα του χαρακτήρα του :confused:

Δεν είναι ότι αργεί στα ραντεβού ή λέει ψέμματα παθολογικά ή αρέσκεται στο να τραβάει την προσοχή ή είναι απόλυτος στις απόψεις του ή έχει λάβει διαζύγιο από τη μπανιέρα

Και μόνο ο τρόπος που το γράφεις σε συνδυασμό με τη μαζικότητα που προσδίδεις σ'εκείνους λέγοντας πως <<τους αγαπάς όλους>>, εκφράζει μια απόμακρη στάση απέχθειας με μορφή ανωτερότητας του εαυτού σου απέναντί τους

Αυτό, είναι που με εξοργίζει.

Μπορείς να έχεις όποια άποψη θέλεις για οποιοδήποτε ζήτημα και να την εκφράζεις και δημόσια,

όσο δημοκρατικό είναι να την εκφράζεις άλλο τόσο είμαι κι εγώ ελεύθερη να θυμώνω

αλλά

1)μην προσπαθείς να επιβάλλεις τη δική σου θεώρηση ως το μόνο σωστό και λογικό απορρίπτοντας τις υπόλοιπες υποκρινόμενος ότι τις ακούς - διότι δεν τις ακούς καν και πέφτεις και σε αντιφάσεις

2)να θυμάσαι πως κανείς δεν είναι ανώτερος κανενός, είμαστε απλά διαφορετικοί (προσωπική άποψη)
Πέστα... Επιτέλους αισθάνομαι σαν να παίρνει μια ανάσα αυτό το θέμα. Μια φωνή λογικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Δεν είναι ότι αργεί στα ραντεβού ή λέει ψέμματα παθολογικά ή αρέσκεται στο να τραβάει την προσοχή ή είναι απόλυτος στις απόψεις του ή έχει λάβει διαζύγιο από τη μπανιέρα
εχει μια σεξουλικη συμπεριφορα.και διαφωνω με αυτην..δεν απορριπτω ολον τον ανθρωπο..


Και μόνο ο τρόπος που το γράφεις σε συνδυασμό με τη μαζικότητα που προσδίδεις σ'εκείνους λέγοντας πως <<τους αγαπάς όλους>>, εκφράζει μια απόμακρη στάση απέχθειας με μορφή ανωτερότητας του εαυτού σου απέναντί τους
καμια σχεση..εγω ειπα καθαρα τι εννοω..

δεν εγκρινω την ομοφυλοφιλία ως κατι καλο και σωστο..αλλα μπορω να εχω φιλο εναν ομοφυλοφιλο αν συμφωνουμε σε αλλα θεματα..
τοσο απλο..


ολοι αυτοι νομιζεις που εχουν γνωστους και φιλους ομοφυλοφιλους θεωρουν φυσιολογικη και καλη την ομοφυλοφιλια? εννοειται οχι ολοι..


όσο δημοκρατικό είναι να την εκφράζεις άλλο τόσο είμαι κι εγώ ελεύθερη να θυμώνω

αλλά

1)μην προσπαθείς να επιβάλλεις τη δική σου θεώρηση ως το μόνο σωστό και λογικό απορρίπτοντας τις υπόλοιπες υποκρινόμενος ότι τις ακούς - διότι δεν τις ακούς καν και πέφτεις και σε αντιφάσεις
εχεις το δικαιωμα να εχεις την αποψη σου και να θυμωνεις και εγω να εχω τη δικη μου..δεν παω να επιβαλλω τιποτα..απλα λεω την αποψη μου.. δεν μπορουμε να αρεσουμε σε ολους ..τι να κανουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Πες μου σε παρακαλώ πολύ τι σχέση έχει ένας εγκληματίας που σκοτώνει ανθρώπους με δύο ανθρώπους που συνειδητά αγαπιούνται και επιλέγουν να είναι μαζί. Τι σχέση έχει; Τι σκατά έχουν κάνει οι ομοφυλόφιλοι πια και τους συγκρίνεις με ''τον σχιζοφρενή δολοφόνο με τον πριόνι''; Μήπως σκότωσαν κανέναν;

Αν ο σχιζοφρενής έβρισκε μια γκόμενα που κι εκείνη πριόνιζε ανθρώπους λές να μήν την αγαπούσε συνειδητά; Οσο για το ποιοί κάνουν το πιο επώδυνο. Τι θα προτιμούσες; Να σε πριονίσω και να πεθάνεις σε λίγα λεπτά ή να σε ωθήσω με κάθε επιχείρημα και τρόπο να ζήσεις μια ολόκληρη ζωή μές τη τρέλα, την αμφιβολία και την αγωνία, με διαταραγμένη κάθε αίσθηση φυσιολογικότητας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Αν ο σχιζοφρενής έβρισκε μια γκόμενα που κι εκείνη πριόνιζε ανθρώπους λές να μήν την αγαπούσε συνειδητά; Οσο για το ποιοί κάνουν το πιο επώδυνο. Τι θα προτιμούσες; Να σε πριονίσω και να πεθάνεις σε λίγα λεπτά ή να σε αφήσω να ζήσεις πολλά χρόνια μές τη τρέλα, την αμφιβολία και την ταραχή, χωρίς να ξέρεις τί είναι φυσιολογικό και τί όχι;
Επειδή ακόμα δεν μπορούμε να συνενοηθούμε θέλεις να μου πεις ότι οι ομοφυλόφιλοι είναι σχιζοφρενείς; Αν αυτό εννοείς δεν συμφωνώ. Αλλά και έτσι να είναι αφού ζουν μέσα στην ''παράνοια'' όπως υποστηρίζεις για ποια αμφιβολία και ταραχή μιλάς;

Όσο για την επίδραση στους υπόλοπους ''φυσιολογικούς'', όλους εμάς τους ετεροφυλόφιλους, αν ο καθένας μας δεν είναι ικανός να διατηρήσει τις απόψεις του και να φιλτράρει όλες τις υπόλοιπες τότε είναι άξιος να του γίνει πλύση εγκεφάλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.
'Όχι βέβαια. Ο σχιζοφρενής δολοφόνος με το πριόνι ζούσε χαρούμενος πριονίζοντας ανθρώπους, και προσέγγιζε την ευτυχία μόνο με αυτόν τον ιδιαίτερο τρόπο. Αντίστοιχα ο γκέυ γείτονας προσεγγίζει την ευτυχία υποδυόμενος τον στρέιτ διαστρεβλώνοντας έτσι το σύμπαν και πιέζοντας πρός την διαστρέβλωση των εννοιών όλους στο άμμεσο περιβάλλον του.

Οι γκέυ με την σημερινή πολιτική τους, να βγάλουν το γκέυ στρέίτ, και να διαστρεβλώσουν κάθε τι φυσικό, πριονίζουν εγκέφαλους:knife: :knife::knife::knife: το ίδιο όπως και ο σχιζοφρενής πριόνιζε ανθρώπους. Παρά την θέλησή τους και πολύ χαρούμενος που το έκανε.

Το ότι ένας γκέι είναι συμφιλιωμένος με τις επιλογές του δε σημαίνει πως υποδύεται τον στρέιτ

Οι pathetic για'μένα είναι εκείνοι που υποδύονται πως δεν έχουν πρόβλημα με τους γκέι αλλά τους κατακράζουν

Συγκρίνεις ανόμοιες περιπτώσεις, καθώς οι σχιζοφρενείς δολοφόνοι, είναι όπως το είπες σχιζοφρενείς, ψυχιατρικά κλινικές περιπτώσεις, σε αντίθεση με έναν ομοφυλόφιλο ο οποίος δε χρήζει καν ψυχιατρικής βοήθειας, ΔΕΝ είναι ψυχικά άρρωστος (αυτό βέβαια δεν πρόκειται να το κατανοήσετε ποτέ, δυστυχώς)

Άγγελε αναφέρεις τη λέξη φίλοι. Δε γίνεται να είστε φίλοι, ΦΙΛΟΙ!!! με κάποιον από τη στιγμή που δεν τον σέβεσαι.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Τι θα προτιμούσες; Να σε πριονίσω και να πεθάνεις σε λίγα λεπτά ή να σε ωθήσω με κάθε επιχείρημα και τρόπο να ζήσεις μια ολόκληρη ζωή μές τη τρέλα, την αμφιβολία και την αγωνία, με διαταραγμένη κάθε αίσθηση φυσιολογικότητας;

Μοιάζει να έχετε πολύ μικρή εμπιστοσύνη στον ανδρισμό σας. Απορώ γιατί... Τόσο εύκολα λες να μπορεί να σε πείσει κάποιος να αλλάξεις σεξουαλικές προτιμήσεις; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Βλέπω προγραμματισμό σε αυτό το debate. Οι μεν, υποστηρίζουν ότι με την αποδοχή ενός ομοφυλόφιλου ζευγαριού θα υπάρξει κοινωνικό πρόβλημα. Οι δε, υποστηρίζουν ότι δεν θα υπάρξει πρόβλημα. Και οι δυο δεν εξηγούν το ΓΙΑΤΙ. Είναι εμφανέστατος ο προγραμματισμός. Η κάθε ομάδα, είναι σαφέστατο ότι έχουν προγραμματιστεί να πιστεύουν ότι πιστεύουν.

Προσωπικά αδιάφορο αν κάποιος επιλέξει ίδιου φύλου εραστή ή ερωμένη. Δεν με αφορά Ακριβώς. Όποτε αδιάφορο. Άκριβώς αυτό, αδιάφορο, δεν φοβάμαι. Έχω επίγνωση.

Έχω επίγνωση, επειδή ξέρω ότι η φύση έχει ενσωματωμένη την ομοφυλοφιλία. Αλλιώς αυτές οι συζητήσεις δεν θα είχαν εμφανιστεί εδώ και κάμποσα χρόνια. Ακόμη και σε επίπεδο νομοθεσίας. Δεν μπορώ να απαρνηθώ την ομοφυλοφιλία, υπάρχει. Υπάρχει ακόμη και στα ζώα.

Έχω επίγνωση, πρέπει να είμαι ανεκτικός. Η σημαντική αρχή της δημοκρατίας, δεν είναι η πλειοψηφία αλλά η ανεκτικότητα. Και η ανεκτικότητα πηγάζει από την πλειοψηφία. Όλοι έχουμε «κουσούρια», και από την στιγμή που θέλουμε να ζούμε σε κοινωνίες η ανεκτικότητα επιβάλεται.

Έχω επίγνωση, χρειάζομαι να δείχνω ότι είμαι ερωτευμένος. Να ζω με την ερωμένη μου. Έχω επίγνωση, είμαι άνθρωπος. Και η ομοφυλοφιλία εμπεριέχεται στην ανθρωπότητα, έστω και στο απλό επίπεδο της επιθυμίας. Δεν έχω δικαίωμα να συμμετέχω στην απόφαση το τι χρειάζεται κάποιος. Όπως εγώ, δεν ρώτησα κάποιον τι χρειάζομαι, τι έχω ανάγκη έτσι και αυτοί δεν πρέπει να μας ρωτήσουν.

Έχω επίγνωση ότι η ομοφυλοφιλία δεν είναι φόβος μου. Τι να φοβηθώ; Μήπως γίνω ομοφυλόφιλος; Ε αν γίνω τότε ήμουν ήδη ομοφυλόφιλος. Μήπως να φοβηθώ ότι το κράτος μου δεν θα έχει στρατιώτες; Έτσι και αλλιώς η ουσιαστική δύναμη είναι οι μισθοφόροι, και ξέρω γυναίκες που είναι ικανές και επέλεξαν αυτό. Μήπως να φοβηθώ ότι δεν είναι ικανοί να μεγαλώσουν παιδιά; Αυτό ήδη το φοβάμαι για τον Κίτσο και την Μαρία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Α ξέρεις κι εμένα μου είναι τελείως αδιάφορο αν ο σχιζοφρενής πριονίσει όλους τους φίλους του και όλη την οικογένεια του. Αρκεί να είμαι βέβαιος ότι ποτέ δεν θα πριονίσει κανέναν παραέξω.

Νομίζω ότι έχω εξηγήσει με χίλιους τρόπους Παναγιώτη ότι αν δυο γκέυ με ένα υιοθετημένο παιδί δυο άλλων άσχετων, θεωρείται φυσιολογική οικογένεια, εκ των πραγμάτων παύει να θεωρείται φυσιολογική οικογένεια αυτή που γνωρίζαμε έως σήμερα για φυσιολογική. Αυτό λοιπόν είναι επιχείρημα και όχι προγραμματισμένη άποψη "χωρίς ΓΙΑΤΙ".

Το τί κάνουν στο κρεββάτι τους μου είναι το ίδιο αδιάφορο παω στοίχημα όσο και σε όλους τους υπόλοιπους στρέιτ που εμπλέκονται στην συζήτηση αυτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Έχω επίγνωση, επειδή ξέρω ότι η φύση έχει ενσωματωμένη την ομοφυλοφιλία. Αλλιώς αυτές οι συζητήσεις δεν θα είχαν εμφανιστεί εδώ και κάμποσα χρόνια. Ακόμη και σε επίπεδο νομοθεσίας. Δεν μπορώ να απαρνηθώ την ομοφυλοφιλία, υπάρχει. Υπάρχει ακόμη και στα ζώα.
σαν ανωμαλια ομως..ή σαν επωφελης συμπεριφορα?
γιατι η φυση ειναι γεματη στραβα και ανωμαλιες..σωματικες και ψυχολογικες..

Α ξέρεις κι εμένα μου είναι τελείως αδιάφορο αν ο σχιζοφρενής πριονίσει όλους τους φίλους του και όλη την οικογένεια του. Αρκεί να είμαι βέβαιος ότι ποτέ δεν θα πριονίσει κανέναν παραέξω.
ατομικισμος της εποχης..μακρια απο τον κ@λο μου και ας ειναι και 10 μετρα..


Η σημαντική αρχή της δημοκρατίας, δεν είναι η πλειοψηφία αλλά η ανεκτικότητα.
ανεκτικος σε τι?στη διαστροφη και την ανωμαλια?καποια πραγματα πρεπει να τα δεχομαστε και καποια αλλα να τα πολεμαμε..

στην παιδεραστια εισαι ανεκτικος?στη δολοφονια?στους βιασμους?

η ανεκτικοτητα απο μονη της δεν λεει τιποτα..το αντικειμενο μετραει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Α ξέρεις κι εμένα μου είναι τελείως αδιάφορο αν ο σχιζοφρενής πριονίσει όλους τους φίλους του και όλη την οικογένεια του. Αρκεί να είμαι βέβαιος ότι ποτέ δεν θα πριονίσει κανέναν παραέξω.
Αμάν με τον σχιζοφρενή! Σε παρακαλώ μπορείς να τον αφήσεις απέξω; Έχω αρχίσει και σκιάζομαι με τα πριονίσματα. Ας επικεντρωθούμε στο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Το ότι ένας γκέι είναι συμφιλιωμένος με τις επιλογές του δε σημαίνει πως υποδύεται τον στρέιτ

Το ότι ένας γκέυ που ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΙΔΙΑ γιατί έχει επιλέξει αυτή τη σεξουαλική ζωη, προσπαθεί με κάθε τροπο να υιοθετήσει κάποια ξυλάρμενα ανυπερασπιστα καημενα παιδιά, για να παραστήσει με το στανιό ότι είναι μια φυσιολογική οικογένεια, σημαίνει ότι υποδύεται τον στρέιτ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
σαν ανωμαλια ομως..ή σαν επωφελης συμπεριφορα?
γιατι η φυση ειναι γεματη στραβα και ανωμαλιες..σωματικες και ψυχολογικες..
Τι είναι ανωμαλία; Ποίος την ορίζει;

Η γη μπορεί να παράγει ένα συγκεκριμένο αριθμό αγαθών, αντίθετα σήμερα από την γη βγάζουμε πλέον χιλιάδες, με τα λιπάσματα κτλ. Αυτό δεν είναι ανωμαλία; Άγγελε, τρως ανώμαλα πράγματα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το ότι ένας γκέυ που ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΙΔΙΑ γιατί έχει επιλέξει αυτή τη σεξουαλική ζωη, προσπαθεί με κάθε τροπο να υιοθετήσει κάποια ξυλάρμενα ανυπερασπιστα καημενα παιδιά, για να παραστήσει με το στανιό ότι είναι μια φυσιολογική οικογένεια, σημαίνει ότι υποδύεται τον στρέιτ ;)

Με αυτή την λογική, να απογορέψουμε στους ομοφιλοφίλους να αγοράζουν οικογενειακά αυτοκίνητα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Το ότι ένας γκέυ που ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΙΔΙΑ γιατί έχει επιλέξει αυτή τη σεξουαλική ζωη, προσπαθεί με κάθε τροπο να υιοθετήσει κάποια ξυλάρμενα ανυπερασπιστα καημενα παιδιά, για να παραστήσει με το στανιό ότι είναι μια φυσιολογική οικογένεια, σημαίνει ότι υποδύεται τον στρέιτ ;)
Και μια γυναίκα που δεν μπορεί να κάνει παιδιά και με τον άντρα της υιοθετούν ένα παιδάκι τι παριστάνουν; Όσοι δεν μπορούν να κάνουν παιδιά δεν πρέπει να βιώνουν αυτή τη κατάσταση; Πρέπει πάντα να υποδύονται κάποιον;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deviance

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο $Con αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Τι είναι ανωμαλία; Ποίος την ορίζει;

Η γη μπορεί να παράγει ένα συγκεκριμένο αριθμό αγαθών, αντίθετα σήμερα από την γη βγάζουμε πλέον χιλιάδες, με τα λιπάσματα κτλ. Αυτό δεν είναι ανωμαλία; Άγγελε, τρως ανώμαλα πράγματα! :P

Γιατι υπάρχουν γυναίκες αφού ικανοποιούμαστε με ομοίου φύλου? Αντίστοιχα γιατί υπάρχουν άντρες αφού οι γυναίκες ικανοποιούνται με ομοίου φύλου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Τι είναι ανωμαλία; Ποίος την ορίζει;

Η γη μπορεί να παράγει ένα συγκεκριμένο αριθμό αγαθών, αντίθετα σήμερα από την γη βγάζουμε πλέον χιλιάδες, με τα λιπάσματα κτλ. Αυτό δεν είναι ανωμαλία; Άγγελε, τρως ανώμαλα πράγματα! :P

Όλοι τρώμε ανώμαλα πράγματα. Κάθε μέρα περισσότερα, το ξερεις καλά αυτό εσύ Παναγιώτη, σαν μορφωμένος άνθρωπος. Μήπως είναι γιατί η ανωμαλία τείνει, μέσω τεράστιων κοινωνικών πιέσεων, να γίνει ακριβώς "ομαλότητα";;

Σε δυο χρόνια θα έχουν εξαφανιστεί οι τόννοι λένε. Τα περισσοστερα μεγάλα ψάρια έχουν τεράστιες συγκεντρώσεις βαρέων μετάλλων. Δεκάδες ή και εκατοντάδες είδη φυτών και ζώων εκλείπουν κάθε χρονο. Κι εσύ μιλάς ακόμη για .... ομαλότητα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
γενετικη ανωμαλια..εχεις δει παιδια με ειδικες αναγκες? υπαρχουν και σε ζωα..απλα αυτα πεθαινουν συντομα ..
Ok, άρα κάποιος γεννηθεί (λίγο) χαζός στην πυρά!

Γιατι υπάρχουν γυναίκες αφού ικανοποιούμαστε με ομοίου φύλου? Αντίστοιχα γιατί υπάρχουν άντρες αφού οι γυναίκες ικανοποιούνται με ομοίου φύλου?
Γιατί υπάρχουν τα δηλητηριώδη μανιτάρια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ok, άρα κάποιος γεννηθεί (λίγο) χαζός στην πυρά!
ποιος ειπε για πυρα?αλλα ανωμαλια παραμενει..εκτος αν θεραπευθει..δεν λες..δεν ειναι ανωμαλια και κλεινεις τα ματια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top